Sekret notowań Kukiza

W zeszłą niedzielę w Radiu ZET wysłuchałem cyklicznej audycji Moniki Olejnik „Siódmy dzień tygodnia”, w której gośćmi pani Moniki byli: Iwona Śledzińska-Katarasińska (PO), Stanisław Żelichowski (PSL), Jacek Sasin (PiS), Krzysztof Gawkowski (SLD), Jarosław Gowin (PR) i Tomasz Nałęcz (Kancelaria Prezydenta).

Dziś w radiowej Trójce wysłuchałem cotygodniowej audycji „Śniadanie w trójce”. Pani redaktor Beata Michniewicz gościła: Jarosława Gowina (PR), Rafała Grupińskiego (PO), Jerzego Wenderlicha (SLD), Mariusza Błaszczaka (PIS), Henryka Wujca (doradca prezydenta RP) i Jarosława Kalinowskiego (PSL).

Zastanówmy się teraz, co łączy te dwie popularne audycje radiowe.

Po pierwsze. Mają największą słuchalność i uchodzą za najbardziej (czy rzeczywiście?) opiniotwórcze.

Po drugie. Audycji tych słucham regularnie od kilku lat i poza nielicznymi wyjątkami garnitur zapraszanych gości w zasadzie się nie zmienia.

Po trzecie. Główni aktorzy tych radiowych programów to politycy generacji 50 Plus, nierzadko ze wskazaniem na siedemdziesiątkę.

A więc - po czwarte. Znakomita większość zapraszanych gości została ukształtowana mentalnie jeszcze w czasach komuny lub okresie okrągłostołowym, co skutkuje tym, że odkąd pamiętam, owi gwiazdorzy rzeczonych politycznych ustawek mówią mniej więcej jedno i to samo, niezależnie od tego, jaki temat jest brany na warsztat. Powiem więcej, ich celem jest wyłącznie interes partii, którą reprezentują, a sprawy Polski i Polaków nie mają dla nich de facto żadnego znaczenia. Powiem jeszcze więcej – dzieje się tak dlatego, że ci politycy skażeni są nieodwracalnie odstręczającym ludzi młodych „styropianowym myśleniem” niezależnie od tego, jaką partię reprezentują, od lewa, przez środek, do prawa. A to już ani tamten czas, ani tamten język, ani tamte idee i obyczaje.

Objawia się to nudnym jak flaki z olejem i bezproduktywnym wałkowaniem tematów zastępczych, obsesyjnym nawiązywaniem do konfliktów zrodzonych jeszcze za czasów komuny, demagogiczną wirtuozerią, popisami kwiecistej mowy polegającymi na rozbudowywaniu fraz w taki sposób, by potencjalny słuchacz już w trzecim zdaniu podrzędnym zgubił wątek dając sobie każdą ściemę wmówić, a także pozorowaniem sporów politycznych, które są de facto kompletnie jałowym biciem piany.

Tyle wstępu.

Po ostatnim sondażu prezydenckim obrosłą mchem sławy generację wymienionych wyżej polityków najwyraźniej przestraszyły rosnące notowania Pawła Kukiza i całe to towarzystwo rzuciło się na „wtykającego nos do polityki artystę”, - i jak jeden mąż zbluzgało pana Pawła nie zostawiając na nim przysłowiowej suchej nitki.

A nasi polityczni nestorzy zareagowali tak dlatego, iż moim zdaniem z jednej strony zaniepokoili się o własne tyłki, z drugiej zaś ich ciasne myślenie wynikające ze strych nawyków nie pozwala im zrozumieć przyczyny skoku Kukiza w sondażu prezydenckim.

Może się mylę, lecz zaryzykuję tezę, że znam przyczynę wzrostu notowań Kukiza. Otóż moim zdaniem ten niepokorny "intruz" spodobał się w głównej mierze Polakom młodym, którym za przeproszeniem wiszą spory polityczne, które opisałem we wstępie. A zwisają im dlatego, że ich nie interesuje odwieczny konflikt między PIS-em i Platformą, powiem więcej, oni tę anachroniczną i nieżyciową paplaninę w wykonaniu zalatujących zleżałą naftaliną leśnych dziadków po prostu odrzucają, tak, jak organizm obce ciało.

Polityczni oldboje rzucili się na Kukiza, że jest niewyrobiony politycznie, że nie potrafi zdania porządnie zbudować, że jest narwany i chaotyczny.

Lecz prawda jest taka, że Kukiz w sposób "rewolucyjny", albo lepiej "ewolucyjny" radykalnie zmienił kody komunikowania się z ludźmi, czym trafił w gusta młodego pokolenia, które porozumiewa się w języku dla zgredów niezrozumiałym. Bo młodzi chcą, żeby było krótko, zwięźle, na temat, dosadnie, a przekaz był zgodny z formami komunikacji jakie oni preferują. A Kukiz wyraża swoje myśli w takim właśnie opakowaniu. Bez trucia, marudzenia, doradzania, pouczania i moralizowania. Ma być szybko – migawkowo, z podaniem życiowych przykładów, a jak trzeba to ostro i siarczyście.

Podobną ekstrawagancją przed paroma miesiącami porwał młodych ludzi Korwin Mikke i nie byli to bynajmniej bezrozumni gówniarze, bo w wyborach do Parlamentu Europejskiego na Korwina głosowała en mass młodzież uniwersytecka. Na szczęście zawiedli się na Korwinie i teraz przerzucają swe sympatie na Kukiza. I przestrzegałbym przed bezkrytycznym atakowaniem pana Pawła, bo młodzi ludzie są przekorni i takie praktyki mogą być boleśnie przeciw-skuteczne.

