Zgreda przekonać się nie da!

Wszyscy dyskutują o socjologicznym fenomenie zadziwiająco wysokich notowań Kukiza.

Więc, zacznę od przypomnienia maksymy Oscara Wilda: „Habit is a second nature”, co w wolnym tłumaczeniu znaczy: “Przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka”.

Otóż moim zdaniem, żeby wyjaśnić casus Kukiza należy się cofnąć do czasu,  kiedy los nas pokarał wolnością, a życie pokazało, jak silny i zarazem zgubny dla naszej ojczyzny jest mentalny nawyk postrzegania rzeczywistości przez Polaków ukształtowanych w okresie komuny, który znakomicie definiują pamiętne słowa wiersza Wisławy Szymborskiej”, cytuję: „Partia, należeć do niej, z nią działać, z nią marzyć, to najpiękniejsze, co może się zdarzyć”.

Bo idąc na skróty, właśnie tego rodzaju mentalność doprowadziła do klinczującej reformowanie państwa nienawistnej wojny między PIS-em a Platformą, gdyż każda z tych partii uważa, że tylko ona ma receptę na Polskę. Powiem więcej, reprezentujący stare pokolenie jajogłowi prominenci obu tych partii zawsze tkwili i nadal tkwią w patogennie anachronicznym przeświadczeniu, że te dwie partie polityczne już do końca świata będą sobie przemiennie przekazywać władzę.

Nasuwa się więc logiczne pytanie, jak taki chory przecież system mógł przetrwać tak długo?

Otóż odpowiedź jest prosta. Bo nadal prawie wszystkie kluczowe stanowiska w państwie dzierżą w swoich rękach mentalnie niereformowalne zgredy. Tu chciałbym wyraźnie zaznaczyć, że w kontekście dzisiejszej notki określenie „zgredy” nie odnosi się do ludzi biologicznie starych, lecz do osobników zmurszałych mentalnie.

I nie oszukujmy się. Chociaż zdarzają się przypadki młodych duchem seniorów, to stanowią oni zaledwie znikomy ułamek posuniętej w latach „biomasy”, która z okresu minionego wyniosła przeświadczenie, że „tylko partia, oczywiście ich partia, może i powinna być siłą przewodnią narodu”, - co się tyczy w równym stopniu piszących na komputerze jednym palcem zgredów PIS-u, jak Platformy. I nie ma z nimi rozmowy, bo sęk w tym, że zgreda przekonać się nie da.

Ta degrengolada trwałaby prawdopodobnie w nieskończoność, gdyby nie to, że w międzyczasie dorosło młode pokolenie Polaków, któremu głęboko zwisa wojna między PIS-em i Platformą, gdyż dla nich stan wojenny i okrągły stół to już nic im niemówiąca prehistoria, a politycy wciąż kłócący się ze sobą o tego rodzaju dla nich niezrozumiałe „pierdoły” kojarzą się im z dinozaurami, które wcześniej, czy później będą musiały wyginąć.

A dzieje się tak dlatego, że reprezentanci pokolenia circa 60 Plus nie są już w stanie się dostosować do nienotowanego dotąd przyśpieszenia rozwoju technik generowania, gromadzenia, przekształcania, przesyłania i udostępniania informacji, jakie nastąpiło w ostatnich dwudziestu latach i wciąż następuje, a zjawisko, jakim jest Internet nie ma precedensu w historii cywilizacji.

Słowem nastał czas, kiedy ludzie młodzi i bardzo młodzi urodzeni z Internetem w żyłach poruszają się już w kompletnie innym świecie niż ich ojcowie i dziadkowie, którzy za tymi wszystkimi zmianami nie nadążają, a w rządzącej dzisiejszym światem cyberprzestrzeni błądzą jak dzieci we mgle.

Co więcej, historia lubi się powtarzać.

Zwróćcie tedy Państwo uwagę, że w czasie zrywu „Solidarności” pojawił się niespodzianie nikomu nieznany, prosty i niewykształcony elektryk, niejaki Wałęsa, który jednak zdołał porwać za sobą dziesięć milionów ludzi i pośrednio się przyczynić do obalenia komuny. Dlaczego ci ludzie za nim poszli? Bo ten niewykształcony robotnik znalazł, jak na tamte czasy skuteczny kod porozumiewawczy z narodem, który miał już dosyć gnębiącego go komunistycznego reżimu. A dlaczego skuteczny? Bo był na tyle prosty, że nie powiem prymitywny, iż stał się zrozumiały dla ludzi ogłupionych komunistyczną propagandą. Dziś wielu się z Wałęsy śmieje i nie można odmówić im sporej dozy racji, ale nikt nie zaprzeczy, że to ten człowiek dokonał czegoś, co dla wielu zdawało się niemożliwe. I na tym właśnie polega casus Lecha Wałęsy, co by o nim nie mówić drugiego po Janie Pawle II najbardziej na świecie rozpoznawalnego Polaka.

No i właśnie mamy „powtórkę z rozrywki”.

Bo w 35 lat po powstaniu „NSZZ „Solidarność” na naszych oczach rodzi jeszcze nie nazwany „Niezależny Samorządny Ruch Społeczny” młodych (ale nie tyko) Polaków zrobionych w konia, tym razem przez post-komunę. Polaków, którzy już mają dość rządzenia partii, które poza hamującą reformowanie kraju wieloletnią wojną o władzę niewiele Polsce dały.

Zaś liderem tego ruchu, moim zdaniem przez przypadek, stał się nie do końca zdający z tego sprawy prosty rockman, niejaki Kukiz Paweł, nie tyle polityk, co „trybun ludowy”, który trochę „fuksem” stał się duchowym przywódcą protestu społecznego Polaków harujących bez ubezpieczenia na umowach śmieciowych, bez żadnych widoków na przyszłość.

Kukiz to autentyczny trybun ludowy. Należy tylko mieć nadzieję, jak zauważa bloger piszący pod nickiem "Jazgdyni", że mimo zachwytu tłumów, nie popełni błędu Wałęsy i po ewentualnym zwycięstwie odsunie się od sprawowania władzy. Bo niestety, żaden z niego mąż stanu, czy ewentualny prezydent lub premier, a ruchy ludowe zawsze przegrywają z instytucją. Od czasów Spartakusa, a może nawet wcześniejszych.

No i poszły konie po betonie!

Bowiem Kukiz podobnie jak niegdyś Wałęsa, staje się przywódcą „Solidarności” nowej generacji mającej realne szanse na dokończenie zablokowanych dekretami stanu wojennego postulatów „Solidarności” starej.

A młodych ludzi niemających praktycznie żadnych widoków na przyszłość mało obchodzą wałkowane przez rząd i opozycję tematy zastępcze, jak in vitro, wyprowadzanie religii ze szkoły, gender i tak dalej, a ci wszyscy, by parafrazując słowa wiersza Juliana Tuwima: „izraelitcy doktorkowie, Wiednia, żydowskiej Mekki, flance, co chlipią “Naje Fraje” swą intelektualną zupę, i te wszystkie za młodu nie megiery dorżnięte, i ten, co mieszka dziś w pałacu, a srać chodziłeś za chałupę…”, mogą ewentualnie buntowników ruchu, który uosabia Kukiz, jak w tymże wierszu pisze pan Julian: „pocałować w d…ę”.

