Pan Darski łamie tabu.

"Temat tabu stał się mniej tabu"

cieszy się bloger-pistolet Ewaryst Fedorowicz, co niewygodną prawdę tropi.

"Jest bardzo ważny problem otoczony tabu. Napisał o tym akurat prowokator, więc uważałem, że trzeba to wykorzystać"

wtóruje mu, wyjaśniając wyróżnienie wpisu, gospodarz portalu, pan Józef Darski tuż pod rzucającym się w oczy transparentem mówiącym o tym, komu wstęp na portal wzbroniony (cтукачам, чекистам и членам российской агентуры).

No i jeszcze to:

"Autorze, jeśli nie masz nic przeciwko, to przeczytam ten tekst do dzisiejszej audycji radia"

zgłasza się MarkD i rzeczywiście czyta w audycji "Polacy już czas" w swoim wspaniałym radio NiepoprawneRadio.pl .

Ów "prowokator", który odkrył tabu to bloger podpisujący się "ironiczny anglosas". Jakie tabu? Ukrycie części raportu z likwidacji WSI. Ironiczny tropi przyczyny ukrycia w formie uwielbianej przez elity, bo dającej satysfakcję stawiania kropek nad "i".

"Uparł się, żeby w raporcie wszystko pisać: nazwiska, daty, kwoty i przekręty. "

demaskuje przyczynę zła w kulminacji swojego wywodu i natychmiast rozładowuje, muszę przyznać mistrzowsko:

"Siedzę na ławeczce. Zrobiłem sobie pranie mózgu. Już nie pamiętam nazwiska "osoby decyzyjnej" która zmieniła historię Polski. Następnie wsadziłem mój mózg do mechanicznej suszarki. Dzięki temu wyparowały z tego wypranego mózgu pytania, czy ta "osoba decyzyjna" (której już nie pamiętam nazwiska, nazwisko się wyprało, została biała plama w mej pamięci) czy to idiota czy może zrobił to specjalnie. Na polecenie swoich szefów z Moskwy..."

Pan Józef Darski trafnie odgaduje, kogo poeta ma na myśli i sprawia mu najwyraźniej przyjemność świadomość uczestniczenia w intelektualnej prowokacji, być może iluminacji, w obaleniu mitu, a na pewno tabu. Komuś zmęczonemu może spodobać się podsunięty pretekst, by zwinąć parasol chroniący przed odpryskami plucia na "osobę decyzyjną", przy której do tej pory dzielnie stał i odejść.

Ani panu Józefowi Darskiemu, ani innym zachwyconym wpisem Ironicznego nie przeszkadza sprzeczność "iluminacji" z zasadniczą rolą owej "osoby decyzyjnej" w walce z pobolszewickim nowotworem z przerzutami rozsadzającym wszystkie ważne dla bytu państwowego organy. Nie przeszkadza świadomość, że bez Antoniego Macierewicza, bez śp. Lecha Kaczyńskiego, Jarosława Kaczyńskiego, Krzysztofa Wyszkowskiego, śp. Zbigniewa Romaszewskiego, Jana Waszkiewicza, śp. Jerzego Urbanowicza, Joanny i Andrzeja Gwiazdów, śp. Anny Walentynowicz, Polska byłaby atrapą państwa taką jak Ukraina Janukowycza. Nie przeszkadza im to, że cała machina UBekistanu usiłuje tych ludzi rozjechać i pamięć o ich czynach, a szczególnie Antoniego Macierewicza, że sięga po wszelkie możliwe środki. Rok 1989 otwierający Radzieckim nowe możliwości sprostytuowania, wciągnięcia w układ, w ich przypadku niczego nie zmienił. Okazało się, że są oporni. W nowych warunkach uruchomiono więc nowe środki. Zaprzęgnięto tych, którzy mniej oporni okazali się. Michnik obsmarował braci Kaczyńskich, nim szersza opinia publiczna dowiedziała się, że istnieją, a "straszny" Macierewicz (tu można byłoby wymienić całą masę przymiotników, na które nie starczyłoby miejsca) stał się stałym straszydłem redaktorów z Czerskiej i innych mediów UBekistanu zwanych po 10 kwietnia "zaprzyjaźnionymi" .

Ta jaskrawa sprzeczność tkwi jak belka w oku, gdy jedna sobie Czytelnika Ironiczny:

"W tzw. "aneksie do raportu" opisane są największe przekręty na styku służb po- PRLowskich z tzw biznesem, mediami i politykami. Opisano gdzie i do kogo wypływały dziesiątki miliardów z naszych pieniędzy rocznie. Opisano jak zniszczono przemysł, rolnictwo, przemysł stoczniowy i górnictwo. Opisano jak paru su...n synów zdobyło swój majątek niszcząc przy okazji cały drobny i średni biznes. Niszcząc przy okazji wiele ludzi i ich rodziny. Niszcząc przyszłość Polski. W aneksie występuje ponad 40 razy nazwisko Komorowski. To wszystko jest opisane z detalami..."

