K...wa k...rwie, łba nie urwie!

Skąd ten przyznaję niezbyt elegancki tytuł mojej notki?

Bo przysłowia są mądrością narodu.

Aktualnie urzędujący minister sprawiedliwości niejaki Cezary Grabarczyk podał się przed chwilą do dymisji. Dymisja została przyjęta przez panią premier Ewę Kopacz.

Patrzę kątem oka w telewizor i widzę, jak były minister sprawiedliwości desygnowany również przez Platformę Obywatelską niejaki Zbigniew Ćwiąkalski mówi, że, cytuję dosłownie, bo zdążyłem zanotować: "ma wątpliwości, czy min. Grabarczyk zachował się niegodnie".

I to by było na tyle.

Krzysztof Pasierbiewicz (nauczyciel akademicki)

Post Scriptum
Trzeba trochę pożartować przed długim weekendem!
Szczególnie, że ma być plus 30 stopni. Jutro 10, pojutrze 10 i w niedzielę też 10.
Dużo słońca wszystkim życzę!

 

GALERIA

...

...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika HenrykHenry

30-04-2015 [08:27] - HenrykHenry | Link:

Tak to się mniej więcej kręci - http://www.wsieci.pl/janecki-s...

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

30-04-2015 [09:10] - NASZ_HENRY | Link:

Elegancja to się minęła z Panem w bramie całonocnego ;-)

Obrazek użytkownika ba.a

30-04-2015 [09:35] - ba.a | Link:

Krąg zamknięty,szczelny,warowny.Tylko nasz /kolesiowy/.

Obrazek użytkownika Michał W.

30-04-2015 [10:04] - Michał W. | Link:

Pasierbiewicz to wprawdzie straszny tandeciarz, ale spryciula niezły. Ten tekścik to ucieczka od tej całkowitej dekonspiracji, czyli plamy, jaka dał w poprzednich dwóch wpisach. I teraz ucieka do przodu, zmienia temat i dowcipkuje. Wiosna, weekend, 30 stopni i tym podobne tralalala. Taki cwany przyjemniaczek.

Obrazek użytkownika Tarantoga

30-04-2015 [12:39] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

Kupiłem za cięzkie pieniądze nagranie z monitoringu w monopolowym na rogu osoby K.P.!

Wsadziłem na YT na wszelki wypadek,a teraz zapraszam :-)

https://youtu.be/iZ0nPipJIQM

Obrazek użytkownika bolesław

30-04-2015 [14:21] - bolesław | Link:

Szanowny Panie Krzysztofie.
Mimo wszystko dymisja Grabarczyka na kilka dni przed wyborami
to dobra wiadomość. Komorowskiemu kruszy się komitet założycielski
wyborów: najpierw ubył Bartoszewski a teraz Grabarczyk.
Na tę okoliczność choć południe biegnę do całonocnego.
Pozdrawiam i też słońca życzę,
bolesław

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

30-04-2015 [21:11] - Krzysztof Pasie... | Link:

@bolesław --- "Na tę okoliczność choć południe biegnę do całonocnego..." --- Ja na szczęście nie muszę, bo mój przyjaciel ze Śląska, z którym zaprzyjaźniłem się za przyczyną mojego blogu, dba o mnie i od czasu do czasu podsyła mi przez kierowcę PKS-u kilku litrowy pakunek z przepysznymi nalewkami i wisienkami w spirytusie. A nasza przyjaźń tak się zaczęła, że odnalazł mnie przez internet i chciał kupić egzemplarz mojej książki pt. "Epopeja Helskiej Balangi - GRUPA". Powiedziałem mu, że niestety nakład już wyczerpany. A on na to: to proszę jutro w godzinach popołudniowych oczekiwać kuriera DHL-u. I Kurier przybył i wręczył przesyłkę, którą była 12-letnia whisky jednej z najprzedniejszych marek. No i oczywiście znalazł się dla niego egzemplarz. Świetny facet, arystokrata, który przeżył zsyłkę na Sybir, a obecnie już po 70-tce jak szczeniak szusuje na nartach po stokach alpejskich. Pozdrawiam Pana. Krzysztof

Obrazek użytkownika emilek

30-04-2015 [18:45] - emilek | Link:

Moja droga Tartanoga .

