Kukiz, czyli wiara w cud

@Autor - Dla mnie tu nie ma żadnych meandrów plan jest jasny.

Faktycznie Kukiz nie wygra z przedwyborczą próbą przerobienia ruchu na partię. Bo nie opanuje różnorodności tego ruchu i straci na swym wizerunku, jako kłamca. Dlatego taki wariant musi skreślić.
Pozostaje mu tylko twardo walczyć o wygraną, decydującej większości konfederacji rozmaitych sił na rzecz JOW i basta! 
A potem natychmiast: 
-zmienić ordynację;
-rozwiązać Sejm;
-wybrać nowy Sejm wg JOW;
-przeprowadzić reformy ustrojowe.

KUNGALU 01:25

Przeczytałam ten komentarz, a teraz spróbuję coś wyjaśnić różnym zapaleńcom, zwłaszcza młodym – otóż nawet jeśli referendum byłoby wygrane, to niczego nie zmieni!
A nie zmieni z tego prostego powodu, że istnieje wyraźny zapis ustawowy - nie można zmienić ordynacji później niż 6 miesięcy przed terminem wyborów!

Dlatego wbijcie sobie, kochani, do głowy, że ten sejm już niczego zmienić nie może i wybory będą wg obecnej ordynacji, czyli proporcjonalne. A po wyborach i kosztownej kampanii nikt absolutnie nie będzie zainteresowany skróceniem kadencji – PO musi się dopiero jakoś pozbierać, a PiS będzie miał większość blokującą zmiany, czyli mówiąc wprost w każdej konfiguracji władzy prezydent zablokuje, a PiS podtrzyma jego veto w sejmie. Poza tym nowa ordynacja wyborcza JOW jest zmianą ustrojową i musi wejść w pakiet z całym kompletem zmian, bo inaczej ustrój się rozsypie i będzie kaszana, a nie naprawa. Dlatego postulaty przytoczone w cytowanym komentarzu to mrzonka i tyle.
Komorowski ogłaszając referendum doskonale o tym wiedział i pierwsza reakcja Kukiza - że to pic na wodę – była właściwa. Teraz faktycznie PK się zakiwał, niestety.

Przykra prawda jest taka, że jeśli Kukiz chce naprawdę coś zmienić, to ma jedno wyjście – podpisać porozumienie z Kaczyńskim w zamian za kilka miejsc na listach PiS dla swoich, sprawdzonych ludzi. Wtedy jego możliwości działania na rzecz zmiany ordynacji i wszelkich innych zmian ustrojowych będą znaczne mimo zaledwie garstki posłów ( języczek u wagi),  a idąc wspólnie z PiS mogą wziąć nawet większość konstytucyjną. W takiej sytuacji, mając swoją niewielką grupkę w sejmie, może de facto wpływać na cały przebieg zmian zaprojektowanych przez PiS. Może też stworzyć własny klub, rozbudować struktury itp. I jeszcze dostanie kasę.
Dlatego dobrze by było, żeby pan Kukiz i jego autentyczni zwolennicy poszli po rozum do głowy i przemyśleli skuteczny wariant działań, a nie proponowali gruszki na wierzbie.

Dotychczas nie wypowiadałam się jakoś specjalnie na temat JOW i nadal nie zamierzam, bowiem uważam, że same JOW to żadne rozwiązanie, trzeba przemyśleć cały układ władzy, łącznie z rolą prezydenta i premiera, a także kształtem samorządów (odpolitycznić i uprościć zwłaszcza te ostatnie) – czyli powinna to być pełna koncepcja zmiany ustrojowej, ale to temat na inną dyskusję – na teraz wyjaśniam tylko, że referendum to pic i fotomontaż dla naiwnych i nie ma żadnej mocy wiążącej dla sejmu, zwłaszcza wybranego po referendum. Żeby było wiążące, też potrzebna jest zmiana ustrojowa, czyli jak wyżej (co proponuje Duda).

Podsumowując – weźcie się, chłopaki i dziewczynki, do roboty i zapytajcie najpierw jakichś prawników, zamiast wrzeszczeć. Bo póki co System Was roluje, jak chce.