Prawdopodobnie właśnie te sformułowania uznał MarkD za wystarczająco ciekawe, by odczytać całość w swoim radio.

Zauważmy, że autor wyróżnionego wpisu coś pominął. Co takiego? Ano, powiązanie tych wszystkich patologii z działaniami rosyjskich służb, podporządkowanie WSI służbom rosyjskim, a co za tym idzie całkowitą przeźroczystość polskiego systemu bezpieczeństwa dla szympansów Putina! Pominął dywersję WSI w Afganistanie, udział ludzi WSI w łamaniu embarga na handel bronią, oplątanie pajęczyną uwikłań ludzi władzy na najwyższych szczeblach piastujących swoje funkcje dzisiaj, oprócz Komorowskiego, o którym wszyscy wiedzą. Pominął podstawową przyczynę likwidacji WSI. Dlaczego? To zrozumiałe. To, co nakręcił, było wystarczająco trudne do nakręcenia. "Szefowie z Moskwy" musieliby zlecić "swojemu agentowi" tropienie powiązań ze... sobą oraz likwidację swojej zinstytucjonalizowanej obecności w Polsce, jaką było WSI.

Powodów utajnienia części raportu Komisji Likwidacyjnej WSI mogło być wiele. Wystarczy pomyśleć. Oto po stronie Polskiej garstka ludzi działa przy otwartej kurtynie we wrogim otoczeniu sejmowym, medialnym, sądowym, wojskowym, finansowym, gospodarczym, w otoczeniu gotowym za najmniejsze uchybienie rzucić się do gardła. Tarczą tej garstki i ostatnią redutą zarazem są osoby dla UBekistanu nie do ugryzienia, postaci piękne, prawdziwe, bez których nie byłoby Polski. Antoni Macierewicz jest w pierwszej warstwie tej tarczy. Po drugiej stronie wielka niszczarka wszystkiego, co dla Polski ważne na betonowym podkładzie najpotężniejszych na świecie służb zakorzenionych głęboko w ogłupiałych po peerelu elitach. Panie Darski, jakie tabu u licha Pan tu widzi?

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Obywatel

02-11-2014 [23:34] - Obywatel | Link:

Zboczę trochę z tematu: bodaj na początku października na jednym z wiodących portali (konkretnie: Interia.pl) przeczytałem ni mniej ni więcej tylko o tym, że pewien mieszkaniec Lublina, Andrzej I. sprzedaje broń Rosjanom walczącym z Ukraińcami w Donbasie - przy (nie zostało to chyba wyrażone wprost) zupełnej bierności polskich służb specjalnych i organów ścigania. Zastanawiam się ilu mamy takich Andrzejów I. Jak bezczelni muszą być ich protektorzy, skoro nawet przecieki medialne (zakładam, że dziennikarze nie byli przez nikogo sterowani) nie przeszkadzają nikomu w interesach z terrorystami.
Pozdrawiam.
Łukasz

Obrazek użytkownika Janko Walski

03-11-2014 [00:38] - Janko Walski | Link:

Byłbym ostrożny z przyjmowaniem tego rodzaju wrzutek.
Pozdrawiam,
JW

Obrazek użytkownika Józef Darski

02-11-2014 [23:42] - Józef Darski | Link:

Tabu to sprawa przyczyn nieopublikowania raportu. To kwestia czy kunktatorstwo umożliwia sukces w otoczeniu, które Pan trafnie opisuje. Idea, że jak będziemy grzeczniejsi i nie nazwiemy rzeczy po imieniu, a zwłaszcza nie ujawnimy, nie zaatakujemy, nie powiemy, udamy głupich, to pozwolą nam żyć i być może coś osiągniemy.

Nie zgadzam się z tezą, że jakby w Aneksie nie było wszystkich kanalii tylko część, to niewymienieni by nam darowali. Uważam, że trzeba było ujawnić wszystko, gdyś i tak byliśmy skazani na klęskę z powodu przewagi przeciwnika i tchórzostwa naszej strony, więc trzeba było pójść na stos.

Co do Antoniego podzielam oczywiście Pana zdanie.

Obrazek użytkownika Janko Walski

03-11-2014 [00:34] - Janko Walski | Link:

Nie wiem czy o kunktatorstwo chodzi. Raczej skłonny byłbym podejrzewać obawy przed jakimiś kruczkami prawnymi, które pozwoliłyby wysadzić likwidację WSI w powietrze i odwrócić bieg wydarzeń. To w końcu okazało się możliwe, ale dopiero po zamordowaniu Prezydenta w Smoleńsku.

"Nie zgadzam się z tezą, że jakby w Aneksie nie było wszystkich kanalii tylko część, to niewymienieni by nam darowali."  - ja także.

Obrazek użytkownika Józef Darski

03-11-2014 [10:09] - Józef Darski | Link:Dlatego należało iść na całość, bo było wiadomo, przynajmniej mnie, że wszystkie metody i środki będą zastosowane. To jest wojna z bandytami, przy których jakaś mafia sycylijska to przedszkolaki.