Bo młodzi się skapowali, że nasze dwie wiodące partie są na dobrą sprawę siebie warte i dotarło do nich, że bez względu na to, czy w Polsce będzie rządzić PIS, czy Platforma, nadal będzie trwała ich wojna ze sobą, a Polska będzie dryfowała w ogonie cywilizowanej Europy. I młode pokolenie Polaków skrzyknęło się w Internecie, bo pod wodzą Kukiza chcą urządzić sobie nową Polskę po swojemu.

Dlaczego akurat temu prostemu muzykowi się udało? - gryzą paznokcie jajogłowi hamulcowi PIS-u i Platformy?

Ano dlatego, że ten jak go próbują przedstawiać media zarówno mainstreamowe, jak i prawicowe „pijak i narkoman” jest artystą i widzi to, czego oni nie widzą. Że ten nienabzdyczony i wreszcie normalnie się zachowujący rockman odnalazł kod porozumiewania się z młodym pokoleniem i w sposób "rewolucyjny", albo lepiej "ewolucyjny" trafił w gusta młodej generacji, która porozumiewa się w języku dla zgredów niezrozumiałym. I w przeciwieństwie do ciasno myślących polityków starszego pokolenia, ten obdarowany artystyczną wyobraźnią luzak dostrzegł, iż ludzie chcą, żeby wreszcie było bezpretensjonalnie, krótko, zwięźle i na temat..., a przekaz był zgodny z formami komunikacji jakie oni preferują. A Kukiz wyraża swoje myśli i cele w takim właśnie opakowaniu. Nareszcie ktoś bez trucia, pouczania i moralizowania pokazuje, że zawiłe polityczne nudziarstwo należy zastąpić działaniem prostym, szybkim i konkretnym, a jak trzeba to należy z grubej rury przywalić. No i rzecz najważniejsza. W przeciwieństwie do naszych polityków starej generacji Kukiz lubi ludzi i ludzie to czują.

Jajogłowi prominenci PIS-u i Platformy pocieszają się, że Kukiz wiele nie osiągnie w jesiennych wyborach bo nie ma struktur. Więc zaryzykuję tezę i używając języka młodzieżowego powiem: a po jakiego grzyba mu struktury?!, skoro mają „internetową chmurę”, dzięki której w razie potrzeby kilkoma kliknięciami się skrzykną i zorganizują, czego kompletnie nie ogarniają polityczne zgredy tkwiące w przekonaniu, że będą się wymieniać partyjną władzą za przeproszeniem do usranej śmierci.

Mówi się, że Kukiz skończy jak Palikot, który też w swoim czasie pociągnął za sobą młodych. Że Kukiz to pajac, a ten jego ruch to efemeryda.

Odpowiadam. Być może? Ale póki co położy kres mitowi wiekuistego systemu partyjnego kończąc tym samym bezpowrotnie wyniszczającą kraj wojnę polsko polską. A może nawet zmieni konstytucję pod potrzeby ludzi, którzy domagają się zmian, bo im już nie odpowiada dotychczasowy system nie nadążający za tym, gdzie współczesny świat zmierza. I to będzie jego dziejowa zasługa.

Bo jak czasem słucham, co wygadują niektóre dinozaury z PIS-u i Platformy, których ewolucja mentalna zatrzymała się na przełomie Kredy i Paleogenu, to wcale się nie zdziwię, jak jesienne wybory wygra ruch Kukiza. Dlaczego? Bo ludzie już politykom nie wierzą, a szczególnie podtatusiałym zgredom.

A jak Kukiz też da ciała, to w kolejnych wyborach Polacy jemu także pokażą środkowy palec i wybiorą lepszych.

A więc spoko! Take it easy! Bo demokracje zachodnie kształtowały się przez stulecia, a na tasza, młoda i nieopierzona trwa dopiero dwie dekady z niewielkim okładem i jeszcze przez jakiś czas będzie polegała na dochodzeniu do optymalnie korzystnego dla państwa wariantu metodą kolejnych prób i błędów. Innej drogi nie ma.

Krzysztof Pasierbiewicz (nauczyciel akademicki)

Post Scriptum
Jak czytam komentarze szanownych pań @MARKOP, @ANGELA, @ANDZIA oraz szanownych panów @HENRYK_HENRY, @FELICJAN, I @TARANTOGA przypomina mi się pewien filmik z szanowną panią Barbarą Kwarc w roli głównej - kliknij na biały trójkącik pod notką.

 

YouTube: 

GALERIA

...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

16-06-2015 [21:11] - xena2012 | Link:

pytam nieśmiało odnośnie tej nienawistnej ,klinczującej wojnie PO z PiS-em w której kazda z tych partii ma własną receptę na pańswo.No to jaką receptę ma PO,bo jakoś żadnej nie zauważyłam.Może to ja po prostu taka ciemna jestem? Aha,a co ma oznaczać to ,,morze'' w cytacie wiersza Szymborskiej?

Obrazek użytkownika eska

17-06-2015 [00:54] - eska | Link:

Stary człowiek i morze :)

Obrazek użytkownika krystal

17-06-2015 [10:43] - krystal | Link:

Stary człowiek nie może :). Chociaż były tu przechwałki, że jednak tak, że może, w kontekście propozycji "zrobienia [staremu człowiekowi] laski" (szarmanckość!) złozonej przez Echo pani angeli czy szamance, już nie pamietam, LOL.
Oskar Wilde też ma się jak pięść do nosa- powiedzenie o drugiej naturze to porzekadło starozytnych, ale łacina za trudna, ponadto nie ma tego na sieciowej stronie cytatów-;)

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

17-06-2015 [09:03] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Xena2012

"pytam nieśmiało odnośnie tej nienawistnej ,klinczującej wojnie PO z PiS-em w której kazda z tych partii ma własną receptę na państwo..."
---------------
A ja śmiało Pani odpowiadam, że w dalszej przyszłościowej perspektywie zarówno Platforma, jak PIS to partie schodzące. Powiem Pani więcej. Moim zdaniem, mniej więcej za rok, prezydent Andrzej Duda odetnie się nie tylko od PO ale także od PIS, bo tylko wtedy przejdzie do historii jako prezydent, który pojednał skłócony polski naród. Wspomni Pani kiedyś moje słowa.

Obrazek użytkownika terenia

17-06-2015 [09:39] - terenia | Link:

@Krzysztof Pasierbiewicz

Na S24 napisał pan,że prezydent A.Duda odetnie się od PIS-u,by nie być prezydentem połowy Polaków,tu zaś komentarz mówiący ,iż" przejdzie do historii...,który pojednał..." ciekawy wybieg.
Może napisałby pan i tu na NB o "odgrażających się i pracujących nad impeachmentem A.Dudy TYCH z Wydziału Prawa i Administracji z UJ" Skoro powziął pan taką wiedzę od peowców ujotowskich,to wypadałoby coś konkretnego z tym zrobić a nie tylko pisać w internecie komentarze nieprawdaż? W co pan gra panie Pasierbiewicz?