 

http://tomek.laskus.salon24.pl/656144,kukiz-sie-zakiwal

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

25-06-2015 [14:09] - NASZ_HENRY | Link:

JOWy to PIC i foto montaż,
Powiedz każdemu kogo spotkasz ;-)

Obrazek użytkownika eska

25-06-2015 [14:45] - eska | Link:

Co do JOW, to można dyskutować, np nad systemem mieszanym albo JOW w samorządzie na początek, natomiast referendum to faktycznie pic i fotomontaż :)

Obrazek użytkownika siermięga

25-06-2015 [17:29] - siermięga | Link:

Jowy w wyborach samorządowych już są.

Obrazek użytkownika Lektor

25-06-2015 [21:04] - Lektor | Link:

Tak ! Szczególnie w północno-zachodniej Polsce.

Obrazek użytkownika JacBiel

25-06-2015 [13:47] - JacBiel | Link:

Świetna recepta dla kilku milionów zwolenników Kukiza: idźcie do kaczora, pocałujcie w pierścień, to MOŻE dostaniecie kilka miejsc na listach.
[Potem się dziwią, że wiele osób reaguje na PiS alergicznie]

A co do referendum, nie ma Pani racji.
Jeśli tylko będzie kworum i wynik za JOW, a sejm, opanowany przez PiS, zmieli te głosy z uśmieszkiem wyższości, to nie będzie lepszego scenariusza dla antysystemowóców :-)

Jak to było? "wyszło szydło z worka"?

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

25-06-2015 [14:00] - NASZ_HENRY | Link:

Pan powinien sygnować swe produkcje (związane z JOWami) informacją "sfinansowano ze środków komitetu wyborczego PO" ;-)

Obrazek użytkownika JacBiel

25-06-2015 [14:35] - JacBiel | Link:

A Pan powinien przeczytać hasło "argumentum ad hominem" razem ze stosownym komentarzem z zakresu dialektyki.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

25-06-2015 [17:30] - HenrykHenry | Link:

Jakie argumenty , gdzie ,co,jak. Czlowieku ty uprawiasz "belkot" propagandowy , chyba na zlecenie a nie dyskusje ... argumenty !!!.

Obrazek użytkownika JacBiel

25-06-2015 [18:08] - JacBiel | Link:

Którego słowa nie zrozumiałeś?
:-)))

I nie wcinaj się między wódkę a zakąskę. Nikt cię tu nie prosił, a Nasz_Henry takiego lichego adwokata nie potrzebuje.

Idź trolluj gdzie indziej.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

25-06-2015 [20:36] - HenrykHenry | Link:

To ty idz "becwale" z PO na inne fora. Ciebie tu ktos zapraszal agitatorze ???.

Obrazek użytkownika GierKa

25-06-2015 [14:15] - GierKa | Link:

"Chodzenie do kaczora" zostało zaproponowane w podsumowaniu, jako sposób osiągnięcia celu. Wcześniej autorka szczegółowo wyłuszczyła obecne prawo, regulujące sprawę wyborów, zachęcając zapaleńców do zapoznania się z nim.
JEŚLI FAKTYCZNIE CHODZI O ZMIANY I JOWy!

Można, oczywiście, inaczej kombinować, np.:

Poudawać chęć rozwalania systemu, zdobyć miejsc ile się da i potem, już spokojnie po dobrze wykonanej robocie, bratać się z PO, PSL, SLD i kto tam jeszcze z tej bandy wciśnie się do parlamentu.

Obrazek użytkownika JacBiel

25-06-2015 [14:43] - JacBiel | Link:

"Chodzenie do kaczora" zostało zaproponowane w podsumowaniu..."

Tu przepraszam za literówkę, miało być "Kaczora" (z wielkiej).

A co robią źle Kukizowcy? robią wszystko dobrze i po kolei.

Walczyli o referendum od 2007. W końcu po 8 latach tzw. psim swędem wywalczyli.
Potem temat przejdzie do sejmu (jak przejdzie, bo nie musi). Potrzebna będzie konstytuanta, a ta może będzie, a może nie będzie.
A jak zmiana konstytucji, to gruntowna - myślenia na dobre 2 lata, potem ustawa, potem kolejne referendum.