Chodzi to, że cały czas utrzymuje się fikcję, festiwal zakłamania pt. demokracja, państwo polskie, niepodległość. Jak się używa leninowskiego języka to skutki są do przewidzenia.

Nie istnieje państwo polskie, ani nawet państwo, nie ma żadnej demokracji i niepodległości

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

03-11-2014 [10:34] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

Punkt!

Obrazek użytkownika Janko Walski

03-11-2014 [11:32] - Janko Walski | Link:

"należało iść na całość, bo było wiadomo, przynajmniej mnie, że wszystkie metody i środki będą zastosowane"

Pamięta Pan Gabriela Janowskiego. Poszedł na całość i co? Założono mu kaftan bezpieczeństwa na oczach całej Polski. Temat polskiego cukru został rozwiązany ostatecznie. Nie ma go. Janowskiego też.

Pan ich nie docenia.

Obrazek użytkownika Józef Darski

03-11-2014 [12:27] - Józef Darski | Link:

Pójść na całość to nie znaczy bezmyślnie, a tak zachowywał się Janowski. Zakładając, że mu dano środki odurzające, trzeba było być ostrożny, inaczej należy uznać, że zrobienie czegokolwiek zakończy się jak u Janowskiego.

Obrazek użytkownika Janko Walski

03-11-2014 [13:23] - Janko Walski | Link:

To co budzi mój sprzeciw zarówno w Pańskich wypowiedziach jak i pana Fedorowicza (i jeszcze paru osób) to wyznaczanie tego co mają robić inni, w dodatku z pewnością, która nie ma wystarczających podstaw i mieć nie może w tak złożonych sprawach. Z samej natury rzeczy jest to wszak obszar zaledwie domniemań.  Kiedyś z panem Federowiczem już sprzeczałem się o to. Perspektywa fotela przed komputerem może prowadzić do trafnych wniosków, a jeśli nie, to kto za błąd zapłaci? Nie ma nic złego, gdy tylko wskazujemy możliwości i rozwiązania. Mój protest wywołuje jakieś takie zapamiętanie w piętnowaniu osób działających w dobrej wierze, nawet jeśli popełniają błędy. Jest wiele osób które jeśli komuś podpowiadają coś do czego są przekonani  to tylko w jeden sposób: dają przykład. Przywołam tylko dwie znane nam wszystkim osoby, choć jest ich znacznie więcej: Ewa Stankiewicz i Mariusz Cysewski.

Co do konfrontacji z UBekistanem, uważam, że sukces przyniesie naturalna różnorodność metod i tego się trzymajmy.

Obrazek użytkownika Józef Darski

03-11-2014 [14:31] - Józef Darski | Link:

Piszę na podstawie doświadczeń z pola walki, a nie zza komputera, a na polu walki wiem dokładnie jak było i sądzę, że będzie jeszcze gorzej. Znam tych ludzi, ich charaktery, powiązania i motywacje. Za każdym razem, gdy dochodziło do kunktatorstwa kończyło się to katastrofą. Na pola walki potrzebni są oficerowie liniowy. Antoni takim jest, ale nie on decyduje w sprawach najważniejszych. Jest też zespół, który jak ognia boi się konfrontacji, "bo na nas napadną", "bo znowu będą pisali", "bo nas wyrzucą", "bo skażą w sądzie" itp., it.

Obrazek użytkownika Janko Walski

03-11-2014 [15:57] - Janko Walski | Link:

Ten fotel przywołałem z poprzedniej dyskusji z EF. Mam pełną świadomość, jak daleko lokuje się Pańska aktywność społeczna, polityczna i publiczna   od fotela. Chodziło mi o to, że każdy ma swoją jakąś perspektywę (niekoniecznie fotel) z której patrzy na świat i może widzieć nieco inaczej niż ci którzy podejmują decyzje.

Wyobrażam sobie, że wiedza o zachowaniach i postawach, której na szczęście nie posiadam, może irytować, ale proszę łaskawie powiedzieć, czy jest jakaś różnica pomiędzy kunktatorstwem a ostrożnością?

Obrazek użytkownika Józef Darski

03-11-2014 [20:02] - Józef Darski | Link:

Jest zasadnicza. Kunktatorstwo w naszych czasach to nie ostrożność tylko podejście: tego nie zrobię, bo oni, a jak będę siedział cicho i udawał to posiedzę na stołku dłużej.

Ostrożność to: realizuję program postąpię tak, ale zastanowię się jak to zrealizować, w danym wypadku opublikować, aby być najskuteczniejszym i nie  ułatwiać kontrataku przeciwnikowi.

A propos nigdy nie mogłem walczyć na poważnie z Czerwonym, bo zawsze gros wysiłku szło na opozycję i endecję tę walkę uniemożliwiających. A jaka jest prawdziwa sytuacja lepiej, żeby Pan nie wiedział ze względu na zdrowie psychiczne i chęć do życia.  Powszechne tchórzostwo, całkowita infiltracja i powiązania oplatające wszystkich.