I to prorocze stwierdzenie "Moim zdaniem,mniej więcej za rok..." Kurka objawił nam się WERNYHORA w osobie Pasierbiewicza https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika andzia

17-06-2015 [11:17] - andzia | Link:

"...zarówno Platforma, jak PIS to partie schodzące".
pasierbiewicz,nie wiem w jakiej kolejności,ale PO i ty na pewno zejdziecie wcześniej od PIS-u.Z jednego i drugiego,że się tak niehumanitarnie wyrażę,sypie się próchno.

Obrazek użytkownika andzia

16-06-2015 [22:43] - andzia | Link:

Co,pasierbiewicz,nie udał się projekt: wpła-ta-do-ex-clu-siv-ban-ko-ma-ta,to teraz załapałeś się na kukizowe hejt-a,wiśta,wio ????
Dawno temu napisałam,że jesteś grobem PObielanym i nie myliłam się.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

17-06-2015 [09:05] - Krzysztof Pasie... | Link:

@andzia

"Dawno temu napisałam,że jesteś grobem PObielanym i nie myliłam się..."
-------------------
Szanowna Pani Andziu,
Pani nie mogła się pomylić, gdyż jest Pani nieomylna, co z pewnością potwierdzi Angela et consortes. Pozdrawiam serdecznie!

Obrazek użytkownika andzia

17-06-2015 [11:10] - andzia | Link:

Zdecydowanie się nie mylę.PO tym co piszesz,widać,że robactwo wewnątrz grobu kończy już ucztę.

Obrazek użytkownika Beskidzki Góral

16-06-2015 [22:44] - Beskidzki Góral | Link:

Tekst bardzo na czasie. Dziś jestem zgredem wobec krakowskiego zaścianka.

Córka dziś formalne dowiedziała się, że nie pojedzie na ERAZMUS-a, bo termin zapisów na semestr zimowy w Tronheim zakończył się 1 maja.

1. Córka wraz z koleżanką, będąc w kontakcie z uczelnią w Trondheim załatwiła za dziekanat AGH wiele formalności na ERAZMUS-a dla całego swojego wydziału. Trwało to pół roku. Odwaliła robotę za kogoś, przepychając kilka razy zgłoszenia, które nie były prawidłowo wysłane / redagowane i po kontaktach z uczelnią w Trondheim dopychane przez nie kolanem. Ten, który miał to załatwić, był pod wrażeniem i powiedział, że mają gwarancję wyjazdu i, żę to załatwi. Norwegowie zgodzili się na wszystkie warunki. A kobiety u nich na tym kierunku, typowo męskim mają absolutny priorytet. Więc z typowo męskiego wydziału powinny pojechać...
2. Po kwalifikacji - dziewczyny miały równą średnią - córka się załapała, a koleżanka - nie. Ktoś kogoś pocisnął.
3. Dziekan zrobił kwadratowe oczy - o niczym nie wiedział. Nie wiedział o zasługach, bo osobnik odpowiedzialny za ERAZMUS-a słowem o nich nie pisnął.
3. Interwencja u dziekana - będzie OK. I chyba tak było, bo była wstępna informacja o drugiej kwalifikacji.
4. Dziś informacja, że po zawodach. Na zimowy na rekrutację za późno. Nikt o tym córki nie informował.
5. Bilety zarezerwowane. Dobrze, że kwatery nie opłacone, bo semestr zaczyna się początkiem sierpnia.

Słowem jedna wielka niekompetencja administracji uczelnianej.

Reformę należy rozpocząć od swojego środowiska. Świat uczelniany odjeżdża Krakowowi...

Dziś podjąłem decyzję, że moja córka nie będzie studiowała medycyny w Krakowie. Na Śląsk ma taką samą odległość a ludzie bardziej otwarci i większa szansa na jakiś dorobek.
Dlaczego ma się walczyć z koterią, olewactwem i niekompetencją?
Kraków należy zdecydowanie przewietrzyć. Wiem, że to nie jest realne....

Serdeczności...

Obrazek użytkownika angela

16-06-2015 [23:09] - angela | Link:

Beskidzki Goral, ....realne,realne, prezydentem Duda, to wszystko się uda.
NASZ prezydent, jest młody, kontaktowy,dobrze wykształcony, i madry,..... i na pewno NIE STARY ZGRED, w przeciwieństwie do autora, tego 5ty raz wklejonego gniota.

Obrazek użytkownika Beskidzki Góral

16-06-2015 [23:41] - Beskidzki Góral | Link:

Dzięki angela:) Autor blogu jest nietuzinkowy pod wieloma względami. Ale moja rodzina ze strony rodziny Krakusa uczelnianego szwagra, która zna Dudę ze szkoły " nie wiedziała jak się zachować..." Pozostawiam bez komentarza. My płakaliśmy ze szczęścia, jak były wyniki:)

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

17-06-2015 [09:12] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Beskidzki Góral

Powiem tylko "elementarz".
Szerzej na ten temat - vide: http://salonowcy.salon24.pl/41... - mam nadzieję, że teraz Pan rozumie dlaczego przeszedłem z chęcią na emeryturę. Wstydząc się za moją Almae Matris serdecznie Pana i Pańską Córkę pozdrawiam.

Obrazek użytkownika twardek

16-06-2015 [23:24] - twardek | Link:

„...A dzieje się tak dlatego, że reprezentanci pokolenia circa 60 Plus nie są już w stanie się dostosować...”
--- wygląda na to, że jestem wyjątkiem?
„...Bo demokracje zachodnie kształtowały się przez stulecia, a na tasza (ta nasza), młoda i nieopierzona...”
--- czy dobrze domyślam się, że Autor ma na myśli dojrzałe oligarchie zachodnie w rodzaju USA, UK, Francji..?

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

17-06-2015 [09:14] - Krzysztof Pasie... | Link:

@twardek

"„...A dzieje się tak dlatego, że reprezentanci pokolenia circa 60 Plus nie są już w stanie się dostosować...”
--- wygląda na to, że jestem wyjątkiem?..."
--------------
jak Pan wie, wyjątki potwierdzają regułę. Serdeczności.

Obrazek użytkownika angela

16-06-2015 [23:25] - angela | Link:

P.drr /stary zgred/, niech pan za młodych nie myśli,oni wiedza co maja robic. Niech pan nie wrzuca do jednego wora
PiSu i Platformy,bo młodzi dobrze wiedza dzięki komu walesaja się po swiecie, caly przemysl zniszczony, a miliardowe pozyczki przejedzone w drogich restauracjach,dwory pobudowane.Niech pan z Bolka nie robi od nowa bohatera,bo młodzi dobrze wiedza,co to jest bolek. Wciska im pan ciemnotę, jak debilom jakims.
Mlodzi dobrze wiedza, na kogo będą glosowac, i choćby pan nie wiem jak plul nienawiscia do prezydenta,to młodzi wiedza, ze TO uczciwy człowiek,z porządnej partii I ZROBI DLA POLSKI I POLAKOW,TYLKO TO,CO NAJLEPSZE I NAJWLASCIWSZE, i nie rozbija Polski ze względu na /eksperyment/ JOWY,po których, Bog jeden wie co będzie.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

17-06-2015 [09:16] - Krzysztof Pasie... | Link:

@angela

"P.drr /stary zgred/, niech pan za młodych nie myśli, oni wiedzą co maja robić..."
--------------
Wielce Szanowna Pani Angelo!
Po raz pierwszy w całej rozciągłości się z Panią zgadzam.

