Kukiz 15 czyli wilk w owczej skórze.

Wczorajsze głosowanie nad wotum nieufności dla premiera Morawieckiego pokazało , że „ król jest nagi”. Nie chodzi mi o premiera Morawieckiego a sposób głosowania  Pawła Kukiza i jego kamandy.

Kukiz i posłowie z jego stowarzyszenia Kukiz 15 , stanęło karnie w jednym szeregu z totalną opozycją z PO i .N głosują za wotum.

Nie jest to pierwszy raz gdy  Kukiz 15 głosuje tak jak PO i .N tak było w ustawach o sądownictwie, gdzie posłowie głosowali po uważaniu.

W głosowaniach ważnych dla PiS posłowie zachowują się różnie, a zachowania Kukiza i jego posłów jest nieprzewidywalne.

Swoją twarz Kukiz pokazał w głosowaniu nad wotum nieufności w sprawie nowego rządu Morawieckiego. To stanie w rozkroku odbiło się na samym  klubie Kukiz 15 , z którego odeszło najwięcej posłów, przeważnie do obozu Zjednoczonej Prawicy.

Wydaje mi się , że stanięcie Kukiz 15 w jednym szeregu razem z antypisem spowoduje dalsze odejścia posłów z jego klubu i spadki w sondażach.

Mówienie non stop o JOW-ach i partiokracji już się osłuchało a innych propozycji brak co jak wspomniałem spowoduje stagnację tego stowarzyszenia i powolne schodzenie ze sceny politycznej.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika smieciu

13-12-2017 [11:26] - smieciu | Link:

A czemu u diabła miałby popierać Morawieckiego? Zrobił tylko to co zrobiłoby pewnie wiele osób tutaj zaglądających, którzy wyrazili swoje zdanie na temat usunięcia Szydło.

Tym bardziej idiotyczny jest pomysł poparcia Morawieckiego w związku z działaniami jakie przecież wcześniej podjął jego ojciec, który próbował rozbić klub Kukiza.
Jak zwykle już zapomnieliście...
A przecież ta sprawa jasno pokazuje że gra Morawieckich jest starsza i ma głębsze podłoże niż się wydaje różnym komentatorom o pamięci do 3 miesięcy wstecz. W tej chwili wygląda to tak że Morawieccy od początku byli wyznaczeni na przejęcie PiSu. Stworzenia nowej platformy politycznej. Partii Centrum. Kornel Morawiecki tylko dlatego próbował rozbić klub Kukiza bo wiedział że PiS znajdzie się pod kontrolą jego syna. A dzięki nowym posłom była szansa na przejęcie całkowitej kontroli nad Sejmem. Być może nawet większości konstytucyjnej zakładając dodatkowo przekabacenie paru posłów tzw. „totalnej opozycji”. Z których przecież ostatnio dwóch wstąpiło do PiSu.
Dzisiaj pan się burzy na Kukiza przeciw Morawieckiemu. Chciałbym zobaczyć pana minę kiedy okaże się już jasno kto kieruje PiSem. Panu może wydawać się to niemożliwe ale zgodny chór „prawicowych” klakierów takich jak Janke i naprawdę wielu innych sugeruje że oni już wiedzą skąd będzie wiać wiatr.

Co nie znaczy że Kukiz jest całkiem ok. Sprawa sądów czy ostatni występ (z Dudą) na gali Polsatu nie świadczą pozytywnie o jego działaniach.
 

Obrazek użytkownika spike

13-12-2017 [20:34] - spike | Link:

"Kornel Morawiecki tylko dlatego próbował rozbić klub Kukiza bo wiedział że PiS znajdzie się pod kontrolą jego syna."
bajki z mchu i paproci, Morawiecki odszedł z całkiem innego powodu, powodu zdrady Kukiza.

Obrazek użytkownika Andy51

14-12-2017 [09:21] - Andy51 | Link:

Teoria w Twoim stylu.
 

