| REJESTRACJA
Стукачам, чекистам и членам российской агентуры вход воспрещен

Zgreda przekonać się nie da!

Wszyscy dyskutują o socjologicznym fenomenie zadziwiająco wysokich notowań Kukiza.

Więc, zacznę od przypomnienia maksymy Oscara Wilda: „Habit is a second nature”, co w wolnym tłumaczeniu znaczy: “Przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka”.

Otóż moim zdaniem, żeby wyjaśnić casus Kukiza należy się cofnąć do czasu,  kiedy los nas pokarał wolnością, a życie pokazało, jak silny i zarazem zgubny dla naszej ojczyzny jest mentalny nawyk postrzegania rzeczywistości przez Polaków ukształtowanych w okresie komuny, który znakomicie definiują pamiętne słowa wiersza Wisławy Szymborskiej”, cytuję: „Partia, należeć do niej, z nią działać, z nią marzyć, to najpiękniejsze, co może się zdarzyć”.

Bo idąc na skróty, właśnie tego rodzaju mentalność doprowadziła do klinczującej reformowanie państwa nienawistnej wojny między PIS-em a Platformą, gdyż każda z tych partii uważa, że tylko ona ma receptę na Polskę. Powiem więcej, reprezentujący stare pokolenie jajogłowi prominenci obu tych partii zawsze tkwili i nadal tkwią w patogennie anachronicznym przeświadczeniu, że te dwie partie polityczne już do końca świata będą sobie przemiennie przekazywać władzę.

Nasuwa się więc logiczne pytanie, jak taki chory przecież system mógł przetrwać tak długo?

Otóż odpowiedź jest prosta. Bo nadal prawie wszystkie kluczowe stanowiska w państwie dzierżą w swoich rękach mentalnie niereformowalne zgredy. Tu chciałbym wyraźnie zaznaczyć, że w kontekście dzisiejszej notki określenie „zgredy” nie odnosi się do ludzi biologicznie starych, lecz do osobników zmurszałych mentalnie.

I nie oszukujmy się. Chociaż zdarzają się przypadki młodych duchem seniorów, to stanowią oni zaledwie znikomy ułamek posuniętej w latach „biomasy”, która z okresu minionego wyniosła przeświadczenie, że „tylko partia, oczywiście ich partia, może i powinna być siłą przewodnią narodu”, - co się tyczy w równym stopniu piszących na komputerze jednym palcem zgredów PIS-u, jak Platformy. I nie ma z nimi rozmowy, bo sęk w tym, że zgreda przekonać się nie da.

Ta degrengolada trwałaby prawdopodobnie w nieskończoność, gdyby nie to, że w międzyczasie dorosło młode pokolenie Polaków, któremu głęboko zwisa wojna między PIS-em i Platformą, gdyż dla nich stan wojenny i okrągły stół to już nic im niemówiąca prehistoria, a politycy wciąż kłócący się ze sobą o tego rodzaju dla nich niezrozumiałe „pierdoły” kojarzą się im z dinozaurami, które wcześniej, czy później będą musiały wyginąć.

A dzieje się tak dlatego, że reprezentanci pokolenia circa 60 Plus nie są już w stanie się dostosować do nienotowanego dotąd przyśpieszenia rozwoju technik generowania, gromadzenia, przekształcania, przesyłania i udostępniania informacji, jakie nastąpiło w ostatnich dwudziestu latach i wciąż następuje, a zjawisko, jakim jest Internet nie ma precedensu w historii cywilizacji.

Słowem nastał czas, kiedy ludzie młodzi i bardzo młodzi urodzeni z Internetem w żyłach poruszają się już w kompletnie innym świecie niż ich ojcowie i dziadkowie, którzy za tymi wszystkimi zmianami nie nadążają, a w rządzącej dzisiejszym światem cyberprzestrzeni błądzą jak dzieci we mgle.

Co więcej, historia lubi się powtarzać.

Zwróćcie tedy Państwo uwagę, że w czasie zrywu „Solidarności” pojawił się niespodzianie nikomu nieznany, prosty i niewykształcony elektryk, niejaki Wałęsa, który jednak zdołał porwać za sobą dziesięć milionów ludzi i pośrednio się przyczynić do obalenia komuny. Dlaczego ci ludzie za nim poszli? Bo ten niewykształcony robotnik znalazł, jak na tamte czasy skuteczny kod porozumiewawczy z narodem, który miał już dosyć gnębiącego go komunistycznego reżimu. A dlaczego skuteczny? Bo był na tyle prosty, że nie powiem prymitywny, iż stał się zrozumiały dla ludzi ogłupionych komunistyczną propagandą. Dziś wielu się z Wałęsy śmieje i nie można odmówić im sporej dozy racji, ale nikt nie zaprzeczy, że to ten człowiek dokonał czegoś, co dla wielu zdawało się niemożliwe. I na tym właśnie polega casus Lecha Wałęsy, co by o nim nie mówić drugiego po Janie Pawle II najbardziej na świecie rozpoznawalnego Polaka.

No i właśnie mamy „powtórkę z rozrywki”.

Bo w 35 lat po powstaniu „NSZZ „Solidarność” na naszych oczach rodzi jeszcze nie nazwany „Niezależny Samorządny Ruch Społeczny” młodych (ale nie tyko) Polaków zrobionych w konia, tym razem przez post-komunę. Polaków, którzy już mają dość rządzenia partii, które poza hamującą reformowanie kraju wieloletnią wojną o władzę niewiele Polsce dały.