Przedwczoraj napisałem krótką notkę pt. „Będę głosował na Dudę, acz roztkliwia mnie ten Kukiz” – vide: http://salonowcy.salon24.pl/63... .

I okazało się, że notkę tę zarekomendował na Twitterze młody prawicowiec Dawid Wildstein.

Nie wiem, czemu to zrobił, lecz mam prawo przypuszczać, iż spodobało mu się, że ktoś napisał kilka ciepłych słów o Pawle Kukizie.

Myślę, że ten fakt daje wiele do myślenia. Nie tyle w świetle wyborów prezydenckich, co parlamentarnych.

Ciekaw jestem zdania Internautów na ten temat.

Krzysztof Pasierbiewicz (nauczyciel akademicki)

Post Scriptum
Jest niedziela 22 marca 2015, godzina 19.25. Patrzę kątem oka w telewizor i widzę jak młodzi absolwenci naszych uczelni mówią, że chcieliby w Polsce się rozwijać, ale nasze państwo im takich możliwości nie daje.

Patrzyłem na zawstydzoną twarz dziewczyny, która te słowa wypowiadała i pomyślałem sobie, - wyjątkowo złamię żelazną regułę szarmanckości mojego blogu - że tym wszystkim skurw...om, którzy do takiego stanu doprowadzili Polskę, gdybym tylko mógł, nogi bym z dupy powyrywał!

Nauczyciel akademicki, który przeszedł na emeryturę bez żalu, bo już nie chciał przykładać ręki do tego, co zrobiono z polskim szkolnictwem wyższym,
Krzysztof Pasierbiewicz
 

GALERIA

...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Lektor

21-03-2015 [18:04] - Lektor | Link:

Panie Krzysztofie, gdyby Kukiz był mądrzejszy to wogóle nie kandydowałby na prezydenta, a skupioną wokół siebie młodzież poprowadziłby do głosowania na A. Dudę. Twierdzę z całą odpowiedzialnością, że takiego kandydata jak A. Duda nie mieliśmy od wielu lat i kto wie czy wogóle będziemy jeszcze kiedykolwiek mieć. Dlatego wszyscy jak jeden mąż, także Kukiz, powinniśmy go poprzeć i wybrać na prezydenta. Jest logicznym, że nawet te 4% głosujących na Kukiza może zabraknąć do zwacięstwa A. Dudzie – czy o to walczymy, czy tak powinien się zachowywać patriota ??!
Powie pan pewnie, że jak nie to w drugiej turze go poprą. To będzie za późno proszę pana, bo jak się rzucą wyborcy PSL i SLD nie wspominając o innych oszołomach jak chociażby Palikociarnię, to w drugiej turze wybiorą Komoruskiego. My musimy wygrać w pierwszej turze !!!
Pytam pana – czy chcałby pan widzieć tekiego zaprzańca nerwowego jakim jest Kukiz prezydentem RP ? Bo ja nie !
To nie są żarty panie Krzysztofie, bo jak ten bull żyrandola nie daj Bóg wygra wybory i będzie prezydentem kolejne 5 lat, to będzie koniec Polski. Czy Polacy to w ciągu następnego miesiąca zrozumieją ? To co słyszę obecnie o powiązaniach Komoruskiego z WSI (synek w SKOK Wołomin) jest jasnym, że to są przestępcy, a ponadto widmo polskiej ziemi i lasów, szybkiego wprowadzenia Euro do Polski i likwidację kopalń – to nic innego tylko koniec tego kraju.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Jabe

21-03-2015 [18:21] - Jabe | Link:

Te 4% może zabraknąć panu Dudzie do zwycięstwa w pierwszej turze? Wyśrubowane oczekiwanie, powiedziałbym.

Obrazek użytkownika Lektor

21-03-2015 [18:37] - Lektor | Link:

No to powiedziałbyś.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

21-03-2015 [18:47] - Krzysztof Pasie... | Link:

"Panie Krzysztofie, gdyby Kukiz był mądrzejszy to w ogóle nie kandydowałby na prezydenta, a skupioną wokół siebie młodzież poprowadziłby do głosowania na A. Dudę..."
------------------------
A jak Pan myśli? Po co napisałem tę notkę? Jest jeszcze opcja, że pan Kukiz odda we właściwym momencie swoje głosy Panu Andrzejowi Dudzie.

"Pytam pana – czy chciałby pan widzieć takiego zaprzańca nerwowego jakim jest Kukiz prezydentem RP ?..."
---------------------
Proszę jeszcze raz zadać to pytanie w eleganckiej formie, a wtedy Panu odpowiem.

Pozdrawiam serdecznie.

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

21-03-2015 [19:34] - ExWroclawianin | Link:

Lektor

Absolutnie zgadzam sie z Lektorem na 120% z calym jego bardzo madrym wpisem czyli 120/100!!!

Szanowny panie Krzysztofie!!!

Sytuacja Polski jest juz tak DRAMATYCZNA ze nie powinnismy sie bawic zapalkami kolo dystrybutora paliwa na stacji benzynowej!!!!