Obrazek użytkownika Janko Walski

03-11-2014 [21:40] - Janko Walski | Link:

"nigdy nie mogłem walczyć na poważnie z Czerwonym, bo zawsze gros wysiłku szło na opozycję i endecję tę walkę uniemożliwiających"

Może potrzebna jest taktyka bolszewicka: zabieramy ze sobą wszystkich, którzy idą w stosunku do naszego kierunku pod kątem mniejszym niż 90 stopni. Czyli przyjmujemy, że jak ktoś idzie w stosunku do naszej drogi pod kątem 89 stopni czyli prawie w bok, to też idzie z nami.

Obrazek użytkownika Józef Darski

04-11-2014 [01:11] - Józef Darski | Link:Bolszewicy tych tymczasowych sojuszników kontrolowali - my nie. Jeśli ktoś głosuje z nami przeciwko PO a jednocześnie opowiada, że do Polski tajnie przesiedliło się 10 mln żyd7w z 8 mln Izraela i chcą tu nas zmajoryzować, to dziękuję za takiego sojusznika. Podobnie ze specjalistami od masonów itp. To są sojusznicy, którzywykopią pod nami grób, bo zawsze będą podatni na hasła przeciwnika.

Obrazek użytkownika Obywatel

03-11-2014 [17:37] - Obywatel | Link:

Utrzymywanie - jak Pan powiada - fikcji daje czasem nie najgorsze rezultaty. KOR, Solidarność, Komitety Helsińskie też - w wymiarze zewnętrznym - w pewnym stopniu opierały się na fikcjach - "praworządność" (co prawda "socjalistyczna", ale w latach 70. czy 80. pojęcie to miało mimo wszystko inne znaczenie niż za Bieruta), "demokracja" ("ludowa" albo też "socjalistyczna" - patrz wyżej), prawa pracownicze, mandat związany posłów itd.
W tym świetle wzgląd na jakieś tam "kruczki" nie byłby jakimś bezcelowym "idealizmem" - w cywilistyce np. obowiązuje reguła, że naruszający prawo przedmiotowe (normy ustawowe albo "dobre obyczaje", "zasady współżycia społecznego") sam nie może podnosić zarzutu nadużycia prawa podmiotowego. Przecież jasne jest, że większość przedstawicieli ścisłych elit postkomunistycznych można by skazać na wysokie kary pozbawienia wolności na podstawie prawa wydanego właśnie przez te elity.

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

03-11-2014 [09:58] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

1. najuprzejmiej dziękuję za wyróżnienie mnie określeniem
„bloger-pistolet Ewaryst Fedorowicz, co niewygodną prawdę tropi.”, bo lepszy pistolet niż na przykład jakaś fujara, a poza wszystkim „tylko prawda jest ciekawa”,
Po drugie - wygodne to mają być majtki, zaś tropić trzeba, bo od TOPIENIA prawdy  wielu fachowców jest.

2. Moją opinię o Antonim Macierewiczu zawarłem w tekście
http://naszeblogi.pl/48472-kamikadze-beata-tadla
i całkowicie ją podtrzymuję, a ten tekst zaczyna się tak:
„Gdyby mnie ktoś zapytał, którego polityka PiS szanuję, a nawet – podziwiam, odpowiedziałbym bez wahania, że jest taki jeden i nazywa się Antoni Macierewicz.”

3. Całkowicie podzielam opinię Pana Darskiego: „Uważam, że trzeba było ujawnić wszystko, gdyż i tak byliśmy skazani na klęskę z powodu przewagi przeciwnika i tchórzostwa naszej strony, więc trzeba było pójść na stos.”
Bardzo prawdopodobne, że kunktatorstwo doprowadziło do śmierci Lecha Kaczyńskiego. I to śmierci niepotrzebnej, bo jak sam Pan zauważył, bieg wydarzeń został odwrócony.

Obrazek użytkownika Janko Walski

03-11-2014 [11:43] - Janko Walski | Link:

"więc trzeba było pójść na stos"

Nie zgadzam się. Nie zostało mi tyle życia by czekać na odrodzenie, a po drugie, bez tych co trafią na stos nic się nie odrodzi. Co innego być gotowym na wszystko. Myślę, że AM, JK, KW i inni są gotowi, ale starają się optymalizować swoje działania. To my ich otoczenie mamy wiele do zrobienia. Na przykład stałe na bieżąco monitorowanie manipulacji.