Zaś liderem tego ruchu, moim zdaniem przez przypadek, stał się nie do końca zdający z tego sprawy prosty rockman, niejaki Kukiz Paweł, nie tyle polityk, co „trybun ludowy”, który trochę „fuksem” stał się duchowym przywódcą protestu społecznego Polaków harujących bez ubezpieczenia na umowach śmieciowych, bez żadnych widoków na przyszłość.

Kukiz to autentyczny trybun ludowy. Należy tylko mieć nadzieję, jak zauważa bloger piszący pod nickiem "Jazgdyni", że mimo zachwytu tłumów, nie popełni błędu Wałęsy i po ewentualnym zwycięstwie odsunie się od sprawowania władzy. Bo niestety, żaden z niego mąż stanu, czy ewentualny prezydent lub premier, a ruchy ludowe zawsze przegrywają z instytucją. Od czasów Spartakusa, a może nawet wcześniejszych.

No i poszły konie po betonie!

Bowiem Kukiz podobnie jak niegdyś Wałęsa, staje się przywódcą „Solidarności” nowej generacji mającej realne szanse na dokończenie zablokowanych dekretami stanu wojennego postulatów „Solidarności” starej.

A młodych ludzi niemających praktycznie żadnych widoków na przyszłość mało obchodzą wałkowane przez rząd i opozycję tematy zastępcze, jak in vitro, wyprowadzanie religii ze szkoły, gender i tak dalej, a ci wszyscy, by parafrazując słowa wiersza Juliana Tuwima: „izraelitcy doktorkowie, Wiednia, żydowskiej Mekki, flance, co chlipią “Naje Fraje” swą intelektualną zupę, i te wszystkie za młodu nie megiery dorżnięte, i ten, co mieszka dziś w pałacu, a srać chodziłeś za chałupę…”, mogą ewentualnie buntowników ruchu, który uosabia Kukiz, jak w tymże wierszu pisze pan Julian: „pocałować w d…ę”.

Bo młodzi się skapowali, że nasze dwie wiodące partie są na dobrą sprawę siebie warte i dotarło do nich, że bez względu na to, czy w Polsce będzie rządzić PIS, czy Platforma, nadal będzie trwała ich wojna ze sobą, a Polska będzie dryfowała w ogonie cywilizowanej Europy. I młode pokolenie Polaków skrzyknęło się w Internecie, bo pod wodzą Kukiza chcą urządzić sobie nową Polskę po swojemu.

Dlaczego akurat temu prostemu muzykowi się udało? - gryzą paznokcie jajogłowi hamulcowi PIS-u i Platformy?

Ano dlatego, że ten jak go próbują przedstawiać media zarówno mainstreamowe, jak i prawicowe „pijak i narkoman” jest artystą i widzi to, czego oni nie widzą. Że ten nienabzdyczony i wreszcie normalnie się zachowujący rockman odnalazł kod porozumiewania się z młodym pokoleniem i w sposób "rewolucyjny", albo lepiej "ewolucyjny" trafił w gusta młodej generacji, która porozumiewa się w języku dla zgredów niezrozumiałym. I w przeciwieństwie do ciasno myślących polityków starszego pokolenia, ten obdarowany artystyczną wyobraźnią luzak dostrzegł, iż ludzie chcą, żeby wreszcie było bezpretensjonalnie, krótko, zwięźle i na temat..., a przekaz był zgodny z formami komunikacji jakie oni preferują. A Kukiz wyraża swoje myśli i cele w takim właśnie opakowaniu. Nareszcie ktoś bez trucia, pouczania i moralizowania pokazuje, że zawiłe polityczne nudziarstwo należy zastąpić działaniem prostym, szybkim i konkretnym, a jak trzeba to należy z grubej rury przywalić. No i rzecz najważniejsza. W przeciwieństwie do naszych polityków starej generacji Kukiz lubi ludzi i ludzie to czują.

Jajogłowi prominenci PIS-u i Platformy pocieszają się, że Kukiz wiele nie osiągnie w jesiennych wyborach bo nie ma struktur. Więc zaryzykuję tezę i używając języka młodzieżowego powiem: a po jakiego grzyba mu struktury?!, skoro mają „internetową chmurę”, dzięki której w razie potrzeby kilkoma kliknięciami się skrzykną i zorganizują, czego kompletnie nie ogarniają polityczne zgredy tkwiące w przekonaniu, że będą się wymieniać partyjną władzą za przeproszeniem do usranej śmierci.

Mówi się, że Kukiz skończy jak Palikot, który też w swoim czasie pociągnął za sobą młodych. Że Kukiz to pajac, a ten jego ruch to efemeryda.

Odpowiadam. Być może? Ale póki co położy kres mitowi wiekuistego systemu partyjnego kończąc tym samym bezpowrotnie wyniszczającą kraj wojnę polsko polską. A może nawet zmieni konstytucję pod potrzeby ludzi, którzy domagają się zmian, bo im już nie odpowiada dotychczasowy system nie nadążający za tym, gdzie współczesny świat zmierza. I to będzie jego dziejowa zasługa.

Bo jak czasem słucham, co wygadują niektóre dinozaury z PIS-u i Platformy, których ewolucja mentalna zatrzymała się na przełomie Kredy i Paleogenu, to wcale się nie zdziwię, jak jesienne wybory wygra ruch Kukiza. Dlaczego? Bo ludzie już politykom nie wierzą, a szczególnie podtatusiałym zgredom.

