Ale numer! Szopka noworoczna przed Bożym Narodzeniem!!!

Oto mój komentarz na temat do powołania rządu Mateusza Morawieckiego.

I to by było na tyle, jak zwykł mawiać śp. profesor Katedry Mniemanologii Stosowanej Jan Tadeusz Stanisławski.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

Post Scriptum
Żarty żartami, ale takiego obciachu na tym szczeblu władzy nie pamiętam, choć przeżyłem wszystkich premierów od Bolesława Bieruta poczynając. Zniewolony na wejściu premier i to „ciamciaramcia” prezydenta Dudy! Nic tylko się pochlastać! Nie o takiej Polsce marzyłem! Bo najsmutniejsze jest to, że zarówno prezesa Kaczyńskiego, jak prezydenta Dudę, a także nowego premiera Morawieckiego szachuje niejaki Macierewicz.

I zmieniając imiona Orszuli na Beatę, aż się prosi tren VIII Jana Kochanowskiego zacytować:
A serce swej pociechy darmo upatruje. Z każdego kąta żałość człowieka ujmuje,
Nie masz zabawki, nie masz rośmiać sie nikomu.
Teraz wszytko umilkło, szczere pustki w domu,
I onym swym uciesznym śmiechem zabawiając.
To tego, to owego wdzięcznie obłapiając
Ani ojcu myśleniem zbytnim głowy psować,
Nie dopuściłaś nigdy matce sie frasować
 Wszytkiś w domu kąciki zawżdy pobiegała.
Tyś za wszytki mówiła, za wszytki śpiewała,
Jedną maluczką duszą tak wiele ubyło.
Pełno nas, a jakoby nikogo nie było:
Moja droga Orszulo, tym zniknienim swoim.
Wielkieś mi uczyniła pustki w domu moim…
”, koniec cytatu. Zacytowanie tego trenu Jana Kochanowskiego to mój przyznaję ponury żarcik.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jęzory Pasiukowski

11-12-2017 [18:46] - Jęzory Pasiukowski | Link:

Szanowny Panie, czy nie trafiał Pana szlag podczas ogladania zaprzysiężenia, że znowu w rządzie znalazło się tylu "nieestetycznych" ludzi. Czy udało się Panu znieść to z należytą godnością?

Obrazek użytkownika xena2012

11-12-2017 [20:16] - xena2012 | Link:

No to proszę się wreszcie pochlastać,już tyle lat Pan to zapowiada.Najlepiej  na Rynku Krakowskim albo w całonocnym.Publika na protest zapewniona.

Obrazek użytkownika spike

11-12-2017 [21:01] - spike | Link:

Ten pan już jest pochlastany, zaczął do chlastania swojego życia, dlatego został sam w sporadycznym towarzystwie 5- gwiazdkowej hrabiny, inne już się na nim poznały i zwiały :)
 

Obrazek użytkownika spike

11-12-2017 [21:09] - spike | Link:

Panie Echo TVNu!
Pan to jest wybitny mniemanolog samego siebie, mniema o sobie, że jest mądrzejszy od samego Boga.

" Nie o takiej Polsce marzyłem!"
pewnie razem przy butelczynie z Fredkiem Kiepskim, macie wiele wspólnego, od języka zaczynając, a mentalności kończąc :)))
 

Obrazek użytkownika Starszy Młotkowy

12-12-2017 [00:55] - Starszy Młotkowy | Link:

Chociem nieraz przez tego Autora sosponowany został (exemplum: wredny szubrawiec), przecież widząc trafność obserwacji Jego, nie mogę się powstrzymać od aplauzu , ale i śmiechu, choć z nieco ponurej  farsy, albo - jak chce Autor - Noworocznej Szopki Przedświątecznej. Zasię  humor dodatkowo poprawiają równie nieudolne, jak w onej Szopce, komenta kryjące łzy wściekłości i kompletnej dezorientacji.
P.S.  Po raz pierwszy od czasów szkolnych  popłakałem się był nad Kochanowskiego  trenem, ale nie - jako dawniej bywało - z żałości, ale z Pana Krzysztofowej  przewrotności, co ten tren tu nam przywołał.

Obrazek użytkownika spike

12-12-2017 [11:12] - spike | Link:

Pan "dochtor" własnej mniemanologii nie tylko takie dzieła profanuje, nawet w swej głupocie i prostactwie sprofanował modlitwę.
Pan z Czarnolasu, za szyderstwo z jego żalu, zapewne by kazał wychłostać tego prostaczka.
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

"Po raz pierwszy od czasów szkolnych  popłakałem się był nad Kochanowskiego  trenem, ale nie - jako dawniej bywało - z żałości, ale z Pana Krzysztofowej  przewrotności, co ten tren tu nam przywołał."