IA zastosował następujące:

metoda manipulacji I
90% uwiarygadniającej przekaz prawdy dla danego targetu znanej, więc straty są żadne, takiej, która wywołuje emocje, 10% insynuacji.

metoda manipulacji II
fałsz nie jest wypowiedziany, ofiary same dopowiadają sobie

metoda manipulacji III
sygnalizowanie swojej niekompetencji by czytelnik łatwiej przyjął pozornie narzucające się wnioski

metoda manipulacji IV
Wywiedzenie ogólnego wniosku ze szczegółu. Najlepiej tę metodę zilustrować na przykładzie linoskoczka, który idąc po linie chwieje się. Manipulacja tą metodą polegałaby na sugerowaniu odbiorcy, że... nie umie chodzić.

metoda manipulacji V
wykorzystuje niewiedzę audytorium, w tym wypadku możliwe ograniczenia prawne

metoda manipulacji VI
odwrócenie (złodziej krzyczy do gapiów "łap złodzieja") - najbardziej eksploatowana metoda, stosowana wszędzie cały czas.

metoda manipulacji VII
uderzenie z grubej rury - wykorzystuje się znany paradoks, że ludziom łatwiej uwierzyć duże kłamstwo niż w małe.

Obrazek użytkownika smieciu

03-11-2014 [11:11] - smieciu | Link:

A może dobrze byłoby podejść do tematu bez emocji? Tak na zimno spojrzeć z zewnątrz, z punktu widzenia takiego zwykłego człowieka.
Pan Macierewicz został oskarżony o bycie agentem. Nic w tym przecież nadzwyczajnego. Dzisiaj każdy prędzej czy później zostaje o to oskarżony. Nie ma w tym także nic nadzwyczajnego biorąc pod uwagę ilu ludzi z najwyższych szczebli PiS okaząło się agentami lub zdrajcami. No praktycznie wszyscy najbardziej znani!
Są powody dla których taki zwykły człowiek może uznać Macierewicza za agenta ale pytanie brzmi dlaczego zrobił to ironiczny anglosas. Skoro nie podał żadnych poszlak ani też nie zasugerował że jego wpis bazuje na takowych to chyba trzeba wziąć jego wpis na serio. Czyli uznać że ironiczny anglosas faktycznie dorwał się do jakiegoś źródła.
Pan anglosas napisał 260 wpisów. Wydaje mi się że to byłoby naprawdę demoniczne, tworzyć takiego agenta, któremu po takiej ciężkiej pracy nakazuje się napisać niejasny artykuł, który praktycznie nic tu nie zmieni. Ani też nie jest w stanie zaszkodzić Macierewiczowi.
Wydaje mi się że są możliwe tylko 2 opcje: ironiczny anglosas napisał na serio i ma rację lub napisał na serio ale racji nie ma bo został wprowadzony w błąd.
Tylko chyba źródło musiało być przekonujace bo po co pisać coś co przekreśli 260 poprzednich wpisów?

W ten sposób doszliśmy do ciekawej sytuacji. Wszyscy wiemy, podejrzewamy czym było tak naprawdę WSI oraz jaką np. rolę dostał Komorowski ale nie mamy dowodów bo te zna tylko Pan Macierewicz, który nie może(?) ich nam przekazać. Mamy także Pana ironicznego anglosasa, który też zna konkrety dotyczące z kolei Macierewicza ale który także nie może ich nam przekazać. Wiemy że zarówno jeden jak i drugi dostali się do ciekawych źródeł i informacji których my nigdy zapewne nie poznamy.

Obrazek użytkownika Janko Walski

03-11-2014 [11:53] - Janko Walski | Link:

Odpowiednią płaszczyzną dyskusji o wpisie IA są zastosowane przez niego metody manipulacji. Wstępną listę umieściłem w odpowiedzi EF. Specjalista potrafiłby zapewne wskazać ich więcej.

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

03-11-2014 [12:47] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

a mnie znacznie bardziej niż "metody manipulacji" (ja reklamiarzem jestem i ten akurat temat mnie już nudzi) interesuje sedno:

DLACZEGO PiS dostaje regularnie łomot nawet w bitwach nie do przegrania? Dlaczego takie straszne w skutkach kunktatorstwo?

I żeby się poznęcać: któż jest autorem tego - wzorcowo wręcz kunktatorskiego grepsu:

"Trzeba przejść TROSZKĘ (wyróżnienie moje) przez ogień."?

Obrazek użytkownika Janko Walski

03-11-2014 [14:05] - Janko Walski | Link:

"DLACZEGO PiS dostaje regularnie łomot"?

Media, proszę Pana. Media. Każdy temat dzisiaj zaczyna i kończy się na mediach. W GW, TVN, TVP, Polsacie, praktycznie wszędzie poza nielicznymi wyjątkami to nie to, że są kłamstwa. Tam nie ma ani jednego prawdziwego przekazu! W dodatku ta ściana medialna jest w fazie na wszystkich częstościach i profilowana pod wszystkie targety. Jeśli jest Pan reklamiarzem to lepiej od innych powinien Pan to widzieć. Ja widzę tylko ofiary tej ściany, którymi jestem dość szczelnie otoczony. Może właśnie to daje mi inną od pańskiej perspektywę patrzenia na to co się w Polsce dzieje.