A jak Kukiz też da ciała, to w kolejnych wyborach Polacy jemu także pokażą środkowy palec i wybiorą lepszych.

A więc spoko! Take it easy! Bo demokracje zachodnie kształtowały się przez stulecia, a na tasza, młoda i nieopierzona trwa dopiero dwie dekady z niewielkim okładem i jeszcze przez jakiś czas będzie polegała na dochodzeniu do optymalnie korzystnego dla państwa wariantu metodą kolejnych prób i błędów. Innej drogi nie ma.

Krzysztof Pasierbiewicz (nauczyciel akademicki)

Post Scriptum
Jak czytam komentarze szanownych pań @MARKOP, @ANGELA, @ANDZIA oraz szanownych panów @HENRYK_HENRY, @FELICJAN, I @TARANTOGA przypomina mi się pewien filmik z szanowną panią Barbarą Kwarc w roli głównej - kliknij na biały trójkącik pod notką.

 

...
Krzysztof Pasierbiewicz - ...
Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.
Obrazek użytkownika gracz ogame

Tak PO, jak PiS nadal zawzięcie walczą przeciwko sobie, nie dostrzegając, że pojawił się im nowy, dynamiczny, bardzo dla nich obu niebezpieczny przeciwnik. Trwając we wzajemnym uścisku, obie stare partie tracą powoli zdolność rozpoznawania politycznych realiów.

http://wpolityce.pl/polityka/2...

Obrazek użytkownika Domasuł

Jak zwykle zgadzam się z panem częściowo. Zaciekawiła mnie pana prognoza tego, że to może być już czas na to, żeby ludzie zrobili porządek z III RP. Faktycznie ten twór trwa już od 26 lat - to szmat czasu. Być może zmiany będą dotyczyć całego regionu. Węgry, Ukraina... Może czas na Polskę w tym roku.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

@Domasuł

"Jak zwykle zgadzam się z panem częściowo..."
--------------
Jakby się Pan ze mną zawsze w całości zgadzał byłoby to mocno podejrzane.

"Może czas na Polskę w tym roku..."
------------
A wiem Pan, że to bardzo ciekawa obserwacja! Przemyślę to sobie i zapewne jeszcze do tego tematu wrócimy. Pozdrawiam Pana.

Obrazek użytkownika pietrek

Witam serdecznie wszystkich czytaczy blogów Pana Krzycha. Zawsze lubie do niego wchodzić bo to człowiek niepowtarzalny w tym co pisuje.Ja tam nie odnoszę wrażenia jakoby Pan Pasierbiewicz tępił Pis jak tylko się da.Ma swoje zdanie i tyle.Po co tak atakować się nawzajem.Jesteśmy zdaje się wszyscy tutaj katolikami i patriotami....a tu takie jaja hehe 66 komentarzy.Nie ma co wesoło siemi zrobiło a siedze w Norwegii północnej jak ten kołek za chlebem bo u nas ino suchy jest..
Pozdrawiam Pana Krzycha i wszystkich blogowiczów
Pietrek z gór

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

@pietrek

No i widzisz Pietrek! Podpadłeś niejakiemu Felicjanowi. Nie dość, że Cię okrzyknął "dyżurnym kolaborantem" to jeszcze do tego Cię posądził, że w Norwegii kontrabandę wybielającą Pasierbiewicza zakładasz. Czy teraz już rozumiesz, co się potrafi w zakutych łbach zrodzić? Ale spoko! Pietrek! Damy radę! Jutro trzeci odcinek "Magii namiętności", gdzie jest opis, jak podobnie jak Ty teraz w Norwegii, ja przed 50-ciu laty zasuwałem w Stanach. Serdeczności!

Obrazek użytkownika HenrykHenry

No i czesc -2

Ten pierwszy , Pasierbiewicz ,prosze Panstwa to "pozyteczny idiota" i ... cos wiecej !!!
O tym "cos wiecej" pisalem "niesmialo" w paru komentarzach , ale widze ze jednak potrzeba "bardziej smialo" !!!. O czym na koncu Panstwu napisze.

Ten drugi "jazgdyni" to tez taki pozyteczny "cykus" ale czy cos wiecej ??? ... mysle ze tak !!!. Dlaczego ?! , prosze dokladnie poczytac . Wystarczy pare tekstow (jak chocby ostatni "Wizjonerzy? Kukiz vs.Duda) , wystarczy tez posluchac opini z innych portali z ktorych to jegomosc dostal "kopa".

Pisanie o mlodych ze to ich wola i takie tam podobne pierdoly , to tylko "mgla" !!!. Sprawa mlodych jest jak najbardziej potrzebna do dostrzezenia i jak najbardziej nalezy wlaczyc mlodych w odbudowe tych ruin. Ale nalezy tez pamietac ze ci mlodzi zafundowali nam , reszcie spoleczenstwa osiem lat rzadow tej bandy.
Zreszta okolo 60% tych mlodych z nazwijmy to "ruchu Kukiza" w drugiej turze zaglosowalo na Komorowskiego !!!. To co Pasierbiewicz im chcesz oddac te rzady ?!. To oni maja naprawiac.

