10 NAJLEPSZYCH KAWAŁÓW O EVICIE SZPADEL-UNOMETRINI

10. JEDNA JEDNOSTKA INTELIGENCJI (1JI) = 1 SZPADEL (1S) - PRZECIĘTNY CZŁOWIEK MA OKOŁO 1969 S.

9. EVITA WYBRAŁA SOBIE KSIĄŻKĘ W BIBLIOTECE SEJMOWEJ, ALE NASTĘPNEGO DNIA PRZYSZŁA JĄ ODDAĆ. BIBLIOTEKARKA ZAPYTAŁA: NIE PODOBAŁA SIE PANI? NIE DOSĆ - ODPOWIADA EVITA -ŻE JEST TO OPASŁE GRUBE TOMISKO, TO JESZCZE AUTOR WPROWADZA TAKĄ ILOSĆ POSTACI, ŻE MNIE JAKO KOBIECIE, NAPRAWDĘ TRUDNO JEST SIĘ W TYM POŁAPAĆ, TYMBARDZIEJ, ŻE NIE MA W NIEJ NAWET SLADU JAKIEGOKOLWIEK WĄTKU CZY TEŻ INTYRYGI! BIBLOTEKARKA POPATRZYŁA NA KSIĄŻKĘ I ODETCHNĘŁA Z ULGĄ - OD RANA SZUKAŁAM TEJ KSIĄŻKI TELEFONICZNEJ.

8. NA URODZINACH EVITY, FACET SIĘ PYTA: A ILE PANI WŁASCIWIE MA LAT? NA TO EVITA; JA JAKO KOBIETA TRZYMAM SWÓJ WIEK W TAJEMNICY OD CZASU KIEDY SKOŃCZYŁAM 21 LAT I ZAMIERZAM TAK TRZYMAĆ DO KOŃCA MOJEGO ŻYCIA. NIE BOI SIĘ PANI - DRĄŻY DALEJ FACIO - ŻE MOŻE SIĘ TO PANI KIEDYS WYMSKNĄĆ PRZYPADKIEM? NIE SĄDZĘ - ODPOWIADA EVITA - PRZECIEŻ TO JUŻ 45 LAT JAK UDAJE MI SIĘ TO UTRZYMYWAĆ W SEKRECIE.

7. POLICJANT ZATRZYMUJE EVITĘ W BERLINIE, BO JECHAŁA "POD PRĄD" NA UNTER der LINDEN. CZY PANI WIE GDZIE PANI JEDZIE? - PYTA ZŁOSLIWIE. NIECH PAN NIE BĘDZIE SMIESZNY , HER SZTURMBANFIRER - ODPOWIADA EWITA - JESTEM KOBIETĄ I ZAWSZE WIEM GDZIE - JADĘ NA SPOTKANIE Z ANDŻELINĄ, ALE CHYBA SIĘ SPÓŻNIŁAM, BO WSZYSCY JUŻ WRACAJĄ SPOWROTEM.

6. NIEKTÓRE WYNALAZKI Z BOGATEGO DOROBKU DR. EVITY SZPADEL:
a. WODOODPORNY RĘCZNIK
b. DRZWI Z SIATKĄ PRZECIW KOMAROM DO ŁODZI PODWODNYCH
c. NAPISAŁA KSIĄŻKI " JAK CZYTAĆ" oraz "SPIS TRESCI SŁOWNIKA POLSKO-ANGIELSKIEGO"
d. WÓZEK INWALIDZKI NAPĘDZANY NA PEDAŁY
e. SPROSZKOWANA WODA
f. HERBATA W TOREBKACH NIEPRZEMAKALNYCH
g. PRZEŻROCZYSTY PŁASZCZ DLA EKSHIBICJONISTÓW
h. UDOSKONALONY MODEL ŁOPATY DO RUSKIEJ GLEBY (do kopania poniżej 1 metra)
i. USZTYWNIONA TORBA NA ZWŁOKI (najpierw może służyć za stołek w kolejkach do lekarza)

6. SĄSIAD EVITY ZAUWAŻYŁ PEWNEGO DNIA, ŻE CO PARĘ MINUT WYCHODZI ONA Z DOMU I SPRAWDZA SKRZYNKĘ POCZTOWĄ. PO KILKUDZIESIECIU RAZACH, NIE WYTRZYMAŁ - WYSZEDŁ Z DOMU I PYTA SIĘ JEJ DLACZEGO TYLE RAZY SPRAWDZA TĘ SKRZYNKĘ. NO BO MÓJ KOMPUTER -ODPOWIADA EVITA - OD RANA MI CIĄGLE POWTARZA" MASZ POCZTĘ ".