Kazdy INTELIGENTNY I MADRY CZLOWIEK (a za takiego pana uwazam, po jego artykulach) a w dodatku polski patriota ktoremu BARDZO ZALEZY na tym aby URATOWAC POLSKE od zlodziejskich platformiano-komunistycznych rak, NIE POWINIEN POPIERAC ROZDRABNIANIA GLOSOW I ODBIERANIA ICH panu dr Andrzejowi Dudzie KTORY MA, podkresle duzymi literami MA JAKO JEDYNY SZANSE WYGRAC Z KOMOROWSKIM w I-ej turze wyborow. Pan Pawel Kukiz jak i inni prawicowi kandydaci moga i NAPEWNO maja WSPANIALY i DOBRY program, ALE NIE MAJA SZANS NA wygranie tych wyborow, wiec napewno odbiora glosy panu Dudzie i Komorowskiemu tez. Rozmawiajmy o PROGRAMACH I NAPRAWIE RZECZPOSPOLITEJ wtedy kiedy pan dr Andrzej Duda WYGRA WYBORY! On jest madrym i otwartym czlowiekiem i NAPEWNO WEZMIE POD UWAGE PROGRAMY swoich prawicowych oponentow. SKONCENTRUJMY sie na tym aby WSZYSCY o prawicowych pogladach ZJEDNOCZYLI SIE WOKOL PANA dr Andrzeja Dudy i ZAGLOSOWALI NA NIEGO! ON MA NAJWIEKSZE SZANSE POKONAC Komorowskiego ktory JEST ZAGROZENIEM DLA POLSKI. Panowie NIE DZIELMY SIE TERAZ TYLKO POLACZMY I ZADEKLARUJMY ZE STAJEMY jak jedna reka za panem Duda...tylko taki scenariusz moze zagwarantowac zwyciestwo Polakow w najwazniejszych dla Polski wyborach nie tylko w 2015 ale i moze w calym XXI wieku. Zrezygnujmy ze swoich ambicji dla dobra wspolnego jakim jest POLSKA!!! Pan dr Andrzej Duda jest bardzo madrym i dobrze wykszalconym w przeciwienstwie do Komorowskiego kandydatem i posiada WSZYSTKIE KWALIFIKACJE z doswiadczeniem wlacznie aby objac urzad Prezydenta RP.

John F.Kennedy zostal prezydentem USA 20 Stycznia 1961 kiedy mial 43 lata a i pan dr Andrzej Duda 16 Maja skonczy tez 43 lata wiec jest to moze jakis "znak czasu"...i ja wierze ze pan Duda bedzie NASTEPNYM PREZYDENTEM.....

Serdecznie pozdrawiam z New Jersey w USA

Obrazek użytkownika wilniuk

21-03-2015 [18:29] - wilniuk | Link:

Dziś czytałem wywiad z P. Kukizem na WP i cały szereg entuzjastycznych komentarzy, deklarujących swój głos w wyborach prezydenckich na Kukiza. Ja widzę tu poważne zagrożenie, jeśli Panu Dudzie zabraknie kilkaset a może nawet kilkadziesiąt głosów do zwycięstwa, właśnie tych, oddanych Kukizowi, to całą naszą nadzieje na poprawę Polski trafi szlag ! To może być koniec naszych marzeń i wysiłków, to będzie skutkować przedłużeniem złodziejskich rządów zdrady narodowej o dalsze 5 lat ! Wtedy Polski już nie będzie.
A młodzi czym się charakteryzują ? Brakiem doświadczenia, skromną wiedzą historyczną i polityczną, impulsywnym działaniem bez rozeznania skutków, i to oni mogą załatwić nam taki dołek, z którego już nie wyjdziemy.
Bez zwycięstwa Pana Dudy Polskę przegramy ! Czarno to widzę, a tak chciałbym na starość posmakować życia w prawdziwie wolnej, sprawiedliwej Ojczyźnie.
Z uszanowaniem i pozdrowieniami Panu K. P.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

21-03-2015 [18:56] - Krzysztof Pasie... | Link:

"Ja widzę tu poważne zagrożenie, jeśli Panu Dudzie zabraknie kilkaset a może nawet kilkadziesiąt głosów do zwycięstwa, właśnie tych, oddanych Kukizowi, to całą naszą nadzieje na poprawę Polski trafi szlag ! To może być koniec naszych marzeń i wysiłków, to będzie skutkować przedłużeniem złodziejskich rządów zdrady narodowej o dalsze 5 lat !..."
-----------------------
Drogi Panie, tak samo jak Pan bym chciał, żeby te wybory wygrał Andrzej Duda.
Ale myślmy racjonalnie.
Jeśli nie wydarzy się  nic szczególnego, nie ma szans na wygraną pana Andrzeja w pierwszej turze.
Kukiz nie walczy o prezydenturę, lecz o wejście do Sejmu w wyborach parlamentarnych na jesieni. Dlatego niezły wynik w pierwszej turze będzie go satysfakcjonował, a w turze drugiej wyborów prezydenckich, we wspólnym interesie może przekazać swoje głosy na rzecz pana Andrzeja Dudy. Proszę na spokojnie rozważyć taką opcję.

Pozdrawiam Pana jak zawsze serdecznie,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Lektor

21-03-2015 [20:57] - Lektor | Link:

Ta opcja jest złudna ! Może cyfry pomogą panu przejrzeć na oczy: Powiedzmy, że obaj kandydaci Komorowski i Duda mają po 40% głosów w pierwszej turze. Druga tura: na Komorowskiego będą głosować wszystkie Ogórki, chłopy z PSL-u i Paląsiekoty tj razem 8+4+1 %=13%.
Na Dudę będą prawdopodobnie głosować wyborcy Kukiza, Kowalskiego, Brauna, no i może Korwina tj. Razem 4+1+2+2= 9%
To panu powinno podpowiedzieć, że w pana opcji drugiej tury wygrałby Komoruski. A więc, my musimy wygrać w pierwszej turze !!!

Obrazek użytkownika Jabe

22-03-2015 [00:07] - Jabe | Link:

„Nie damy rady wygrać z pomocą – wygrajmy bez pomocy”. Uśmiałem się.