Wiem , Pasierbiewicz szuka miejsca dla dzieci tych bylych i tych obecnych funkcjonariuszy. Tort juz prawie zjedzony. Ale moze jeszcze da sie cos wykrzesac tworzac nowe pokolenie "rasy panow". Juz raz nam wciskal takiego jednego z PO , piszac ze trzeba dostrzec za u nich tez sa przyzwoici ludzie , ze nie nalezy ich odrzucac , ze moze wspolnie ... Fedorowicz mu bylo ... z Krakowa ... zapomnial dodac - kolega - od "panienek" ?!.
Chcialbym jeszcze raz napisac . Po ostatnich decyzjach Komorowskiego widac komu tak naprawde zalezy na tych JOW-ach. Czyj to byl pomysl i kto go forsuje. Wspieranie tej inicjatywy , "biglowanie" (jak Pawlak z Samych Swoich) za tym jest niczym innym jak graniem w tym samym obozie obozie renegatow.
Prosze Panstwa ludzie tu blogi prowadza bo taka mozliwosc im stworzyl Gospodarz. My komentujemy bo to jest elementarna czesc blogowania. Rozni ludzie z tego moga skorzystac. Taka wolnosc.
Niemniej nalezy pilnowac i za kazdym razem dawac swiadectwo tego iz w obecnej sytuacji tylko PiS i Tylko przywodctwo Jaroslawa Kaczynskiego daje gwarancje ze stworzymy sobie normalny sprawiedliwy i uczciwy dom.
Nalezy sluchac tego co mowi J.Kaczynski i sie do jego wypowiedzi stosowac.
Jestem dobrej nadziei mysle ze mlodzi , jak ich tu nazywamy , dadza sie przekonac do A.Dudy i zrozumieja ze nie ma juz czasu na eksperymenty i nie ma innej alternatywy.

Obrazek użytkownika felicjan

Nic dodać, nic ująć. A że celnie trafione to panu KP musiał ktoś przyjść w sukurs. No i przyszedł. Dziś dyżurny, choć zapracowany Pietrek z Norwegii, z pokojową misją: "po co się tak atakować, my tu wszyscy katolicy i patrioci".
Był tu kiedyś podobny emigracyjny patriota z podobna misją, też z Norwegii. Może to jacyś koledzy? Proletariusze wszystkich krajów łączą się?
Pozdrowienia, Henry.

Obrazek użytkownika pietrek

felek..ja nie jestem kolaborat ino ciesla dachowy.Robie dachy od a do zet by takie jak ty cudoki po szkołach wysokich mieli sucho pod sufitem.Pozdrawljaju ja was tawariszcz
amen

Obrazek użytkownika felicjan

No proszę, niby zwykły cieśla dachowy, a poliglota. I taki krótki tekścik, a jakie bogactwo treści.
Oto dachowy proletariusz Pietrek wytwarza wartość dodatkową na dachach od a do zet, a cudak po szkołach wysokich Felek ją przejada. Wprawdzie jest tu pewna nieścisłość, bo dachowy proletariusz Pietrek aktualnie wytwarza wartość dodatkową w Norwegii, a cudak Felek przejada polską wartość dodatkową, ale nie bądźmy małostkowi - Pietrkowi chodzi przecież o głębszy, internacjonalistyczny sens.
No i ten podziwu godny polemiczny, ideowy zapał. Jest 6 rano, a Pietrek miast o tak wczesnej porze szykować się do stukania młotkiem na dachu stuka w klawiaturę.
Albin Siwak - to pan?

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

@Henryk_Henry

Wielce Szanowny Panie,

Jak czytam Pańskie komentarze to mi się ten filmik przypomina:

https://www.youtube.com/watch?v=A3gh1fq8NHg

I to by yło na tyle

Obrazek użytkownika HenrykHenry

No podoba mi sie ten filmik. To takie symptomatyczne dla osobnika takiego jak pan. lubie u pana ten belkot polaczony z tym knajackim poczuciem humoru. taka drewniana droga , niby utwardzona a leb se mozna rozbic. Lubie , naprawde lubie , takich wiejskich cwaniaczkow. Mamy obraz kto ta nasza mlodziez edukowal.

Ale mam tez dobra wiadomosc dla pana.

Publikuje pan ta swoja "gramote" na portalu NB. Zazdroszcze panu . Mnie prof.Nowak za nic nie musi sie odwdzieczac. Oficyna wydawnicza "ARCANA" mi nic nie wyda by zaplacic. Bo i za co , nie bede kadzil , bo i prof. budzi we mnie nieufnosc, wiec sila zeczy musze tu , chcialbym tu.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

@Henryk_Henry

"bo i prof. (Nowak) budzi we mnie nieufność..."
---------------
Z tego, co wiem, pani Barbara Kwarc jest do wzięcia i tak sobie myślę, że stanowilibyście świetnie dobraną parę.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

@ALL - MYŚLĘ, ŻE JUŻ CZAS NA PODSUMOWANIE KOMENTARZY DODANYCH DO NINIEJSZEJ NOTKI

WNIOSEK JEST W ZASADZIE JEDEN. JEŚLI WIELCE SZANOWNE PANIE @MARKOP, @ANGELA, @ANDZIA ORAZ SZANOWNI PANOWIE @HENRYK_HENRY, @FELICJAN, I @TARANTOGA BĘDĄ NADAL PISALI O PANU KUKIZIE TAK JAK W DODANYCH KOMENTARZACH, TO PAN KUKIZ MOŻE SPAĆ SPOKOJNIE, BO WYGRA JESIENNE WYBORY.

I TO BY BYŁO NA TYLE.

Obrazek użytkownika markop

markop - KOBIETA, do kobiety nie mówimy Pan, do kobiety zwracamy się PANI

To co pan pisze w tym komentarzu - to już 100% MANIPULACJI !!!!!

Niesiołowski i TVN !!!!!