Obrazek użytkownika bolesław

17-06-2015 [00:27] - bolesław | Link:

Szanowny Panie Krzysztofie.
".... wcale się nie zdziwię, jak jesienne wybory wygra ruch Kukiza. Dlaczego? Bo ludzie już politykom nie wierzą, a szczególnie podtatusiałym zgredom."
Może i tak się stanie. Zna pan moje poglądy, ale mam pewne obawy dotyczące ludzi wśród znajomych i mniej znajomych,którzy głosowali na Kukiza. Na pytanie dlaczego wybrali i wybiorą Kukiza w 80% odpowiadają "aby było śmieszniej" bo wszystkiego już mają dosyć.I to mnie martwi!!! Takie same uzasadnienia słyszałem przy wyborze Palikota. I to mnie jeszcze bardziej smuci.
Może przesadzam, ale...
Serdecznie pozdrawiam,
bolesław.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

17-06-2015 [09:24] - Krzysztof Pasie... | Link:

@bolesław

Szanowny Panie Bolesławie!
Zjawiska socjologicznego, które uosabia Kukiz nie można rozpatrywać w kategoriach racjonalnego rozumowania.
A wie Pan dlaczego?
Mo młody człowiek bez pracy i środków do życia mieszkający w mieścinie skąd jest 50 kilometrów do najbliższego miasteczka, gdzie bezrobocie przewyższa 25% nie myśli racjonalnie. A takich młodych ludzi w Polsce są setki tysięcy.

Niestety tego nie rozumieją politycy i Kukiz może rzeczywiście wygrać jesienne wybory.

Serdecznie Pana pozdrawiam.

Obrazek użytkownika angela

17-06-2015 [07:49] - angela | Link:

Beskidzki Goral, ja do 'dzis' przezywam wygraną A.Dudy, szczęście i nadzieja, nareszcie na normalnosc.
A.Duda, to człowiek, co odebral pierwsze szlify w kancelarii sp L.Kaczynskiego, POZNAŁ działania tej bandy na wlasnej skórze, i
dobrze wie, jak z nimi postępować i czego sie spodziewać.
Nowego zjedzą, nawet sie nie spodziewa kiedy.Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Tarantoga

17-06-2015 [08:49] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

Pasierbiewicz---rocznik 1945...model powojenny,używany.

Zuzycie ---wszystkie części w 97%...szczególnie tych wrażliwych na C2H5OH...

Diagnoza---rozpad funkcji fizycznych i umysłowych.

Wnioski---zdać na złom!

W razie obiekcji co do wniosku,proponuję zobaczyć "uwielbienie Bolka,czyli agenta Wałęsy",dalej... zaprogramowane
przez prowadzących K.P. uwielbienie Kukiza,nieustające ataki na PiS i J.Kaczyńskiego...etc.etc.

I ten stary, zidiociały były nauczyciel akademicki [czego nigdy nie uwzględnia w podpisie] ma czelność wyzywać innych od zgredów!!!

Nie moją sprawą jest tolerowanie tego osobnika na NB,ale on robi "niezależnej.pl" i "naszymblogom.pl" bardzo wywrotową i haniebną robotę.

Tylko strach przed Inkwizytorem Morusem,nie pozwala mi nazwać tego osobnika...tak jak na to zasługuje.

Ciekawe,czy puszczą? :-))

PS.To jest wczorajszy komentarz.Oczywiście nie puścili,ale go skopiowałem i wysłałem pod 9 adresów mailowych na PW.

Jest to moja ostatnia próba zamieszczenia jakiegkolwiek komentarza na NB...mialem juz boje z cenzurą za Gierka,ale niekiedy udawało mi się z nimi dogadać...może faktycznie byli inteligentni?

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

17-06-2015 [09:30] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Tarantoga

Wielce Szanowny Panie!

Mam do Pana wielką prośbę. Czy mógłbym Pański komentarz załączać w przyszłości do swojego CV, oczywiście z powołaniem się na Autora tego komentarza. Pytam dlatego, że jakby pan Kukiz wygrał jesienne wybory, to takie referencje pewnikiem otworzą mi drogę do szybkiej kariery. Z góry dziękuję za pozytywną odpowiedź. Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Tarantoga

17-06-2015 [11:34] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

Odpowiadam osobie Pasierbiewicz na pytanie z godziny 9.30

Gdyby osoba umiała czytać i poświęciła temu portalowi przynajmniej 5 minut,a nie sobie,toby doczytała regulamin!

"Wszystkie prawa zastrzeżone 2008-2015"---to zdanie figuruje pod witryną,na której osoba ma blog.

CV osoby chyba będzie tajne/poufne,bo wszelkie dane o sobie,rozkazał usunąć i Google to zrobiło.

Zostały tylko "dzieła" na AGH,bo musiały i reklama firmy tłumaczącej na Chopina w Krakowie.

Czego to osoba się wstydzi,że wyczyścił wszystko w sieci?

Wystarczy dokładne zapoznanie się z "twórczością" blogerską na 10 już portalach...i nawet ciemny klient nocnego monopolowego...będzie miał "jasność w temacie".

Reasumując: Rób se bajoku co chcesz,tylko uważaj jak robisz...wiara w Kukiza,to objaw demencji i totalnej desperacji...jeden płatnik ginie,to już szykujesz sobie następnego dostawcę środków?

Gdybyś czytał innych,nie tylko siebie,tobyś wiedział,że stawiasz na konia...z PRL-owskiej stajni.

Bez pożegnań...

PS.Dla moderatora...chyba nie użyłem słów naruszających etykę mediów?

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

17-06-2015 [12:20] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Tarantoga

"CV osoby chyba będzie tajne/poufne, bo wszelkie dane o sobie, rozkazał usunąć i Google to zrobiło..."
--------------
Wielace Szanowny Panie Tarantogo!

Nie wiedziałem, że nawet Google słucha moich rozkazów. Dziękuję za info!!!

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

17-06-2015 [09:11] - NASZ_HENRY | Link:

Witaj zgredzie!

Każdy rozumny widzi, że casus Kukiza najlepiej tłumaczy casus Tymińskiego !

Ale stwierdzenie, że "w czasie zrywu „Solidarności” pojawił się niespodzianie nikomu nieznany" skoczek co motorówką przeskoczył przez mur stoczni świadczy o poważnych brakach m. in. w edukacji historycznej!
Morze już czas się porzegnać ;-)

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

17-06-2015 [09:32] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Nasz_Henry

Mów mi Wuju! Mordo ty moja!!!

