Kobiety, wino i Rafał Ziemkiewicz

Odłam konserwatywno prawicowy (i nie tylko zresztą), suchej nitki nie zostawił na Rafale Ziemkiewiczu po tym jak zatłitował, cytuję: 
 
"Kto nigdy nie wykorzystał nietrzeźwej niech pierwszy rzuci kamień"

Znacie moje poglądy, ale tym razem stanę jednak w obronie pana Rafała.

W tym celu zacytuję jeden rozdział z mojej książki wspomnieniowej pt. „Podaj hasło!”, cytuję:

 "Krakowski kaszalot

W naszej niesfornej klasie Trzeciego Zakładu Męskiego im. Jana Kochanowskiego w Krakowie (słowo "liceum" było w naszej szkole zakazane) od samego początku zaznaczył się podział na małą grupkę prymusów, kujonów, fajtłap i lizusów oraz znacznie liczniejszą ferajnę z natury inteligentnych leni i nieuków. A później się okazało, że ci pierwsi w życiu niewiele zdziałali, a z grupy „czarnych owiec” wyrosła cała plejada błyskotliwych karier. 
 
Na rok przed maturą, gdy nasza grupa klasowych wagantów przebrała już, co dorodniejszą latorośl w podwawelskim grodzie, zapragnęliśmy czegoś bardziej rajcownego. Wtedy zrodził się pomysł niezwykłego balu, jaki miał się odbyć w podziemnej jaskini. Atrakcją imprezy był przewrotny konkurs na największe brzydactwo okolic Krakowa, a w jego punktacji liczyły się szczególnie takie atrybuty jak: zanikający intelekt, brak górnej jedynki, utleniony tapir i temu podobne symbole niezapomnianych lat sześćdziesiątych. Równie wysoko były punktowane rosyjskie perfumy oraz kosmetyki koncernu „Pollena”. 

Wzorem Miasta Aniołów, główną nagrodą konkursu była statuetka o prestiżowej nazwie „Krakowski Kaszalot”, którą nasz kolega śp. Jurek Brataniec, przedniej klasy jajcarz i wielki Artysta, wystrugał naprędce z lipowego drewna. Jako że bal miał się odbyć w autentycznej grocie, wydrukowano komplet wytwornych zaproszeń z linorytem fallusa w kształcie stalaktytu na zdobnym awersie.
  
Rozpierzchli się tedy chłopcy na odłów balowych partnerek po krakowskich fryzjerniach, garkuchniach, maglach i bazarach. Usidlonym ofiarom perfidnie wmawiano, że zostały wybrane z grona wielu dziewcząt do zaszczytnego udziału w ekskluzywnym balu, gdzie będą obowiązywać możliwie najelegantsze stroje wieczorowe.
  
Autokary z Orbisu przyozdobione girlandą „WITAJCIE KSIĘŻNICZKI” czekały na przybycie złowionych panienek na przestronnym parkingu koło hali Wisły. Boże! Gdybyście mogli zobaczyć, jak moi kamraci zaczęli przyprowadzać te wszystkie cacuszka. Do dziś mam przed oczami rozpromienione twarze tych dzielnych myśliwych, którzy jak poławiacze pereł na swoich straganach, prezentowali z dumą swój najświeższy towar. A było, na co popatrzeć. Nigdy nie zapomnę tych kwiecistych kiecek, cekinów, falban i kokardek lansowanych wtedy przez żurnal mody damskiej „Przyjaciółka”. Tych zawadiackich fryzur zdobionych brokatem z utłuczonej w moździerzu bombki choinkowej. Tych rzęs wydłużonych sadzą rozrobioną w ślinie i jakże typowych dla tamtej epoki trójkątnych kącików oczu misternie uczernionych spaloną zapałką. A wszystko w oparach perfum, jakimi Związek Radziecki zalewał nasz rynek. Słowem, palce lizać i jak mawia Doda total zajebioza. 
 
Ale wracajmy do rzeczy. Na rozruch śmigła poczęstowano dziewczynki tak zwaną lornetą, czyli dwiema pięćdziesiątkami czystej wyborowej bez zakąski, po czym rozochocone dzierlatki z radosnym chichotem wskoczyły do autokarów, które je miały zawieźć na długo wyczekiwaną zabawę ich marzeń.