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

03-11-2014 [17:53] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

no tak: "media, media" - Pan widzę przypadek nieuleczalny: jak się - tak jak PiS -  nie ma pomysłu na rządzenie  i samemu się rządy dobrowolnie (to do historii polityki przejdzie !!!) oddaje, to nie pozostaje nic, jak tylko międlić jedno: "media, media, media..."

Ludzie wiedzą swoje: władza to gangsterzy, a opozycja - ofermy skończone. To i wieją ludzie z  granicę, a ci co zostają, próbują się (jak za komuny) jakoś dostosować.

U młodzieży Kaczyński wywołuje tylko wzruszenie ramion.  PiS jest już na zjeździe -  i potem wiuuuu....!

Obrazek użytkownika Janko Walski

03-11-2014 [18:41] - Janko Walski | Link:

Proszę wybrać się na stołówkowy obiad na dowolnym uniwersytecie, albo na imieniny w środowisku artystów plastyków, albo na odprawę kadry hipermarketu, albo do urzędników miejskich, albo na zgęstkę nauczycieli z liceum, itd. Usłyszy Pan w ich spontanicznych wypowiedziach na dowolny temat dotyczący polityki całe zbitki dezinformacji z TVN-u, Wyborczej, itd.

U młodzieży najbardziej bo cały czas ma słuchawki na uszach z eską, rmf lub inną trucizną.

Obrazek użytkownika zawadiaka

03-11-2014 [19:55] - zawadiaka | Link:

Ale chyba musi Pan przyznać że media odgrywają dziś decydującą rolę i propaganda szerzona przez 24/7/365 to cos na co nie stać PiS który jest osamotniony w tej propagandowej walce. Jeśli nie bierze się pod uwagę tego faktu oraz tego że stworzenie jakiejś nowej stacji telewizyjnej niezależnej czy zależnej od PiS, która miałaby zasięg ogólnokrajowy... No tego po prostu nie mozna sobie wyobrazić bo wiadomo o co tu chodzi. Kłamstwa mają być powtarzane (i są) z częstotliwością karabinu maszynowego cały dzień i na każdej fali. Przypominam tylko jaka batalia toczyła się o Telewizję Trwam o której wiadomo że jej zasięg odddziaływania jest znacznie skromniejszy od dominujących. Zatem media i jeszcze raz media. Dlatego byłem zdziwiony kilka lat temu gdy publicznie zapytano J. KAczyńskiego dlaczego PiS nie stworzy sam swojej stacji TV. Odparł że tego PiS nie zrobi. I tyle. Dziwne, jak dla mnie. Ale oczywiście zawsze można się zapytać dlaczego wogóle nie powstaje jakaś inicjatywa ogólnopolskiej TV? Mamy co prawda TV Republilka, ale jak widać są trudności w dotarciu do odbiorcy. Niewygoda związana z opłacaniem dostępu to tyko jeden problem. KAżdy dziś wolałby mieć tę etlewizję w tzw. pakiecie. Odborcy via internet to tylko niewielka część Polaków. Większość skazana na TNV i jej mutacje. MA ktoś większą siłę przebicia niż TVP czy TVN? Tylko własne media z własnym przekazem, bez problemów z dostępem i niemal za darmo. Nierealne? Oczywiście. W takim usytuowaniu problemu oczywiście. ALe przypomnijmy sobie gdzie bylismy te cztery lata temu? JAki był rynek mediów niezależnych? Kto i jak głosował w wyborach? I oto pojawi się odpowiedź. Sami tego chcieliśmy. O ile ktoś nie zakłada że ten ma władzę kto liczy głosy.

A tak wogóle ma Pan jakąś propozycję inną niż PiS?

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

03-11-2014 [21:24] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

Propozycję? Mam - nie chodzić na te "wybory". To naprawdę racjonalne rozwiązanie, bo nie ma frustracji z powodu kolejnych przegranych..

Obrazek użytkownika Obywatel

03-11-2014 [23:11] - Obywatel | Link:

"Rząd się wyżywi", rząd się sam wybierze. Skądinąd bojkot jest logiczną konsekwencją uznania, że np. "nie ma państwa". Nie krytykuje tej ostatniej tezy, wiele faktów za nią przemawia, ale:
po pierwsze - należy wykorzystać wszystkie możliwości jakie daje jeszcze III RP, po to by obalić postkomunizm.
po drugie - w III RP są jednak obecne instytucje właściwe niepodległemu demokratycznemu państwu prawnemu, jakie znamy z zachodniej Europy (dlatego III RP nie jest tworem okupacyjnym, jest hybrydą - w tym względzie zgadzam się np. z panem Przemysławem Dakowiczem).
Takie truizmy.
Dobrej nocy Wszystkim.

