Chyba wiem, z kim Gowin zamierza się docelowo porozumieć!

Jarosław Gowin właśnie ogłosił, że jego nowa partia będzie nosić nazwę „POROZUMIENIE” i wszyscy główkują, co było przyczyną takiego, a nie innego politycznego znaku towarowego nowej partii niepokornego ministra rządu Beaty Szydło.

A ja sobie myślę, czy nie było przypadkiem tak, iż legalistyczne tuzy z Wszechnicy Jagiellońskiej wzięły pana prezydenta Dudę na bok i powiedziały mu: „Andrzejku! Jak się z nami nie dogadasz to z twoją prezydenturą może być różnie, bo wiesz dobrze, że z międzynarodową mafią opiniotwórczych instytucji prawnych ze stolicą w Wenecji i terenowym oddziałem w Brukseli za cholerę nie wygrasz” (?).

Więc tak sobie kombinuję, że ostatnio z prezydentem Dudą nie tylko Jarosław Kaczyński cichaczem rozmawiał, lecz być może także Jarosław Gowin?

Czemu mi to przyszło do głowy?

Bo przecież zarówno Gowin, jak i Duda studiowali na Uniwersytecie Jagiellońskim, na domiar złego jeden filozofię, drugi zaś prawo, czyli wydziały, które są matecznikiem lewactwa Trzeciej RP – patrz moja notka pt. „Różowy matecznik: https://www.salon24.pl/u/salonowcy/683996,rozowy-matecznik. Dlatego też właśnie moim zdaniem jeden i drugi mają kompleks uległości wobec poprawnego politycznie salonu III RP podwawelskiego Krakówka, a tę ich czołobitność na swój prywatny użytek nazywam „salonowym syndromem podkarpacko jagiellońskim” i bynajmniej nie o dynastię Jagiellonów mi chodzi, lecz o to, że obydwaj panowie się na Podkarpaciu urodzili, zaś wspomnianym piętnem się zarazili w czasie studiów na niegdyś szacownej Wszechnicy Jagiellońskiej, która niestety w ostatnich dekadach została zdominowana ideologicznie przez para-feudalne rządy dusz zwichniętych etycznie post-komunistów o pezetpeerowskim rodowodzie - czytaj: https://www.salon24.pl/u/salon... .

Powiem więcej. Obydwaj panowie zostali polityczne ukształtowani przez środowisko Unii Wolności, gdzie polityczne szlify zdobywali, a wszyscy przecież wiemy, że czym skorupka za młodu nasiąknie, tym już będzie zawsze trącić.

Powiem jeszcze więcej. Zarówno prezydent Duda, jak minister Gowin na wskroś przesiąkli Krakowem, w którym od czasów króla Ćwieczka nic się nie zmieniło, a w Królewskim Mieście od zawsze hołdowano trzem galicyjskim sakramentom o nazwach: serwilizm, oportunizm i konformizm, zaś największym marzeniem tubylców było, żeby zawsze było tak jak było.  

Więc może dwaj przyjaciele z boiska Unii Demokratycznej doszli do wspólnego wniosku, że do sprawnego rządzenia Polską potrzebne jest doraźne porozumienie z partią Kaczyńskiego, ale na dłuższą metę nie da się sprawnie rządzić przy wsparciu, choćby nawet „większej połowy” Polaków?
I choć pewnie gromy znów spadną mi na głowę zaryzykuję tezę, że być może rzeczeni panowie uznali, iż uwikłany w wojnę polsko polską PiS do powszechnej zgody nie jest w stanie doprowadzić, a na domiar złego ostatnio nieprzystojnie przegina kolanem ustawy dopychając, zaś jego działacze, szczególnie ci jajogłowi, jak Terlecki, Kuchciński, Lipiński, którym nadal powierzono stanowiska decyzyjne w państwie nie zmienią już mentalności obciążonej zaszłościami jeszcze z czasów komuny, - więc docelowo należy się ponad ich głowami porozumieć, jak trzeba przyznać szczerze mówi nazwa nowej partii Gowina?  

Wszyscy także wiemy, że pan prezes Jarosław Kaczyński to niezwyczajnie politycznie kumaty jegomość i być może w ostatnich dniach to nie z powodu grypy tak go głowa rozbolała, iż nie przyszedł na kongres nowej partii Gowina?

Rany Boskie! Ci ja gadam! Co ja gadam!

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Głowacki Sławomir

04-11-2017 [19:44] - Głowacki Sławomir | Link:

Wciąż tylko takie różne domysły,oczekuję żeby w końcu było wiadomo kto jest kim,swój czy wróg.Jak prawidłowo dokonywać wyborów gdy po czasie  ten nasz okazuje się "ichnim.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

05-11-2017 [15:49] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Dłowacki Sławomir

Szczerze? Jeszcze tak ogłupiały jak teraz nie byłem. Nie mam pojęcia, co przyniesie jutro.