Proszę mi przytoczyć z obecnej wymiany opinii choćby J E D N O moje słowo na temat Kukiza !!!!!

Jest pan kłamcą !! K Ł A M C Ą !!!!!! I ktokolwiek to teraz czyta, widzi czarno na białym, że tak jest!!!!!

W moich komentarzach CYTUJĘ PANA TEKST O KUKIZIE wielokrotnie wklejany przez pana we własne teksty...

JEŚLI WSZYSTKO POZOSTAŁE CO PAN PISZE, JEST TAK SAMO PRAWDZIWE TO GRATULUJĘ !!!!!!

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

@markop

Wielce Szanowna Pani!

Czy obejrzała już Pani filmik pod notką?

Obrazek użytkownika HenrykHenry

Prosze pana tak samo pan straszyl przed wyborami prezydenckimi !!!. Chcialoby sie napisac ... nie strasz,nie strasz bo sie z....sz.
Ale ze wzgledu na poprawnosc , poziom , szarmanckosc i kulture pana i pana bloga , bo pan tylko w chamski sposob ubliza Paniom i tym co maja odmienne zdanie , wiec napisze ... "wal" to taka troche wieksza rybka a zaimek przymiotny do tej rybki to juz dla inteligentnych. Bo przeciez pana blog jest dla inteligentnych. Nieprawdaz ???.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

@Henryk_Henry

"Bo przeciez pana blog jest dla inteligentnych. Nieprawdaż ???..."
------------
Po raz pierwszy się z panem zgadzam.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

Czesc - 1

Przed chwila uslyszalem w TVR ze Komorowski podpisal rozporzadzenie zezwalajace na przeprowadzenie referendum w sprawie JOW. To tak w skrocie. Slyszymy ostatnimi dniami iz ekipa rzadzaca , Prezydent Komorowski , dwoja sie i troja by zaszkodzic nastepcy na urzedzie Prezydenta A.Dudzie i przyszlemu rzadowi ktory raczej jest pewne (wobec nastrojow spoleczenstwa) bedzie rzadem PiS. Nominacje generalskie dla tych "bandytow" z NPW tez sa jakby forma lapowki . Zaswiadczaja tylko o nieczystych rekach Bronislawa Komorowskiego i ludzi z nim i ta partia zwiazanych , partia PO. Jest szereg innych dzialan ktore nam mowia jak "bandycka" to szajka PO i jak wielka inwencje , tworczosc wykazuja by dla swych nastepcow zepsuc co tylko sie da zepsuc. Jaki strach ogromny u nich , ze lapia sie takich metod. Panstwo Polskie dla nich nic nie znaczy ,spoleczenstwo , ludzie , jeszcze mniej !!!.
Ta "szajka" nie umie odejsc !!!.

Podpisanie rozporzadzenia o referendum jest taka jedna z " szalup". Rozpieprzyc do cna ,czyli ostatni mandat demokratyczny do wypowiedzenia sie przez spoleczenstwo , tak by nikt nie mogl zebrac tego do kupy poukladac i stworzyc od nowa. Podwaliny pod normalnie funkcjonujace Panstwo Polskie.

Nikt przy zdrowych zmyslach nie mysli ze Komorowski zrobil to z troski o Polske , z troski o demokracje !!!.

JOW-y to jest to o czym powiedzial publicznie Jaroslaw Kaczynski ze sa "zabetonowaniem istniejacego ukladu" !!!.
Finansowanie parti politycznych jest, czy raczej jego brak to tez kolejny "wymyk" by pozbawic opozycje srodkow "do zycia"

Mafia ma sie dobrze i jest zabezpieczona. Nakradli sie dosc , a nawet wiecej. Sprzedali Polske.
Moglbym tu wymieniac wiecej tytulem wstepu - "ku zrozumieniu".

Ale to wystarczy.

Ludzie zlej woli , zle zyczacy Polsce i jej spoleczenstwu , tylko tacy moga optowac , namawiac i pisac ze JOW-y to jakies panaceum , zbawienie dla naszej slabej demokracji (a my mamy demokracje???).
Mam tu na mysli blogera K.Pasierbiewicza i mam tu na mysli takiego ktory sie tu wlacza od czasu do czasu ze swoimi grafomanskimi "mundrosciami" i chce uchodzic za Sp.Seawolfa na blogach internetowych. Mam na mysli "jazgdyni".

CDN - 2

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

@Henryk_Henry

Wielce Szanowny Panie!

Proszę jeszcze raz napisać ten komentarz w eleganckiej formie to Panu odpowiem. Poza tym przekona się Pan, że będzie lepiej i skuteczniej.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

Prosze pana forma i tresc jest taka na jaka pan zasluguje i prosze sobie niepochlebiac ze ja oczekuje od pana jakiejs odpowiedzi. Ja oczekuje ze pan zniknie i przestanie szkodzic naprawie mojej Ojczyzny.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

@Henryk_Henry

"Ja oczekuję że pan zniknie i przestanie szkodzić naprawie mojej Ojczyzny..."
---------------
Wielce Szanowny Panie,
To zupełnie tak samo, jak pani Barbara Kwarc oczekuje, że grzybiarze znikną z lasu, jej lasu - vide filmik pod notką.

Obrazek użytkownika andzia

pasierbiewicz i elegancja;weź ogarnij się człowieku i przestań pie....ć,bo dla cytatów twojej elegancji rodem zza pegeerowskiej stodoły można by zapełnić 1000 stronicową książkę.