Obrazek użytkownika Lektor

21-03-2015 [19:35] - Lektor | Link:

Masz zupełną rację !!!
A tacy jak m.in. Kukiz czy Braun czy Kowalski nie zdają sobie chyba sprawy z tragedii do jakiej zmierza Polska !!!

Obrazek użytkownika felek

21-03-2015 [18:44] - felek | Link:

Nastała wiosna, świat pięknieje, ptaszki śpiewają, do tego sobota, można by gdzieś na piwko, a pan Pasierbiewicz na posterunku, dziś znowu o Kukizie. Więc i ja, rad nierad, siadam na stanowisku komentatorskim. Cóż, robię to dla Polski. Biorę przykład z Pasierbiewicza, który, jak wielokrotnie zapewniał, bloguje tylko dla Polski.
Ale ja nie będę dziś pisał o Kukizie, ani nawet o Pasierbiewiczu.
Podzielę się natomiast z czytelnikami pewną zagadkową obserwacją. Otóż nie tak dawno, pod pewnym tekstem p.Pasierbiewicza ukazały się następujące, adresowane do mnie komentarze. Podzieliłem je na dwie grupy, A i B. Oto one, cyt.:
A. 1. "prymitywizm tzw. profesorów łujotu sięgnął dna, Uj uważa, że wszystko jest w powrządku. Otóż nie panie rektorzyna, jeśli sam pan kłamie .......................kto pana wynajął???????????????"
2."znikaj felek, bo mi korki wysadza, ajk jest tfuj wpis. Poniał???????"
3"nigdy z panem nie polemizowi proszę sie ode mnie odczepić ! ???
B. 1. "Szanowny Panie,
Zauważyłam, ze wypowiadał sie Pan wyłacznie na blogu Pasierbiewicza, który o ile rozumiem zakończył działalność.
Chyba dobrym obyczajem jest przeprosić, jesli poczuł się Pan urażony. Sama doznałam wielu krzywd i dlatego moje "uczulenie ". Pozdrawiam Pana, życząc zdrowia i dużo DOBRA."
Jak Państwo sądzą, czy komentarze A1, A2, A3 i komentarz B1 pisała ta sama osoba? Nie sądzę, żeby ktokolwiek mógł tak uważać. Jest oczywiste, że pisały je różne osoby. Ale, i tu ciekawostka, podpisane były identycznym nickiem.
Ten nick to "nauczyciel akad...".
Wszelako to jeszcze nie koniec zagadkowych ciekawostek... O tym za chwilę.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

21-03-2015 [19:35] - Krzysztof Pasie... | Link:

No comment.

Obrazek użytkownika Lektor

21-03-2015 [19:36] - Lektor | Link:

Ten jak zwykle - stuknięty !

Obrazek użytkownika felek

21-03-2015 [20:16] - felek | Link:

Nim wyjawię następną zagadkową okoliczność trzeba zaznaczyć, że "nauczyciel akad..." to jeden z grupy stałych i zawsze popierających Pasierbiewicza komentatorów. Pozwoliłem sobie przejrzeć blog pana KP od początku ubiegłego roku i nie znalazłem ani jednego komentarza "nauczyciela akad..." polemizującego w jakiejkolwiek kwestii z autorem tego blogu. Znalazłem natomiast komentarze, i to jest ta kolejna ciekawostka, w których "nauczyciel akad..." nie jest ani, jak wyżej, nobliwą panią, ani, jak wyżej i do wyboru, jakimś młokosem, ale jest mężczyzną! I nie ma tu mowy o jakimś przejęzyczeniu, ani tzw. literówce, bo forma męska czasowników używana jest w tych komentarzach wielokrotnie, zaś komentarze pisane sa językiem poważnej, dorosłej osoby. Natomiast Pasierbiewicz zwraca się do "nauczyciela akad..." zawsze per "Pani", a nawet "szanowna Pani", bez względu na płeć ujawnianą przez piszącego komentarz.
I to też nie jest jeszcze koniec "nauczycielskich akad..." zagadek. O tym za chwilę.

Obrazek użytkownika xena2012

21-03-2015 [18:49] - xena2012 | Link:

żaden to sekret.Jak świat światem liczy się pierwsze wejście,a potem bywa róznie.Kiedy powstawały partie np.SP,PJN,Partia Gowina wynik był budujący i zawsze na poczatek dwucyfrowy,potem jakoś malało.Początek kampanii pani Ogórek wskazywał na 8 czy 9%,teraz jest cztery.Zaraz zresztą do procentów pana Kukiza odniesie się yyyeee Nałęcz obrzydzając i obrażając kandydata.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

21-03-2015 [19:41] - Krzysztof Pasie... | Link:

"żaden to sekret.Jak świat światem liczy się pierwsze wejście,a potem bywa róznie.Kiedy powstawały partie np.SP,PJN,Partia Gowina wynik był budujący i zawsze na poczatek dwucyfrowy,potem jakoś malało.Początek kampanii pani Ogórek wskazywał na 8 czy 9%,teraz jest cztery.Zaraz zresztą do procentów pana Kukiza odniesie się yyyeee Nałęcz obrzydzając i obrażając kandydata..."
----------------
Czas pokaże co będzie dalej. Sam jestem ciekawy.

Pozdrawiam Panią.

Obrazek użytkownika CzarnaLimuzyna

21-03-2015 [18:49] - CzarnaLimuzyna | Link:

Autor odpowiedział stawiając tezę, która uważam za prawdziwą.
Mam pytanie. Co uzasadnia sformułowanie : "młody prawicowiec Dawid Wildstein" ?
Zgadzam się, że młody, ale jakie deklarowane poglądy, a także, jakie fakty w życiowej i politycznej praktyce Dawida Wildsteina, uzasadniają zaliczenie go prawicowców?  Może o czymś nie wiem ...