Obrazek użytkownika xena2012

04-11-2017 [20:27] - xena2012 | Link:

,,Rany Boskie !Co ja gadam,co ja gadam''.....Nic takiego o czym by wróbelki nie ćwierkały od dawna ,a my nie wiedzielibyśmy. Kwestią czasu pozostaje kiedy nowa partia o dumnej nazwie Porozumienie stanie sie równie dumną patią POrozumienie a po dodatkowym ,,,ubogaceniu'' zachwyconym Kukizem, kastą sądowniczą,tranxferami z innych partii obwoła się partią prezydencką.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

04-11-2017 [21:48] - Krzysztof Pasie... | Link:

@xena

",,Rany Boskie ! Co ja gadam,co ja gadam''.....Nic takiego o czym by wróbelki nie ćwierkały od dawna ,a my nie wiedzielibyśmy..."
-------------------------
Pani zawsze wszystko wiedziała. Szczególnie, jak Pani przeczytała to, pod co się potem podpięła.

Obrazek użytkownika xena2012

05-11-2017 [07:00] - xena2012 | Link:

Nie muszę się pod nic podpinać,wystarczyło śledzić z uwagą scenę polityczną i wyciągać wnioski. Nawet jak się jest pisowskim ortodoksem i oszołomem.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

05-11-2017 [10:38] - Krzysztof Pasie... | Link:

@xena 2012

No, już dobrze! Proszę mi wybaczyć tę drobną uszczypliwość i przyjąć kwiatki - vide: https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Starszy Młotkowy

04-11-2017 [23:54] - Starszy Młotkowy | Link:

Bo przecież zarówno Gowin, jak i Duda studiowali na Uniwersytecie Jagiellońskim, na domiar złego jeden filozofię, drugi zaś prawo, czyli wydziały, które są matecznikiem lewactwa Trzeciej RP

(...)niegdyś szacownej Wszechnicy Jagiellońskiej, która niestety w ostatnich dekadach została zdominowana ideologicznie przez para-feudalne rządy dusz zwichniętych etycznie post-komunistów o pezetpeerowskim rodowodzie.

(...) Zarówno prezydent Duda, jak minister Gowin na wskroś przesiąkli Krakowem, w którym od czasów króla Ćwieczka nic się nie zmieniło, a w Królewskim Mieście od zawsze hołdowano trzem galicyjskim sakramentom o nazwach: serwilizm, oportunizm i konformizm, zaś największym marzeniem tubylców było, żeby zawsze było tak jak było. 

Znienawidzony przez Pasierbiewicza od Boya zapożyczony "krakówek", skąd wyszła I,Kadrowa i gdzie 30.X.1918 r. rozbrojono pierwszy w austriackim zaborze odwach żołnierski (pod Ratuszem na Rynku Gł.), a wcześniej  naczelnik Kościuszko  rozpoczynał swoją Insurekcyą przeciwko pierwszym zaborcom, to dla Pasierebiewicza siedlisko oportunizmu, sewilizmu, konformizmu, gdzie największtym marzeniem "tubylców" (do których z urodzenia Paisebiewivcz chyba sie nie zalicza) jest, żeby nic się nigdy nie zmieniło, w którym to "krakówku" od 651 lat funkcjonuje owa Wszechnica Jagiellońska znana do dzisiaj nie tylko w  "krakówku", a na którą nigdy nie dostałby się K.Pasierbiewicz, a jedynie plątał się wokół uniwersyteckich luminarzy, co go do pewnego czasu tolerowali, dla wielce tym  sfrustrowanego i cierpiącego na  swoistą fobię Pasierbiewicza Alma Mater Jagiellonicva to matecznik lewactwa, komunistów, postpezetpeerowców.
No to po raz kolejny Pasierbiewicz wylał tu swoje kompleksy.frustracje,jadowite żale i trochę pomyj zarówno na to miasto, jak i na tę uczelnię.
Na co zwraca czytelnikom uwagę - no kto? Wiadomo,przynajmnien kumatemu Pasierbiewiczowi, że to na pewno
Emprofuj

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

05-11-2017 [10:42] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Prof. Starszy Młotkowy

W wolnej chwili zapraszam do lektury - vide: https://www.salon24.pl/u/salon...

Obrazek użytkownika Starszy Młotkowy

05-11-2017 [12:58] - Starszy Młotkowy | Link:

Już uświadomiłem Panu, że jego popisy na tzw. Saloonie, które tu są wiecznie przywoływane mnie nie interesują -  może by tak coś od siebie, bez tego odsyłania do Saloonu, hę?

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

05-11-2017 [15:52] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Starszy Młotkowy

"może by tak coś od siebie, bez tego odsyłania do Saloonu, hę?..."
-------------------
Proszę bardzo - vide: https://naszeblogi.pl/45318-mi...

 

Obrazek użytkownika Starszy Młotkowy

05-11-2017 [17:16] - Starszy Młotkowy | Link:

I znowu to odwoływanie się do najwyższego autorytetu czyli do siebie i swoich starych  wypocin.