Obrazek użytkownika markop

markop - KOBIETA, do kobiety nie mówimy Pan, do kobiety zwracamy się PANI

(...) "Bo idąc na skróty, właśnie tego rodzaju mentalność doprowadziła do klinczującej reformowanie państwa nienawistnej wojny między PIS-em a Platformą, gdyż każda z tych partii uważa, że tylko ona ma receptę na Polskę. Powiem więcej, reprezentujący stare pokolenie jajogłowi prominenci obu tych partii zawsze tkwili i nadal tkwią w patogennie anachronicznym przeświadczeniu, że te dwie partie polityczne już do końca świata będą sobie przemiennie przekazywać władzę." (...)

Jednym słowem nasz "najznakomitszy bloger"( oczywiście i niewątpliwie sprzyjający PiS-owi ) stawia znak równości między złodziejem, a okradzionym... Nieważne, czy on ukradł, czy jemu ukradli - obu ukarać tak samo!

Pragnę więc przypomnieć naszemu miłośnikowi TVN-u ( wciąż nam zdaje relacje, co tam zobaczył, usłyszał itd )co obserwują "młodzi gniewni" ( bo przecież nie stare zgredy ! ) i zamieszczają w DEMOTYWATORACH ...

http://demotywatory.pl/4506568...

To nie zgredy robią "stadionowe oprawy"

To nie zgredy krzyczą na całą Polskę " BÓG! HONOR! i OJCZYZNA!"

To nie zgredy maszerowały tysiącami w " marszach dla RODZINY"

To nie zgredy atakują "parady równości" i podpalają tęczę w Warszawie

Więc niech pan nie pitoli, że (...) " młodych ludzi niemających praktycznie żadnych widoków na przyszłość mało obchodzą wałkowane przez rząd i opozycję tematy zastępcze, jak in vitro, wyprowadzanie religii ze szkoły, gender i tak dalej" (...)

Oni na szczęście w nosie mają takich blogerów jak pan i sami wiedzą co chcą zmieniać i dlaczego!

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

@markop

"To nie zgredy krzyczą na całą Polskę " BÓG! HONOR! i OJCZYZNA!"..."
----------------
Wielce Szanowna Pani! Powiem tylko, no i całe szczęście!

Obrazek użytkownika markop

markop - KOBIETA, do kobiety nie mówimy Pan, do kobiety zwracamy się PANI

CZ.I
"Robienie" notek przez coraz młodszego "publicystę" drrr... czy starcze zdziecinnienie ???

Psy szczekają, Kukiz robi swoje!
2015-05-14 16:53
(…) Bo ten facet jest Artystą i widzi to, czego inni nie widzą, (…) . A to dlatego, iż nienabzdyczony i wreszcie normalnie się zachowujący Kukiz ma te wszystkie walory, o których oni jedynie mogą pomarzyć. Bo Kukiz odnalazł kod porozumiewania się z elektoratem ludzi młodych i w sposób "rewolucyjny", albo lepiej "ewolucyjny" trafił w gusta pokolenia, które porozumiewa się w języku dla zgredów niezrozumiałym. Ten obdarowany iskrą Bożą wrażliwy Artysta wyczuł, iż ludzie chcą, żeby wreszcie było bezpretensjonalnie, krótko, zwięźle, na temat, dosadnie..., a przekaz był zgodny z formami komunikacji jakie oni preferują. A Kukiz wyraża swoje myśli i cele w takim właśnie opakowaniu. Nareszcie ktoś bez trucia, pouczania i moralizowania pokazuje, że politykę należy robić prosto, szybko, migawkowo i konkretnie, a jak trzeba to należy nie owijając w bawełnę z grubej rury przywalić. No i rzecz najważniejsza. Kukiz lubi ludzi i ludzie to czują.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

@markop

Wielce Szanowna Pani,

Serdecznie Pani dziękuję za cytowanie moich notek. Ma Pani rację. Im więcej takich cytowań, tym więcej osób zapozna się z tym, co robię dla Polski. Dzięki za to przeogromne.

Obrazek użytkownika markop

Pierwsze słyszę, aby "twu-twu-twórczość" polegała na czynnościach: " KOPIUJ" i "WKLEJ", a taka jest pana twu-twu-twu-twórczość!

U ŻADNEGO innego blogera taka przypadłość nie występuje!!!! Każda notka inna !

A "swoim" studentom zaliczyłby pan taką pracę???!!!!

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

@markop

"pana twu-twu-twu-twórczość!..."
---------------
Wielce Szanowny Panie! Kapitalne! Zawsze podziwiałem Pańskie wyrafinowane poczucie humoru!

Obrazek użytkownika andzia

pasierbiewicz,dla Polski faktycznie coś robisz.To dzięki tobie całonocny płaci wyższe podatki od obrotu hi,hi,hi ...

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

@Andzia

"To dzięki tobie całonocny płaci wyższe podatki od obrotu hi,hi,hi ..."
----------------
Wielce Szanowna Pani Andziu! A jakby Pani wiedziała ile ten sam sklep dzięki mnie płaci podatków za prezerwatywy to by Pani po nocach nie spała. Ale nie dla psa kiełbasa my darling.

Obrazek użytkownika Domasuł

Dobrze pan napisał Andzi! Ha ha ha ale się uśmiałem :)

Obrazek użytkownika andzia

Domasuł,nic dziwnego,że się uśmiałeś:plebejskiego prostaka rozśmieszy chamstwo drugiego plebejskiego prostaka.