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

21-03-2015 [19:40] - Krzysztof Pasie... | Link:

"Mam pytanie. Co uzasadnia sformułowanie : "młody prawicowiec Dawid Wildstein" ?..."
-----------------
Przecież Pan dobrze wie, że to notka dla inteligentnych. Nota bene notka wisi na Stronie Głównej s24 w kategorii polecanych:
http://www.salon24.pl/

Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika smieciu

21-03-2015 [19:31] - smieciu | Link:

Nie wiem czemu tutaj u niektórych panuje jakiś dziwny strach wobec Kukiza. Przecież jego sukces jest w naszym interesie. Im więcej elektoratu przejmie tym lepiej. Ten elektorat i tak nie trafi do PiS! Za to trafi do Korwina lub Ogórek!
Kukiz nie ma szans na drugą rundę co jest dobrą wiadomością dla Dudy. Jeśli ktoś tam w jego sztabie zachował jakieś resztki szarych komórek to powinien iść do Kukika z prostą gadką:
Dogadujemy się w sprawie JOWów i obniżenia progu wyborczego. Przecież można np. zawrzeć jakiś kompromis: np. nie wszyscy posłowie muszą być wybierani JOWowato. Na świecie panują najróżniejsze ordynacje wyborcze. Da się dogadać. Zawrzeć inteligentny sojusz.

Pamiętajmy: Obecna ordynacja preferuje beton! Brak zmian! Obecnie partia nie musi się starać, angażować, wychodzić do ludzi. Bo ordynacja i tak zapewni im stołki!
Ale jeśli byłby mniejszy próg więcej JOWów to trzeba byłoby się w takiej partii sprężyć podjąć wysiłek. Tylko partie z zaangażowaniem, takie potrafiące dotrzeć do ludzi odnosiłyby sukces.

Dla mnie najbardziej uderząjącą, wspólną cechą PO czy PiS oraz ich zadeklarownych wyborców jest traktowanie ludzi jak głupków. Na zasadzie: Tylko Partia, Nasza Partia wie co jest dobre a co złe. Reszta jest zbyt głupia by to zrozumieć. Dlatego każda ordynacja wyborcza uderzająca w Naszą Partię jest zła!

No i dlatego Kukiz jest zły. Mimo że nikt nie ma pojęcia czy np. we wszystkim innym nie poparłby Dudy...

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

21-03-2015 [20:18] - Krzysztof Pasie... | Link:

"Dla mnie najbardziej uderząjącą, wspólną cechą PO czy PiS oraz ich zadeklarownych wyborców jest traktowanie ludzi jak głupków. Na zasadzie: Tylko Partia, Nasza Partia wie co jest dobre a co złe. Reszta jest zbyt głupia by to zrozumieć. Dlatego każda ordynacja wyborcza uderzająca w Naszą Partię jest zła!

No i dlatego Kukiz jest zły. Mimo że nikt nie ma pojęcia czy np. we wszystkim innym nie poparłby Dudy..."
--------------------------
No właśnie.

Obrazek użytkownika Lektor

21-03-2015 [21:20] - Lektor | Link:

Mówisz pan, że elektorat Kukiza to albo skrajna lewica albo skrajna prawica ??? A to coć nowego. To zastanawiająca uwaga, i przyznaję, że takie dziwactwo słyszę pierwszy raz.

Proszę pana - tutaj nikt nie traktuje ludzi jak głupków, bo ci ludzie są głupkami. No skoro są, to po co byłoby ich jeszcze traktować ?
Posłuchaj pan Korwina, który mówi, że tylko ok 15-20% niemal każdej populacji potrafi konstruktywnie myśleć lub myśleć, a w demokracji większość głupków może wybierać głupków do władzy.

I na koniec: Nikt nie mówi, że Kukiz jest zły, ale gdyby był mądrzejszy to nie zabierałby potencjalnych głosów i poparłby Dudę. I pyta pan czemu tutaj panuje jakiś dziwny strach wobec Kukiza. Panie, nie strach wobec Kukiza, ale strach przed nieuchronnym końcem Polski gdy wybory wygra Komoruski - czy to tak trudno panu pojąć ??!

Obrazek użytkownika gal

21-03-2015 [19:58] - gal | Link:

Kukiz roztkliwia Pasierbowicza, a mnie ten metr krawiecki Pasiebowicza, którym odmierza innym ich troskę o dobro Polski.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

21-03-2015 [20:16] - Krzysztof Pasie... | Link:

@gal

Błędnie pisane nazwisko jest poważnym nietaktem.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

21-03-2015 [23:09] - HenrykHenry | Link:

A przypominam sobie jak pan nie tak dawno z premedytacją przekrecal nazwisko jednego komentatora.
Czy jest gdzieś kres pańskiej autokompromitacji ?!.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

22-03-2015 [11:22] - Krzysztof Pasie... | Link:

No comment

Obrazek użytkownika cdn

22-03-2015 [15:00] - cdn | Link:

Fragment listu pana dr KP do mnie (30 09 2011; wysłany dodatkowo do co najmniej jednej osoby):
"Oż ty koszerna sławo filozofii analitycznej. [...]. her Gertrich-Woleński [...]."
JW

Obrazek użytkownika cdn

22-03-2015 [12:50] - cdn | Link:

Pan dr KP celuje w takich nietaktach od dawna.
JW

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

22-03-2015 [19:45] - Krzysztof Pasie... | Link:

No comment

Obrazek użytkownika marekagryppa

21-03-2015 [20:05] - marekagryppa | Link:

Szanowny Panie z Korwina się wyrasta to taki szołmen i nigdzie nie zagrzał miejsca.
Pytanie czy z Kukiza?Ja znam jeden przekaz - jowy- które mają uleczyć całe zło.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

21-03-2015 [20:15] - Krzysztof Pasie... | Link:

"Pytanie czy z Kukiza?Ja znam jeden przekaz - jowy- które mają uleczyć całe zło..."
-------------------
Jak będzie szansa na ugranie czegoś znajdą się doradcy. Byle z dobrej strony.

