| REJESTRACJA
Стукачам, чекистам и членам российской агентуры вход воспрещен

Sekret notowań Kukiza

W zeszłą niedzielę w Radiu ZET wysłuchałem cyklicznej audycji Moniki Olejnik „Siódmy dzień tygodnia”, w której gośćmi pani Moniki byli: Iwona Śledzińska-Katarasińska (PO), Stanisław Żelichowski (PSL), Jacek Sasin (PiS), Krzysztof Gawkowski (SLD), Jarosław Gowin (PR) i Tomasz Nałęcz (Kancelaria Prezydenta).

Dziś w radiowej Trójce wysłuchałem cotygodniowej audycji „Śniadanie w trójce”. Pani redaktor Beata Michniewicz gościła: Jarosława Gowina (PR), Rafała Grupińskiego (PO), Jerzego Wenderlicha (SLD), Mariusza Błaszczaka (PIS), Henryka Wujca (doradca prezydenta RP) i Jarosława Kalinowskiego (PSL).

Zastanówmy się teraz, co łączy te dwie popularne audycje radiowe.

Po pierwsze. Mają największą słuchalność i uchodzą za najbardziej (czy rzeczywiście?) opiniotwórcze.

Po drugie. Audycji tych słucham regularnie od kilku lat i poza nielicznymi wyjątkami garnitur zapraszanych gości w zasadzie się nie zmienia.

Po trzecie. Główni aktorzy tych radiowych programów to politycy generacji 50 Plus, nierzadko ze wskazaniem na siedemdziesiątkę.

A więc - po czwarte. Znakomita większość zapraszanych gości została ukształtowana mentalnie jeszcze w czasach komuny lub okresie okrągłostołowym, co skutkuje tym, że odkąd pamiętam, owi gwiazdorzy rzeczonych politycznych ustawek mówią mniej więcej jedno i to samo, niezależnie od tego, jaki temat jest brany na warsztat. Powiem więcej, ich celem jest wyłącznie interes partii, którą reprezentują, a sprawy Polski i Polaków nie mają dla nich de facto żadnego znaczenia. Powiem jeszcze więcej – dzieje się tak dlatego, że ci politycy skażeni są nieodwracalnie odstręczającym ludzi młodych „styropianowym myśleniem” niezależnie od tego, jaką partię reprezentują, od lewa, przez środek, do prawa. A to już ani tamten czas, ani tamten język, ani tamte idee i obyczaje.

Objawia się to nudnym jak flaki z olejem i bezproduktywnym wałkowaniem tematów zastępczych, obsesyjnym nawiązywaniem do konfliktów zrodzonych jeszcze za czasów komuny, demagogiczną wirtuozerią, popisami kwiecistej mowy polegającymi na rozbudowywaniu fraz w taki sposób, by potencjalny słuchacz już w trzecim zdaniu podrzędnym zgubił wątek dając sobie każdą ściemę wmówić, a także pozorowaniem sporów politycznych, które są de facto kompletnie jałowym biciem piany.

Tyle wstępu.

Po ostatnim sondażu prezydenckim obrosłą mchem sławy generację wymienionych wyżej polityków najwyraźniej przestraszyły rosnące notowania Pawła Kukiza i całe to towarzystwo rzuciło się na „wtykającego nos do polityki artystę”, - i jak jeden mąż zbluzgało pana Pawła nie zostawiając na nim przysłowiowej suchej nitki.

A nasi polityczni nestorzy zareagowali tak dlatego, iż moim zdaniem z jednej strony zaniepokoili się o własne tyłki, z drugiej zaś ich ciasne myślenie wynikające ze strych nawyków nie pozwala im zrozumieć przyczyny skoku Kukiza w sondażu prezydenckim.