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

17-06-2015 [11:11] - NASZ_HENRY | Link:

Masz wuj gorzałki ;-)

Obrazek użytkownika angela

17-06-2015 [10:54] - angela | Link:

Faktycznie , wujem dr KP jest.

Obrazek użytkownika angela

17-06-2015 [10:25] - angela | Link:

P.KP wyszle CV z komentarzem Taranoga, i napewno znajdzie miejsce w partii Kukiza".

Teraz przynajmniej wiadomo, na co ZARABIA drr KP. On Polske, jej problemy i Polakow, ma serdecznie gdzieś.
Nie wierzcie w zadne JOWy, bo to jest sposob dorwania sie do władzy podobnym KP.
Dr KP nareszcie powiedzial prawde.
Ale jeszcze jedno, fałszem niczego nie zyska a Polacy juz przejrzeli i następnym karierowiczom powiedzą NIE.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

17-06-2015 [16:50] - Krzysztof Pasie... | Link:

@angela

"Ale jeszcze jedno, fałszem niczego nie zyska a Polacy juz przejrzeli i następnym karierowiczom powiedzą NIE..."
-----------
Wielce Szanowna Pani Angelo!

Myślę, że spodoba się Pani hasło "Pasierbiewicz na Madagaskar!!!"

Obrazek użytkownika angela

17-06-2015 [11:00] - angela | Link:

Andzia, a potwierdze, potwierdze.
Tacy PObielani na emeryturze, maja wyjatkowe parcie na koryto.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

17-06-2015 [12:12] - Krzysztof Pasie... | Link:

@angela

"Tacy PObielani na emeryturze, maja wyjatkowe parcie na koryto..."
--------------
Wielce Szanowna Pani Angelo!

Jak już tak intymnie rozmawiamy, to czy mógłbym spytać na co Pani ma parcie? Z ciekawości pytam, bo się z kumplem założyłem.

Obrazek użytkownika jazgdyni

17-06-2015 [11:02] - jazgdyni | Link:

Witam Panie Krzysztofie!

Duża, mądra i bardzo osobista a zarazem głęboka analiza. Jednakże nie ustrzegł się Pan kilku błędów.
Pierwszy z nich, to taki, że ja, 60+ zgred, wg precyzyjnych badań mam umysł 24-o latka. I co Pan na to? Hę?
Następnie... wcale system dwupartyjny nie jest taki zły. Jeśli tylko ukształtuje się właściwa polaryzacja. I Wielka Brytania i USA chyba są dobrym przykładem.
Błąd leży w czymś innym i ja to obserwuję już u młodych i bardzo młodych. Otóż wytworzył się społeczny pseudo - standard, że działalność w partii to taka praca, metoda zarabiania pieniędzy i droga kariery. Czyż młody Wałęsa tego nie potwierdza? Trzeba przywrócić logikę, że działalność partyjna to w pewnym sensie służba społeczna i kokosów tam być nie powinno.
Co do Kukiza - to autentyczny trybun ludowy. Mam tylko nadzieję, że mimo zachwytu tłumów, nie popełni błędu Wałęsy i po ewentualnym zwycięstwie odsunie się od sprawowania władzy. Bo niestety, żaden z niego mąż stanu, czy ewentualny prezydent lub premier. Lubię go i cenię jego osiągnięcie. Lecz ruchy ludowe zawsze przegrywają z instytucją.
Od czasów Spartakusa, a może nawet wcześniejszych.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

17-06-2015 [11:54] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Jazgdyni

Witam Panie Januszu!

"Duża, mądra i bardzo osobista a zarazem głęboka analiza. Jednakże nie ustrzegł się Pan kilku błędów..."
-------------
Bardziej bym się zmartwił, gdyby Pan napisał, że jestem bezbłędny.

"Pierwszy z nich, to taki, że ja, 60+ zgred, wg precyzyjnych badań mam umysł 24-o latka. I co Pan na to? Hę?
Następnie..."
---------------
Być może sobie pochlebiam, ale to samo o sobie myślę.

"wcale system dwupartyjny nie jest taki zły. Jeśli tylko ukształtuje się właściwa polaryzacja. I Wielka Brytania i USA chyba są dobrym przykładem..."
------------
Ale, żeby była polaryzacja najpierw trzeba wyczyścić przedpole.

"Co do Kukiza - to autentyczny trybun ludowy. Mam tylko nadzieję, że mimo zachwytu tłumów, nie popełni błędu Wałęsy i po ewentualnym zwycięstwie odsunie się od sprawowania władzy. Bo niestety, żaden z niego mąż stanu, czy ewentualny prezydent lub premier. Lubię go i cenię jego osiągnięcie. Lecz ruchy ludowe zawsze przegrywają z instytucją. Od czasów Spartakusa, a może nawet wcześniejszych. ..."
------------------
Jeśli Pan pozwoli, to wkleję to zdanie do tekstu mojej notki.

Pozdrawiam, jak zawsze serdecznie.

Obrazek użytkownika Tarantoga

17-06-2015 [12:12] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

Pan uważa Spartakusa,za ruch ludowy? :-))

Prosze pominąć legendę i socjalistyczną literaturę i sięgnąć do Tacyta i Swetoniusza...są prawdopodobnie ich ksiegi
dostepne w bibliotekach uniwersyteckich?

Za pazwoleniem...też sobie tę myśl zapiszę w pamiętniku :-)))

Obrazek użytkownika jazgdyni

17-06-2015 [13:23] - jazgdyni | Link:

Drogi Panie Tarantoga

Co jest ważniejsze w przekazie - ścisła prawda historyczna, czy mit, który zyskał powszechną popularność?

Obrazek użytkownika Tarantoga

17-06-2015 [16:45] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

jazgdyni
2015-06-17 [13:23]

A to zależy...jaki przekaz,jeżeli piszemy baśnie,to możemy się bawić w mity,ale w innych przypadkach,raczej powinniśmy opierać się na faktach.

Senat Rzymu wkurzył sie na dowódców legionów,dla których było wstydem i karą walczyc z niewolnikami,dopiero
podpuscili Marka Krassusa,który to potraktowal jako obelgę,ale postanowił skończyc z tym bałaganem.

6000 zawisło na krzyżach...a była to kara hańbiąca...bo nikt nie chciał "sobie brudzić rąk".

A poszło...jak zwykle o pieniądze...Senat oszczędzał na gladiatorach,to sie zbuntowali :-))

Obrazek użytkownika HenrykHenry

17-06-2015 [12:58] - HenrykHenry | Link:

No i spotkały się dwa "becwaly" jeden duży drugi mały.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

17-06-2015 [21:23] - HenrykHenry | Link:

- "Duża, mądra i bardzo osobista a zarazem głęboka analiza" -

tak o wpisie Pasierbiewicza pisze jazgdyni ...
.
Drodzy internauci !!! - Jakim infantylnym "becwalem" trzeba byc by cos takiego napisac o tekscie Pasierbiewicza ???.