Robią wszystko wzór-konspekt. A zalecenie korzenia się i nadskakiwania Kaczorowi, dowodzi tylko i wyłącznie mentalności feudalnej, zamiast samoświadomych swych praw obywateli.

Obrazek użytkownika eska

25-06-2015 [16:50] - eska | Link:

" A zalecenie korzenia się i nadskakiwania Kaczorowi"

A gdzie ja to napisałam???
To Pan uprawia myślenie niewolnika, który uwierzył, ze może się zbuntować.

Obrazek użytkownika JacBiel

25-06-2015 [18:06] - JacBiel | Link:

Dobra pamięć, ale krótka, proszę:

"Przykra prawda jest taka, że jeśli Kukiz chce naprawdę coś zmienić, to ma jedno wyjście – podpisać porozumienie z Kaczyńskim w zamian za kilka miejsc na listach PiS dla swoich, sprawdzonych ludzi."

A co do mojej niewolniczej roli w systemie, to ma Pani rację, a ja tego nie ukrywam. Uważam że jestem gorzej traktowany niż chłop pańszczyźniany, ale Pani, jako beneficjentka systemu i pisowski aparatczyk nie umie tego zrozumieć.

Obrazek użytkownika eska

25-06-2015 [14:15] - eska | Link:

Referendum ogłosił Komorowski sam z siebie. Gdyby to było ogłoszone przez sejm na wniosek kukizowców, to co innego - ale tak to nie widzę powodu, dla którego mielibyśmy brać udział w hucpie przegranego prezydenta.
Tak, owszem, iść do JK, nikt całować w pierścień nie każe - chyba że wolicie Schetynę i Dutkiewicza. Bo w przyszłym sejmie będziecie mieć koalicję albo z Szydło albo ze Schetyną, innej drogi nie ma.

Oczywiście rozumiem, że całowanie po rekach Schetyny jest przyjemniejsze.... :)))

Obrazek użytkownika JacBiel

25-06-2015 [14:32] - JacBiel | Link:

"Referendum ogłosił Komorowski sam z siebie."

Nie było wtedy pani w Polsce? jakie "sam z siebie"? :-))

Spanikowany, zagoniony do narożnika przez Dudę i Kukiza ogłosił referendum pod publiczkę, a nie żadne "sam z siebie".

Nie wiem, co woli Kukiz, bo jedynie mu kibicuję, a do stronnictwa nie należę, jednak dobrze wiedzieć, iż podtrzymuje Pani, jako jedyną możliwość, zhołdowanie ruchu którejś z przewodnich sił narodu, czy to PiS, czy schetynowe PO. Ciężko wierzyć, że tak wąsko myślący aparatczycy PiS mogą naprawdę byc antysystemowi :-/

Obrazek użytkownika eska

25-06-2015 [16:04] - eska | Link:

Ciężko wierzyć, że dorosły człowiek może być tak niezorientowany w systemie politycznym , w którym żyje. I tyle mojego komentarza.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

25-06-2015 [17:22] - HenrykHenry | Link:

Droga "Esko" - JacBiel to taki "betonowy becwal" tak pieprzy od sciany do sciany a sam nie bardzo wie gdzie pieprz stoi w tej "kuchni" czy na polce i ktorej polce.
To taki typowy przyklad "naganiacza" gluptaka ...

Juz raz tacy "madrzy" zbuntowani (tez byli oburzeni - rzadami PiS tamtym razem) zafundowali Polsce 8 lat szamba. Teraz chca drugi raz ten kraj "gownem" obryzgac. JacBiel nie jest wart zadnej dyskusji i co za tym idzie zadnej uwagi !!! To agitator zlej sprawy i zlych zamyslow.

Obrazek użytkownika andzia

25-06-2015 [18:05] - andzia | Link:

Swoją miłość do Kukiza najlepiej niech Pan wyraża u niego na fejsie.Może doceni i na listę wpisze?