Może się mylę, lecz zaryzykuję tezę, że znam przyczynę wzrostu notowań Kukiza. Otóż moim zdaniem ten niepokorny "intruz" spodobał się w głównej mierze Polakom młodym, którym za przeproszeniem wiszą spory polityczne, które opisałem we wstępie. A zwisają im dlatego, że ich nie interesuje odwieczny konflikt między PIS-em i Platformą, powiem więcej, oni tę anachroniczną i nieżyciową paplaninę w wykonaniu zalatujących zleżałą naftaliną leśnych dziadków po prostu odrzucają, tak, jak organizm obce ciało.

Polityczni oldboje rzucili się na Kukiza, że jest niewyrobiony politycznie, że nie potrafi zdania porządnie zbudować, że jest narwany i chaotyczny.

Lecz prawda jest taka, że Kukiz w sposób "rewolucyjny", albo lepiej "ewolucyjny" radykalnie zmienił kody komunikowania się z ludźmi, czym trafił w gusta młodego pokolenia, które porozumiewa się w języku dla zgredów niezrozumiałym. Bo młodzi chcą, żeby było krótko, zwięźle, na temat, dosadnie, a przekaz był zgodny z formami komunikacji jakie oni preferują. A Kukiz wyraża swoje myśli w takim właśnie opakowaniu. Bez trucia, marudzenia, doradzania, pouczania i moralizowania. Ma być szybko – migawkowo, z podaniem życiowych przykładów, a jak trzeba to ostro i siarczyście.

Podobną ekstrawagancją przed paroma miesiącami porwał młodych ludzi Korwin Mikke i nie byli to bynajmniej bezrozumni gówniarze, bo w wyborach do Parlamentu Europejskiego na Korwina głosowała en mass młodzież uniwersytecka. Na szczęście zawiedli się na Korwinie i teraz przerzucają swe sympatie na Kukiza. I przestrzegałbym przed bezkrytycznym atakowaniem pana Pawła, bo młodzi ludzie są przekorni i takie praktyki mogą być boleśnie przeciw-skuteczne.

Przedwczoraj napisałem krótką notkę pt. „Będę głosował na Dudę, acz roztkliwia mnie ten Kukiz” – vide: http://salonowcy.salon24.pl/637662,beda-glosowal-na-dude-acz-roztkliwia-... .

I okazało się, że notkę tę zarekomendował na Twitterze młody prawicowiec Dawid Wildstein.

Nie wiem, czemu to zrobił, lecz mam prawo przypuszczać, iż spodobało mu się, że ktoś napisał kilka ciepłych słów o Pawle Kukizie.

Myślę, że ten fakt daje wiele do myślenia. Nie tyle w świetle wyborów prezydenckich, co parlamentarnych.

Ciekaw jestem zdania Internautów na ten temat.

Krzysztof Pasierbiewicz (nauczyciel akademicki)

Post Scriptum
Jest niedziela 22 marca 2015, godzina 19.25. Patrzę kątem oka w telewizor i widzę jak młodzi absolwenci naszych uczelni mówią, że chcieliby w Polsce się rozwijać, ale nasze państwo im takich możliwości nie daje.

Patrzyłem na zawstydzoną twarz dziewczyny, która te słowa wypowiadała i pomyślałem sobie, - wyjątkowo złamię żelazną regułę szarmanckości mojego blogu - że tym wszystkim skurw...om, którzy do takiego stanu doprowadzili Polskę, gdybym tylko mógł, nogi bym z dupy powyrywał!

Nauczyciel akademicki, który przeszedł na emeryturę bez żalu, bo już nie chciał przykładać ręki do tego, co zrobiono z polskim szkolnictwem wyższym,
Krzysztof Pasierbiewicz
 

...
Krzysztof Pasierbiewicz - ...
Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.
Obrazek użytkownika synojczyzny

Panie Krzysztofie bardzo trafna ocena rzeczywistości czyt. zachowań młodych, zwłaszcza z perspektywy powyborczej. Miło patrzeć jak wielu z tych co widzieli w Kukizie skandalistę i zdrajcę jeszcze w marcu i kwietniu teraz diametralnie zmieniło śpiewkę. Pozdrawiam i życzę zdrówka ;)

Obrazek użytkownika Dziadek bez dowodu

POmidor
czerwony albo rużowy Pomidor :)