Obrazek użytkownika Jabe

13-12-2017 [11:30] - Jabe | Link:

Kto nie z nami, ten wróg! Powinnością każdego jest bezwarunkowe popieranie jedynie słusznej przewodniej siły narodu!

Niby czemu Kukiz miałby poprzeć? Wszak roztaczający wizje wydawania gigantycznych kwot Mateusz Morawiecki jest jednym ze znienawidzonych i tu „banksterów”. Również dostosowywanie państwa do partii (likwidacja JOW) i rozbudowa aparatu partyjno-państwowego jest jak najbardziej wbrew temu, co Paweł Kukiz głosi. Oczywiście stanie okrakiem na barykadzie było niewłaściwe. Od kiedy jasne się stało, że nie chodzi o naprawianie państwa, powinien być jednoznacznie przeciw. Możliwe, że wewnętrzna „agentura” to blokowała.

Obrazek użytkownika xena2012

13-12-2017 [15:00] - xena2012 | Link:

,,Od kiedy stało się jasne,że nie chodzi o naprawianie państwa?'' To jak Pan widzi naprawianie państwa,co trzeba zrobić żeby go naprawić? Zapewne dać władzę w ręce PO i Nowoczesnej żeby znowu doprowadzić do ,kupy ,kamieni''  prawda?

Obrazek użytkownika Andy51

13-12-2017 [15:14] - Andy51 | Link:

Prawda i za tym jest Kukiz 15.

Obrazek użytkownika Jabe

13-12-2017 [16:01] - Jabe | Link:

Akurat Paweł Kukiz firmował pewne propozycje naprawy (odpartyjnienie przez odcięcie od dotacji i JOW).

Już Pani zwracałem uwagę, że z tego, że oni są źli, nie wynika, że Wy jesteście dobrzy. Niewątpliwie potrzebny jest przegląd i zniesienie ustaw, które beztrosko uchwalały poprzednie sejmy. Zamiast tego wzmogła się sraczka legislacyjna (z bublami w rodzaju ustawy Apteka daleko od domu). Za PO kulejąca administracja wymagała gruntownej naprawy. Po wyborach ta sama biurokracja stała się natychmiast siłą napędową dobrej zmiany. Za to pętla kontroli aparatu nad obywatelami i przedsiębiorcami zaciska się coraz bardziej. Niewątpliwie korzystając z koniunktury trzeba obniżyć podatki, jak to robią inne kraje, zamiast tego mnożą się pomysły dodatkowych opłat. No i miały być media narodowe, a jest prymitywna szczekaczka.

Obrazek użytkownika Andy51

13-12-2017 [16:26] - Andy51 | Link:

" Wy jesteście dobrzy" Wy tzn. kto ?

Obrazek użytkownika xena2012

13-12-2017 [16:50] - xena2012 | Link:

Ach ! znów to my i wy......

Obrazek użytkownika Jabe

13-12-2017 [16:58] - Jabe | Link:

Pani do mnie? Nie „my i wy”, tylko „oni i Wy”. Ja się od POPiS-u trzymam z daleka.

Obrazek użytkownika bercik1964

13-12-2017 [11:33] - bercik1964 | Link:

Tak swoją drogą to mamy tutaj sprzeczność :)

"Wczorajsze głosowanie nad wotum nieufności .." i "...głosując przeciwko wotum."

Z tego wynika, że zagłosowali "za" Premierem ...

Obrazek użytkownika Andy51

13-12-2017 [13:29] - Andy51 | Link:

Nie masz racji, przeciwko to znaczy przeciwko, nie głosowali za.

Obrazek użytkownika bercik1964

13-12-2017 [14:13] - bercik1964 | Link:

:)

Przecież wkleiłem cytat... a tu widzę już poprawione w tekście. Czujność zachowana! 

Aha, literka "c" się zgubiła przy okazji.