Polska atakowana ‒ bo „nieposłuszna”

Organy Unii Europejskiej dalej atakują Polskę, tak jak czynią to od dwóch lat – od czasu, kiedy w wyniku demokratycznych wyborów polski parlament wyłonił polski rząd. W tym tygodniu mieliśmy kolejną rozprawę przed Trybunałem Sprawiedliwości UE w Luksemburgu odnośnie Puszczy Białowieskiej, a także zapowiedź posiedzenia Komisji Europejskiej w następna środę poświęconego „ocenie praworządności” w naszym kraju. Już za 4 dni KE może zwrócić się o uruchomienie artykułu 7. Traktatu Unii Europejskiej, która to procedura może zakończyć się sankcjami wobec kraju członkowskiego. Nie ma żadnych szans, aby sankcje przeciw Polsce weszły w życie, bo potrzeba na to jednomyślności krajów UE, a szereg państw będzie bronić Polski na zasadzie: „Dziś Warszawa – jutro my”. Bardzo trudno też będzie zebrać większość potrzebną do uruchomienia artykułu 7. - 22 państwa w Radzie Europejskiej lub 2/3 głosów w europarlamencie. Nasi wrogowie w UE wiedzą, że przegrają, ale wytaczają propagandowe działa po to, żeby psuć wizerunek Polski w świecie. A praworządność, Puszcza Białowieska czy Trybunał Konstytucyjny są tylko pretekstami, aby atakować Polskę – kraj, który przestał słuchać Brukseli czy Berlina.

*komentarz ukazał się w „Gazecie Polskiej Codziennie” (16.12.2017)
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

17-12-2017 [11:54] - xena2012 | Link:

,,Nie ma żadnych szans by sankcje wobec Polski weszły w zycie''.....No,niestety już przeforsowano że Polska ,Wegry i Czechy otrzymają 12mld mniej z budżetu UE za odmowę przyjęcia imigrantów.Już nawet nie uchodźców ale imigrantów zarobkowych,a odebrane nam kwoty  otrzymają pozostałe państwa UE.Może pan Czarnecki w swym optymizmie odniesie sie do tego.