Obrazek użytkownika gorylisko

05-11-2017 [00:30] - gorylisko | Link:

no jak to z kim ? Gowin musi porozumieć sie z panem drrrrrr, uzyskać błogosławieństwo drrrrra i wszystkich świętych ktorzy sympatyzuja z drrrrr a a nawet go uwielbiaja jak cholera ;-)

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

05-11-2017 [10:45] - Krzysztof Pasie... | Link:

@gorylisko

W przeciwieństwie do Pana, Starszy Młotkowy choć wredny i szubrawy to inteligencji nie można mu odmówić.

Obrazek użytkownika Starszy Młotkowy

05-11-2017 [12:53] - Starszy Młotkowy | Link:

A Pasierbiewiczowi choć inteligentny, to wredności i szubrastwa nie można mu odmówić.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

05-11-2017 [15:54] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Starszy Młotkowy

"A Pasierbiewiczowi choć inteligentny, to wredności i szubrastwa nie można mu odmówić..."
--------------------
Ten komentarz znacząco obniża Pański iloraz inteligencji. Kiepski poziom.

Obrazek użytkownika Starszy Młotkowy

05-11-2017 [17:13] - Starszy Młotkowy | Link:

Oczywizda: przecież inteligencja to  wychwalanie K.Pasierbiewicza za jego inteligencję - czyż nie?

Obrazek użytkownika Starszy Młotkowy

05-11-2017 [13:17] - Starszy Młotkowy | Link:

Muszę przeprosić z popełniony błąd w odpowiedzi dla p.Pasierbiewicza (której chyba Admin  nie zablokuje?): napisałem,że Pasierbiewicz jest inteligentny, a przecież gdyby takim był, to w odpowiedzi na mój konkretny komentarz o Krakowie i UJ nie spostponowałby mnie od wrednych szubrawców, lecz odpowiedziałby konkretnymi merytorycznymi kontrargumentami - nieprawdaż?

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

05-11-2017 [15:55] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Starszy Młotkowy

Każdym kolejnym komentarzem pogrąża się Pan coraz bardziej. Wszyscy to widzą.

Obrazek użytkownika Starszy Młotkowy

05-11-2017 [21:20] - Starszy Młotkowy | Link:

Oczywizda, przecież wszyscy to niezłomny czy niezależny (od rozumu?) J.Pasierbiewicz z krakówka.

 

Obrazek użytkownika xena2012

05-11-2017 [17:20] - xena2012 | Link:

Uszczypliwości,inwektywy,podliczanie braków intelektu.....A moze by tak w końcu coś merytorycznie?

Obrazek użytkownika Starszy Młotkowy

05-11-2017 [17:24] - Starszy Młotkowy | Link:

@Xena2012
No właśnie... Dotyczy także autorki tego wpisiku.

Obrazek użytkownika xena2012

05-11-2017 [18:58] - xena2012 | Link:

Autorka wpisiku juz sie wypowiedziała wyżej bez niepotrzebnych inwektyw,oceniania stopnia cudzej inteligencji,zlosliwości.

Obrazek użytkownika Starszy Młotkowy

05-11-2017 [19:00] - Starszy Młotkowy | Link:

Bez oceniania nawet Pasierbiewicza?!?

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

06-11-2017 [09:18] - Krzysztof Pasie... | Link:

@ALL

Przeczytajcie Państwo proszę komentarze dodane do tej notki. Przecież to jakiś paranoiczny obciach. Niezmiennie od lat ta sama grupa oszołomów ulewa z siebie jakąś toksyczną nienawiść. Jak tak dalej pójdzie Nasze Blogi umrą, bo nikt oprócz kilku zboczeńców nie lubi czytać tak żenujących komentarzy. Administracja musi znaleźć na to jakiś sposób.

Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika spike

06-11-2017 [15:07] - spike | Link:

Echo
"nikt oprócz kilku zboczeńców nie lubi czytać tak żenujących komentarzy. Administracja musi znaleźć na to jakiś sposób."

"Nie ma skutku, bez przyczyny"
Ilość wylanych przez pana wszelakich inwektyw na komentujących, szczególnie jako były akademik, przekracza wszelkie normy, nie tylko dobrego wychowania, którego los panu odebrał, choć tragicznie, to i tak nie upoważnia pana do takiego zachowania, powyższy cytat pokazuje kim jest.

Zgadza się, Administracja powinna coś zrobić, ale chyba z panem, na innych blogach czegoś takiego nie ma.

Obrazek użytkownika Starszy Młotkowy

06-11-2017 [16:45] - Starszy Młotkowy | Link:

Jednym ze zboczeńców czytających te komentarze jest wobec tego sam autor. Bo że jest on niepomienie nadętym bufonem i megalomanem, wynika z jego wpisów, a zwłaszcza z ustawicznego powoływania się na wszystkie swoje poprzednie wpisy tu i na tzw."salonach", a także z notki na profilu. A to, że swoich czytelników traktuje jako oszołomów, bo nie podzielają jego wzniosłych myśli, to już jest wytłumaczalne  ogólną tendencja traktowania w Polsce przeciwników politycznych.