Spróbujcie sobie Państwo teraz wyobrazić te biedne dziewczęta, gdy z ciepłych autokarów zostały wysadzone u wejścia do przepastnej groty skąd przeraźliwie wiało lodowatym chłodem przepastnej jaskini. Krakowscy grotołazi doskonale wiedzą, że w Grocie Wierzchowskiej faktycznie jest jaskinia nazwana „balową”, lecz wiedzą również, iż aby tam dotrzeć trzeba się wcześniej przecisnąć przez gęsty labirynt skalnych korytarzy. 
 
Na twarzach panienek zjawił się przez moment wyraz niepokoju o z takim trudem zdobyte stroje wieczorowe, nie mówiąc o fryzurze, no i makijażu. Po chwili wahania, zwyciężyła jednak kobieca ciekawość i chęć uczestnictwa w ekskluzywnym balu.

Nie bacząc na kreacje ruszyły gęsim szykiem w tajemniczą czeluść balowej jaskini. Podczas bezsennych nocy, często jeszcze widzę te biedne dziewoje pełznące na czworaka w skalnych rozpadlinach. Lecz babska ciekawość brała nadal górę nad grozą sytuacji i widać było jasno, że tych desperatek już nic nie powstrzyma. I nie powstrzymało.

Lecz to nie koniec kłopotów nieszczęsnych panienek, gdyż tu czekała na nie nowa niespodzianka. Na kilka dni przed balem przeciągnęliśmy do groty trzysta metrów kabla, by zapewnić imprezie stosowne do jej rangi efekty dźwiękowe i rozpoczęła się tedy pamiętna balanga, która miała przebiegać podług wymyślonego przez nas wcześniej scenariusza. 

W dyskretnie podświetlonym jaskiniowym barze, na wapiennej półce pośród stalaktytów stały w bojowym szyku baterie win owocowych tak szlachetnych marek jak Flisak, Rycerskie, Barbakan i sprowadzana z Rumunii wykwintna Lacrima. Przebojem był Czar Nałęczowa z niezapomnianym nadrukiem z tyłu etykiety, cytuję: „Płynne słońce naszych polskich sadów”. Przyznacie, że pięknie!

Po napojeniu dziewczynek zaczęły się tańce. Z początku przy rockendrolowych kawałkach Jerry Lee Lewisa i Chucka Berryiego celem podgrzania krwi w żyłach panienek. Następnie przewidziano utwory lajtowe, czyli długą serię ckliwych pościelówek tańczonych przez chłopaków posuwistym krokiem wyuczonym w słynnej szkole tańca pana Wieczystego, co miało rozmarzone panny rozmiękczyć stosownie do powagi chwili. Nastrój zbliżenia tworzył sam Janusz Gniatkowski a jego Apassionata odbierała rozum.

Wtedy umówiony didżej puścił osadzony w temacie przebój Jurka Połomskiego „Daj, daj, daj, nie odmawiaj, daj”. A kiedy panienki załapały przesłanie szlagieru uznaliśmy, że już pora na wieczorny gwóźdź programu.
 
Muzykę nagle przerwano, a po chwili złowróżbnej ciszy dyżurni akustycy odtworzyli z taśmy nagraną wcześniej sekwencję tekstową. Był to powtarzany chóralnie, w tonacji basowej, przy stopniowo rosnącym natężeniu głosu, monotonny werset: TERAZ JESTEŚCIE NASZE! TERAZ JESTEŚCIE NASZE!! TERAZ JESTEŚCIE NASZE!!! I tak coraz głośniej.

Mniej więcej w połowie odtwarzanej kwestii, w akustycznej jaskini zrobiło się groźnie jak w pamiętnym spektaklu „Dziadów” Swinarskiego. I stało się nieszczęście. Bowiem nasz scenariusz nie zdołał przewidzieć histerycznej reakcji uczestniczek balu na nasz niewinny żarcik. 
 
Przerażone na serio panienki, które nie załapały naszego dowcipu, zareagowały tak nieziemskim piskiem, że się przebudziły śpiące u stropu jaskini roje nietoperzy. Gorzej, w narastającej panice ktoś zerwał kabel od prądu, pogrążając salę balową w egipskich ciemnościach.  
Wtenczas zaczęło się piekło. W chybotliwym świetle jakiejś cudem Boskim ocalałej świeczki, na mokrych ścianach ponurej jaskini majaczyły gigantyczne cienie zatrwożonych dziewcząt walczących z oszalałą chmarą podobnie jak one wystraszonych gacków. Pisk skrzydlatych wampirów zmieszany z panicznym wrzaskiem wystraszonych dziewic spotęgował grozę i wszystko zaczęło wirować w bezładnym chaosie. Słowem istny Sajgon i totalny odlot.

