Berlin stawia teraz na Dżej Dżeja (J J ).

Berlin stawia teraz na Dżej Dżeja ( J J ).

Czyli bliżej Poznaniowi do Berlina niż do Warszawy.

Kto to jest ten Dżej Dżej ?

J J  vel „ Tęczowy Jacuś „ to kroczący w awangardzie lewackiego podstępu prezydent Poznania – Jacek Jaśkowiak.

Dzisiejsze wydanie ( 27.11.17 )berlińskiej Tageszeitung ( TAZ ) jest pełne peanów na temat J J ( przydomek nadała mu nie kto inny jak GW – brzmi prawie jak JFK )-  to według TAZ najbardziej postępowy prezydent dużego miasta w rządzonej przez „ .. nationalkonservative Wende „ - narodowokonserwatywną zmianę Polsce.

Kim to J J nie był lub nie  jest – i bokser i długodstansowiec i przedsiębiorcą i był stypendystą na uni w Bielefeld i impresario Jacka Kaczmarskiego no i -

najważniejsze -

J J jako pierwsz prezydent miasta kroczył dumnie w awangardzie   „ Schwulen und Lesbenmarsch „ - marszu gejów i lesbijek.

„ Pokazujemy naszą jedność, wolność i równość. Jako Poznaniacy chcemy w tej części Europy być, dla której demokracja jest najważniejsza „ ( moje wolne tłumaczenia za TAZ  ) – miał wykrzykiwać J J już w 2015 r podczas w.w. marszu równości.

TAZ pisze o Poznaniu tak:

Berlin i Poznań leżą 270 km od siebie ( mój dopisek -  a z Poznania do W-wy jest 310 km )

Eurocity ( w domyśle Deutsche Bahn ) robi tą trasę w trzy godziny.
Autem ( niemieckim )  po A2 jest też trzy godziny jazdy.

Najbardziej  mionumentalną budowlą Poznania jest ostatni zamek Hohenzollernów ( niemiecka konstrukcja ).

Poznań jest centrum przemysłu motoryzacyjnego – przede wszystkim (  niemieckiego)  VW .

J J bierze dzisiaj udział w konferencji „ Staedte als Innovationsorte der Zukunft „ ( Miasta jako przyszłe miejsca innowacji  - moje tłum ), która odbędzie się w Czerwonym Berlińskim Ratuszu.

TAZ pyta więc ?

„ Czy zaproszony również na konferencję ambasador Polski A.  Przyłębski będzie potrafił zachować dyplomatyczny spokój ? „

W domyśle – w takim towarzystwie.

Ja bym nie potrafił.

Na szczęście nie muszę.

Kierunek jest jasny – Berlin stawia na Europę Regionów i rządzących nimi lewackich towarzyszy.

Towarzyszka Merkel zapewne z wielką  chęcią przytuli do swojej bogatej piersi być może kierownika przyszłego  „ Warthegau „. niejakiego Dżej Dżeja.

W końcu ona też po trosze Poznaniana.

Jeśli PiS – owi nie uda się w wyborach odwojowac miast to … czarno widze przyszłość jedności Polski.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

27-11-2017 [17:20] - wielkopolskizdzichu | Link:

Wielkopolskę, nie tylko zresztą ją, pcha w objęcia Niemiec PiS swymi pomysłami. Jeśli idea podporządkowania samorządów, władzy centralnej - gabinetowi na Nowogrodzkiej - przejdzie to praktycznie, wszystkie duże ośrodki będą rządzone przez PO. Lewackie pomysły PiS niech zostaną tam gdzie się rodzą: od Konina na wschód.  Przy okazji nikt inny jak własnie Morawiecki ze wszystkich sił starał się przyciągnąć kapitał niemiecki  ulgami i dopłatami do gruntów, na których stawia się teutońskie fabryki.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

27-11-2017 [19:45] - rolnik z mazur | Link:

Wielokrotnie te pomysły konstuktywnie ( mam nadzieję ) krytykowałem. A co do polityki przyciągania  kapitału niemieckiego do Polski propagowanej nie tylko przez Morawieckiego ale i przez poprzedników to Niemcom tego dwa razy nie trzeba powtarzać. Jeśli dostają na dodatek ulgi wszelkiej możliwej maści od Polaków + rynek  i dodatkowo kasę od swojego rządu ( Mitteuropa Projekt ) to nic tylko  brać. To typowa polityka kompradorskich " elit ". Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika anakonda

27-11-2017 [20:40] - anakonda | Link:

To typowa polityka kompradorskich " elit ".
------------------------------------------------------------------------
Jednak jak by nie bylo to tubylcy maja miejsca pracy, a infrastruktura nie powstaje nad Renem czy Laba tylko nad Warta i Wisla i jakby cos, to zostanie w tubylczych rekach.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

27-11-2017 [21:15] - rolnik z mazur | Link:

Nie potrafię sobie wyobrazić sytuacji gdy niemiecki Wirtschaftsminister ściąga do Niemiec jakąś polską firmę i propnuje jej wszelkie możliwe ulgi inwestycyjne i na dodatek głośno się tym chwali w mediach - poczytując to za sukces. Pozdrawiam  ro z m.

Obrazek użytkownika StachMaWielkieOczy

27-11-2017 [23:49] - StachMaWielkieOczy | Link:

A potrafi pan sobie wyobrazic ze premier ( albo kanclerz) jakiego kraju ściąga ponad million niewyksztalconej biedoty z afryki polnocnej i proponuje jej wszelkie zapomogi spoleczne wikt i darmowe swiadczenia zdrowotne i na dodatek głośno się tym chwali w mediach - poczytując to za sukces. Pozdrawiam  SmO.