Obrazek użytkownika terenia

@Krzysztof Pasierbiewicz

Czy nie byłoby lepiej,gdyby Pan po prostu napisał np.Sympatyzuję z PIS-em,lecz jestem członkiem Ruchu Oburzonych
(ich kandydatem jest Paweł Kukiz) stąd moje roztkliwienie nad Kukizem.Proste...a Pan dokonuje różnych wygibasów,łącznie z napisaniem komentarza na S24 ,że rozmawiał Pan z Kukizem w 2013 r i podczas tej rozmowy uzyskał Pan informację ....Kukiz chce się porozumieć z Jarosławem Kaczyńskim przy pomocy Wiplera ,który jest kumplem Kukiza.
Gdyby tak Pan jasno zdeklarował...wszak wolno Panu wybrać program np.Oburzonych nie miałby Pan tylu "trolli"
Pan natomiast się miota,czyni wywijasy intelektualne,nazywa interlokutorów "ortodoksyjnymi pisowcami" po co ?
Sytuacja byłaby jasna,klarowna dla Pana i komentujących....a tak to jest "burza",choć każda burza przynosi oczyszczenie.

Pozdrawiam mimo wszystko "trollica" terenia

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

No comment

Obrazek użytkownika cdn

Dobre, nawet jak na pana dr KP:

Nauczyciel akademicki, który przeszedł na emeryturę bez żalu, bo już nie chciał przykładać ręki do tego, co zrobiono z polskim szkolnictwem wyższym,
Krzysztof Pasierbiewicz
----------------------------------
Pewnie mógł nie przejść, gdyby tylko tak postanowił. Tyle tylko, że nikt go nie prosił, aby nie przechodził i przykładał jakąkolwiek kończynę do polskiego szkolnictwa wyższego.
JW

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

No comment

Obrazek użytkownika andzia

Jest prawie 20 komentarzy własnych pasierbiewicza brzmiących "No comment".Teraz chyba chce wyleźć na komin z ich ilością,bo pewnie tak wielkiego pudła już nie ma.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

No comment

Obrazek użytkownika cdn

Chyba pędzi po rekord Guinessa w powielaniu jednej odpowiedzi na jednostkę czasu.
JW

Obrazek użytkownika Tarantoga

Cytat z pasierbiewicza!

"Bo czytam Wasze komentarze to się zaczynam zastanawiać, czy warto nadal głosować na PIS. Pocieszam się tylko, że ilość „ortodoksyjnych cisowców” z przyczyn naturalnych maleje."

Panie nauczycielu akademicki...który nie chce przykładać ręki i dlatego poszedł na emeryturę!

Zdanie,które zacytowałem,kompromituje pana jako człowieka,jako inteligenta i jako blogera...na 8 portalach.

Kim trzeba być,zeby takie coś pomysleć,a co gorsza...opublikować?!

Prywatnie panu K.P.powiem...nie życz nikomu śmierci...bo nigdy nie wiadomo,komu pierwszemu z brzegu...

I po drugie...jesteś krzysiu...kompletnym idiotą!

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

No comment

Obrazek użytkownika felek

Lawina komentarzy i komentatorów przykryła mój wpis o zagadkowym, zmieniającym płeć i wiek komentatorze, stronnikiem autora blogu, podpisującym się "nauczyciel akad...". Pan Pasierbiewicz nic nie odpowiedział... Może Echo24 odpowie?

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

No comment

Obrazek użytkownika gracz ogame

Jeśli Pan Szanowny liczy na to, że wyborcy Korwina będą głosować na Kukiza, to jest Pan w błędzie.

Oczywiście są tacy co głosują raz na Palikota, innym razem na Korwina, a teraz może na Kukiza lub na Grodzką - bo najbardziej kontrowersyjna.

Ale większość zostanie z Korwinem. Korwin to doktryner.

