Nowy-stary duet

W prawdziwej telenoweli o rekonstrukcji rządu nastąpił happy end. Prawdziwym,a nie propagandowy. Mamy nowego premiera, ale prawie tak samo ważny jest styl, w jakim dotychczasowa Prezes Rady Ministrów rozstała się z tym stanowiskiem. Uczyniła to godnie i w poczuciu, że polityka jest grą zespołową. Beata Szydło zostaje w rządzie jako wicepremier do spraw społecznych. Będzie dalej kluczową postacią w naszym, Biało-Czerwonym, zespole. Dotychczasowy tandem Szydło-Morawiecki zostaje zastąpiony starym-nowym duetem Morawiecki-Szydło. A więc twórcza kontynuacja. Dobrze, że wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości i dotychczasowa premier przyjęła propozycję Prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, że będzie kluczowa osobą w polskim rządzie. To sygnał dla naszych wyborców, że drużyna gra w takim samym składzie, choć przeorganizowana, dalej mając – o czym musimy zawsze pamiętać! ‒ tych samych groźnych przeciwników: wewnętrznych i zewnętrznych. Nominacja dla Morawieckiego to sygnał, że stawiamy jeszcze bardziej na rozwój, gospodarkę i nowe miejsca pracy. Ale nie będzie to alternatywą dla dotychczasowej polityki prospołecznej. PiS zagwarantuje koniunkcję: i to, i to.

*komentarz ukazał się w „Gazecie Polskiej Codziennie” (09.12.2017)
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

11-12-2017 [11:03] - xena2012 | Link:

Przestałby sie Pan wygłupiać! Uważacie,że ciemny lud wszystko kupi? Jaki tandem! Teraz kiedy okazalo się ,że dymisja premier Szydlo nie przeszła tak bezbolesnie jak sadzono szuka się gwałtownie dla niej posady na otarcie łez.Co za wstyd. Dla kaprysu prezydenta ,bo to on stał za tą dymisją poswiecono pracowitą,utalentowaną,odważną kobietę i jak na ironie wymyślono dublujace się zajecie się sprawami socjalnymi od których przecież jest Rafalska.No chyba że i ona decyzją prezydenta z podpisem ,,mojego premiera'' tez zostanie zdymisjonowana.

Obrazek użytkownika Swisspola

11-12-2017 [13:51] - Swisspola | Link:

Widzi pani, wszystko się zgadza, poza jednym, małym szczegółem. Pani znów nie docenia JK i jego roli w tym przedsięwzięciu. W myśl zasady- wszystko, co złe to nie JK. Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

11-12-2017 [13:13] - zbieracz śmieci | Link:

Ricardotradycyjnie juz ma nowego pana i w łże 24 robi za niedorzecznika morawieckiego-wie co ten zrobi ,informuje o pierwszej podróży zagranicznej ,wszędzie go pełno  tylko nie w PE bo tam powinien siedzieć i pilnować co tam knują.

Obrazek użytkownika xena2012

11-12-2017 [16:38] - xena2012 | Link:

Przeczytałam wczoraj na portalu Salon24 wypowiedź a raczej notkę Eski (ciekawa) w związku ze zmianą premiera.Ponieważ premier Morawiecki nie może pełnic już dotychczasowych obowiazków--Ministra Finansów i Ministra Rozwoju Eska poddała myśl,że Beata Szydło byłaby świetna na stanowisku Ministra Rozwoju,jej zmysł organizacyjny,perfekcyjność właśnie ją by to satysfakcjonowało.Zamiast tego zaproponowano jej fikcyjne stanowisko nie odpowiadajace ani  talentom byłej premier ani pracowitości .Stanowisko Ministra Rozwoju pospiesznie otrzymał już czlowiek prezydenta pan Kwieciński a nam sie tu sadzi dyrdymały o tandemie.