Czy Adamowicz to podwójny nelson Tuska na Schetynie?

 Układanka  w Gdańsku robi się coraz ciekawsza. Zbliżają się wybory samorządowe, większość  obserwatorów politycznych oczekiwała, że skompromitowanego Budynia, zmieni ktoś  z młodszych wilczków z szeregów PO.

W dołkach startowych czekali  Pomaska i młody Wałęsa.  Ale Budyń zrobił PO numer, wyprowadził wyprzedzające uderzenie i ogłosił , że z poparciem PO czy nie, będzie kandydował na kolejną chyba już 6 kadencję.

PO znalazła się z ręką w nocniku. Dylemat PO polega na tym czy PO ma wystawić i popierać skompromitowanego  Budynia, czy wystawić młodego wilka Jarosława Wałęsę.

Wydaje się, że Budyń dostał zielone światło z Brukseli od Tuska też Gdańszczanina , który w ten sposób  postanowił założyć  podwójnego nelsona Schetynie.

Przed PO są nieciekawe perspektywy, albo będą musieli popierać skompromitowanego Budynia, albo wystawią kogoś innego , najprawdopodobniej młodego Wałęsę , za którą kandydaturą aż przebiera nogami jego ojciec Bolek.

Jeżeli Budyń, nie ustąpi , a PO wystawi  innego kandydata , może nastąpić podział głosów, na czym skorzysta ktoś trzeci, najprawdopodobniej PiS.