Obrazek użytkownika andzia

"Elegancja" pasierbiewicza wylazła jak onuca z gumiaków.Niestety,jak bozia pożałowała rozumu,zostały tylko bydlęce instynkty.

Obrazek użytkownika terenia

@Andzia

Podatek od obrotu został zniesiony w 1993 roku ...tak więc przechwałki Pasierbiewicza są tak prawdziwe ...jak wspomniany podatek ...!!!

Pan Pasierbiewicz nie potrafi przyjąć krytyki pod swoim adresem i jego reakcją obronną staje się pozbawione kultury pospolite CHAMSTWO.

Obrazek użytkownika markop

cz.II
Kukiz wykonawcą „testamentu" kardynała Nagy
2015-06-03 19:18
Otóż dlatego, że Kukiz jest artystą i widzi to, czego inni nie widzą. Że, jak już kiedyś pisałem ten nienabzdyczony i wreszcie normalnie się zachowujący rockman odnalazł kod porozumiewania się z młodym pokoleniem i w sposób "rewolucyjny", albo lepiej "ewolucyjny" trafił w gusta młodej generacji, która porozumiewa się w języku dla zgredów niezrozumiałym. I w przeciwieństwie do ciasno myślących polityków starszego pokolenia, ten obdarowany artystyczną wyobraźnią człowiek dostrzegł, iż ludzie chcą, żeby wreszcie było bezpretensjonalnie, krótko, zwięźle i na temat..., a przekaz był zgodny z formami komunikacji jakie oni preferują. A Kukiz wyraża swoje myśli i cele w takim właśnie opakowaniu. Nareszcie ktoś bez trucia, pouczania i moralizowania pokazuje, że zawiłe polityczne nudziarstwo należy zastąpić działaniem prostym, szybkim, migawkowym i konkretnym, a jak trzeba to należy z grubej rury przywalić. No i rzecz najważniejsza. W przeciwieństwie do naszych polityków Kukiz lubi ludzi i ludzie to czują.

Zgreda przekonać się nie da!
2015-06-16 19:38
Ano dlatego, że ten jak go próbują przedstawiać media zarówno mainstreamowe, jak i prawicowe „pijak i narkoman” jest artystą i widzi to, czego oni nie widzą. Że ten nienabzdyczony i wreszcie normalnie się zachowujący rockman odnalazł kod porozumiewania się z młodym pokoleniem i w sposób "rewolucyjny", albo lepiej "ewolucyjny" trafił w gusta młodej generacji, która porozumiewa się w języku dla zgredów niezrozumiałym. I w przeciwieństwie do ciasno myślących polityków starszego pokolenia, ten obdarowany artystyczną wyobraźnią luzak dostrzegł, iż ludzie chcą, żeby wreszcie było bezpretensjonalnie, krótko, zwięźle i na temat..., a przekaz był zgodny z formami komunikacji jakie oni preferują. A Kukiz wyraża swoje myśli i cele w takim właśnie opakowaniu. Nareszcie ktoś bez trucia, pouczania i moralizowania pokazuje, że zawiłe polityczne nudziarstwo należy zastąpić działaniem prostym, szybkim i konkretnym, a jak trzeba to należy z grubej rury przywalić. No i rzecz najważniejsza. W przeciwieństwie do naszych polityków starej generacji Kukiz lubi ludzi i ludzie to czują.

Obrazek użytkownika felicjan

Humor z wystukiwań pana dr eng. Krzysztofa Wojciecha Pasierbiewicza, emerytowanego nauczyciela akademickiego. Wystukał:
"[...] zacznę od przypomnienia maksymy Oscara Wilda: „Habit is a second nature”, co w wolnym tłumaczeniu
znaczy: “Przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka”.
Aforyzm ten pochodzi od Arystotelesa, "Rhetorica" I, 11, a wersja łacińska "Consuetudo (quasi) altera natura" \
została spopularyzowana przez Cycerona ("Den finibus bonorum et malorum", 5, 25, 74.
Oscar Wilde być może powtórzył Cycerona, ale na pewno nie jest autorem rzeczonego powiedzenia. Skąd odkrycie p. Pasierbiewicza?
Prawdopodobnie chciał zabłysnąć znajomością przysłowia o przyzwyczajeniu, wpisał stosowny
zwrot w "Google",
zobaczył taką sekwencję "Ludzie wybaczą ci wszystko, oprócz sukcesu" O. Wilde ..... "Przyzwyczajenie jest drugą natura człowieka" Cyceron
i kierowany swoim legendarnym brakiem rozgarnięcia, pomylił Wilde'a z Cyceronem. Aby lepiej brzmiało,
przetłumaczył tekst polski na (wolny) angielski. Tymczasem oficjalne tłumaczenie tekstu Cycerona jest takie: habit is as second nature.
Panu Pasierbiewiczowi, emerytowanemu nauczycielowi akademickiemu trzeba zadedykować taką oto myśl Wilde'a:
"Własną głupotę ludzie zwykli nazywać doświadczeniem."
Pan Pasierbiewicz któryś raz z rzędu bzdurzy, że "los nas pokarał wolnością" w 1989 r. To jest znakomita ilustracja tego na czym polega \
konfuzja doświadczenia z głupotą. Jeśli coś pokarało pana Pasierbiewicza (nie nas, ale właśnie jego) to natura, która brak
doświadczenia zrekompensowała mu nadmiarem głupoty.
PS. To nie mój komentarz, lecz prof. Woleńskiego, który nie mając możliwości zamieszczenia tego komentarza osobiście przysłał mi go na moją pocztę.
Felicjan