5. KIEDY EVITA PRZYSZŁA DO RZĄDOWEJ PRZYCHODNI PO RAZ 26-TY Z ROZWALONYM PALCEM WSKAZUJĄCYM LEWEJ RĘKI, LEKARZ DYŻURNY NIE WYTRZYMAŁ : PRZEPRASZAM, ŻE PYTAM ALE W JAKI SPOSÓB ZRANIŁA PANI SOBIE TEN SAM PALEC TYLE RAZY - PYTA. TO PROSTE ODPOWIADA EVITA - JESTEM KOBIETĄ UNIWERSALNĄ, WIĘC MOGĘ TAKŻE Z ŁATWOSCIĄ WYKONYWAĆ WSZYSTKIE MĘSKIE CZYNNOSCI. ZA KAŻDYM RAZEM JAK MUSZĘ WBIĆ GWÓŻDŻ , KŁADĘ TEN PALEC NA JEGO ŁEBKU, A POTEM DOPIERO WALĘ MŁOTKIEM. NO ALE PRZECIEŻ TO BOLI - DENERWUJE SIĘ DOKTOREK. NO TAK - PRZYZNAJE EVITA - TROCHĘ BOLI, ALE OD ODGŁOSU UDERZENIA MŁOTKA BEZPOSREDNIO W GWÓŻDŻ DOSTAJĘ OKROPNEJ MIGRENY.

4. POLICJANT ZATRZYMUJE EVITĘ - PRAWO JAZDY POPROSZĘ- MÓWI. EVITA POPATRZYŁA NA NIEGO OSTRO I WRZESZCZY: ALEŻ WY MACIE BURDEL W TEJ POLICJI! BĘDE SIĘ MUSIAŁA ZA TO OSTRO WZIĄSĆ I TO JUŻ OD JUTRA! DOPIERO CO WCZORAJ MI ZABRALISCIE PRAWKO - CHOCIAŻ JAK NA KOBITKĘ, TO BYŁAM TYLKO LEKKO WSTAWIONA - A DZISIAJ ZNOWU PYTACIE O TO SAMO?!

3. JEDZIE EVITA WINDĄ ZE SWOJĄ PRZYJACIÓŁKĄ BLONDYNKĄ, AŻ TU NAGLE TRRACH! I WINDA STAJE MIĘDZY PIĘTRAMI. PRZYJACIÓŁKA BLONDYNKA ZACZYNA WIĘC KRZYCZEĆ : NA POMOC!!! WINDA SIĘ ZEPSUŁA!!! RATUNKUUU!!! A EVITA STOI JAK SŁUP I MILCZY, WIĘC BLONDYNA DO NIEJ OSTRO: SŁUCHAJ, MOŻE BYSMY TAK POKRZYCZAŁY RAZEM, TO PRĘDZEJ NAS KTOS USŁYSZY? DOBRA - MÓWI EVITA - I ZACZYNA KRZYCZEĆ: RAAAZEM!!! RAAAZEM!!!.

2. STRASZNY SEN EVITY: MA USTNY EGZAMIN Z ALGEBRY W SZKOLE BLONDYNEK, I RYŻY NAUCZYCIEL JĄ PYTA: ILE TO JEST 51 + 9? EVTA (z wahaniem): 17? NIESTETY NIE, MÓWI RYŻY BELFER, ALE WSZYSTKIE BLONDYNKI SIĘ WSTAWŁY ZA SWOJA KOLEŻANKĄ I ZACZĘŁY SKANDOWAĆ: DAJ EVICIE JESZCZE JEDNĄ SZANSĘ!!! ILE TO JEST 18 - 2? PYTA WIĘC BELFER, NA CO EVITA (bez wahania) -23! KLASA BLONDYNEK: DAJ JEJ JESZCZE JEDNA SZANSĘ!!! BELFER: 2 + 2 ? EVITA (z wahaniem) - 4? BLONDYNKI: DAJ EVICIE JESZCZE JEDNĄ SZANSĘ!!!

1.PREMIERA CZECIEJ ERPE.