Obrazek użytkownika JacBiel

25-06-2015 [19:50] - JacBiel | Link:

A Pani co? w ministerstwie miłości pracuje, że wydaje mi Pani takie dyspozycje?
Orwellowski świat się co poniektórym marzy, i nie tylko tym z PO.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

25-06-2015 [14:34] - NASZ_HENRY | Link:

Dudkiewiczem kolegą Baumana to żeś Jacusia POgrążyła ;-)

Obrazek użytkownika jazgdyni

25-06-2015 [14:03] - jazgdyni | Link:

Witaj

Znowu nałożenie się fali - myślę całkowicie tak samo.
Młodzi entuzjaści chcieli by wszystko od razu (za moich czasów nazywało to się eiaculatio precox), zapominając o prawnej i ustawowej grze wstępnej.
Wprawdzie można zmienić wszystko od razu, ale trzeba zrobić i wygrać rewolucję. A na to chyba nikt nie ma ochoty.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Jabe

25-06-2015 [14:15] - Jabe | Link:

W tym cytacie mowa jest o rozwiązaniu Sejmu, więc chodzi o nowy Sejm. Będzie dość czasu. Teoretycznie.

Po marnym wyniku referendum, PiS może stracić zdolność koalicyjną i będzie ciekawie. PO-PiS-bis? W innym scenariuszu, najdalej za 4 lata, jakiś Tusk-bis, lider PO-bis, wjedzie do Sejmu na hasłach walki z kaczyzmem i kukizmem...

Dziwne że JOW-y, które dają PiS-owi szansę na samodzielne rządzenie, są przezeń zwalczane. Moim zdaniem nie mieliby kogo wystawić na jedynkach w 460 okręgach.

Obrazek użytkownika eska

25-06-2015 [14:40] - eska | Link:

JOW i tak najprędzej za cztery lata - a co w międzyczasie? Totalna afera i rozwalanka, jak dotychczas?

Obrazek użytkownika Jabe

25-06-2015 [15:14] - Jabe | Link:

Nie wiem, jaki będzie układ po wyborach. PO-PiS? Koalicja z Pawłem Kukizem w zamian za JOW-y? No bo, teoretyzując, jeśli jowowcy będą mieli odpowiednią większość, mogą zmienić, co trzeba, i rozwiązać Sejm.

Pewnie większość chłopaków i dziewczynek od Kukiza się nad tym nie zastanawia. Proszę się jednak przyjżeć tutejszym wypowiedziom na temat tego, co zrobi PiS, wygrawszy wybory. Cieniutko – slogany, pobożne życzenia i zaklinanie deszczu. Dlaczego od kukizowców wymagać więcej? JOW-y to przynajmniej konkret.

Obrazek użytkownika eska

25-06-2015 [16:03] - eska | Link:

JOw-y dostana tyle samo, co w pierwszej turze, no może ciut więcej, czyli nie będzie żadnej większości - zostaną koalicje albo z PiS albo z PO i rozwałka.
A jak sie sprzymierza z PO, to w następnym rozdaniu przepadną.

Obrazek użytkownika Jabe

25-06-2015 [17:52] - Jabe | Link:

Po referendum będzie można coś powiedzieć. Możliwe, że będzie klapa. Ucieszy się Pani, jak kukizowcy nie wejdą?

Obrazek użytkownika eska

25-06-2015 [19:16] - eska | Link:

Klapa referendum nie oznacza jeszcze całkowitej klęski wyborczej, natomiast kukizowcy są dla mnie bytem kompletnie rozbałaganionym, będzie kolejna Partia Piwa z paroma cwaniakami sterującymi w środku, ot co. Czyli kolejna strata czasu i szans.

Obrazek użytkownika Jabe

25-06-2015 [20:38] - Jabe | Link:

Będzie zapewne sporo cwaniaków, trochę porządnych ludzi, odrobinę folkloru, jak w tej Partii Piwa właśnie. To oznacza, że sobie pisowski premier będzie mógł wybierać koalicjantów, bardzo przy tym grymasząc (naturalnie jeśli tych posłów będzie dużo). Mnie to nie odpowiada, bo chciałbym, żeby się PiS-owi przyszły koalicjant postawił w sprawach gospodarczych. Ale chyba nie ma co na to liczyć.