Obrazek użytkownika felicjan

Proszę państwa, w Polsce dzieje się źle. To wiemy wszyscy. Ale nie wiemy dlaczego tak się dzieje! Na całe dla nas szczęście mamy Nasze Blogi, a na nich Blogera Nowego Millennium, Szanownego Pana dr inż. Krzysztofa Pasierbiewicza. On wie - i przychodzi nam z pomocą.
Oddajmy mu głos, bo, zaiste, warto:
"A dzieje się tak dlatego, że reprezentanci pokolenia circa 60 Plus nie są już w stanie się dostosować do nienotowanego dotąd przyśpieszenia rozwoju technik generowania, gromadzenia, przekształcania, przesyłania i udostępniania informacji, jakie nastąpiło w ostatnich dwudziestu latach i wciąż następuje, a zjawisko, jakim jest Internet nie ma precedensu w historii cywilizacji.
Słowem nastał czas, kiedy ludzie młodzi i bardzo młodzi urodzeni z Internetem w żyłach poruszają się już w kompletnie innym świecie niż ich ojcowie i dziadkowie, którzy za tymi wszystkimi zmianami nie nadążają, a w rządzącej dzisiejszym światem cyberprzestrzeni błądzą jak dzieci we mgle."

Cóż na to powiedzieć? Chyba tylko to, że kto nie dostrzega komizmu tych infantylnych bzdur "małego Kazia" Pasierbiewicza, temu już nic nie pomoże. Tak jak i "małemu Kaziowi".

Pozdrawiam!:)

Obrazek użytkownika felicjan

I jeszcze jedna radosna wiadomość: jutro, już jutro!, będzie tu kolejny odcinek powieści autobiograficznej dr inż. KP pod ekscytującym i jakże czarujacym tytułem "Magia namiętności". Wszystkim, zwłaszcza czymkolwiek zafrasowanym, dla poprawienia nastroju bardzo polecam!:)

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

@felicjan

"I jeszcze jedna radosna wiadomość: jutro, już jutro!, będzie tu kolejny odcinek powieści autobiograficznej dr inż. KP pod ekscytującym i jakże czarujacym tytułem "Magia namiętności". Wszystkim, zwłaszcza czymkolwiek zafrasowanym, dla poprawienia nastroju bardzo polecam!:)..."
----------------
Wielce Szanowny Panie Felicjanie,

Z całego serca Panu dziękuję za ten anons i w nagrodę jutrzejszy trzeci odcinek z przyjemnością Panu dedykuję.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

@felicjan

Wielce Szanowny Pani Felicjanie!

Wiedziałem, że mogę na Pana liczyć! Dziękuję!

Obrazek użytkownika felicjan

Jak na Szanownego Pana Bolesława! :) Proszę bardzo!

PS. A co z tym Pana dla mnie zaproszeniem do Krakowa? Juz nieaktualne?

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

@Felicjan

"PS. A co z tym Pana dla mnie zaproszeniem do Krakowa? Juz nieaktualne?..."
-------------
Niestety nie, gdyż władze Królewskiego Miasta nie wydały zgody.

Obrazek użytkownika Tarantoga

felicjan
2015-06-17 [11:38]

To nie tak do końca...osoba dr inz. ma na dysku,albo w kajeciku swoje teksty i co jakiś czas wkleja te same brednie.
Dodaje tylko kilka słów aktualnych i jest notka.

Niektóre teksty pojawiaja sie juz po raz 11,albo i 12...nie liczę...jego "psychologiczne" i "socjologiczne" wystapienia,są żywcem przepisane z Wikipedii.

Jeżeli jednostką chorobową w starości jest infantylizm,to masz rację,ale ja tu widze raczej demencję i początek
Alzheimera...podparty nerwicą natręctw...czyli przymusem,w jego przypadku...przymusem pisania notek :-)

Obrazek użytkownika felicjan

Znaczy: "piszę, więc jestem"? To się zgadza. Bo tu on jest czempion, a w realu - mikrusik.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

@felicjan

"a w realu - mikrusik..."
--------------
Wielce Szanowny Panie! Obawiam się, że jakbym Panu pokazał mojego mikrusa to by Panu bombony od pantofli odpadły.

Obrazek użytkownika terenia

@Krzysztof Pasierbiewicz

Jeszcze nie monopolowa pora a już się panu zajączkuje..."BOMBONY od pantofli" .

Obrazek użytkownika andzia

Tereniu,jeszcze chwila i będą BUM-BUM-ony https://www.youtube.com/watch?...
Był już ten filmik,ale on tak dokładnie charakteryzuje kp,że nie mogę się oprzeć,żeby go znów nie wkleić :)
U kp jest coś z gendera,bo i w moją stronę poszły wtręty pseudo erotyczne,a teraz do Felicjana ...:)

Obrazek użytkownika andzia

A to zdjęcie to -wypisz,wymaluj- pasierbiewicz we własnej osobie tuż po przebudzeniu !!!

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

@andzia

Wielce Szanowna Pani Andziu,
A mogłaby Pani mi podesłać fotkę Pani męża? Chętnie wkleją, zamiast mojej. Z góry dziękuję.

Obrazek użytkownika angela

P.dr juz kilka razy zarzekał sie, ze na komentarze nie odpowie,a tu proszę, rąbie jeden za drugim.
Klamczuch na ministra do P.Kukiza sie nie zalapie, oni chcq uczciwych.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl
Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.