Pozdrawiam serdecznie.

Obrazek użytkownika marekagryppa

21-03-2015 [23:41] - marekagryppa | Link:

Przykro ale nie dam mu szansy .Będę głosował na Dudę.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

22-03-2015 [11:21] - Krzysztof Pasie... | Link:

"Będę głosował na Dudę..."
------------------
Ja również.

Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Tarantoga

21-03-2015 [20:06] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

Olejnik---wiadomo!

Michniewicz---obdarowana orderem przez Komorowskiego...tez resortowe dziecko.

No i szkło kontaktowe wieczorem,bo jak zyc bez ITI,Agory i WSI?

Wszyscy "goscie" Stokrotki i Michniewicz,sa młodsi od pana,panie pasierbiewicz!!

Lansowanie po raz wtóry Kukiza na NB,to realizacja zlecenia,czy objaw kompletnej głupoty pana K.P.?

Albo pan faktycznie nie wie kim był i kim jest Kukiz,albo argument fenicki...no i wersja z głupotą...

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

21-03-2015 [20:13] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Tarantoga

No comment

Obrazek użytkownika danuta

21-03-2015 [20:34] - danuta | Link:

Rozczulania się ciąg dalszy:
1. Młodzi NIE CHODZĄ NA WYBORY. I nie ma tu nic do rzeczy taki czy inny komunikat, generowany przez takie czy inne pokolenie  - młodym to po prostu zwisa. Młodych trzeba byłoby perfekcyjnie zmanipulować, żeby raczyli w niedzielę wyborczą podnieść dupska i oddać głosy - pod warunkiem, że wiedzieliby, jakie to wybory. I kto jest kto. A nie wiedzą. I się nie dowiedzą. Studenci... są niestety w awangardzie tępoty politycznej. 
2. Ma Pan jakąś propozycję "ostatecznego rozwiązania" kwestii pokolenia 50+? Jeśli tak, to proszę się nie krępować. Mam tylko jedną prośbę - o kompletny zestaw przeznaczonych do odesłania w niebyt.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

21-03-2015 [21:58] - Krzysztof Pasie... | Link:

@danuta

Z całym szacunkiem, ale odpowiadam tylko na poważne komentarze.

Obrazek użytkownika felek

22-03-2015 [09:00] - felek | Link:

KP odpowiada najchętniej na takie poważne komentarze: "Wielce szanowny i mądry Panie Krzysztofie, jakże słuszne są Pana uwagi...". itp. itd.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

22-03-2015 [11:20] - Krzysztof Pasie... | Link:

No comment

Obrazek użytkownika Kaciszek

21-03-2015 [20:45] - Kaciszek | Link:

Bardzo ciekawy komentarz p.Pasierbiewicza i oryginalne ujęcie sprawy kandydatury kogoś spoza Układu na funkcję prezydenta.
Czego ja się jednak boję (i pewnie wielu innych wyborców także)?
Otóż przez ostatnie 25 lat eksperymentowaliśmy na 150%. Kogo to już przy władzy nie było - był agent SB, jest zdegenerowany opozycjonista, byli samozwańczy wodzowie, był malarz kominów, mamy prowincjonalną lekarkę jako premiera, nawet swego czasu pretendowali dziennikarze i gościu z partii piwnej.
Kukiz jest być może wybitną osobowością i napewno znajdującą wspólny jezyk z młodzieżą, być może jest utalentowanym politykiem lub myślicielem.
Ale ludzie pamiętają, że jedyne jego realne sukcesy to...piosenki.
On nie ma historii politycznej za sobą.
Rozumiem, że p.Krzysztof szuka oryginalnych rozwiązań w DRAMATYCZNEJ sytuacji Polski stąd niestandardowy kandydat. Ale prawda jest taka, że przez 25 lat niestety nasze eksperymenty nie doprowadziły do niczego dobrego.
Dlatego daję kandydaturze Kukiza dokładnie fifty-fifty, że coś dobrego mogłoby wyniknąć z jego ewentualnych rządów. Ale ryzyko wyboru takiego kandydata byłoby ogromne.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

21-03-2015 [21:56] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Kaciszek

Dziękuję za ciekawy komentarz i serdecznie pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Deidara

21-03-2015 [21:24] - Deidara | Link:

Kukiz wkurza naszych polityków w dużej mierze dlatego, że zamiast masy pustosłowia, która leje się z ich ust, on mówi o jednej, konkretnej sprawie - i dzięki temu zyskuje.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

21-03-2015 [21:55] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Deidara

"Kukiz wkurza naszych polityków w dużej mierze dlatego, że zamiast masy pustosłowia, która leje się z ich ust, on mówi o jednej, konkretnej sprawie - i dzięki temu zyskuje..."
--------------------
Dziękuję za komentarz i pozdrawiam.