Napisał Pan, że liczba ortodoksyjnych pisowców z przyczyn naturalnych maleje. U Korwina zachodzi chyba odwrotne zjawisko.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

"Jeśli Pan Szanowny liczy na to, że wyborcy Korwina będą głosować na Kukiza, to jest Pan w błędzie..."
----------------------
Panie Szanowny, ja na nic nie liczę, tylko tak sobie kombinuję, skąd panu Kukizowi przybywa.

Serdeczności!

Obrazek użytkownika gracz ogame

Reszta Pana wniosków oczywiście słuszna tj. forma komunikacji Kukiza. Pozdrawiam:)

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

@gracz ogame

;-)))

Serdeczności!

Obrazek użytkownika CzarnaLimuzyna

@Krzysztof Pasierbiewicz

Przygadał kocioł garnkowi.
Autor, w odpowiedzi na moje pytanie dotyczące Dawida Wildsteina napisał:
"Przecież Pan dobrze wie, że to notka dla inteligentnych. Nota bene notka wisi na Stronie Głównej s24 w kategorii polecanych".

Często tak bywa, że inteligencja żwawo do przodu wyrywa w jednym zaprzęgu z głupotą.
Dodam jeszcze : z pychą również.
Czy to inteligencja przeszkodziła panu odpowiedzieć na moje pytanie? Proszę nie deliberować o jej baraku lub nadmiarze.
Pozycja pańskiej notki na Salonie nie stanowi powodu do przechwałek. Nota bene Salon od dawna jest mętnym nurtem, w którym nie przeczę płyną pod prąd różni nietuzinkowi autorzy.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

@czarna limuzyna

Oscar Wilde często mawiał, że: "największym nieszczęściem jest brak poczucia humoru".

Pozdrawiam serdecznie i udanej końcówki weekendu życzę,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika krystal

Dąb zupa dąb, panie Krzychu.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

No comment

Obrazek użytkownika krystal

no raczej, noobek :)

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

No comment

Obrazek użytkownika krystal

2015-03-21 o godz.23:04 pisze Pan: Sorry, ale muszę już wyjść na imprezkę. Będziemy witali wiosnę, Jutro odpowiem na resztę komentarzy.

I widzi Pan, co powoduje topienie Marzanny w całonocnym… Już tylko czkawka.

Obrazek użytkownika krystal

@wilniuk Zapomniał Pan (jak i wielu z nas) o tych, którzy liczą głosy. Czy ktoś z uczciwych będzie to kontrolował? Czy bedzie w stanie? Jak dotąd opozycja nie poradziła sobie z przekrętami z poprzednich wyborów.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

@do komentatorów, których na prywatny użytek nazywam "ortodoksyjnymi pisowcami"

Państwo chcielibyście, ba! kategorycznie domagacie się ode mnie tego, bym jako bloger prawicowy bezkrytycznie chwalił poczynania PIS i bezgranicznie uwielbiał panów Jarosława Kaczyńskiego i Andrzeja Dudę, nawet jak popełniają czasem drobne błędy.

Państwu nie wystarcza żebym z PIS-em sympatyzował. Państwo dajecie mi wyraźnie do zrozumienia przekaz "Chwal to co w PIS-ie dobre! A jak chodzi o to, co w PIS-ie złe - to morda w kubeł!".

Państwo nie tolerujecie żadnej krytyki PIS, choćby była nie wiem jak konstruktywna. A dzieje się tak dlatego, że po prostu nie rozumiecie istoty krytyki konstruktywnej. Dlatego właśnie ilekroć chciałem coś doradzić, albo konstruktywnie skrytykować byłem natychmiast okrzykiwany zdrajcą, który tylko czeka by wbić nóż w plecy Jarosława Kaczyńskiego, bądź Andrzeja Dudy.

I powiem Wan szczerze, że mnie tacy "pisowcy" przerażają. Powiem Wam jeszcze więcej. Między innymi przez takich właśnie, jak Wy "sympatyków" Prawo i Sprawiedliwość od dłuższego czasu przegrywa wybory.

Tak proszę Państwa nie można podchodzić do sprawy. Bo to od PIS-u odstręcza ludzi, a szczególnie młodych.
 