I nie wiadomo, jakby się to wszystko wtedy zakończyło gdyby nie rezerwa napitków większej mocy, a szczególnie płonącej od kopa śliwowicy z Łącka. Szczęśliwym dla nas trafem tajemna moc dumy słonecznej Galicji skutecznie ukoiła spłoszone dziewczęta, które jak małe dzieci poczęły się tulić do swoich rycerzy. 
 
A my, dręczeni wyrzutem sumienia, już poza scenariuszem, chcąc im zadość uczynić wyrządzoną krzywdę, w przypływie wielkiej skruchy, nie bacząc na defekty ich damskiej urody hołubiliśmy dziewczynki do białego rana w sposób na tyle szarmancki, godny i fachowy, iż ośmielam się sądzić, żadnej z nich później nikt tak nie hołubił. 
 
O czym się przekonałem po czterdziestu latach, gdy na Floriańskiej w Krakowie dosłownie wlazłem na jedną z uczestniczek balu, która mnie rozpoznała natychmiast i bez cienia urazy krzyknęła z zachwytem: - Cześć Krzysiu! Kurde balans! Ale to zleciało! Pamiętasz tą balangę w grocie pod Krakowem? Opowiadałam córce chyba ze sto razy, jak było fajowo!...”, koniec cytatu.

Już widzę oburzenie tych samych, którzy się tak obruszyli na przewrotnie żartobliwe słowa pana Ziemkiewicza. Już słyszę, jak wieszają na mnie psy, jak nauczyciel akademicki mógł napisać coś takiego.

A ja tylko powiem: Więcej luzu rodacy! Więcej luzu!

Bo z tych łobuzów, którzy urządzili wtedy bal w Grocie Wierzchowskiej pod Krakowem wyrosła przebogata paleta wspaniałych krakowskich profesorów, prawników, lekarzy, inżynierów i uznanych na świecie artystów.

A Ziemkiewicz, choć zapomniał o kontekście sprawy i wyszło niezręcznie, nie to miał na myśli tego, co mu zarzucają.

Krzysztof Pasierbiewicz
(nauczyciel akademicki)

Patrz również:
Co Ziemkiewicz zabrał Michnikowi?
http://salonowcy.salon24.pl/46...

"Podaj hasło!" czytaj: 
http://www.ksiazka.net.pl/?id=...
 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Losek

23-09-2014 [22:41] - Losek | Link:

Uff
Już się przeląkłem, szanowny Panie Krzysztofie, że i Pan chce kamieniem w RAZa...
A to tymczasem mnie kamień z serca zleciał...
Pozdrowienia. :-)

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

23-09-2014 [23:55] - Krzysztof Pasie... | Link:

Też Pana serdecznie pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Saxet

23-09-2014 [22:56] - Saxet | Link:

Pan aby na pewno wie czego dotyczyła wypowiedź Ziemkiewicza?

My tu nie mówimy o zrobieniu sobie żartu, a nawet o pójściu do łóżka ze wstawioną kobietą czy dziewczyną po imprezie. Mówimy o wykorzystaniu nastolatki, która była spita do nieprzytomności i ocknęła się w trakcie stosunku.

Wstawiona i mogąca dość świadomie podejmować decyzje(nawet jeśli później na trzeźwo by tej decyzji żałowała), a nieprzytomna to jednak duża różnica.

Apelu o więcej luzu nie rozumiem. Nawet jeśli zdanie Ziemkiewicza miało być przewrotne to w kontekście w którym je wygłosił jest skandaliczne.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

23-09-2014 [23:59] - Krzysztof Pasie... | Link:

"My tu nie mówimy o zrobieniu sobie żartu, a nawet o pójściu do łóżka ze wstawioną kobietą czy dziewczyną po imprezie. Mówimy o wykorzystaniu nastolatki, która była spita do nieprzytomności i ocknęła się w trakcie stosunku..."
------------------------------
Znając przekorę Ziemkiewicza po prostu, jak się to mówi chlapnął zapomniawszy o kontekście sprawy. Ale to nie powód by ko linczować, bo nie to miał na myśli, co mu różni zawistnicy zarzucają.

Serdecznie pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

25-09-2014 [09:50] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Saxet

"Pan aby na pewno wie czego dotyczyła wypowiedź Ziemkiewicza?..."
------------------
Nie wiem, ale czuję. W przeciwieństwie do do Pana, śmiem przypuszczać.

Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Marcin Tomala

23-09-2014 [23:13] - Marcin Tomala | Link:

Pozostaje mi wyrazić nadzieję, że jeśli ktoś pańską córkę potraktuje podobnym żarcikiem, sugerowany luz profesor zdoła zachować :)

Pozdrawiam z życzeniem refleksji.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

24-09-2014 [00:02] - Krzysztof Pasie... | Link:

"Pozostaje mi wyrazić nadzieję, że jeśli ktoś pańską córkę potraktuje podobnym żarcikiem, sugerowany luz profesor zdoła zachować :)..."
------------------------
Rzecz w tym, by córkę tak wychować, żeby się do nieprzytomności nie uchlewała.

Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Losek

24-09-2014 [00:18] - Losek | Link:

Touche! 
:-)

Obrazek użytkownika JacBiel

24-09-2014 [08:04] - JacBiel | Link:

Rzecz w tym, by córkę tak wychować, żeby się do nieprzytomności nie uchlewała.

 No i Profesor - lowelas palnął ewidentną bzdurę.
Rzecz w tym, żeby nie robić podłych "żartów" czyimś kosztem.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

25-09-2014 [09:47] - Krzysztof Pasie... | Link:

@JacBiel

Czy przyjrzał się Pan kiedyś dokładnie zdjęciu, które Pan załączył? Jeśli nie, to proszę to zrobić. Ono mówi wszystko.

Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika JacBiel

25-09-2014 [20:50] - JacBiel | Link:

Czy mógłby Pan zdradzić, o czym rozmawiał Pan z moim zdjęciem?

Obrazek użytkownika Oona

24-09-2014 [15:38] - Oona | Link:

Wychowano pana na wybornego żartownisia, gratuluje.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

25-09-2014 [09:44] - Krzysztof Pasie... | Link:

Dziękuję. Ale tak naprawdę wychowywałem się sam, bo gdy miałem 7 lat Ojca wykończyli mi komuniści, a za kilka lat Mam się z rozpaczy na śmierć zagryzła. Więc, myślę, że wie o życiu ociupinkę więcej niż ci, którym się wydaje, że wszystkie rozumy zjedli.

Serdecznie pozdrawiam.

Obrazek użytkownika g

24-09-2014 [23:42] - g | Link:

albo syna, by nie był chamem..prawda profesorze?
ps pan naprawdę był wykładowcą???

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

25-09-2014 [09:39] - Krzysztof Pasie... | Link:

@g

"pan naprawdę był wykładowcą???..."
------------------
Naprawdę. Przez prawie 40 lat. Na jednej z najbardziej renomowanych w Polsce uczelni.

Serdeczności.

Obrazek użytkownika bolesław

23-09-2014 [23:18] - bolesław | Link:

Szanowny Panie Krzysztofie.
Dzięki za przypomnienie Apassionaty. Wróciły cudowne wspomnienia.

".....Uprzytamnia, że też się tak żyć mogło, tylko się nie umiało. Cóż, do balangi także trzeba mieć talent......"
Ja dopowiem : do balangi trzeba mieć WIELKI TALENT !!!!!
Serdecznie Pana pozdrawiam,
bolesław.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

24-09-2014 [00:03] - Krzysztof Pasie... | Link:

Też Pana, Panie Bolesławie serdecznie pozdrawiam!

Obrazek użytkownika elig

24-09-2014 [00:11] - elig | Link:

  Mam jedną uwagę.  Pan Żiemkiewicz nie ma 17 tylko 50 lat.  Co ujdzie nastolatkowi, to staremu prykowi niekoniecznie.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

24-09-2014 [08:07] - Krzysztof Pasie... | Link:

Proszę zwrócić uwagę na ostatnie zdanie mojej notki, cytuję:
"A Ziemkiewicz, choć zapomniał o kontekście sprawy nie to miał na myśli, co mu zarzucają".

Serdecznie pozdrawiam.

Obrazek użytkownika stan43

24-09-2014 [17:19] - stan43 | Link:

A skąd szanowny Pan Profesor WIE, co Ziemkiewicz miał na myśli? Analizuje Pan Ziemkiewicza jak Słowackiego w liceum? A żart z biednych dziewcząt był, moim zdaniem, przedni ale chamski. Nie ma się czym chwalić, Panie Profesorze

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

25-09-2014 [09:35] - Krzysztof Pasie... | Link:

"A skąd szanowny Pan Profesor WIE, co Ziemkiewicz miał na myśli?..."
-------------------
Ja nie wiem, tylko czuję. W przeciwieństwie do Pana oczywiście.