Obrazek użytkownika angela

17-06-2015 [11:09] - angela | Link:

P.dr juz kilka razy zarzekał sie, ze na komentarze nie odpowie,a tu proszę, rąbie jeden za drugim.
Klamczuch na ministra do P.Kukiza sie nie zalapie, oni chcq uczciwych.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

17-06-2015 [12:04] - Krzysztof Pasie... | Link:

@angela

Wielce Szanowna Pani Angelo!

Gratuluję spostrzegawczości. Zawsze Panią podziwiałem!

Obrazek użytkownika andzia

17-06-2015 [11:24] - andzia | Link:

A to zdjęcie to -wypisz,wymaluj- pasierbiewicz we własnej osobie tuż po przebudzeniu !!!

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

17-06-2015 [12:06] - Krzysztof Pasie... | Link:

@andzia

Wielce Szanowna Pani Andziu,
A mogłaby Pani mi podesłać fotkę Pani męża? Chętnie wkleją, zamiast mojej. Z góry dziękuję.

Obrazek użytkownika JJC

17-06-2015 [11:38] - JJC | Link:

Proszę państwa, w Polsce dzieje się źle. To wiemy wszyscy. Ale nie wiemy dlaczego tak się dzieje! Na całe dla nas szczęście mamy Nasze Blogi, a na nich Blogera Nowego Millennium, Szanownego Pana dr inż. Krzysztofa Pasierbiewicza. On wie - i przychodzi nam z pomocą.
Oddajmy mu głos, bo, zaiste, warto:
"A dzieje się tak dlatego, że reprezentanci pokolenia circa 60 Plus nie są już w stanie się dostosować do nienotowanego dotąd przyśpieszenia rozwoju technik generowania, gromadzenia, przekształcania, przesyłania i udostępniania informacji, jakie nastąpiło w ostatnich dwudziestu latach i wciąż następuje, a zjawisko, jakim jest Internet nie ma precedensu w historii cywilizacji.
Słowem nastał czas, kiedy ludzie młodzi i bardzo młodzi urodzeni z Internetem w żyłach poruszają się już w kompletnie innym świecie niż ich ojcowie i dziadkowie, którzy za tymi wszystkimi zmianami nie nadążają, a w rządzącej dzisiejszym światem cyberprzestrzeni błądzą jak dzieci we mgle."

Cóż na to powiedzieć? Chyba tylko to, że kto nie dostrzega komizmu tych infantylnych bzdur "małego Kazia" Pasierbiewicza, temu już nic nie pomoże. Tak jak i "małemu Kaziowi".

Pozdrawiam!:)

Obrazek użytkownika Tarantoga

17-06-2015 [12:07] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

felicjan
2015-06-17 [11:38]

To nie tak do końca...osoba dr inz. ma na dysku,albo w kajeciku swoje teksty i co jakiś czas wkleja te same brednie.
Dodaje tylko kilka słów aktualnych i jest notka.

Niektóre teksty pojawiaja sie juz po raz 11,albo i 12...nie liczę...jego "psychologiczne" i "socjologiczne" wystapienia,są żywcem przepisane z Wikipedii.

Jeżeli jednostką chorobową w starości jest infantylizm,to masz rację,ale ja tu widze raczej demencję i początek
Alzheimera...podparty nerwicą natręctw...czyli przymusem,w jego przypadku...przymusem pisania notek :-)

Obrazek użytkownika JJC

17-06-2015 [12:42] - JJC | Link:

Znaczy: "piszę, więc jestem"? To się zgadza. Bo tu on jest czempion, a w realu - mikrusik.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

18-06-2015 [15:22] - Krzysztof Pasie... | Link:

@felicjan

"a w realu - mikrusik..."
--------------
Wielce Szanowny Panie! Obawiam się, że jakbym Panu pokazał mojego mikrusa to by Panu bombony od pantofli odpadły.

Obrazek użytkownika terenia

18-06-2015 [15:37] - terenia | Link:

@Krzysztof Pasierbiewicz

Jeszcze nie monopolowa pora a już się panu zajączkuje..."BOMBONY od pantofli" .

Obrazek użytkownika andzia

18-06-2015 [16:11] - andzia | Link:

Tereniu,jeszcze chwila i będą BUM-BUM-ony https://www.youtube.com/watch?...
Był już ten filmik,ale on tak dokładnie charakteryzuje kp,że nie mogę się oprzeć,żeby go znów nie wkleić :)
U kp jest coś z gendera,bo i w moją stronę poszły wtręty pseudo erotyczne,a teraz do Felicjana ...:)

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

17-06-2015 [12:08] - Krzysztof Pasie... | Link:

@felicjan

Wielce Szanowny Pani Felicjanie!

Wiedziałem, że mogę na Pana liczyć! Dziękuję!

Obrazek użytkownika JJC

17-06-2015 [12:36] - JJC | Link:

Jak na Szanownego Pana Bolesława! :) Proszę bardzo!

PS. A co z tym Pana dla mnie zaproszeniem do Krakowa? Juz nieaktualne?

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

18-06-2015 [15:19] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Felicjan

"PS. A co z tym Pana dla mnie zaproszeniem do Krakowa? Juz nieaktualne?..."
-------------
Niestety nie, gdyż władze Królewskiego Miasta nie wydały zgody.

Obrazek użytkownika JJC

17-06-2015 [12:17] - JJC | Link:

I jeszcze jedna radosna wiadomość: jutro, już jutro!, będzie tu kolejny odcinek powieści autobiograficznej dr inż. KP pod ekscytującym i jakże czarujacym tytułem "Magia namiętności". Wszystkim, zwłaszcza czymkolwiek zafrasowanym, dla poprawienia nastroju bardzo polecam!:)

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

17-06-2015 [16:46] - Krzysztof Pasie... | Link:

@felicjan

"I jeszcze jedna radosna wiadomość: jutro, już jutro!, będzie tu kolejny odcinek powieści autobiograficznej dr inż. KP pod ekscytującym i jakże czarujacym tytułem "Magia namiętności". Wszystkim, zwłaszcza czymkolwiek zafrasowanym, dla poprawienia nastroju bardzo polecam!:)..."
----------------
Wielce Szanowny Panie Felicjanie,

Z całego serca Panu dziękuję za ten anons i w nagrodę jutrzejszy trzeci odcinek z przyjemnością Panu dedykuję.