Obrazek użytkownika Freiherr

25-06-2015 [14:48] - Freiherr | Link:

No i dlatego w dniu referendum, zamiast maszerować do komisji wyborczej, trzeba pojechać na piknik/grilla/grzyby/ryby/lwyby* (* niepotrzebne skreślić), ulubione zajęcia elektoratu. Liczba uprawnionych do głosowania, podana przez Państwową Komisję Wyborczą na dzień 8 maja 2015r., wyniosła 30 768 394 osób. Czyli, by referendum miało charakter wiążący, musi w nim wziąć udział ponad 15 mln uprawnionych (ponad 50%, dokładnie można sobie obliczyć). Nie wierzę, by udało się zapędzić do oddania głosu tyle osób. Sam do tego ręki nie przyłożę. Szkoda Zagłobowej "howoryty" i wyrzuconych w błoto pieniędzy. Na poważną rozmowę o JOW, systemie wyborczym, zmianach w Konstytucji przyjdzie pora po wyborach. Przypominam tutaj Art. 96 ust.2 Konstytucji RP: "2. Wybory do Sejmu są powszechne, równe, bezpośrednie i PROPORCJONALNE oraz odbywają się w głosowaniu tajnym.". JOW oznaczają m.in. zmianę sposobu wyłaniania posłów z proporcjonalnego na większościowy. Nie jest to więc sprawa ordynacji wyborczej lecz Konstytucji, z której ta ordynacja wynika. Najpierw zatem będzie trzeba policzyć szable, czy dość ich do przeprowadzenia takich zmian. Na razie bijemy pianę. To znaczy głównie bije ją Kukiz i jego zwolennicy.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

25-06-2015 [17:26] - HenrykHenry | Link:

Nooo i wlasnie tak Freiher !!!.

Ale tu co niektorych nie przekona. Jak dyzur to dyzur !!!. Matko Boska co to bedzie po wakacjach.

Obrazek użytkownika Lektor

25-06-2015 [17:42] - Lektor | Link:

Panie JacBiel, pan jesteś upierdliwie zajadłym facetem, który właściwie nie wiadomo czego chce. Jeśli kibicujesz pan Kukizowi to rób pan sobie to i nie zawracaj pan doopy innym czytelnikom. Napisz pan lepiej jaką piosenkę Kukiza śpiewasz sobie pan najchętniej. Bo jeśli jesteś pan za JOW-ami obecnie w Polsce, to albo jesteś pan nie douczony i nie wiesz pan co to są JOW-y, albo nie znasz pan obecnych realiów polskich.
PIS rozumie zagrożenie jaki niosą JOW-y i mówi im otwarcie NIE ! Dyskusja będzie dopiero możliwa w przyszłym sejmie, ale o różnych formach JOW-ów. ESKA ma całkowitą rację, a pan zacietrzewiony na PIS i Kaczyńskiego nie rozumie prostych zależności i zasad. Pańska nienawiść do PIS-u jako w tej chwili jedynej siły, która może przerwać tą polską beznadziejność (nie Kukiz panie – stuknij się pan !), jest szokująca ! Czy nie potrafi pan myśleć analitycznie ? Jeśli tak, to nie wypowiadaj się pan na ten temat, a pisz pan np na tematy o in vitro, homosach itd. Może tutaj będziesz pan mocniejszy.

Panie, zrozum pan wreszcie, że dzisiaj Polska nie może być antysystemowa ! Najpierw potrzebna jest Polsce zmiana i reforma szczególnie sądownictwa, prokuratury, dokończenie likwidacji WSI i likwidacja prokuratury wojskowej, wojska, a w następnej kolejności innych dziedzin jak np edukacja i gospodarka. No jeśli pan uważasz, że Kukiz z JOW-ami to załatwią, to pan nie jesteś tutejszy. O JOW-ach można rozmawiać dopiero po takich reformach, gdzie będą funkcjonowały stabilne służby państwa, w tym służby specjalne, i normalne media (po wywaleniu Michnika do Izraela i wyrzuceniu na zbity łeb kierownictwa TVP wraz z redaktorami – resortowymi dziećmi, nie wspominając już o tym głąbie Dworaku. Jeśli powstanie w Polsce ta normalna, prawdziwa demokracja, przyjdzie czas na JOW-y. KAPITO ?!!!

