Mydlanej opery p.t. Hagada - ciąg dalszy

czyli:

To nie pierwszy i zapewne nie ostatni  raz gdy Polacy mówią jedno  a Zydzi interpretują to na wspak, tak jak im pasuje.

W sobotę wieczorem  - za - The Jerusalem Post z 25.02.2018 - Channel 2  odnotował, że Polska zdecydowała się zamrozić prawo penalizujące powiedzenie, że polskie państwo lub naród byli zamieszani ( współwinni )  w holocaust

„ On Saturday night, Channel 2 reported that Poland had decided to freeze the law making it a crime to say the Polish state or nation was complicit in the Holocaust. „

" The Foreign Ministry's spokesman, when asked about the report, curbed the enthusiasm a bit, saying that, “Due to Israeli pressure, the Polish Justice Minister stated that the law would not be implemented before the decision of the Polish court on the subject. A Polish team is expected to arrive in Israel, with the intention of reaching an Israeli-Polish agreement.”

Izraelski rzecznik MSZ przykręcił śrubę entuzjazmu. - ale nie tak do końca.
Powiedział, że dzięki izraelskim naciskom, polski minister sprawiedliwości stwierdził, że prawo nie wejdzie w życie dopóki nie zapadnie decyzja polskiego sądu. Polska drużyna jest oczekiwana  w Izraelu, by osiagnąć  porozumienie.

To dzięki jakimś naciskom my mamy się pofatygować.

Dobre sobie.  

Dalej

 „ But the celebration was apparently premature, as Jan Kanthak, a spokesman for the Polish Justice Ministry posted a tweet referring to “freezing” the law, and saying that “every act passed in Poland by the parliament and signed by the president becomes a law and goes into effect according to the date specified in it.”

Świetowanie sukcesu było przedwczesne  ponieważ, rzecznik Ministerstwa Sprawiedliwości Jan Kanthak w odpowiedzi na pytanie o „ zamrożeniu „ prawa  stwitował - „ każdy akt prawny, który przeszedł przez Sejm i został podpisany przez prezydenta staje się aktem wykonawczym zgodnie z ustaloną w nim datą .

Przyczynkiem do całej tej mało waznej histerii  były jakoby źle zrozumiana wypowiedź Zbigniewa Ziobry. .

I wszystko w tym temacie.

Moje zdanie jest następujące.

Polska nie jest dojną oślicą dla koczowników z pustyni Negev i Apaczów z Wall Street.

Wysyłanie polskiej drużyny na rozmowy odnośnie ustawy mijają się z celem.

Niech Izrael przysyła swoją drużynę do Warszawy jak chce.

Z porozumienia nic nie wyniknie ale można naszym przyjaciołom -  koczownikom z pustyni Negev  urządzić wieczór   z poezją ich wielkiego  rodaka Icchaka Kacenelsona – naocznego świadka shoah.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Art

25-02-2018 [21:10] - Art | Link:

Widziałem tę wiadomość na Yahoo.com. Potem szybko usunęli lub schowali głębiej.To są takie wrzutki ala Smoleńsk na pomieszanie Dobrego i złego,a o prawdę tu nikomu nie chodzi.Podobnie,jak żydom nie chodzi w żadnym wypadku o tych holokaustowanych.Oni mieli i maja ich w nosie.Podobnie z ich cmentarzami w Polsce.Ba,ale jak dostali milion to poczekawszy na kamerę zjawi się p. Berg Man i opowie tam o swojej matce.Oczywiście,na żadne pytania anty semitników np.o datę i miejsce jej urodzenia nie odpowie,bo to byłaby prowokacja,panie.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

25-02-2018 [22:14] - rolnik z mazur | Link:

Glinski dal 100 milionów na cmentarz żydowski w Warszawie. Ja też bym brał jak by dawali dobrowolnie. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

25-02-2018 [22:18] - Zygmunt Korus | Link:

Żeby judzić potrzebny jest czas. A kto go daje? No kto, no kto...? PAD, Trybunał, komisje, spotkania dwustronne, wizyty i rewizyty, krok w przód, dwa w tył... Oto jak postępuje "suwerenne" państwo, co jest kamertonem, który nie stroi! Kundla jak spuścisz z łańcucha, staje się niegroźny. Polacy (ba, zbyt szeroko powiedziane...) chyba nie wiedzą, co zrobić z wolnością, będącą na wyciągnięcie ręki.
Stąd ta do przewidzenia w przyszłości hucpa i hagada.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

26-02-2018 [07:13] - rolnik z mazur | Link:

To prawda. Zamiast przeciac ten węzeł gordyjski jednym cieciem to .....Swiadczy to tylko o słabości państwa i braku pewnosci siebie wodzow. Marnie to wygląda. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

26-02-2018 [07:14] - rolnik z mazur | Link:

To prawda. Zamiast przeciac ten węzeł gordyjski jednym cieciem to .....Swiadczy to tylko o słabości państwa i braku pewnosci siebie wodzow. Marnie to wygląda. Pozdrawiam ro z m.