Emigracja Żydów do Polski

Na łamach tygodnika „Do Rzeczy” Szewach Weiss, były ambasador Izreala, uratowany przez Polaków w czasie II wojny światowej zastanawia się, dlaczego Żydzi nie wracają do Polski. Ku mojemu zaskoczeniu, daje odpowiedź w zaledwie trzech zdaniach w całostronicowym felietonie: „Winne temu są i przykre wspomnienia, i szkodliwe mity, które powstały po wojnie oraz doprowadziły do głębokiego antypolonizmu. Są tacy, którzy pamiętają polskich Sprawiedliwych wśród Narodów Świata, są i tacy, którzy pamiętają szmalcowników. Setki tysięcy młodych Izraelczyków, którzy podróżują niejako na symboliczny pogrzeb tych, którzy zginęli w niemieckich obozach zagłady”.

Szkoda, że Schewach Weiss nie rozwija każdego z tych zdań, bo jest w nich mnóstwo treści. Przykre wojenne wspomnienia są oczywiście zrozumiałe. Natomiast przeciwstawianie polskich Sprawiedliwych wśród Narodów Świata w domyśle polskim szmalcownikom budzi we mnie sprzeciw. Dlaczego pan Weiss nie wspomina o żydowskich szmalcownikach? Dlaczego ten temat jest wciąż przemilczany? Czy będzie obecny w Muzeum Historii Żydów Polskich?

Były ambasador Izraela pisze o setkach tysięcy młodych Izraelczyków odwiedzających nasz kraj. W internecie furorę robi film pt. „Zniesławienie”, którego autorem jest Żyd. Pokazana jest w nim młodzież żydowska przybywająca do Polski. Czy prawdą jest, z jakim nastawieniem ona do nas przyjeżdża? Jeśli ktoś jest zainteresowany zachowaniem tej młodzieży,  niech podpyta kierowców autobusów, którzy ją wożą.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Lektor

26-10-2014 [17:31] - Lektor | Link:

@ "Winne temu są i przykre wspomnienia, i szkodliwe mity, które powstały po wojnie oraz doprowadziły do głębokiego antypolonizmu."

We mnie też budzi sprzeciw !!!

A z drugiej strony ....... niech tak sobie myślą ........ może to lepiej dla nas ?

Obrazek użytkownika Krystyna R-M

26-10-2014 [23:41] - Krystyna R-M | Link:

A MY jak mamy o nich MYŚLEĆ??? Tylko POZYTYWNIE??? Choćby za budowanie łuków triumfalnych wkraczającej armii sowieckiej, za wskazywanie paluchem POLAKÓW sowieciarzom...??? Myślę, że wątpię...

Obrazek użytkownika Lektor

27-10-2014 [11:41] - Lektor | Link:

Pani Krystyno,
rozumię pani pytanie i sprzeciw. Ja też się sprzeciwiam ! Jeśli popatrzymy na listę Polaków pomagających żydom w czasie II W Św. I jeżeli uświadomimy sobie ilu z nich zostało za tą pomoc zamordowanych przez hitlerowców, to już bez grzebania w historii Europy możemy powiedzieć, że nigdzie i w żydnym innym europejskim państwie żydzi nie mieli takiej pomocy.
To są fakty !!!
Ja już abstrachuję od tego ile oni złego wyrządzili Polakom. Ale jeżeli jakieś „mity i wspomnienia” doprowadziły żydów do głębokiego antypolonizmu (a nie antyfaszyzmu) , to nie będziemy ich błagać o to, by taką ich mentalność zmienili. Dlatego napisałem – niech sobie tak myślą, niech się dalej utwierdzają w głębokim antypoloniźmie – i niech nie emigrują do Polski. My ich po prostu tutaj nie chcemy ! Niech pozostają w Izraelu i USA.

Obrazek użytkownika Zofia

26-10-2014 [20:06] - Zofia | Link:

Niech każdy pozostanie we własnym kraju, czego im i sobie życzę.

Obrazek użytkownika W.J.

26-10-2014 [22:32] - W.J. | Link:

Niech tak myślą przez następne tysiąc lat.

Obrazek użytkownika Efendi

27-10-2014 [06:27] - Efendi | Link:

http://www.timesofisrael.com/f...
Pozostawiam bez komentarza,
Bardziej dociekliwym polecam poszukac KTO z oslow byl przeciw w glosowaniu.
Pozdrawiam