​Czy Donald Tusk to krypto Niemiec ?

Polskość to nienormalność tak mówił Tusk w latach 80 – tych. Muszę się zgodzić z Tuskiem , dla niego polskość i Polska to nie normalność o czym świadczy  siedem lat jego rządów. Tusk potrafił dogadać się z  Putinem i Merkel  oczywiście w języku niemieckim, natomiast nie potrafił dogadać się z liderem opozycji Jarosławem Kaczyńskim , może dlatego , że Kaczyński nie znał niemieckiego.

Tusk mówił , że jest Polakiem , być może to była poza ponieważ w głębi serca czuł się Niemcem. Śpiewanie  na święta kolęd po niemiecku, niewytłumaczalna materialna pomoc  Niemców dla Tuska i jego partii KLD na początku lat 90-tych, o której mówił Paweł Piskorski ( marki w reklamówkach), świadczyła o tym , że Niemcy pomagali swojemu wówczas i teraz w wyborze na przewodniczącego 
Dalej, niewyjaśniona sprawa agenta  Stasi o pseudonimie „Oskar”, który działał w Trójmieście dotychczas  nie zdekonspirowanego,  gdzie  przewija się nazwisko Tuska, daje dużo do myślenia.

Ukrywana znajomość i to chyba biegła języka niemieckiego, którą wyniósł z domu  , bardzo mu pomogła w kontaktach z Merkel.

Tusk zawsze posępny , po wybraniu go na przewodniczącego  Komisji Europejskiej , nagle odzyskał wigor. W pobliżu  Merkel wręcz promienieje , Polska jednak  bardzo mu ciążyła. Zastanawiam się czy postawa Tuska nie była  swojego rodzaju wallenrodyzmem dla swojej prawdziwej ojczyzny Niemiec.

Warto zbadać historie  rodziny Tusków i jego samego i poznać prawdę.

http://kefir2010.wordpress.com...
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Freiherr

15-09-2014 [11:51] - Freiherr | Link:

Tusk z racji pochodzenia, tradycji rodzinnej, wychowania etc. czuje większy związek z niemieckością niż polskością. Na pewno nie jest typowym Kaszubem, gdyż Kaszubi zawsze do Polski byli bardzo przywiązani, za co zresztą płacili wysoką cenę. Ich polski patriotyzm nigdy nie był kwestionowany. Tusk to po prostu przedstawiciel mniejszości niemieckiej z polskim obywatelstwem, co starannie usiłuje ukryć pod płaszczykiem "kaszubstwa". Co do rodziny Tuska - chodził kiedyś w sieci tekst szeroko tę rodzinę opisujący. Nie wiem na ile to było prawdą, sprawę zamieciono pod dywan, dyskusja szybko wygasła, podobnie jak o powiązaniach rodzinnych Bronisława Komorowskiego (Szczynukowicz czy ubecko-żydowska rodzina Anny Komorowskiej de domo Dziadzia). Wydaje się, że warto poważnie o tym napisać, są przecież jakieś dokumenty, są niezależne media. Czas na zerwanie masek z tych przebierańców.

Obrazek użytkownika Andy51

15-09-2014 [12:15] - Andy51 | Link:

Rodzice mojej żony są Kaszubami. Jak mówię im , że Tusk to Kaszub to się śmieją. Też tak mi się wydaje, że czas napisać prawdziwe życiorysy niektórych, tylko kto to zrobi ? prasa niezależna z małymi wyjątkami to ponury żart.

Obrazek użytkownika jazgdyni

15-09-2014 [14:24] - jazgdyni | Link:

Dawaj Andrzeju jak najwięcej!

Bo wiem, że wiesz. A jeśli nie wiesz wszystkiego to zapytaj Jacka Kurskiego.
Wszystko to jakieś tajne, posępne, pełne tajemnic i niedopowiedzeń.
Mamy oczywiste prawo wiedzieć wszystko o tzw. przywódcach.

Serdecznosci

Ps. A tu same niewiadome - Komorowski, Kwaśniewski, itd, itp...

Obrazek użytkownika Andy51

15-09-2014 [14:53] - Andy51 | Link:

Cześć Janusz
Prawdy to coś czego najbardziej boi się tzw III RP. Stąd cały przemysł pogardy i propagandy na usługach rządu i elyt. Ale prawda nas wyzwoli , nie kłamstwo .

Szacunek

Obrazek użytkownika takijeden

15-09-2014 [14:47] - takijeden | Link:

Ukrywana znajomosc..

"Ukrywana znajomość i to chyba biegła języka niemieckiego, którą wyniósł z domu"

Ja nie wiem co on z tego domu wynosil ...ale napewno nie byla to biegla znajomosc niemieckiego.

Talent to on ma do kiwania ... do jezykow raczej nie.

Ale skoro Francje "podbil" polski hydraulik to czemu Belgi nie moze Malarz kominow wysokosciowych