Kto jest winny fiaska multikulturalizmu?

W związku z tym co się stało w ostatnich dniach we Francji, zaczęły się pojawiać głosy, że zamachy mogą wywołać przed islamizacją Europy i dać pożywkę takim partiom jak Front Narodowy. W samej Francji jakby nawet starano się temu przeciwdziałać: nie zaproszono (czy też jest tam niemile widziana) Marine Le Pen na dzisiejszy marsz. Nikt sobie jednak nie stawia pytania dlaczego Front Narodowy miałby zyskać? Odpowiedź na to pytanie (dlaczego nikt tego pytania nie zadaje) jest prosta: zaczynają się sprawdzać – i to od jakiegoś czasu – przewidywania Frontu do czego może prowadzić multikulturalizm. Wszyscy to wiedzą; nikt jednak nie powie, że Front może zyskać na poparciu dlatego, że miał po prostu racje.

Trzeba, wobec niemożności przyznania racji formacji Marine Le Pen, znaleźć inne przyczyny wzrostu radykalizmu wśród społeczności muzułmańskiej. Szuka się ich – to jest chyba oczywiste – wśród formacji takich jak Front Narodowy (i mu pokrewne). Przyczyną jest ksenofobia jakie te partie promują. (Piotr Szumlewicz powiedział nawet, że przemoc narodowców francuskich jest starsza od terroryzmu islamskiego). Ksenofobia trafia na podatny grunt: od początku się traktuje imigrantów jako obcych; nie daje się im szansy na równy rozwój z resztą społeczeństwa. Winne nie są społeczeństwa muzułmańskie, że się nie integrują; winne są władze państwa, że nie dają im możliwości integracji (To pani profesor Monika Płatek, która też starała się pokazać, że odrzucenie imigrantów przez państwo skutkuje zamachami terrorystycznymi jak np. ,Unabomber’’ w Stanach Zjednoczonych) A partie prawicowe (żeby nie powiedzieć faszystowskie) tylko tą nienawiść podsycają.

Oczywiście idea muli-kulti nie poniosła ostatecznego fiasku, sama w sobie jest pożądana i będzie wdrażana w życie, a winni są ci wszyscy, którzy nie dają możliwości do pełni rozwinięcia tej jakże światłej idei.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

11-01-2015 [11:02] - NASZ_HENRY | Link:

Je ne suis pas Charlie ;-)

Obrazek użytkownika Es

11-01-2015 [13:44] - Es | Link:

Czyli idea(albo linia partii) słuszna tylko przez wrogie siły doszło do wypaczeń?
Lewactwo szykuje Europie kolejną wojnę.Tym razem w obronie jej cywilizacji i kultury.Już w tej chwili piewcy multikulti powinni być napiętnowani jak przestępcy wojenni.Wiem,że teraz to jeszcze brzmi naiwnie,ale sytuacja jest coraz bardziej dynamiczna i wkrótce usłyszymy tłumaczenia,że"myśmy chcieli dobrze"

Obrazek użytkownika 3rdOf9

11-01-2015 [14:46] - 3rdOf9 | Link:

"Ludzie zaczynają postępować racjonalnie dopiero wówczas, gdy wszystkie inne metody zawiodą"

Obrazek użytkownika miqal

11-01-2015 [16:54] - miqal | Link:

Putin wskazał miejsce mnieszościom w Federacji Rosyjskiej więc najwyższy czas by bratnia Francja wzięła z niego przykład.

Obrazek użytkownika Lektor

11-01-2015 [16:56] - Lektor | Link:

No jak to kto ? W polsce jest tylko jedna odpowiedz: Ksiądz albo PiS.

Obrazek użytkownika Jabe

12-01-2015 [00:11] - Jabe | Link:

Charlie Hebdo wypowiadało się w sposób właściwy kulturze francuskiego nihilizmu, muzułmanie odpowiedzieli, tak jak dyktuje im ich kultura. Multikulturalizm działa!