Widzimy, że panowie są tej samej młotkowej mentalności, nie ma dla was świętości.

Obrazek użytkownika Starszy Młotkowy

12-12-2017 [13:52] - Starszy Młotkowy | Link:

@spike
Oho! szarganie świętości! Ale spoko: nowy premier zapowiedział rechrystianizację Europy, to się skończą te szargania, a może nawet zacznie się Święta Inkwizycyja...

Obrazek użytkownika spike

12-12-2017 [20:04] - spike | Link:

"Oho! szarganie świętości!"
tego się spodziewałem, choć miałem nadzieję.
Świętości to szarga Gospodarz, a nie przystoi min. z dwóch powodów, jakby nie patrzeć, "yntelygent", do tego dr, więc rozwaga w słowie pisanym,
po drugie i najważniejsze, oznajmia, że katolik, więc można powiedzieć o takim człowieku?
Nic pozytywnego, nawet nie wyczuwa, że bluźni, głupi, czy tak zakłamany? po tekstach można założyć, że jedno i drugie.

Młotkowy, jak to młotkowy, coż można się po nim spodziewać, choć może zaskoczyć, ale nie tym razem.

Obrazek użytkownika Francik

12-12-2017 [01:37] - Francik | Link:

Drrrr mimo ogromnych wysiłków w kabotyństwie i chamstwie jednak Zdradka, Kazka od Ajzabel i Migalomana nie przebije. Ale w swoich staraniach nie ustaje - i chwała mu za to!

Obrazek użytkownika emilek

12-12-2017 [02:08] - emilek | Link:

A pan Krzychu w swoim stylu . Konstruktywnie z odrobina Jadu.
Nic innego nie wymysli .Ot tylko tak .
Aby komus Kostruktywnie Wbic szpileczke w dupe.

Obrazek użytkownika gorylisko

12-12-2017 [04:59] - gorylisko | Link:

kończ waść...wstydu oszczędź... ten szlachetny cytat z Sienkiewicza, chyba pana nie dotyczy... chętnie bym potraktował pana ale cepem bo szabla to zbyt szlachetne narzędzie...

Obrazek użytkownika xena2012

12-12-2017 [10:03] - xena2012 | Link:

To co pan Echo24 nazywa szopką wcale szopką nie jest. Fakt że poleciała glowa (na razie) tylko pani premier a reszta rządu tymczasowo pozostaje świadczy o naciskach  kto wie czy nie z zewnątrz. Symptomatyczne,że Tusk pospieszył z gratulacjami dla M.Morawieckiego i obietnicą ,,współpracy'' w sprawach Polski.Kiedy premierem została pani Szydło Tusk całkowicie zignorował jej wybór na premiera.Nie przesłał żądnych gratulacji a na zapytania odpowiadał,że to zbyt mało ważna wiadomość dla niego i Europy i lekceważył każdorazowo jej obecność na brukselskich spotkaniach. Premier Beata Szydło jednak potrafiła godnie i odważnie zareprezentować Polskę w Europie nie lękając się wyzwań.To nie to samo co nadskakiwanie Tuska czy usłużne nakładanie marynarki Jounckerowi.Być może dlatego stała się tak niewygodna,bo unijna atmosfera nad Polską zaostrza się i postawiono na  pana Morawieckiego . Sprawa rekonstrukcji reszty rządu stała się więc drugorzędna

Obrazek użytkownika Starszy Młotkowy

12-12-2017 [13:47] - Starszy Młotkowy | Link:

@xena2012
Premier Beata Szydło jednak potrafiła godnie i odważnie zareprezentować Polskę w Europie nie lękając się wyzwań

No jasne: nawet kwiatami witana była w Kraju za sławetną Victorię Brukselska 27:1. I okrzyczał ją  Pierwszy Dyplomatoł RP Waszczykowski nowym liderem Europy ! Niestety, dzisiaj w radiowym wywiadzie  Pierwszy Intelektualista Sejmowy Marek Suski stwierdził,że Kaczyński zrobił premierem Morawieckiego,aby UE uznała go za swojego. Widać nasłuchał się mediów niezależnych i wszyćko mu się pokićkało, biedaczek.

Obrazek użytkownika Lektor

12-12-2017 [10:53] - Lektor | Link:

"Nie o takiej Polsce marzyłem!"
Panie głupkowaty, my wiemy o "jako Polske" pan "marzyłeś" :  bez zmian - żeby było jak było !!!  A na fladze sierp i młot.
No i cóż tu komentować taką żenadę. A zabierz pan swoje zwłoki i odejdź pan stąd.