Bo czytam Wasze komentarze to się zaczynam zastanawiać, czy warto nadal głosować na PIS. Pocieszam się tylko, że ilość „ortodoksyjnych cisowców” z przyczyn naturalnych maleje.

I dlatego zagłosuję na PIS i Andrzeja Dudę.

Pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Lektor

Cz. 2

„Powiem Wam jeszcze więcej. Między innymi przez takich właśnie, jak Wy "sympatyków" Prawo i Sprawiedliwość od dłuższego czasu przegrywa wybory.”

Nie proszę pana, tutaj wychodzi panu całkowity brak analitycznego myślenia. Pan rozczulasz się Kukizem, a my mówimy, że gdyby ten był mądrzejszy to nie zabierałby głosów Dudzie, bo te głosy będą stracone dla samego Kukiza jak i dla Polski. Przeczytaj pan sobie jeszcze raz co pisze „angela”: „ P.Kukiz pompowany przez wrogie Polsce mendia w celu oslabiania prawicy.” Rozumiesz pan coś z tego czy nie ?! Jeśli nie, to przeczytaj pan sobie jeszcze raz komentarz „ExWrocławianin” z USA – może wtedy zrozumiesz pan, że sytuacja w Polsce jest o wiele dramatyczniejsza od wycia Kukiza na scenie.

„Bo czytam Wasze komentarze to się zaczynam zastanawiać, czy warto nadal głosować na PIS.” A głosuj sobie pan na Ogórek jak pan chcesz, podobnie jak WY Krakowianie zagłosowaliście niedawno temu na komucha Majchrowskiego z SLD.
„I dlatego zagłosuję na PIS i Andrzeja Dudę.”

No panie drogi ?! To zastanawiasz się pan, czy zagłosujesz na PIS – zdecyduj się pan !
I proszę sią na mie nie obrażać, jak pan potrafisz to czynić, bo to jest moja jak najbardziej konstruktywna pana krytyka !

Obrazek użytkownika andzia

Ty,lektor,może zrób magisterium z blogu pasierbiewicza.Tytuł zaczerpnij z tego poniżej,no i pamiętaj,że jest to "pudło" (np.ze starego telewizora),a nie cokół czy postument.

Krzysztof Pasie... 2015-03-16 [17:05]
@ALL
URAAAAAAAAA!!!

MUSZĘ SIĘ PAŃSTWU POCHWALIĆ,
ŻE DZIĘKI @ CDN; FELKOWI, TARANTODZE, ANDZI I TERENI
WSKOCZYŁEM NA PUDŁO "NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANYCH"
Serdeczności,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Lektor

Cz. 1

Przejrzałem jeszcze raz wszystkie komentarze, i nie znalazłem niczego co wskazywałoby na domaganie się od pana bezkrytycznych pochwał PIS. Jeśli są wzmianki o PIS to takie, że oprócz PIS-u nie ma dzisiaj innej alternatywy dla Polski. Ponadto większość komentarzy to relacje Kukiz – Duda, a nie dyskusja o PiS. Pan sobie możesz oczywićcie nazywać pisowców jak pan chcesz, ale ja nie będę pana odpowiednio nazywał po tym jak m.in. pan i miszkańcy Krakowa wybraliście ponownie „komucha” do władzy w wyszym mieście – Pfujjjj ! Panie, jak pan nie widzi różnicy pomiędzy A. Dudą a Kukizem, to panu już nic nie pomoże, bo jak zauważyłem okulary pan już nosisz.

„bezgranicznie uwielbiał panów Jarosława Kaczyńskiego i Andrzeja Dudę, nawet jak popełniają czasem drobne błędy.”

No w tym zdaniu to przegiąłeś pan samego siebie. Proponuję żebyś pan przeczytał to jeszcze raz, lub kilka razy – dla pełnego zrozumienia, bo jest ono podobne do tego słynnego zdania „jastem za a nawet przeciw” Wałęsy.
jak pan piszesz konstruktywne myślenie pan posiadasz, ale analitycznego rozumowania wogóle – zero !