Obrazek użytkownika JJC

17-06-2015 [13:38] - JJC | Link:

Humor z wystukiwań pana dr eng. Krzysztofa Wojciecha Pasierbiewicza, emerytowanego nauczyciela akademickiego. Wystukał:
"[...] zacznę od przypomnienia maksymy Oscara Wilda: „Habit is a second nature”, co w wolnym tłumaczeniu
znaczy: “Przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka”.
Aforyzm ten pochodzi od Arystotelesa, "Rhetorica" I, 11, a wersja łacińska "Consuetudo (quasi) altera natura" \
została spopularyzowana przez Cycerona ("Den finibus bonorum et malorum", 5, 25, 74.
Oscar Wilde być może powtórzył Cycerona, ale na pewno nie jest autorem rzeczonego powiedzenia. Skąd odkrycie p. Pasierbiewicza?
Prawdopodobnie chciał zabłysnąć znajomością przysłowia o przyzwyczajeniu, wpisał stosowny
zwrot w "Google",
zobaczył taką sekwencję "Ludzie wybaczą ci wszystko, oprócz sukcesu" O. Wilde ..... "Przyzwyczajenie jest drugą natura człowieka" Cyceron
i kierowany swoim legendarnym brakiem rozgarnięcia, pomylił Wilde'a z Cyceronem. Aby lepiej brzmiało,
przetłumaczył tekst polski na (wolny) angielski. Tymczasem oficjalne tłumaczenie tekstu Cycerona jest takie: habit is as second nature.
Panu Pasierbiewiczowi, emerytowanemu nauczycielowi akademickiemu trzeba zadedykować taką oto myśl Wilde'a:
"Własną głupotę ludzie zwykli nazywać doświadczeniem."
Pan Pasierbiewicz któryś raz z rzędu bzdurzy, że "los nas pokarał wolnością" w 1989 r. To jest znakomita ilustracja tego na czym polega \
konfuzja doświadczenia z głupotą. Jeśli coś pokarało pana Pasierbiewicza (nie nas, ale właśnie jego) to natura, która brak
doświadczenia zrekompensowała mu nadmiarem głupoty.
PS. To nie mój komentarz, lecz prof. Woleńskiego, który nie mając możliwości zamieszczenia tego komentarza osobiście przysłał mi go na moją pocztę.
Felicjan

Obrazek użytkownika markop

17-06-2015 [14:52] - markop | Link:

cz.II
Kukiz wykonawcą „testamentu" kardynała Nagy
2015-06-03 19:18
Otóż dlatego, że Kukiz jest artystą i widzi to, czego inni nie widzą. Że, jak już kiedyś pisałem ten nienabzdyczony i wreszcie normalnie się zachowujący rockman odnalazł kod porozumiewania się z młodym pokoleniem i w sposób "rewolucyjny", albo lepiej "ewolucyjny" trafił w gusta młodej generacji, która porozumiewa się w języku dla zgredów niezrozumiałym. I w przeciwieństwie do ciasno myślących polityków starszego pokolenia, ten obdarowany artystyczną wyobraźnią człowiek dostrzegł, iż ludzie chcą, żeby wreszcie było bezpretensjonalnie, krótko, zwięźle i na temat..., a przekaz był zgodny z formami komunikacji jakie oni preferują. A Kukiz wyraża swoje myśli i cele w takim właśnie opakowaniu. Nareszcie ktoś bez trucia, pouczania i moralizowania pokazuje, że zawiłe polityczne nudziarstwo należy zastąpić działaniem prostym, szybkim, migawkowym i konkretnym, a jak trzeba to należy z grubej rury przywalić. No i rzecz najważniejsza. W przeciwieństwie do naszych polityków Kukiz lubi ludzi i ludzie to czują.

Zgreda przekonać się nie da!
2015-06-16 19:38
Ano dlatego, że ten jak go próbują przedstawiać media zarówno mainstreamowe, jak i prawicowe „pijak i narkoman” jest artystą i widzi to, czego oni nie widzą. Że ten nienabzdyczony i wreszcie normalnie się zachowujący rockman odnalazł kod porozumiewania się z młodym pokoleniem i w sposób "rewolucyjny", albo lepiej "ewolucyjny" trafił w gusta młodej generacji, która porozumiewa się w języku dla zgredów niezrozumiałym. I w przeciwieństwie do ciasno myślących polityków starszego pokolenia, ten obdarowany artystyczną wyobraźnią luzak dostrzegł, iż ludzie chcą, żeby wreszcie było bezpretensjonalnie, krótko, zwięźle i na temat..., a przekaz był zgodny z formami komunikacji jakie oni preferują. A Kukiz wyraża swoje myśli i cele w takim właśnie opakowaniu. Nareszcie ktoś bez trucia, pouczania i moralizowania pokazuje, że zawiłe polityczne nudziarstwo należy zastąpić działaniem prostym, szybkim i konkretnym, a jak trzeba to należy z grubej rury przywalić. No i rzecz najważniejsza. W przeciwieństwie do naszych polityków starej generacji Kukiz lubi ludzi i ludzie to czują.

Obrazek użytkownika markop

17-06-2015 [15:01] - markop | Link:

markop - KOBIETA, do kobiety nie mówimy Pan, do kobiety zwracamy się PANI

CZ.I
"Robienie" notek przez coraz młodszego "publicystę" drrr... czy starcze zdziecinnienie ???

Psy szczekają, Kukiz robi swoje!
2015-05-14 16:53
(…) Bo ten facet jest Artystą i widzi to, czego inni nie widzą, (…) . A to dlatego, iż nienabzdyczony i wreszcie normalnie się zachowujący Kukiz ma te wszystkie walory, o których oni jedynie mogą pomarzyć. Bo Kukiz odnalazł kod porozumiewania się z elektoratem ludzi młodych i w sposób "rewolucyjny", albo lepiej "ewolucyjny" trafił w gusta pokolenia, które porozumiewa się w języku dla zgredów niezrozumiałym. Ten obdarowany iskrą Bożą wrażliwy Artysta wyczuł, iż ludzie chcą, żeby wreszcie było bezpretensjonalnie, krótko, zwięźle, na temat, dosadnie..., a przekaz był zgodny z formami komunikacji jakie oni preferują. A Kukiz wyraża swoje myśli i cele w takim właśnie opakowaniu. Nareszcie ktoś bez trucia, pouczania i moralizowania pokazuje, że politykę należy robić prosto, szybko, migawkowo i konkretnie, a jak trzeba to należy nie owijając w bawełnę z grubej rury przywalić. No i rzecz najważniejsza. Kukiz lubi ludzi i ludzie to czują.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

17-06-2015 [16:41] - Krzysztof Pasie... | Link:

@markop

Wielce Szanowna Pani,

Serdecznie Pani dziękuję za cytowanie moich notek. Ma Pani rację. Im więcej takich cytowań, tym więcej osób zapozna się z tym, co robię dla Polski. Dzięki za to przeogromne.

Obrazek użytkownika andzia

17-06-2015 [17:15] - andzia | Link:

pasierbiewicz,dla Polski faktycznie coś robisz.To dzięki tobie całonocny płaci wyższe podatki od obrotu hi,hi,hi ...

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

18-06-2015 [07:53] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Andzia

"To dzięki tobie całonocny płaci wyższe podatki od obrotu hi,hi,hi ..."
----------------
Wielce Szanowna Pani Andziu! A jakby Pani wiedziała ile ten sam sklep dzięki mnie płaci podatków za prezerwatywy to by Pani po nocach nie spała. Ale nie dla psa kiełbasa my darling.

Obrazek użytkownika andzia

18-06-2015 [08:56] - andzia | Link:

"Elegancja" pasierbiewicza wylazła jak onuca z gumiaków.Niestety,jak bozia pożałowała rozumu,zostały tylko bydlęce instynkty.