Obrazek użytkownika paparazzi

28-11-2017 [01:59] - paparazzi | Link:

Bingo.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

28-11-2017 [07:36] - rolnik z mazur | Link:

To już nie kwestia wyobraźni tylko smutny fakt - albo głupota albo wypełnianie jakiegoś szatańskiego planu. Z drugiej strony ściąganie dwóch milionów ukraińskich potencjalnie rezunów z banderowskiego bantustanu też wymaga wysilenia wyobraźni. Kto wie, czy nie po to tworzy się WOT ? - Bo chyba nie po to,  by " amatorzy z kałachami "  obronili nas skutecznie  przed profesjonalną armią złowrogiego watażki Putina ? Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

28-11-2017 [11:44] - Zygmunt Korus | Link:

A skład personalny tego WOT-u? Zna Pan? Ilu tam może być zakamuflowanych rezunów? Przecież wszystko to się dzieje na Podkarpaciu. Ukraińcy mają b. dobrze opanowaną sztukę wchodzenia w rozmaite formacje zbrojne, gdy tylko nadarza się jakaś okazja.
A Poznań? Co to znaczy podporządkowanie samorządów Centrali? Jeśli się tego nie zrobi, nawet siłą, to Polskę rozsypią sterowane siły odśrodkowe jak pudełko z puzzlami. Jak inaczej wyrwać te samorządy, które są w łapach swołoczy, antypolaków, choć zostały wybrane "elektoralnie"? Proszę spojrzeć na łatwe uleganie niemieckiej propagandzie np. na Śląsku (szarogęszenie się RAŚ). Jestem za zamordyzmem, jaki powinien mocniej wypływać z Nowogrodzkiej - na tym etapie nie da się inaczej.
 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

28-11-2017 [12:08] - rolnik z mazur | Link:

 "Proszę spojrzeć na łatwe uleganie niemieckiej propagandzie np. na Śląsku (szarogęszenie się RAŚ). Jestem za zamordyzmem, jaki powinien mocniej wypływać z Nowogrodzkiej - na tym etapie nie da się inaczej."  Zwłaszcza, że za tym szarogęsieniem stoją finanse. Ma pan rację, że bez autorytarnych,  zdecydowanych i skutecznych  reform czeka nas marazm i kto wie czy nie rozpad państwa. Niemcy dysponuja niesamowitą siłą ekonomicznego przyciagania. Sam doświadczam tego  na własnej skórze pracując w reichu    na ich dobrobyt. Pozdrawiam ro z m.
 

Obrazek użytkownika anakonda

28-11-2017 [15:31] - anakonda | Link:

" Niemcy dysponuja niesamowitą siłą ekonomicznego przyciagania. Sam doświadczam tego  na własnej skórze pracując w reichu  na ich dobrobyt. "
----------------------------------------------------------------------------------------------
Wierze Panu, gdyby bylo inaczej z ta " niesamowitą siłą ekonomicznego przyciagania " nie pracowalby Pan na " ich dobrobyt " . :)

Obrazek użytkownika StachMaWielkieOczy

28-11-2017 [18:39] - StachMaWielkieOczy | Link:

Dokladnie ; )
" nie pracowalby Pan na " ich dobrobyt " . :) 
A tak przynajmniej pozna w pracy co to tzw " deutsche Zucht und  Ordnung" ... to dla polskiego rolnika moze byc doswiadczeniem zycia. Moze kiedys tez doceni te niemieckie inwestycje w Polsce dajace prace Polakom czesto dobrze platna i wykwalifikowana
w porownaniu do prac wykonywanych przez Polakow w Niemczech. Zwlaszcza ze pracujacy w nich Polacy pracuja u siebie 
przy rodzinach i placa podatki do polskiej regionalnej kasy zamiast dofinansowywac niemiecki socjal i biedote z Afryki polnocnej.
Ponadto coraz czesciej Niemcy tracacy prace na poczet tanszych Polakow traktuja ich jak wlasnie takich "Ukraincow"
zabierajacych im prace ....  zwlaszcza teraz kiedy karmieni sa podobna retoryka ze Polacy to nazisci i ksenofoby 
z nazistowskiego Banustanu.    
Teraz przynajmniej wiadomo skad u niego tyle zazdrosci i nienawisci dla tych co moga pracowac u siebie w Polsce ( zwlaszcza w niemieckiej firmie)
bo czuje sie w Niemczech dokladnie takim  "polskim Ukraincem" z nazistowskiego Banustanu

 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

28-11-2017 [12:42] - wielkopolskizdzichu | Link:

"A Poznań? Co to znaczy podporządkowanie samorządów Centrali? Jeśli się tego nie zrobi, nawet siłą,"
Pałkami czy czołgami? Jedno i drugie Poznań zna.

Obrazek użytkownika anakonda

28-11-2017 [15:21] - anakonda | Link:

Ja tak, bo rzeczywistosc to potwierdza  ( w Bawarii w latach 50 - 60, a po zjednoczeniu Niemiec we wschodnich Landach bylej NRD dzieje sie tak do dzis.)
Wiele firm, takze w Niemczech, korzysta z podobnych preferencji jesli sie osiedla lub otwiera filie na terenach " uznanych " za struktualnie slabo rozwiniete.
Ponizej podaje przyklad z niemieckiego podworka:
https://www.noz.de/lokales/dis...
Niestety w relacjach z Polska czy innymi wschodnioeuropejskimi panstwami faktor korupstwa ma nie male znaczenie przy podejmowaniu odpowiednich decyzji
pozwalajacych na lokalizacje danej inwestycji, C’est la vie.