„że mnie tacy "pisowcy" przerażają. Powiem Wam jeszcze więcej. Między innymi przez takich właśnie, jak Wy "sympatyków" Prawo i Sprawiedliwość od dłuższego czasu przegrywa wybory.”

No tutaj to określiłeś się pan całkowicie ! Przykład: PIS przegrał wybory samorządowe w Krakowie (i w wielu innych miastach) przez to, że tacy jak pan lub panu podobni głosowali na PO, PSL i SLD. Mnie przerażają natomiast tacy ludzie jak pan. Wy jesteście zniewoleni komunizmem i ogłupieni polskimi szambomediami !!!

Obrazek użytkownika felek

Fiu, fiu, Lektor, dotąd żarliwy wyznawca genialnych koncepcji politycznych Pana Krzysztoszka ni stąd, ni zowąd, rusza do pryncypialnej krytyki. Tak niespodziewana zmiana miejsca! Co to się stało? I jaki pracowity - część 1, część 2, i to w niedzielę, w porze smacznego obiadku, miast widelcem po talerzu machać stuka w klawiaturę! Cóż za postawa, obywatelska!

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

"Przejrzałem jeszcze raz wszystkie komentarze, i nie znalazłem niczego co wskazywałoby na domaganie się od pana bezkrytycznych pochwał PIS..."
-------------------------
Ja miałem na myśli komentarze dodane do moich lotek na przestrzeni ostatnich lat.

"Pan sobie możesz oczywićcie nazywać pisowców jak pan chcesz..."
--------------------------
Ja nie pisałem o pisowcach en mass, lecz o "pisowcach ortodoksyjnych", którzy na szczęście w PIS-ie stanowią jedynie mały, acz bardzo szkodliwy dla całego PIS odłam.

Jeśli Pan tych dwu kwestii nie rozumie, to odnoszenie się przeze mnie do reszty Pańskich komentarzy jest bezcelowe.

Pozdrawiam Pana.

Obrazek użytkownika terenia

To jest tak jak pisał "troll Felek"--"jestem za a nawet przeciw "W jednym zdaniu autor notki zaczyna się zastanawiać "czy warto nadal głosować na PIS" BY w następnym stwierdzić " I dlatego zagłosuję na PIS i Andrzeja Dudę"

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

No comment

Obrazek użytkownika felek

Przejrzałem Pana wpisy na tym blogu z ostatniego roku. Rzecz w tym, że większość tych wpisów zawiera nie tylko hałaśliwą krytykę PiS, ale również mniej lub bardziej zawoalowaną pochwałę i reklamę PO, PSL, SLD i JKM. Przekaz zawartości całego Pana blogu jest dla mnie jednoznaczny. Szkodzi Pan polskiej prawicy, czyli PiS. Co więcej, sądzę, że robi Pan to z premedytacją.
I nie jestem, drogi Panie, żadnym "ortodoksyjnym pisowcem" jak Pan raczy nazywać krytyków swojego blogowania. A sam fakt, że używa Pan takiego określenia, podobnie jak "mohery" rodem z arsenału propagandowego PO i TVN, wystawia Panu dwuznaczne świadectwo.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

No comment

Obrazek użytkownika danuta

(...) <<Pocieszam się tylko, że ilość „ortodoksyjnych cisowców” z przyczyn naturalnych maleje. (...)

A to już jest podłe. Godne urbanopodobnych "autorytetów" Trzeciej RP

(...) I dlatego zagłosuję na PiS i na Andrzeja Dudę.>>

Jestem pewna, że ani PiS, ani Andrzej Duda  nie podzielają Pańskiej radości z wymierania starszych pokoleń Polaków. Tym bardziej, że ci "ortodoksyjni CISOWCY" (asekuruje się Pan literówką zupełnie  niepotrzebnie, nikt Pana nie będzie ścigał!) często umierają przedwcześnie, z głodu panującego na "zielonej wyspie".
Andrzej Duda to świetny facet - inteligentny, błyskotliwy, z wrażliwością niezbędną dobremu politykowi.  Proszę się nie podpierać jego nazwiskiem. Chce Pan nadal prowadzić tę haniebną selekcję - Pańska sprawa. Pańska fobia, nieuleczalna jak widać. Ale proszę to robić wyłącznie na własny rachunek!  
  

