Jak odróżnić człowieka od świni?

Mądra władza, jeżeli widzi możliwość uniknięcia prowokacji to jej unika. Chodzi mi oczywiście o zaproszenie Donalda Tuska na uroczystości Święta Niepodległości. Nie trzeba było długo czekać, aby przekonać się jaki jest cel podróży tego parobka i podnóżka kanclerzycy Niemiec, Angeli Merkel. Zaraz po wylądowaniu w Warszawie Tusk powiedział: To jest święto wszystkich Polaków. Święto Niepodległości było, jest i będzie świętem wszystkich Polaków, a nie jednej partii. Żaden polityk w Polsce nie ma i nie będzie miał monopolu na patriotyzm. Jestem przekonany, że to święto można obchodzić z uśmiechem na ustach i z radością w sercu, bo naprawdę jest z czego się cieszyć, z czego być dumnym. Bez wrogich okrzyków i bez zaciśniętych pięści.
 
Przez osiem lat rządów PO-PSL, a szczególnie po tragedii smoleńskiej nasłuchaliśmy się o zdrajcy Tusku robiącym żółwiki z Putinem. O dyplomatycznym polsko-rosyjskim spisku rządu zdrajców wymierzonym w prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Po rządami Tuska dochodziło do prowokacji służb specjalnych oraz bicia przez policjantów po cywilnemu, Bogu ducha winnych uczestników patriotycznych Marszów Niepodległości. Tusk później w bezczelny sposób dziękował policji za profesjonalizm. To ówczesna władza wpuściła do Polski uzbrojonych niemieckich lewackich bojówkarzy, którzy zaatakowali członków historycznych grup rekonstrukcyjnych biorących udział w uroczystościach z okazji Święta Niepodległości. Przez lata rządów Tuska dostaliśmy mnóstwo dowodów na to, że mamy do czynienia ze zdrajcą kupczącym naszym narodowym interesem i polską racją stanu. Człowiekiem, który niedługo po likwidacji polskiego przemysłu stoczniowego otrzymał z rąk Angeli Merkel wysokie odznaczenie, a dziś jako „król Europy” opowiada się za wprowadzeniem sankcji przeciwko Polsce.
 
Dzisiaj słyszymy, także od przedstawicieli prawicowych mediów i niektórych polityków obozu rządzącego, że zaproszenie wysłane do Tuska przez prezydenta Dudę to rutyna. Wmawia nam się, że to zaproszenie wyraża szacunek dla ciągłości państwa, a pan prezydent robi tak co roku wystosowując do wszystkich byłych prezydentów i premierów zaproszenia na święta 3 maja i 11 listopada. Rozumiem, że gdyby żył Jaruzelski to on również zostałby zaproszony z tego samego klucza, pomimo że był zdrajcą, zbrodniarzem i sowieckim agentem, który wydał wojnę pragnącemu wolności polskiemu narodowi. Rutyna i dbałość o historyczną ciągłość państwa wymagają zapraszania Aleksandra Kwaśniewskiego (TW „Alek”), który pijany jak furman słaniał się na cmentarzu w Charkowie nad grobami pomordowanych Polaków. Tuska koniecznie należało zaprosić, chociaż mówiąc kolokwialnie olewał on nie tylko zaproszenia na Święto Niepodległości w 2015 i 2016 roku, ale ostentacyjnie zlekceważył Andrzeja Dudę wyrzucając do kosza na śmieci jego zaproszenie na uroczystość zaprzysiężenia na prezydenta.
 
Powiem szczerze, że mam gdzieś taka rutynę, dbałość o historyczną ciągłość państwa i prezentowanie rzekomej wysokiej politycznej klasy. Nie przemawiają do mnie słowa prezydenckiego „Czerepacha” Łapińskiego (© Piotr Lewandowski), który mówi, że narodowe święta: powinny nas łączyć bez względu na to, z jakiej partii jesteśmy i bez względu na sympatie polityczne. Czy ktoś tu czasem nie mąci Polakom w głowach? Z dnia na dzień osobnicy przedstawiani przez lata jako zdrajcy złodzieje i szkodnicy wysługujący się obcym państwom stają się ludźmi różniącymi się od nas jedynie odmiennymi sympatiami politycznymi bądź partyjną przynależnością? Czy nie rozumiecie, że z premedytacją zakłócacie Polakom możliwość i umiejętność rozróżnienia dobra od zła?  Dlaczego na co dzień słyszymy, że Tusk powinien siedzieć, a z okazji święta ogłaszacie amnestię dla zdrajcy? Co jest w waszych ustach szczere i prawdziwe? Okrzyki, na krzyż z nim! czy, uwolnić Barabasza!?  Czy chcecie abyśmy zostali doprowadzeni do takiego stanu jak Orwellowskie zwierzęta z folwarku?   
 
Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim.
George Orwell – „Folwark zwierzęcy”
 
Felieton opublikowany w „Warszawskiej Gazecie”                        
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika StachMaWielkieOczy

20-11-2017 [23:52] - StachMaWielkieOczy | Link:

"narodowe święta: powinny nas łączyć bez względu na to, z jakiej partii jesteśmy i bez względu na sympatie polityczne."
... i dokladnie tak jest..
Narodowe święta łączą Polakow ... ale tylko Polakow...
Kundle pelniace  obowiazki Polaka czuja sie w te dni obco i nieswojo. Skargi i ujadanie slychac tylko z bardzo konkretnych srodowisk
 

Obrazek użytkownika Swisspola

21-11-2017 [09:07] - Swisspola | Link:

Proszę sobie przypomnieć orzącego byka, któremu ptaki propagandy z farmy zwierząt szepczą do ucha. Niby byk a się głupot przestraszył. Komunizm i lewactwo to kara za głupotę, głupotę że ktoś coś nam darmo da! Za 500 PLUS też będziemy musieli jako społeczeństwo zapłacić. Bez obaw!
 

Obrazek użytkownika Lektor

21-11-2017 [10:15] - Lektor | Link:

"Za 500 PLUS też będziemy musieli jako społeczeństwo zapłacić. Bez obaw!"

Przypomniałem sobie, ale inną wersję o orzącym byku:  Jeśli ktoś pisze takie komentarze, a przy tym haruje jak orzący byk to jest głupi jak osioł.

Obrazek użytkownika Swisspola

21-11-2017 [12:48] - Swisspola | Link:

Pozwolę sobie mieć odmienne zdanie,
osłem jest ten, kto uważa, że coś darmo dostanie!

Pozdrawiam serdecznie :-)

Obrazek użytkownika ruisdael

21-11-2017 [10:25] - ruisdael | Link:

W przypadku posła Kierwińskiego jest to niemożliwe.

Obrazek użytkownika Lektor

21-11-2017 [10:26] - Lektor | Link:

Jak odróżnić człowieka od świni?

Jedną z różnic jest to, że świnie nie chodzą na wybory. Ale kiedy córeczka pytała mamy stonogi kto to jest człowiek, to ta odpowiedziała, że taki dziwoląg który ma 2 nogi.

Tuska żółwiki powinniśmy pokazywać codziennie !!!  
A pozatym:
Tusk to człowiek który robił rzeczy dobre i złe ,ale rzeczy dobre robił źle ,a rzeczy złe robił dobrze.
https://m.facebook.com/story.p...
 

Obrazek użytkownika angela

21-11-2017 [12:13] - angela | Link:

Mówić świnia, to dla nich komplement.
Bo świnia, to sympatyczne, zwierzę, które żywi ludzi,  łatwo łapie kontakt z człowiekiem, chrumka i rozmawia po swojemu. 
Żywi człowieka i daje doskonały produkt uboczny w postaci obornika. 
Natomiast ta zgraja, obszczymurkow, opłacanych sowicie przez naszych wrogów, oplatala nas jak czarne pająki, i wysysaja wszystkie siły zywotne z Polski 
Szkodzą, niszcząc kraj z premedytacją,jak tylko to możliwe, ośmieszaja i judza,  bo takie mają zadanie. 
W następstwie tego, strach o swoją skórę, popycha ich do działań zbrodniczych. 
I koło się zamyka. Tylko radykalne przecięcie tej pajęczyny, bo u nich wszystkie chwyty dozwolone.