Czyzby znowu tobie sie cos po-ebalos?

Obrazek użytkownika JJC

30-04-2015 [19:06] - JJC | Link:

Szanowny Panie Krzysztofie, widzę, że w ogniu walki politycznej zachowuje Pan dobry humor. I słusznie, niech Pan nie przejmuje się atakami tej zorganizowanej grupy wywrotowców spod znaku niejakiego Felka.
Bo co oni mają do powiedzenia poza wynaturzoną nienawiścią i sączeniem ortodoksyjnego, ultraprawicowego jadu? Nic, kompletnie nic. A niby jakie mają prawo moralne do krytykowania Pana? Żadne. Bo czym mogą się sami pochwalić? Dokładnie niczym. Przecież w tych trudnych dla naszej Ojczyzny czasach, gdy Pan na ulicach Nowej Huty i królewskiego miasta Krakowa z narażeniem swojego cennego życia walczył bohatersko z ZOMO oni nie robili nic. Siedzieli sobie cicho przy ciepłych kaloryferach w swoich M3, oglądali w telewizji kapitana Klossa i zajadali się peerelowską pasztetówką.
Co tu dużo mówić, powiedzmy sobie jasno. Tych "felkowych" terrorystów kłuje w oczy Pana nietuzinkowa, wręcz charyzmatyczna osobowość. I Pana życiowe osiągnięcia - od nauczyciela akademickiego poczynając, przez naukowca, autora powieści, tłumacza, niezależnego publicystę, a na człowieku wolnym, nie każdego na to stać!, kończąc. Ach, byłbym zapomniał o sukcesach sportowych - jest Pan przecież także narciarzem i tenisistą! Kto by nie wierzył to niech sobie przeczyta, co Pan napisał w swojej autorskiej notce na blogu.
Ja myślę, że tym okropnym ludziom z terrorystycznej grupy niejakiego Felka najbardziej nie podoba się Pana aktualna działalność na wielu blogach, jakże, de facto, kompatybilna z najnowszymi osiągnięciami współczesnej myśli politycznej, działalność, podkreślmy to, dla dobra Polski. Powiedzmy sobie szczerze: trudno nie dostrzec faktu, że jest Pan po prostu mężem opatrznościowym niezależnej publicystyki w całej polskiej blogosferze! Gdyby nie Pan nie byłoby czego na tych rozmaitych forach czytać.
Tak, Szanowny Panie Krzysztofie, proszę nie być niepotrzebnie skromnym i przyjąć to do wiadomości. I tego oczywistego faktu te podłe, ultraprawicowe miernoty spod znaku Felka nie mogą znieść najbardziej!

Ale, już kończąc moją wypowiedź, jest takie mądre przysłowie, a przysłowia są mądrościa narodu, jak Pan dobrze wie, Panie Krzysztofie: kundelki szczekają, a karawana jedzie dalej.
I tego należy sie trzymać, Szanowny Panie Krzysztofie.
Serdecznie Pana pozdrawiam.
Felicjan
PS.Załączam także uprzejme ukłony dla Szanownego Pana Bolesława.

Obrazek użytkownika terenia

30-04-2015 [19:47] - terenia | Link:

@felicjan

Dla pana specjalna dedykacja https://www.youtube.com/watch?...

Bardzo dziękuję Szanowny Panie Felicjanie,dawno nie czytałam tak pięknego komentarza w naszej blogosferze.
Proszę przyjąć wyrazy najszczerszego uznania oraz bardzo serdeczne pozdrowienia.

terenia (spod znaku wywrotowców niejakiego Felka)

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

30-04-2015 [20:59] - Krzysztof Pasie... | Link:

@felicjan --- "Przecież w tych trudnych dla naszej Ojczyzny czasach, gdy Pan na ulicach Nowej Huty i królewskiego miasta Krakowa z narażeniem swojego cennego życia walczył bohatersko z ZOMO oni nie robili nic. Siedzieli sobie cicho przy ciepłych kaloryferach w swoich M3, oglądali w telewizji kapitana Klossa i zajadali się peerelowską pasztetówką..." --- Myli się Pan, Panie Felicjanie. Oni, a przynajmniej jeden z nich nie siedział bezczynnie. Bo wtedy kiedy inni narażali życie, oni w zaciszu swoich gabinetów naukowych tworzyli na sępa obłudne pryncypia Trzeciej RP. --- "Gdyby nie Pan nie byłoby czego na tych rozmaitych forach czytać..." --- No to się Pan doigrał, Panie Felicjanie. Teraz już nie tylko na mnie, ale na Pana będą pluli. Lecz nic to. Damy radę. I jest jeszcze trochę ludzi, Pan Bolesław jest najlepszym przykładem, którzy nam pomogą. I ma Pan po stokroć rację: "kundelki szczekają, a karawana jedzie dalej!" Serdecznie Pana pozdrawiam i udanego weekendu życzę, Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika HenrykHenry

30-04-2015 [21:25] - HenrykHenry | Link:

Zemdlilo mnie.

Obrazek użytkownika Michał W.

30-04-2015 [22:31] - Michał W. | Link:

:))... Pozdrowienia.

Obrazek użytkownika andzia

30-04-2015 [22:32] - andzia | Link:

Felicjan,bolesław,pasiebiewicz - ależ się to chłopstwo szmaci.Takiej wazeliny nie uświadczy nawet w Korei.Mdłości,to najdelikatniejszy odruch ...

Obrazek użytkownika BazyliMD

01-05-2015 [09:36] - BazyliMD | Link:

Szanowny Panie Krzysztofie!
Cukier podnosi poziom insuliny, a ta działa tak, że człowiek czuje się zmęczony i przestaje myśleć krytycznie.
Proszę uważać na ciastka ze zbyt dużą zawartością cukru.
Dam Panu radę; to już ostatnia. Słowo.
Proszę odpisywać / komentować/ reagować tylko na testy, które dotyczą sprawy, a nie pańskich zalet czy wad ( na jedno wychodzi)
Pozdrowienia.

Obrazek użytkownika bolesław

30-04-2015 [21:54] - bolesław | Link:

felicjan 19:06
Pozdrowienia z nawiązką odwzajemniam.
Coś mi się zdaje, że dobrze było by do
Krakowa zawitać i nalewki u pana KP popróbować!!

Obrazek użytkownika JJC

01-05-2015 [10:08] - JJC | Link:

Dobry pomysł. Dla zdrowotności, podniebienia i dobrego towarzystwa czemu nie? Trzeba by tylko Pana Krzysztofa namówić. A nie wiem co powie na to, bo jeśli nalewki są tak znakomite, to całe ich zapasy mogą być zagrożone. Pozdrawiam serdecznie.
Felicjan

Obrazek użytkownika BazyliMD

01-05-2015 [09:44] - BazyliMD | Link:

Szanowny Panie Felicjanie!
Wyrobił się Pan. Więcej: Zbliża się Pan do doskonałości.
Coś Panu powiem: Moja Babcia się na gagatkach takich jak Pan znała. Rozpoznawała ich po trzech zdaniach. Wymierająca umiejętność w dobie panoszących się stosunków wirtualnych.

Obrazek użytkownika JJC

01-05-2015 [10:11] - JJC | Link:

Czyżby to jakaś insynuacja? Odpowiem krótko. Wśród polskich przysłów jest i takie: każdy sądzi po sobie.

Obrazek użytkownika terenia

01-05-2015 [18:41] - terenia | Link:

@felicjan

Szanowny Panie

Jestem pod wrażeniem,pięknie literacko i w stylu Pana Pasierbiewicza fantastyczny żart się Panu udał a autor bloga całkiem poważnie odniósł się do komentarza-pastiszu.
Posłużę się pańskim przykładem i zacytuję przysłowie "Dobry żart,tynfa wart"

Obrazek użytkownika maks jamnicki

02-05-2015 [00:25] - maks jamnicki | Link:

Przyznam, że dawno się tak nie uśmiałem. O mało nie spadłem z krzesła.:)