Pozdrawiam Pana.

PS. Nie jestem profesorem, lecz doktorem nauk technicznych.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

24-09-2014 [10:49] - NASZ_HENRY | Link:

Krzysztof robi się pochyły
Aby kózki nań wskoczyły ;-)

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

24-09-2014 [12:01] - Krzysztof Pasie... | Link:

Gwarancja cnoty – To brak ochoty;-)

Obrazek użytkownika terenia

24-09-2014 [12:48] - terenia | Link:

Szanowny Panie

Myślę,że zwykła przyzwoitość nakazuje,by cytując innych podać nazwisko cytowanego.W tym przypadku to:J.I.Sztaudynger

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

24-09-2014 [17:29] - Krzysztof Pasie... | Link:

Szanowna Pani,

A ja myślę, że każdy, jako tako kumaty wie, kto jest autorem tej fraszki, a podawanie nazwiska Sztaudynger mogłoby Go obrazić.

I na tym polega wyższość Świąt Wielkiej Nocy nad Świętami Bożego Narodzenia, jak mawiał śp. profesor mniemanologii stosowanej Jan Tadeusz Stanisławski.

Pozdrawiam serdecznie.

Obrazek użytkownika terenia

24-09-2014 [18:54] - terenia | Link:

Tak każdy ,"jako tako kumaty wie"....niemniej gdy się cytuje cudze słowa,przynajmniej należy ująć je w cudzysłów.

Obrazek użytkownika hertrich

25-09-2014 [20:30] - hertrich | Link:

Równie dobrze mogłaby Pani sugerować, aby krowa zmieniła poglądy. Może nawet z większym skutkiem.
Jan Woleński

Obrazek użytkownika eescheweria

24-09-2014 [15:48] - eescheweria | Link:

Jestem skonfundowana zarówno Rafałem Ziemkiewiczem, jak i Panem Profesorem akademickim.Pewnie będziecie mieli dalszy ubaw z powodu przewrazliwienia rzekomej feministki, którą nie jestem.Wyłazi tutaj z obu panów mizoginizm i brak elementarnej wrażliwości. Z takich rzeczy sie nie żartuje. Od razu staje mi przed oczami Ziemkiewicz "chędożący" uprzednio upojone trunkiem lub narkotykiem dziewczę.Pan również panie Pasierbiewicz, nie powinien przechwalać sie wybrykiem sprzed lat, który mógł sie skończyć tragicznie. Hahaha, jakie były wysztafirowane te głupie dziewuchy, wyciągnięte z krakowskich slamsów przez "paniczów". Myslały,że złapały Pana Boga za nogi. Żałosne to trochę.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

24-09-2014 [17:02] - Krzysztof Pasie... | Link:

Właśnie takich poprawnych katechetycznie i pozbawionych poczucia humoru ortodoksów jak Pani najbardziej się boję na prawej stronie polskiej sceny politycznej.

A jeśli PIS chce wygrać wybory, czego mu z całego serca życzę, ale do czego są potrzebne głosy ludzi młodych, to Jarosław Kaczyński powinien się jak najszybciej od Was odciąć. W przeciwnym razie Prawo i Sprawiedliwość znów przegra nieznacznie, ale znaczniej.

Pozdrawiam,
wampir "chędożący uprzednio upojone trunkiem lub narkotykiem dziewczę". 

Obrazek użytkownika andzia

24-09-2014 [18:27] - andzia | Link:

"Nazywaj rzeczy po imieniu,a zmienią się w oka mgnieniu ...",śpiewa zespół Raz,Dwa Trzy.
Więc do rzeczy : taki z waści "panicz" jak z przysłowiowej koziej d..y trąba.
Proponuję podczas golenia przyśpiewkę "chciałbym sobie pochędożyć,lecz rana mogę nie dożyć ..."

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

25-09-2014 [09:17] - Krzysztof Pasie... | Link:

@andzia
Sądząc po sile przekazu komentarza podejrzewam, że jego Autorka również się goli.

Obrazek użytkownika andzia

25-09-2014 [10:14] - andzia | Link:

Siła przekazu bierze się z moherowego,ortodoksyjnego,katechetycznego,pipidówkowego ... intelektu mości panie.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

25-09-2014 [11:02] - Krzysztof Pasie... | Link:

@andzia

Pani Andziu!