Obrazek użytkownika terenia

18-06-2015 [11:00] - terenia | Link:

@Andzia

Podatek od obrotu został zniesiony w 1993 roku ...tak więc przechwałki Pasierbiewicza są tak prawdziwe ...jak wspomniany podatek ...!!!

Pan Pasierbiewicz nie potrafi przyjąć krytyki pod swoim adresem i jego reakcją obronną staje się pozbawione kultury pospolite CHAMSTWO.

Obrazek użytkownika Domasuł

18-06-2015 [20:52] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Dobrze pan napisał Andzi! Ha ha ha ale się uśmiałem :)

Obrazek użytkownika andzia

18-06-2015 [21:06] - andzia | Link:

Domasuł,nic dziwnego,że się uśmiałeś:plebejskiego prostaka rozśmieszy chamstwo drugiego plebejskiego prostaka.

Obrazek użytkownika markop

17-06-2015 [17:21] - markop | Link:

Pierwsze słyszę, aby "twu-twu-twórczość" polegała na czynnościach: " KOPIUJ" i "WKLEJ", a taka jest pana twu-twu-twu-twórczość!

U ŻADNEGO innego blogera taka przypadłość nie występuje!!!! Każda notka inna !

A "swoim" studentom zaliczyłby pan taką pracę???!!!!

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

18-06-2015 [07:50] - Krzysztof Pasie... | Link:

@markop

"pana twu-twu-twu-twórczość!..."
---------------
Wielce Szanowny Panie! Kapitalne! Zawsze podziwiałem Pańskie wyrafinowane poczucie humoru!

Obrazek użytkownika markop

17-06-2015 [16:34] - markop | Link:

markop - KOBIETA, do kobiety nie mówimy Pan, do kobiety zwracamy się PANI

(...) "Bo idąc na skróty, właśnie tego rodzaju mentalność doprowadziła do klinczującej reformowanie państwa nienawistnej wojny między PIS-em a Platformą, gdyż każda z tych partii uważa, że tylko ona ma receptę na Polskę. Powiem więcej, reprezentujący stare pokolenie jajogłowi prominenci obu tych partii zawsze tkwili i nadal tkwią w patogennie anachronicznym przeświadczeniu, że te dwie partie polityczne już do końca świata będą sobie przemiennie przekazywać władzę." (...)

Jednym słowem nasz "najznakomitszy bloger"( oczywiście i niewątpliwie sprzyjający PiS-owi ) stawia znak równości między złodziejem, a okradzionym... Nieważne, czy on ukradł, czy jemu ukradli - obu ukarać tak samo!

Pragnę więc przypomnieć naszemu miłośnikowi TVN-u ( wciąż nam zdaje relacje, co tam zobaczył, usłyszał itd )co obserwują "młodzi gniewni" ( bo przecież nie stare zgredy ! ) i zamieszczają w DEMOTYWATORACH ...

http://demotywatory.pl/4506568...

To nie zgredy robią "stadionowe oprawy"

To nie zgredy krzyczą na całą Polskę " BÓG! HONOR! i OJCZYZNA!"

To nie zgredy maszerowały tysiącami w " marszach dla RODZINY"

To nie zgredy atakują "parady równości" i podpalają tęczę w Warszawie

Więc niech pan nie pitoli, że (...) " młodych ludzi niemających praktycznie żadnych widoków na przyszłość mało obchodzą wałkowane przez rząd i opozycję tematy zastępcze, jak in vitro, wyprowadzanie religii ze szkoły, gender i tak dalej" (...)

Oni na szczęście w nosie mają takich blogerów jak pan i sami wiedzą co chcą zmieniać i dlaczego!

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

18-06-2015 [15:16] - Krzysztof Pasie... | Link:

@markop

"To nie zgredy krzyczą na całą Polskę " BÓG! HONOR! i OJCZYZNA!"..."
----------------
Wielce Szanowna Pani! Powiem tylko, no i całe szczęście!

Obrazek użytkownika HenrykHenry

17-06-2015 [18:59] - HenrykHenry | Link:

Czesc - 1

Przed chwila uslyszalem w TVR ze Komorowski podpisal rozporzadzenie zezwalajace na przeprowadzenie referendum w sprawie JOW. To tak w skrocie. Slyszymy ostatnimi dniami iz ekipa rzadzaca , Prezydent Komorowski , dwoja sie i troja by zaszkodzic nastepcy na urzedzie Prezydenta A.Dudzie i przyszlemu rzadowi ktory raczej jest pewne (wobec nastrojow spoleczenstwa) bedzie rzadem PiS. Nominacje generalskie dla tych "bandytow" z NPW tez sa jakby forma lapowki . Zaswiadczaja tylko o nieczystych rekach Bronislawa Komorowskiego i ludzi z nim i ta partia zwiazanych , partia PO. Jest szereg innych dzialan ktore nam mowia jak "bandycka" to szajka PO i jak wielka inwencje , tworczosc wykazuja by dla swych nastepcow zepsuc co tylko sie da zepsuc. Jaki strach ogromny u nich , ze lapia sie takich metod. Panstwo Polskie dla nich nic nie znaczy ,spoleczenstwo , ludzie , jeszcze mniej !!!.
Ta "szajka" nie umie odejsc !!!.

Podpisanie rozporzadzenia o referendum jest taka jedna z " szalup". Rozpieprzyc do cna ,czyli ostatni mandat demokratyczny do wypowiedzenia sie przez spoleczenstwo , tak by nikt nie mogl zebrac tego do kupy poukladac i stworzyc od nowa. Podwaliny pod normalnie funkcjonujace Panstwo Polskie.

Nikt przy zdrowych zmyslach nie mysli ze Komorowski zrobil to z troski o Polske , z troski o demokracje !!!.

JOW-y to jest to o czym powiedzial publicznie Jaroslaw Kaczynski ze sa "zabetonowaniem istniejacego ukladu" !!!.
Finansowanie parti politycznych jest, czy raczej jego brak to tez kolejny "wymyk" by pozbawic opozycje srodkow "do zycia"

Mafia ma sie dobrze i jest zabezpieczona. Nakradli sie dosc , a nawet wiecej. Sprzedali Polske.
Moglbym tu wymieniac wiecej tytulem wstepu - "ku zrozumieniu".

Ale to wystarczy.

Ludzie zlej woli , zle zyczacy Polsce i jej spoleczenstwu , tylko tacy moga optowac , namawiac i pisac ze JOW-y to jakies panaceum , zbawienie dla naszej slabej demokracji (a my mamy demokracje???).
Mam tu na mysli blogera K.Pasierbiewicza i mam tu na mysli takiego ktory sie tu wlacza od czasu do czasu ze swoimi grafomanskimi "mundrosciami" i chce uchodzic za Sp.Seawolfa na blogach internetowych. Mam na mysli "jazgdyni".

CDN - 2

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

17-06-2015 [19:24] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Henryk_Henry

Wielce Szanowny Panie!

Proszę jeszcze raz napisać ten komentarz w eleganckiej formie to Panu odpowiem. Poza tym przekona się Pan, że będzie lepiej i skuteczniej.

Strony