Obrazek użytkownika goral

04-11-2014 [09:22] - goral | Link:

..."w III RP są jednak obecne instytucje właściwe niepodległemu demokratycznemu państwu prawnemu, jakie znamy z zachodniej Europy"...
Hihihihihi..Wskaz pan te instytucje ? :-))
Chociaz jedna !!!pleaseeeee

Obrazek użytkownika Obywatel

04-11-2014 [20:27] - Obywatel | Link:

Mydło, powidło: np. odszkodowanie za działanie lub zaniechanie władzy publicznej, wynagrodzenie za ustanowienie służebności przesyłu, dostęp do informacji publicznej, samorząd terytorialny na szczeblu lokalnym i regionalnym, zasada jednakowej ochrony własności prywatnej i publicznej, referenda lokalne, umowy publicznoprawne, zamknięty katalog źródeł prawa, zasada ochrony interesów w toku, odwołanie do wartości chrześcijańskich w Konstytucji.

Obrazek użytkownika Janko Walski

03-11-2014 [23:48] - Janko Walski | Link:

Frustracja jest wynikiem pewnego ograniczenia umysłowego charakterystycznego dla prawicy. Wymogu by w blisko 100% wybrany był zgodny z nami, tymczasem powinno wystarczyć, że jest zgodny w więcej niż w 50%, czyli 51% to też nasz. To jest taki elementarz, który powinni także politycy prawicowi znać i przyjąć za swój. Jeśli widać w tym co napisałem irytację to dobrze. Tak miało być.

Obrazek użytkownika Janko Walski

03-11-2014 [21:27] - Janko Walski | Link:

"Odparł że tego PiS nie zrobi."
Proszę Pana, premier Kaczyński jest państwowcem. Ponadto uważa, że media powinny być niezależne i nie traktuje tego instrumentalnie, jak PO, któremu to samo hasło posłużyło do zastąpienia zdominowanych ("zaprzyjaźnionych") mediów na jeszcze bardziej zdominowane.

Obrazek użytkownika Józef Darski

03-11-2014 [12:32] - Józef Darski | Link:

Myślę, że to: a) niezrozumienie tego co usłyszał i błędna interpretacja, a sprawdzę od kogo b) rozpaczliwe poszukiwanie przyczyn klęsk i niepowodzeń naszej strony. Fakt nadreprezentacji agentury i zdrajców w PiS nie jest czymś normalnym.

Obrazek użytkownika Andrzej W.

03-11-2014 [16:56] - Andrzej W. | Link:

Pozwolę sobie krótko,: jest zupełnie oczywiste, iż dlatego Zginął, że nie ujawnił( a może przede wszystkim dlatego). Sowiecka agentura nie miałaby już czego via Komuchruski w takim pośpiechu zdobywać .Owszem, byłaby walka, a tak jest ciągła kapitulacja.
Jest też zupełnie oczywiste , że nie ma żadnego państwa polskiego i niezależnych instytucji ( pisze o tym niżej Pan Darski), dostosowywanie się do stworzonych przez system antyreguł to niepotrzebna strata czasu i tańczenie, jak zagrają. Mają chyba przy tym niezły ubaw.

Obrazek użytkownika Janko Walski

03-11-2014 [17:50] - Janko Walski | Link:

Jest jeszcze parę innych powodów oprócz likwidacji WSI i wyśledzenia patologii z WSI związanych. Bardzo ładnie rzecz wyłożył w jednym z ostatnich artykułów prof. Andrzej Nowak .

Obrazek użytkownika Andrzej W.

03-11-2014 [18:30] - Andrzej W. | Link:

Możemy jakoś tam próbować tłumaczyć ówczesną decyzję Ś.P. Lecha Kaczyńskiego, a nawet próbować ją rozumieć, ale dziś wiemy o wiele więcej i - w mojej ocenie- był to fatalny w skutkach błąd.

Obrazek użytkownika Galiński

03-11-2014 [20:40] - Galiński | Link:

"Zgiął, bo nie ujawnił...".Aneks to nie zagubiona arka w jednym jedynym, nie do odtworzenia, egzemplarzu. Żyje AM, który go redagował i kilkunastu współtwórców. Pożyjemy przeczytamy...

Obrazek użytkownika Galiński

03-11-2014 [17:40] - Galiński | Link:

Będąc młodym internautą, pozwoliłem sobie, może pochopnie, określić IA, po omawianym wpisie, mojej nań odpowiedzi i jego reakcji- agentem GRU. Jak we wstępie, nie znam jego zasług i blogerskiej kariery ale cień posądzenia AM o rosyjską agenturę kwalifikuje osobę inteligentną albo do Tworek albo Moskwy.

Obrazek użytkownika Janko Walski

03-11-2014 [18:32] - Janko Walski | Link:

Niestety nie dla wszystkich jest to oczywiste. Wystarczy przejrzeć komentarze pod wpisem IA. Pod moim pierwszym z wisów dotyczącym IA również pojawiły się m.in. takie filozoficzne głosy:

Jaka jest prawda i komu wierzyć? O to chodzi naszym wrogom by nikt nikomu nie wierzył,nie dajmy się zwariować.

Są rzeczy, o których nawet filozofom się nie śniło. Więc ostrożnie z wnioskami.

