W polityce zagranicznej jest twórcza kontynuacja

Nowy szef dyplomacji to człowiek doświadczony, wieloletni pracownik ministerstwa spraw zagranicznych, naukowiec, który reprezentował Polskę na wielu międzynarodowych konferencjach naukowych. Na pewno jest to człowiek, który będzie mniej obecny w mediach, nie ma „ciągu na medialną bramkę”, będzie skupiał się raczej na pracy w resorcie. Trzeba go w tym wspierać, za miesiąc wygłosi expose jako szef MSZ i to będzie pierwsza okazja do zaprezentowania się nowego ministra przed parlamentem.
Obecny premier, Mateusz Morawiecki i nowy szef dyplomacji znają się już około 20 lat. Spotkali się w moim resorcie – Komitecie Integracji Europejskiej – na czele którego stałem w latach 1997-1998, do którego obu zaprosiłem. Zaprosiłem prof. Czaputowicza z MSZ oraz młodego Mateusza Morawieckiego, dla którego była to pierwsza praca w sektorze publicznym. Jeden był dyrektorem drugi wicedyrektorem departamentu. Tam się poznali i być może to wzajemne zaufanie zaprocentowało tym, że dzisiaj właśnie jego Mateusz Morawiecki wskazał na stanowiska szefa MSZ.
Nie ma żadnych zmian, jest twórcza ciągłość, twórcza kontynuacja. Polska jest częścią UE i chcemy dobrych relacji z Unią. One przez lata nie były dobre nie z naszej winy - to UE nas atakowała, miała często bzdurne i ideologiczne zastrzeżenia, oparte na podstawach nie prawnych, a politycznych.
Doświadczenie Witolda Waszczykowskiego będzie wykorzystane, czy to na forum polskiego parlamentu, czy też Parlamentu Europejskiego. Witold Waszczykowski zrzekł się mandatu europosła, który przysługiwał mu po wyborze Janusza Wojciechowskiego na sędziego Europejskiego Trybunału Obrachunkowego. Minister Waszczykowski swojej przyszłości będzie szukał raczej w „kierunku politycznym”.

*wypowiedź dla portalu niezależna.pl (09.01.2018)

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika ruisdael

11-01-2018 [07:28] - ruisdael | Link:

Wybaczy Pan, ale bardziej wierzę p. Gadowskiemu.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

11-01-2018 [10:59] - zbieracz śmieci | Link:

Teek ,zagaił z angielska Ricardo ,nowy szef dyplomacji ma lata pracy za sobą w dyplomacji -policzmy w takim razie w latach 2016-2017 podsekretarz stanu w MSZ czyli ,zaliczę też ten rok pod światłym przywództwem Ricardo i noszenie za nim teczki w latach 1997-1988,lata świetlne temu a świat jest też inny .Wychodzi raptem dwa lata ale tylko dlatego ,że jestem dobrym człowiekiem.