 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

No comment

Obrazek użytkownika terenia

@danuta

To jest haniebne... "z przyczyn naturalnych maleje" i mówi to 70-letni młodzieniec.

Obrazek użytkownika andzia

Danusiu,jakby nie było,to "naturalna selekcja" najpierwej obejmie pasierbiewicza :)

Obrazek użytkownika angela

P.Kukiz pompowany przez wrogie Polsce mendia w celu oslabiania prawicy.
Jezeli zadeklaruje, ze w razie przegranej poprze, i dołączy do reszty prawicy, to bedzie w 'miarę' wiarygodny, a inaczej, to skolowany,wsiok ↓↓↓.
Bo to ani wygladu, ani aparycji na prezydenta, nie mowiac o dorobku i umiejetmosci politycznej

Bedzie mial 'doradcow' stu, i megahaos w glowie.
Taki to jego sekret.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

No comment

Obrazek użytkownika angela

Kompletny odlot p.drKP,w którą stronę????
GLOSUJEMY NA DR ANDRZEJA DUDE!!!!

Obrazek użytkownika manko1492

PS. Tej radiowej kloaki nie słucham, jeśli przez przypadek, to szybko uciekam.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

"PS. Tej radiowej kloaki nie słucham, jeśli przez przypadek, to szybko uciekam..."
--------------------------
A ja muszę. Dlaczego? Bo chcę być rzetelnym blogerem, który wie na bieżąco, co mówią zarówno "nasi", jak i "oni".

Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika cdn

... chcę być rzetelnym blogerem..."
----------------------
Tzw. usiłowanie nieudolne.
JW
PS. Będzie "no comment" lub "no comments" lub "no commemts" lub "no commett" lub "no commetta" lub brak jakiejkolwiek odpowiedzi.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

No comment

Obrazek użytkownika mada

Też nie słucham. Ale dobrze, że został jeszcze ktoś z na tyle silnymi nerwami, iż jest w stanie to wysłuchać i podać to dalej w wersji dla normalnych ludzi.

Obrazek użytkownika manko1492

Panie Krzysztofie, z szacunkiem - prawicowiec Dawid Wildstein, to jakiś żart? A Kukiz? Skoro komuruski, czyli człunek antyPOlskiej sekty szechteroPOdobnych paserów, szmalcowników i kłamców, ma podobno 40% to aż dziw bierze, że Kukiz nie ma 400%.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

"Panie Krzysztofie, z szacunkiem - prawicowiec Dawid Wildstein, to jakiś żart? A Kukiz? Skoro komuruski, czyli człunek antyPOlskiej sekty szechteroPOdobnych paserów, szmalcowników i kłamców, ma podobno 40% to aż dziw bierze, że Kukiz nie ma 400%...."
-----------------------
Proszę ten komentarz napisać jeszcze raz w eleganckiej formie to Panu odpowiem.

Pozdrawiam Pana.

Obrazek użytkownika CzarnaLimuzyna

"Przecież Pan dobrze wie, że to notka dla inteligentnych. Nota bene notka wisi na Stronie Głównej s24 w kategorii polecanych".
a propos inteligencji:
"Często tak bywa, że inteligencja żwawo do przodu wyrywa w jednym zaprzęgu z głupotą".
Od siebie dodam: z pychą również.
Czy to inteligencja przeszkodziła panu odpowiedzieć na moje pytanie? Proszę nie deliberować o jej baraku lub nadmiarze.
Pozycja pańskiej notki na Salonie nie stanowi powodu do przechwałek. Nota bene Salon od dawna jest mętnym nurtem, w którym nie przeczę płyną pod prąd różni nietuzinkowi autorzy.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl
Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.