Obrazek użytkownika JacBiel

25-06-2015 [18:01] - JacBiel | Link:

"...dzisiaj Polska nie może być antysystemowa !"

I to jest clou Pańskiej wypowiedzi - wypowiedzi systemowca, który boi się, żeby tylko wszystko pozostało po staremu.

JOW (któraś z form JOW, bo jest ich wiele, i wiele razy o tym pisałem) jeśli, to wejdzie najwcześniej za 4 lata.
Nie ma więc żadnej sprzeczności, aby naprawiać prokuraturę, sądy etc, a o JOW dyskutować, bo bez dyskusji, za 4 lata znów będzie Pan gardłował, że temat trzeba przecież przedyskutować, a nie tak z marszu rozbijać pantizokrację kochaną.
Szkoda słuchać Pańskiej pisowskiej demagogii.

Obrazek użytkownika Lektor

25-06-2015 [20:03] - Lektor | Link:

Nie proszę pana. Pan nie potrafi poprawnie czytać. Pan wogóle nie zrozumiał o czym piszę. Zresztą nic dziwnego, bo tylko 5-10% osobników każdej populacji potrafi analitycznie myśleć. Nie jestem systemowcem, ale widzę ten problem realnie w odróżnieniu od pana. Nie dzisiaj JOW i nie dzisiaj antysystem – to za wcześnie ! Być może za 4 lata.
Najpierw Polskę trzeba ponownie wyzwolić, potem odzyskać wolność ( i nie słuchaj pan Komorowskiego, który mówi, że mamy wolność od 25 lat – to błazen !), a następnie usprawnić demokrację w Polsce. Jeśli tak to należy głosować na PIS, bo tylko ta partia daje nam obecnie gwarancje na zmiany (jeszcze raz podkreślam – nie Kukiz), a następnie rozmowy nad formami JOW-ów, co obiecuje nowy prezydent i PIS. Jak pan jesteś ślepy to nie widzisz pan tego.
Wzywam pana jeszcze raz, aby zaczął pan myśleć analitycznie, i jeśli ktoś sieje tutaj demagogię to z pewnością pan – nie ja !

P.S. I śpiewaj sobie pan, zwolenniku Kukiza jego piękne piosenki.

Obrazek użytkownika JacBiel

25-06-2015 [20:16] - JacBiel | Link:

Przyłapał mnie Pan.
Nie stosuje Pan demagogii, tylko myślenie życzeniowe. Analizuje pan wyłącznie swoje marzenia w oderwaniu od rzeczywistości.
Bo czym jest wyznaczanie nierealnego terminu kilku milionom kukizowców, zamiast zacząć z nimi rozmawiać, co związałoby ten elektorat z PiSem?
A mówienie o konieczności (ponownie) odzyskania wolności, wielkich zmianach, cierpliwości (kolejne pokolenie ma czekać 25 lat?), to na to nikt się już nie nabierze. To już było, i gówno z tego wyszło.
Teraz będzie nowe rozdanie, czy to się komuś podoba, czy nie.

Obrazek użytkownika Lektor

25-06-2015 [21:02] - Lektor | Link:

Panie wielbicielu Kukiza – pan się niczym nie różni od wielbicieli PO. Pan jesteś po prostu głupi, a rozmowa z panem to to samo co młócenie słomy !
Polecam do douczenia się:
http://telewizjarepublika.pl/p...
http://naszeblogi.pl/55647-czy...

bo w tym stadium pańskiej wiedzy potrzebna jest panu dalsza edukacja. Powinien pan się wyzbyć również upierdliwości i zacietrzewienia. A w międzyczasie niech pan nam zaproponuje jakąś przyjemną melodię z repertuaru Kukiza.