Polecam w wolnej chwili lekturę mojego felietonu pt. "Take it easy! List do ortodoksyjnych pisowców" - czytaj:

http://salonowcy.salon24.pl/49...

Pozdrawiam serdecznie.

PS. Jaka u Pani pogoda? Ducha, oczywiście.

Obrazek użytkownika g

24-09-2014 [18:58] - g | Link:

dałam do przeczytania synowi.. młody i o ustabilizowanych poglądach politycznych.
Odpowiedział mi, że wzbudza to u niego dyskomfort estetyczny.I że wątpi, by jego kumple tak się zachowali.A studiów nie skończył...

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

25-09-2014 [09:13] - Krzysztof Pasie... | Link:

@g
Co cóż, mogę Pani tylko powiedzieć, że książka "Podaj hasło!" jest już absolutnie niedostępna, tak się podobała.

Obrazek użytkownika Marcin Tomala

24-09-2014 [20:05] - Marcin Tomala | Link:

Niech się Pani za dużo nie spodziewa po pewnym wyjątkowo specyficznym stylu "męskiego dżentelmena". Wszystko ok, póki się zgadzamy, a jeśli ktoś uwypukla błąd w rozumowaniu czy zwykłe chamstwo to zaraz prawicowy ortodoks albo mądrala z pipidówy, bywa. 

Poza tym tego stylu myślenia nie przeskoczymy - jak kobietę zgwałcą, to jej wina przecież, bo albo była pijana, albo strojem kusiła... Żałosne to nawet bardzo...

Obrazek użytkownika terenia

24-09-2014 [20:52] - terenia | Link:

Teraz do "prawicowego ortodoksy" i "mądrali z pipidówy" dołączyły słowa-klucze "poprawny(a) katechetycznie"
No cóż,taki luz pana dra Pasierbiewicza.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

25-09-2014 [09:09] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Terenia
Widzę, że sobie Pani ulżyła, Pani Tereniu. Znam jednak milsze sposoby. W razie czego proszę o kontakt.

Obrazek użytkownika andzia

25-09-2014 [10:08] - andzia | Link:

Ha !!! RONDEL stanął do góry DNEM i udaje,że jest LWEM !!!!!

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

25-09-2014 [10:54] - Krzysztof Pasie... | Link:

@andzia

Jeśli pije Pani do mnie to znowu Pani przestrzeliła, gdyż urodziłem się trzeciego sierpnia.

Obrazek użytkownika terenia

25-09-2014 [22:21] - terenia | Link:

@Krzysztof Pasierbiewicz

Sądziłam,iż jest Pan tylko narcyzem a okazuje się,że zwykłym prymitywem.

Jeżeli życzy Pan sobie kontaktu,to bardzo chętnie podeślę mojego Najdroższego,porozmawiacie sobie Panowie po męsku.
Przyznam jednak,ze mogłoby być to ryzykowne (gdy słowne argumenty by się wyczerpały...192cm,94 kg)

Sądzi Pan,że jest dowcipny a jest po prostu żałosny.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

25-09-2014 [09:04] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Marcin Tomala
Zastanawiam się tylko, co w Panu jest silniejsze? Mściwość, czy brak poczucia humoru? No i ta "intelektualnie" skwaszona mina na zdjęciu. Żal mi Pana.

Obrazek użytkownika Marcin Tomala

25-09-2014 [20:53] - Marcin Tomala | Link:

Ja się z kolei zastanawiam, czy u pana silniejsza jest skleroza czy egocentryzm połączony z maniakalnym uwielbieniem własnej osoby?

Pana rozum może tego nie jest w stanie pojąć, ale nie w każdej kwestii cały świat musi się z panem zgadzać, a wg mnie (i nie tylko) strzelił pan tym żenującym wpisem chamską głupotę, a teraz brnie dalej, obrażając. Komentowanie zdjęcia i wyglądu miast próby argumentacji uznaję za znamienne.

Pan się zastosuje do swej rady panie Krzysztofie i miejsca młodym ustąpi, bo wstyd z każdym wpisem coraz większy.

To dopiero żal.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

25-09-2014 [22:15] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Marcin Tomala

Jeszcze Pan nie śpi? No, to przesyłam Panu kołysankę:

https://www.youtube.com/watch?...

Dobranoc.