„Razem przeciwko patriotyzmowi”. Pod patronatem GW

„Razem przeciwko nacjonalizmowi” – pod takim m.in. hasłem odbył się 8 listopada w Warszawie przemarsz grupy dziwolągów – przeciwników „nietolerancji i ksenofobii”.

Od kilku lat warszawskie ulice są parateatralną sceną dla lewicy. Również i w tym roku środowiska lewicowe występowały w zainscenizowanym kontraście do prawicy: „pseudonormalni” przeciwko „pseudokibicom”, „dewianci” przeciwko „faszystom”.

Temperaturę politycznego happeningu podkreśla fakt, że nie rozumiejąc postępowej konwencji, do podobnych demonstracji przyłączają się będący sobą, prawdziwi pseudokibice oraz prezentujący autentyczną dezorientację seksualną i moralną pseudonormalni.

Demonstrację wsparły środowiska związane z ugrupowaniem „Nigdy więcej” – zawsze tak samo, dawni sympatycy Europa plus Polska minus, oraz zwolennicy budowania społeczeństwa „otwartego” – bezbronnego.

W toku teatralnych wystąpień, pojawili się również komuniści z sowiecką flagą, portretem Lenina, którzy w ramach rekonstrukcji historycznej pokłócili się z anarchistami. Nie zawiodła również grupa policyjna wyciągając pałki. (niezależna.pl, kresy.pl).

Odmieńcy w składzie: Queer Kommando (na fejsbuku: hufiec_odmieńców), antyfaszyści, komuniści, anarchiści, pacyfiści oraz pojedyncze straszydła o nieustalonym ilorazie inteligencji, zakończyli swój marsz pod „tęczowym” totemem. Patronująca wydarzeniu Gazeta Wyborcza, zawyżyła 5- krotnie liczbę uczestników.

11 listopada

W dniu 11 listopada odbędzie się również prezydencki przemarsz „Razem dla Niepodległej”. Pochód tradycyjnie dojdzie do symbolicznego miejsca zwanego Rozdrożem (plac warszawski), a potem skieruje się na pobliskie manowce. Pikanterii dodaje fakt, że jak co roku, i tym razem uczestnicy najprawdopodobniej nie zauważą, że są prowadzeni przez awatara.

Kulminacyjnym wydarzeniem będzie Marsz Niepodległości zorganizowany przez narodowców, czyli przez środowiska, które w nadmierny i prowokujący sposób podkreślają swoją polską narodowość. Prawdopodobnie i tym razem nie obejdzie się bez śpiewów nienawiści z użyciem ostrych narzędzi („szablą odbierzemy”). Uwagę również zwraca zaplanowana prowokacja oddania czci Żołnierzom Niezłomnym, którzy w latach 1939–1963 z zimną krwią zabijali, a w ostatnim okresie stawiali nieustanny opór lewicy niemieckiej, rosyjskiej, żydowskiej i tubylczej.

Na uwagę zasługuje również fakt przerzutu dużych sił policyjnych z Krakowa do Warszawy, w celu umożliwienia parlamentarnej opozycji (PiS) odbycia w skupieniu i względnej ciszy patriotycznego wiecu. Współpraca na tym polu rozwija się już drugi rok, ku obopólnej satysfakcji. Obydwie strony zdają sobie sprawę, że decydujący głos w polskich sprawach powinien należeć do mających 25-letni i dłuższy staż doświadczonych polityków.

Warte podkreślenia są również starania środowisk lewicowych, aby na przyszłość w demonstracjach zakazać udziału grup rekonstrukcyjnych, epatujących agresywnym strojem z manifestacyjnym pokazem broni używanej przez formacje nacjonalistyczne od husarii do żołnierzy niezłomnych (wyklętych). Podniesie to poziom bezpieczeństwa i komfortu na imprezach masowych.
__________________________

 Sceny z husarią wycięte…!!  !!

.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Janko Walski

10-11-2014 [00:54] - Janko Walski | Link:

odbędzie się również prezydencki przemarsz „Razem dla Niepodległej”

o godzinie 4.30 rano by nie narażać awatara na uszczerbek i nagrać całą jego dostojność dla wiadomości i fucktów.

Obrazek użytkownika CzarnaLimuzyna

10-11-2014 [09:41] - CzarnaLimuzyna | Link:

@Janko Walski
Dlaczego o 4.30?

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

10-11-2014 [10:18] - NASZ_HENRY | Link:

Bo będzie transmisja o 16:30 ;-)

Obrazek użytkownika Stan

10-11-2014 [08:29] - Stan | Link:

Ale za to w Krakowie "ugrzecznionej opozycji" będzie miło,cicho,bezpiecznie i spokojnie.Czy tak zmienimy ten kraj?Czy nasza młodzież będzie bezpieczna w Warszawie? Bo my tak ją przecież bardzo kochamy, bo to nasza przyszłość i nadzieja i dlatego pozwalamy jej samej na zabawy w podchody z gazowymi pałkarzami?.

Obrazek użytkownika CzarnaLimuzyna

10-11-2014 [09:40] - CzarnaLimuzyna | Link:

@Stan
Według mnie absencja na marszu, jest dobitnym przykładem politycznego kunktatorstwa, oportunizmu i tchórzostwa.
Stanowi też przykład braku SOLIDARNOŚCI.

Obrazek użytkownika robi22

10-11-2014 [15:57] - robi22 | Link:

dawniej zomowiec przyp... by pałą takiemu zbokowi a ojciec z matką poprawiliby zeby równo leżało i byłoby po zboku.
tylko czekac az pedofile (kochajacy dzieci) i mordercy (zwolennicy eutanazji na zyczenie) wyjda na ulice
manifestowac swoje poglądy i pokazywac jak to w jasnie oswieconej Polsce im zle.....

Obrazek użytkownika robi22

10-11-2014 [16:01] - robi22 | Link:

ciekawe jaką dadzą obstawę Komorowi i POlszewikom , sciągna odwody chyba z całej POlski.... pozniej bedzie sie to nazywało ze tysiace mieszkancow Warszawy (!) uczestniczyło w uroczystym POchodzie... jak w latach 70 tych na 1 maja...