Obrazek użytkownika Obywatel

25-06-2015 [23:56] - Obywatel | Link:

No to wróćmy do samego początku. Cała ta retoryka: "systemowi" - "antysystemowi" jest parciana. No oczywiście można uznać, że "antysystemowi" są np. przeciwnicy podatku dochodowego lub - jak kto woli- zwolennicy przywrócenia monarchii dziedzicznej (a cała reszta to wraży "system"), tylko nie przynosi to żadnej korzyści poznawczej (kryterium dychotomii będzie zupełnie arbitralne).
Na marginesie, niektórzy politycy długie dekady pracują na to, żeby debata w potencjalnie opozycyjnych środowiskach dwudziesto-, dwudziestopięciolatków toczyła się właśnie wokół egzotycznych tematów (podatek pogłówny zamiast PIT, przywrócenie kary chłosty itp.)
A jeśli chce się po prostu uczciwie propagować ordynację większościową, to może na początek należałoby wyposażyć obywateli w podręcznik Nohlena i wyjaśnić np. prawo M. Duvergera. Prawo Duvergera "zmiecie system", nie ma co...

Obrazek użytkownika Dorota M

25-06-2015 [18:21] - Dorota M | Link:

@Lektor
100/100. Ja juz nie mam zdrowia do przekonywania tego pana. Mniejsza o to. jak dotrzeć do tych ludzi, których zaczadził Kukiz? Gdyby zrozumieli, przynajmniej część z nich, jakie zagrożenie niesie ze sobą teraz wygrane referendum, może by odpuścili. Mówię na teraz, bo ewentualnie wygrane referendum, odbierze kilka % PIS, a to może być pogrążające dla Polski.

Obrazek użytkownika Lektor

25-06-2015 [20:05] - Lektor | Link:

Pani ma zupełną rację !!!
Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Freiherr

25-06-2015 [20:54] - Freiherr | Link:

Tak to jest z ortodoksami. Pan JacBiel jest zafiksowany na pewne sprawy i całkowicie odporny na argumenty podważające jego tezy. Poza tym jest najzwyczajniej niegrzeczny w stosunku do uczestników dyskursu. Zadufanie, protekcjonalny ton - wszystko ociera się, przepraszam, o chamstwo. Co do dotarcia...Cóż, pal licho samo referendum. Ważniejsze jest przekonanie tych ludzi,że kontestacja systemu oparta wyłącznie o JOW, odebraniu partiom budżetowego finansowania to za mało. Prawdziwe jądro systemu nie ucierpi, wręcz przeciwnie, nadal będzie grało swoimi kartami. Ale zwolennicy Kukiza daleko nie sięgają. Liczy się chwila, akcja, ruch. Oni raczej "Lamparta" nie przeczytali. Może o to chodzi?

Obrazek użytkownika HenrykHenry

26-06-2015 [00:15] - HenrykHenry | Link:

;))- " bo ewentualnie wygrane referendum, odbierze kilka % PIS" - i o to JacBiel chodzi , o to tak zabiega .

Obrazek użytkownika twardek

26-06-2015 [00:31] - twardek | Link:

Jeżeli w lesie opadnie Pana 4-ch głodnych bandziorów, to warto byłoby mrugnąć do 2-ch, dając im do zrozumienia, że dla nich ma Pan żarcie ale dla pozostałych nie starczy.
--- Niech pan nie stara się doradzać PiS strategii i taktyki reformowania państwa w trybie samotnego myśliwego. Rozejrzyj się Pan wokół, KAPITO !!!

Obrazek użytkownika HenrykHenry

26-06-2015 [00:47] - HenrykHenry | Link:

Twardek - o czym ty czlowieku "pierniczysz" ty zrozumiales tak ogolnie o czym ten "paciorek" ???.

Obrazek użytkownika twardek

26-06-2015 [01:23] - twardek | Link:

Dziecko, jeżeli napiszesz, że zreformujesz wszystkich, to będziesz miał przeciw sobie wszystkich i nie zrobisz nic (jeżeli uda ci się uchować głowę). Najpierw myśl a potem pisz. Odmawiaj ten paciorek.