Obrazek użytkownika felek

21-03-2015 [21:27] - felek | Link:

I wreszcie trzecia ciekawostka dotycząca komentatora na tym blogu podpisującego się "nauczyciel akad...". Dwie poprzednie, przedziwną umiejętność zmiany płci i wieku, opisałem w komentarzu poniżej. Otóż ów komentator, gorący zwolennik poglądów p.Pasierbiewicza, posiada jeszcze jedną zaskakującą właściwość. A dokładnie jego nick. Jeśli mianowicie kliknie się na ten nick, to miast informacji o użytkowniku tego nicku, pojawia się komunikat: "Strona o podanym adresie nie istnieje". Można to sprawdzić wchodząc w komentarze pod tekstem Pasierbiewicza z 27.02.2015. Przy czym, co ważne, jest tak teraz, było tak 27.02. i było tak wcześniej.
Dziwny przypadek, ten "nauczyciel akad...". A może p.Pasierbiewicz coś o nim wie. W końcu - też nauczyciel akademicki...

Obrazek użytkownika andzia

21-03-2015 [21:39] - andzia | Link:

Różnica pomiędzy komentarzami A1,A2,A3 "nauczyciela akademickiego" (w stosunku do mnie były bardzo podobne),wynika li tylko od stopnia upojenia napojami z całonocnego.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

21-03-2015 [21:53] - Krzysztof Pasie... | Link:

No comment

Obrazek użytkownika felek

21-03-2015 [21:57] - felek | Link:

Doceniam Twoje poczucie humoru, Andziu, ale ta sprawa jest trochę poważniejsza. Pozdrawiam. :)

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

22-03-2015 [22:07] - Krzysztof Pasie... | Link:

No comment

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

21-03-2015 [21:53] - Krzysztof Pasie... | Link:

No comment

Obrazek użytkownika CzarnaLimuzyna

21-03-2015 [22:03] - CzarnaLimuzyna | Link:

"Przecież Pan dobrze wie, że to notka dla inteligentnych. Nota bene notka wisi na Stronie Głównej s24 w kategorii polecanych".
a propos inteligencji:
"Często tak bywa, że inteligencja żwawo do przodu wyrywa w jednym zaprzęgu z głupotą".
Od siebie dodam: z pychą również.
Czy to inteligencja przeszkodziła panu odpowiedzieć na moje pytanie? Proszę nie deliberować o jej baraku lub nadmiarze.
Pozycja pańskiej notki na Salonie nie stanowi powodu do przechwałek. Nota bene Salon od dawna jest mętnym nurtem, w którym nie przeczę płyną pod prąd różni nietuzinkowi autorzy.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

21-03-2015 [23:04] - Krzysztof Pasie... | Link:

Sorry, ale muszę już wyjść na imprezkę. Będziemy witali wiosnę, Jutro odpowiem na resztę komentarzy.

Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika felek

22-03-2015 [08:50] - felek | Link:

KP, lat 70, "wyjść na imprezkę", o 23.04., witać wiosnę... Czy jest gdzieś jakiś weselszy blog?:)

PS. I fragment mojego wcześniejszego komentarza: "felek 2015-03-21 [18:44]
Nastała wiosna, świat pięknieje, ptaszki śpiewają, do tego sobota, można by gdzieś na piwko, a pan Pasierbiewicz na posterunku, dziś znowu o Kukizie." Pan Krzysio się przejął.:)

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

22-03-2015 [11:19] - Krzysztof Pasie... | Link:

No comment

Obrazek użytkownika manko1492

21-03-2015 [22:17] - manko1492 | Link:

Panie Krzysztofie, z szacunkiem - prawicowiec Dawid Wildstein, to jakiś żart? A Kukiz? Skoro komuruski, czyli człunek antyPOlskiej sekty szechteroPOdobnych paserów, szmalcowników i kłamców, ma podobno 40% to aż dziw bierze, że Kukiz nie ma 400%.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

22-03-2015 [11:18] - Krzysztof Pasie... | Link:

"Panie Krzysztofie, z szacunkiem - prawicowiec Dawid Wildstein, to jakiś żart? A Kukiz? Skoro komuruski, czyli człunek antyPOlskiej sekty szechteroPOdobnych paserów, szmalcowników i kłamców, ma podobno 40% to aż dziw bierze, że Kukiz nie ma 400%...."
-----------------------
Proszę ten komentarz napisać jeszcze raz w eleganckiej formie to Panu odpowiem.

Pozdrawiam Pana.

Obrazek użytkownika manko1492

21-03-2015 [22:19] - manko1492 | Link:

PS. Tej radiowej kloaki nie słucham, jeśli przez przypadek, to szybko uciekam.

Obrazek użytkownika mada

22-03-2015 [09:46] - mada | Link:

Też nie słucham. Ale dobrze, że został jeszcze ktoś z na tyle silnymi nerwami, iż jest w stanie to wysłuchać i podać to dalej w wersji dla normalnych ludzi.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

22-03-2015 [11:16] - Krzysztof Pasie... | Link:

"PS. Tej radiowej kloaki nie słucham, jeśli przez przypadek, to szybko uciekam..."
--------------------------
A ja muszę. Dlaczego? Bo chcę być rzetelnym blogerem, który wie na bieżąco, co mówią zarówno "nasi", jak i "oni".

Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika cdn

22-03-2015 [14:55] - cdn | Link:

... chcę być rzetelnym blogerem..."
----------------------
Tzw. usiłowanie nieudolne.
JW
PS. Będzie "no comment" lub "no comments" lub "no commemts" lub "no commett" lub "no commetta" lub brak jakiejkolwiek odpowiedzi.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

22-03-2015 [17:07] - Krzysztof Pasie... | Link:

No comment

Obrazek użytkownika angela

22-03-2015 [07:43] - angela | Link:

Kompletny odlot p.drKP,w którą stronę????
GLOSUJEMY NA DR ANDRZEJA DUDE!!!!

