Polska wygrywa bitwę o budżet UE

W czwartek Parlament Europejski przyjął budżet UE na rok 2018. Polska – wbrew szantażom ze strony greckiego komisarza Dimitrisa Awramopulosa, który nas i Węgry chciał karać za odmowę przyjęcie, głównie muzułmańskich, imigrantów, ale także wbrew pohukiwaniom różnych polityków, w tym niemieckich – nie otrzymała ani euro mniej niż otrzymać miała.

W związku z prawdziwą inwazją imigrantów zwiększono środki dla Europolu o prawie 4 miliony euro, agencji Eurojust ‒ prawie o 2 miliony oraz Europejskiego Urzędu Wsparcia w dziedzinie Azylu ‒ o 5 milionów. Dodatkowe 80 milionów euro przeznaczone zostało w związku z migracją na działania zewnętrzne na południowych i wschodnich granicach UE oraz na Bałkanach. Będzie więcej pieniędzy dla młodych rolników oraz na praktyki rolnicze, co dla Polski – kraju o największym, obok Grecji, procencie ludności zawodowo czynnej w rolnictwie – jest korzystne.

Aż o 110 milionów euro więcej przeznaczono na programy badawcze, co ewidentnie będzie sprzyjało najbogatszym państwom UE, które wykorzystają ten „kran finansowy” do zwrotu części swojej składki członkowskiej. Do aż 150 milionów euro zwiększono środki przeznaczone na działania na rzecz „zatrudnienia ludzi młodych”.

Polska wygrała bitwę – następne przed nami...

*pełna wersja komentarza, który ukazał się w „Gazecie Polskiej Codziennie” (02.12.2017)
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika angela

03-12-2017 [11:04] - angela | Link:

No i DZIĘKI BOGU, alleluja i do przodu. 
Dziękuję też za Pana komentarze. 

Obrazek użytkownika xena2012

03-12-2017 [14:03] - xena2012 | Link:

Właśnie ....nastepne bitwy przed nami. I tak w nieskończoność. UE liczy chyba na zmęczenie zarówno Polaków jak i władzy.