NASZE POSTULATY DO KOMISJI KRAJOWEJ

Nasze postulaty:

Po przepracowaniu 45 lat prawo do emerytury bez względu na wiek.

Po przepracowaniu 40 lat, 35 godzinny tydzień pracy.

Ograniczenie tzw. umów śmieciowych dla pracowników w wieku do 25 roku życia, a po 25 roku życia tylko płatności na rzecz ZUS przynajmniej do najniższej pensji krajowej.

Nasze postulaty mają na celu nie dopuścić do całkowitej degradacji ludzi pracy, którym czkawką odbija się 25 lat tzw. „wolności”. Za kilkanaście lat pracownicy bez prawa do świadczeń emerytalnych i bezrobotni mogą stanowić dużą część społeczeństwa i będzie to bardzo groźne dla Państwa Polskiego. Może to przyczynić się do bankructwa RP (polityczny holokaust). W normalnym Państwie bezrobocie osiąga najwyżej 5 %. Miliony młodych obywateli nie musi szukać przyszłości na obczyźnie tylko wzbogaca swą pracą własne państwo. Pracownicy, którzy zaczęli pracę w wieku 15 lat nie muszą przez dalsze 52 lata pracować do emerytury, o ile do niej dożyją. Pracującym przez 45 lat państwo nie musi nic dawać. Wystarczy, że odda to, co zgromadziło przez ten okres. Jeśli rządzących na to nie stać, niech oddadzą swoje majątki, które zgromadzili nieuczciwą pracą, okradając rodaków. Państwo nie wspomaga mniej zaradnych i okaleczonych przez życie, choć powinno.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Lektor

20-09-2014 [17:09] - Lektor | Link:

Dobre postulaty !!

Ale - jeśli ci ludzie pracujący na śmieciówkach, naprawdę pokrzywdzeni, nie idą na wybory, lub idą i głosują na PO no to mają taką a nie inną sytuację. Oni muszą usiąść na chwilę i pouczyć się demokracji. Demokracja to nie rządy rozumu, ale większości. Jeśli większość ma kaprys, by zachować się bezrozumnie, to wybierze rząd bez rozumu.

Obrazek użytkownika Ewa50

20-09-2014 [17:41] - Ewa50 | Link:

Zgadza się. Potrzebna jest wszechobecna rzetelna, jasna i przejrzysta informacja, a właściwie ...edukacja.
Co prawda, dbywa się w różnych miejscach kraju wiele interesujących spotkań z ludźmi nauki i dziennikarzami - ludźmi "z najwyższej półki" (przepraszam Ich za to określenie ;-). Ale uczestniczy w nich za mało ludzi, za mało młodzieży! Albo uczestniczą ci, którzy są już przekonani. I koło się zamyka.

Obrazek użytkownika Dwa grosze robola

20-09-2014 [18:54] - Dwa grosze robola | Link:

Panie Lektor, jesteśmy demokracja bez poczucia demokracji. Po 1989 roku pierwszy premier (nie będę wymieniał jego nazwiska) prosił społeczeństwo, aby przez 10 lat zacisnąć pasa, aby później żyło się lepiej. Jednym ten pas nadal zaciska się na gardle, a drugim żyje się lepiej. Większość jest rozgoryczona tą niby demokracją i nie idzie na wybory, bo ma poczucie bezsilności.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Lektor

20-09-2014 [19:31] - Lektor | Link:

Jeśli ta większość nie będzie się uczyć co to jest demokracja, a w poczuciu bezsilnoćci nie pójdą na wybory i nie zagłosują na PiS, to dalej będą pracować na śmieciówkach i narzekać.

Piszesz o tych dziesięciu latach. Prawie 50 lat mieliśmy władzę robotniczą w Polsce. Po takiej długiej męce zaufaliżmy znowu robotnikowi tzn. nie wyciągnęliśmy wniosków z tych 50 lat komunizmu. Po prostu, nie nauczyliśmy się demokracji.
A przecież przysłowia mówią, że jak chłop zabierze się do polityki to gnoju narobi

A popatrz - w Szkocji frekwencja była prawie 85% !!! Widzisz tą różnicę ?

Obrazek użytkownika Dwa grosze robola

20-09-2014 [20:31] - Dwa grosze robola | Link:

Ryba psuje się od głowy. 25 lat temu ci nowi politycy bez dekomunizacji i lustracji, czyli bez potrzeby życia w prawdzie powiedzieli "róbta co chceta". Przez 50 lat to mieliśmy raczej władzę bolszewicko-kolaborancką, a tak zwana władza robotniczo-chłopska i inteligencji pracowniczej była tylko parawanem.

Obrazek użytkownika Ewa50

20-09-2014 [17:32] - Ewa50 | Link:

Tych postulatów należałoby dopisać jeszcze ze dwadzieścia, ale dobry początek.
Zastanawiam się tylko, do jakiej Komisji Krajowej Pan je kieruje?
I druga kwestia. Aby owe postulaty zostały zrealizowane potrzeba jednego: przekonać do nich młodzież! Inaczej kolejne wybory nic nie zmienią, a zapał młodych zostanie zagospodarowany przez prorosyjskiego J.Korwina Mikke.
Potrzeba zatem młodzieży przekazywać, kto jest kim naprawdę. Aby nie zwiodły jej ekscentryczne i manipulacyjne działania. I aby swój głos oddawała świadomie.

Obrazek użytkownika Dwa grosze robola

20-09-2014 [18:50] - Dwa grosze robola | Link:

Pani Ewo, moja Komisja Zakładowa "Solidarność" należy do sekcji - tam skierowałem nasze postulaty, a próbuję działać wielokierunkowo. Oczywiście chodzi o Komisję Krajową "Solidarność". Uważam, że związki zawodowe powinny skupiać się na bezdyskusyjnych postulatach, aby rządzącym odjęło mowę.
Pozdrawiam