Obrazek użytkownika angela

22-03-2015 [08:46] - angela | Link:

P.Kukiz pompowany przez wrogie Polsce mendia w celu oslabiania prawicy.
Jezeli zadeklaruje, ze w razie przegranej poprze, i dołączy do reszty prawicy, to bedzie w 'miarę' wiarygodny, a inaczej, to skolowany,wsiok ↓↓↓.
Bo to ani wygladu, ani aparycji na prezydenta, nie mowiac o dorobku i umiejetmosci politycznej

Bedzie mial 'doradcow' stu, i megahaos w glowie.
Taki to jego sekret.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

22-03-2015 [11:15] - Krzysztof Pasie... | Link:

No comment

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

22-03-2015 [11:14] - Krzysztof Pasie... | Link:

@do komentatorów, których na prywatny użytek nazywam "ortodoksyjnymi pisowcami"

Państwo chcielibyście, ba! kategorycznie domagacie się ode mnie tego, bym jako bloger prawicowy bezkrytycznie chwalił poczynania PIS i bezgranicznie uwielbiał panów Jarosława Kaczyńskiego i Andrzeja Dudę, nawet jak popełniają czasem drobne błędy.

Państwu nie wystarcza żebym z PIS-em sympatyzował. Państwo dajecie mi wyraźnie do zrozumienia przekaz "Chwal to co w PIS-ie dobre! A jak chodzi o to, co w PIS-ie złe - to morda w kubeł!".

Państwo nie tolerujecie żadnej krytyki PIS, choćby była nie wiem jak konstruktywna. A dzieje się tak dlatego, że po prostu nie rozumiecie istoty krytyki konstruktywnej. Dlatego właśnie ilekroć chciałem coś doradzić, albo konstruktywnie skrytykować byłem natychmiast okrzykiwany zdrajcą, który tylko czeka by wbić nóż w plecy Jarosława Kaczyńskiego, bądź Andrzeja Dudy.

I powiem Wan szczerze, że mnie tacy "pisowcy" przerażają. Powiem Wam jeszcze więcej. Między innymi przez takich właśnie, jak Wy "sympatyków" Prawo i Sprawiedliwość od dłuższego czasu przegrywa wybory.

Tak proszę Państwa nie można podchodzić do sprawy. Bo to od PIS-u odstręcza ludzi, a szczególnie młodych.
 
Bo czytam Wasze komentarze to się zaczynam zastanawiać, czy warto nadal głosować na PIS. Pocieszam się tylko, że ilość „ortodoksyjnych cisowców” z przyczyn naturalnych maleje.

I dlatego zagłosuję na PIS i Andrzeja Dudę.

Pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika danuta

22-03-2015 [12:39] - danuta | Link:

(...) <<Pocieszam się tylko, że ilość „ortodoksyjnych cisowców” z przyczyn naturalnych maleje. (...)

A to już jest podłe. Godne urbanopodobnych "autorytetów" Trzeciej RP

(...) I dlatego zagłosuję na PiS i na Andrzeja Dudę.>>

Jestem pewna, że ani PiS, ani Andrzej Duda  nie podzielają Pańskiej radości z wymierania starszych pokoleń Polaków. Tym bardziej, że ci "ortodoksyjni CISOWCY" (asekuruje się Pan literówką zupełnie  niepotrzebnie, nikt Pana nie będzie ścigał!) często umierają przedwcześnie, z głodu panującego na "zielonej wyspie".
Andrzej Duda to świetny facet - inteligentny, błyskotliwy, z wrażliwością niezbędną dobremu politykowi.  Proszę się nie podpierać jego nazwiskiem. Chce Pan nadal prowadzić tę haniebną selekcję - Pańska sprawa. Pańska fobia, nieuleczalna jak widać. Ale proszę to robić wyłącznie na własny rachunek!  
  

 

Obrazek użytkownika andzia

22-03-2015 [13:03] - andzia | Link:

Danusiu,jakby nie było,to "naturalna selekcja" najpierwej obejmie pasierbiewicza :)

Obrazek użytkownika terenia

22-03-2015 [13:05] - terenia | Link:

@danuta

To jest haniebne... "z przyczyn naturalnych maleje" i mówi to 70-letni młodzieniec.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

22-03-2015 [14:46] - Krzysztof Pasie... | Link:

No comment

Obrazek użytkownika felek

22-03-2015 [13:31] - felek | Link:

Przejrzałem Pana wpisy na tym blogu z ostatniego roku. Rzecz w tym, że większość tych wpisów zawiera nie tylko hałaśliwą krytykę PiS, ale również mniej lub bardziej zawoalowaną pochwałę i reklamę PO, PSL, SLD i JKM. Przekaz zawartości całego Pana blogu jest dla mnie jednoznaczny. Szkodzi Pan polskiej prawicy, czyli PiS. Co więcej, sądzę, że robi Pan to z premedytacją.
I nie jestem, drogi Panie, żadnym "ortodoksyjnym pisowcem" jak Pan raczy nazywać krytyków swojego blogowania. A sam fakt, że używa Pan takiego określenia, podobnie jak "mohery" rodem z arsenału propagandowego PO i TVN, wystawia Panu dwuznaczne świadectwo.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

22-03-2015 [14:45] - Krzysztof Pasie... | Link:

No comment

Obrazek użytkownika terenia

22-03-2015 [13:51] - terenia | Link:

To jest tak jak pisał "troll Felek"--"jestem za a nawet przeciw "W jednym zdaniu autor notki zaczyna się zastanawiać "czy warto nadal głosować na PIS" BY w następnym stwierdzić " I dlatego zagłosuję na PIS i Andrzeja Dudę"

Strony