Ludzie myślą, że jak się ktoś daje zmanipulować to głupi. Nic bardziej błędnego. Przed manipulacją można obronić się wówczas gdy dopuścimy myśl, że możemy być manipulowani. Dlatego tak ważną rzeczą dla manipulującego jest zdobycie zaufania odbiorcy i temu celowi poświęca IA przytłaczającą większość przekazu.

Co gorsza, technik manipulacji jest całkiem sporo i ciągle są rozwijane. O niektórych napisał ostatnio CzarnaLimuzyna.

Obrazek użytkownika goral

04-11-2014 [09:46] - goral | Link:

Re:Józef Darski 2014-11-04 [01:11]
Witam.Zonglowanie liczbami jest niewymierne i nie zawsze oddaje prawdziwy obraz sytuacji.
Czasami jakosc a nie ilosc jest obrazem sily i mozliwosci.
Oczywiscie glupota jest straszyc 7 mln. tlumem Zydow "wracajacych" do Polski.
Ale nie od rzeczy jest przypominac,ze Jeden...bogaty i zamozny Zyd wspierany przez Zydowskie Korporacje moze w Polsce wiecej niz np. 100 lumpen-ploretariatczykow spod mostu..
Stosujac ta dynamike zdarzen,nie trudno okreslic ,jakie efekty w Polsce moze osiagnac np.10 000 tysieczna ,bogata ze wsparciem politycznym Izraela i zydowskich instytucji finansowych zydowska diaspopra.
I pan doskonale wie ,ze nie jestem goloslowny.
Sytucja wspolczesnej Polski jest wlasnie efektem dzialania miedzynarodowwych grup interesesow.
Oczywiscie nie tylko zydowskich.
PO,SLD,PSL,NR sa tylko reprezentantami tych wlasnie grup interesow.
Jedyna partia ,ktora zajmuje sie interesami Polskiej Racji Stanu jest PIS..
Jak udolnie,to kwestia na inna dyskusje (po wyborach).
Biorac pod uwage w jakich uwarunkowaniach i jakiej przestrzeni jest ZMUSZONY operowac to tak niezle daje sobie rade.

Obrazek użytkownika Janko Walski

04-11-2014 [10:11] - Janko Walski | Link:

Okazuje się, że dostrzeżenie tego "w jakich uwarunkowaniach i jakiej przestrzeni jest ZMUSZONY operowac", może nie dla JD, ale dla pistoletów pokroju EF na pewno, jest poważnym problemem.

Obrazek użytkownika goral

04-11-2014 [11:22] - goral | Link:

Mnie osobiscie towarzyszy, nigdy nie konczce sie zdumienie jak powazni,Patriotyczni,wyksztalceni i generalnie madrzy ludzie biora swoje pragnienia,iluzje,oczekiwania za rzeczywistosc...
Szczegolnie w obszarze spoleczno-politycznym.
W zyciu politycznym i sprawowanych Panstwowych funkcjach politycznych trzeba byc przede wszystkim Zdrowym Realista !!!
A z tej pozycji jestjuz latwo dostrzec,ze wszystkie te"procesy demokratyczne" ,"demokracja" i podobne bzdety sa tylko wirtualnym slownictwem ,ktore na dodatek nie ma nic wspolnego z RZECZYWISTOSCIA.
Jak mozna nie dostrzegac,ze :
1) Panstwo Polskie jest figura retoryczna
2)Procesy Spoleczne nie sa ksztaltowane i nie wynikaja z woli Narodu
3) przedstawiciele Narodu nie reprezentuja interesy Panstwa Polskiego i Narodu Polskiego
4) etc,etc,etc
Samo juz nadawanie sobie imperatywow "reprezentatywnosci,przedstawicielstwa,realizacji racji Stanu,etc w takich warunkach,kwalifikuje tych ludzi (a pisze to o "naszych")do powaznych badan psychiatrycznych.
Tzw. "dysonsns poznawczy" nawet w najmniejszym stopniu nie wyczerpuje przyczyn tego stanu rzeczy.
Przyczyna w mojej opini jest czaso-okres i warunki w ktorym tym ludziom przyszlo zyc i dzialac.
Sa tak "nasaczeni" nienormalnoscia z powyzszych powodow ,ze nie znaja i nie potrafia dostrzegac i rozrozniac obiektywnej rzeczywistosci..
Nie moga zrozumiec,ze "komuna sie NIE skonczyla"...Nie dostrzegaja ,ze Komuna jest i kwitnie pod "demokratycznymi" i zgodnymi z "Europejskimi Standardami" banerami..
Nie rozumieja ,ze KOMUNA to nie byl SYSTEM lecz STAN DUCHA i funkcjonowal jako Religia.
Nie dostrzegaja ,ze rowniez "Komuna" zyje w nich samych...vide Sprawa Kiezunia..
Jedynym rozwiazaniem jest powrot do Konspiracji..i dzialaniami politycznymi ze wszystkimi konsekwencjami z tego tytulu wyplywajacymi.