Niepotrzebna wypowiedź Kaczyńskiego

 
Tak się zastanawiam i myślę, że dzisiejsze wystąpienie prezesa Kaczyńskiego w Sejmie nie musiało być wcale takie złe. Oczywiście wszystko co powiedział wcześniej (zanim na scenie pojawił się poseł Grupiński) zostało zniwelowane przez emocjonujące zawołanie ,,sfałszowaliście wybory’’. A już na pewno mediom ułatwiło to bardzo zadanie.
 
Pierwsze Jego wystąpienie i wezwanie do samorozwiązania się samorządów nie traktowało wcale o możliwościach sfałszowania wyborów. Prezes Kaczyński mówił o słabej legitymacji jaką po tych wyborach posiadają sejmiki wojewódzkie. I tu myślę nie chodziło wcale o wysoki wynik ludowców, ale o to, że wybrane władze samorządowe w tych wyborach posiadają bardzo znikomą legitymacje społeczeństwa. Zważywszy, że sama frekwencja nie daje dość silnej legitymacji do rządzenia to jeszcze dochodzą te nieważne głosy i całe zamieszanie wokół systemu informatycznego PKW. I dlatego prezes Kaczyński postulował samorozwiązanie sejmików. Tak, by nowe wybory dały silniejszą niż dzisiejsza legitymacje do sprawowania władzy (tylko pytanie: czy rzeczywiście po tej hucpie jaką pokazała nam PKW legitymacja nie byłaby jeszcze słabsza?). W tych słowach Kaczyńskiego nie doszukiwałbym się niczego dziwnego, a już na pewno nie stawiał zarzutu o sfałszowanie wyborów.
 
Dopiero niepotrzebna wypowiedź po zabraniu głosu przez Grupińskiego (który w ogóle się chyba nie zastanowił o czym Kaczyński powiedział tylko wszedł i złożył wniosek przeciwstawny) spowodowała, że Kaczyński wybuchnął z tym ,,sfałszowaliście wybory''. A to już była przesada bo zaciemniła pierwszą jego wypowiedź (nie mówiąc już o tym, że zarzut nie musi być prawdziwy).
 
Czy to oznacza, że Kaczyński dał się sprowokować i powiedział coś co zostało odebrane jako atak na demokracje i spowodowało, że jego wcześniejsze słowa stały się niezauważalne? 

A szkoda. Bo naprawdę ciekawie byłoby posłuchać co mają do powiedzenia o swojej legitymacji (może nie oni wprost zasiadają w sejmikach ale są przedstawicielami partii) panie i panowie zasiadający w Sejmie. 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Boguslaw

28-11-2014 [00:51] - Boguslaw | Link:

Ja myślę że się mylisz. Juz dość podrowania syfa. Do tej żulii należy mówić "prostym" językiem.

Obrazek użytkownika ronin

28-11-2014 [08:05] - ronin | Link:

Popieram Panie Boguslawie! Mowienie prawdy powinno byc proste i przejrzyste! Tego oczekuje spoleczenstwo! Za chwile bedzie prowadzony medialnie wsciekly atak na PIS i prezesa ,w zwiazku z planowana na 13 grudnia zmasowana demonstracja spoleczenstwa Polskiego! Widac ich wielkie przerazenie! Rzad ,ktory sie boi swoich wyborcow,traci legitymacje rzadzenia! Narod dojrzal do czynow!

Obrazek użytkownika Terrible

28-11-2014 [03:56] - Terrible | Link:

Trzeba mowic prostym i zrozumialym jezykiem. Podawac fakty. Unikac przy tym mowy meneli jaka posluguje sie PO. "Dodatkowym argumentem, który przemawia za unikaniem wulgaryzmów w polityce, przynajmniej przez prawicę, jest kwestia małej skuteczności wulgaryzmów jako środka o charakterze perswazyjnym. Osoba przeklinająca jest przez większość społeczeństwa postrzegana jako awanturnik, a nikt nie będzie chciał, aby Polską rządzili politycy, których elektorat uchodzi za awanturujący się". (cytat z artykulu pt. "rzecz o menelskim jezyku").

Obrazek użytkownika Adam

28-11-2014 [08:05] - Adam | Link:

No to zdecydujcie sie Kaczynski jest zly bo jest za malo czy za bradzo radykalny a moze jest zly bo.... jest

Obrazek użytkownika Stan

28-11-2014 [08:14] - Stan | Link:

Z każdym w jego stylu i języku.

Obrazek użytkownika gal

28-11-2014 [09:37] - gal | Link:

Słabo się robi od tego kombinatorstwa, stękania, cmokierstwa i przemądrzalstwa.
Tylko prawada jest ciekawa i tylko prawda cię wyzwoli!