Potęga propagandy?

  Nikt nie lekceważy siły propagandy.  Wszyscy pamiętają skutki propagandy komunistycznej i działalności Goebbelsa.  Pomału zaczyna się odkrywać, że Średniowiecze wcale nie było mroczne, a wyprawy krzyżowe były bardziej aktem samoobrony Zachodu niż imperialistyczną agresją.  Z okazji pięćsetlecia Reformacji przypomniano, iż sukces Marcina Lutra opierał się na intensywnie prowadzonej propagandzie,  Coryllus [Gabriel Maciejewski] twierdzi nawet, że cała sztuka i literatura to tylko wytwory propagandowe.  A jednak....

  Od ponad 12 lat trwa w przeważającej większości polskich mediów niezwykle intensywna kampania skierowana przeciw PiS, czy szerzej - przeciw prawicy.  Użyta w niej mowa nienawiści przekracza wszystko, co znaliśmy przedtem.  Dwa lata temu PiS wygrało wybory i rządzi obecnie w Polsce.  W ostatnich sondażach przekracza 40% poparcia.  Prowadząca ten hejt "Gazeta Wyborcza" stale traci czytelników, a i TVN miewa kłopoty.  Wygląda na to, że propagandowa para idzie w gwizdek.

  Wciąż działa ona na niezbyt zrównoważone jednostki doprowadzając je czasem do czynów desperackich, takich jak morderstwo dokonane przez Cybę, czy niedawne samospalenie Piotra S.  Jej wpływ na masy jednak słabnie.  Dlaczego?  Są dwa czynniki.  Po pierwsze - zużycie materiału.  Powtarzane w kółko te same obelgi i hasła przestają zwracać czyjąkolwiek uwagę.  Po drugie - powoli podnasi sie poziom wiedzy o tym, czym była PRL, na czym polegała "transformacja ustrojowa", jak wygląda prawdziwa historia Polski.  Wychodzą na jaw coraz to nowe afery firmowane przez Antypis.

  Ludzie zauważyli, iż przez całe lata byli okłamywani i po prostu przestali wierzyć propagandzie.  Ona jest przecież potężna tylko wtedy, gdy wzbudza zaufanie wielu.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

02-11-2017 [14:04] - Jabe | Link:

Nie zauważa Pani, że mowa nienawiści przekracza wszystko, co znaliśmy przedtem (acz niebezprecedensowa, prawda?) zelżała w ostatnich latach. W świadomości publicznej pojawiły się za to dzieła patriotycznych kelnerów.

Tymniemniej wolałbym, żeby zdanie Powtarzane w kółko te same obelgi i hasła przestają zwracać czyjąkolwiek uwagę wzięto sobie do serca.

Obrazek użytkownika Pers

02-11-2017 [14:33] - Pers | Link:

"powoli podnasi sie poziom wiedzy o tym, czym była PRL, na czym polegała "transformacja ustrojowa", jak wygląda prawdziwa historia Polski."

Odetchnąłem z ulgą. Jakie to szczęście, że cała wierchuszka PiS razem z prezesem urodziła się wczoraj.

Obrazek użytkownika Głowacki Sławomir

02-11-2017 [18:58] - Głowacki Sławomir | Link:

Wiadomo,są tacy co sieją propagandę,ale byłoby wskazane aby ktoś mówił też prawdę.Dwa lata temu obiecywano nam tę prawdę.Pan Prezydent Andrzej Duda.Pan Jarosław Kaczyński.
Dzisiaj Mówią nam że dla naszego dobra będzie lepiej gdy tej prawdy nie poznamy.

Obrazek użytkownika Swisspola

03-11-2017 [10:52] - Swisspola | Link:

"Powtarzane w kółko te same obelgi i hasła przestają zwracać czyjąkolwiek uwagę. "

I tutaj się z panią zgadzam, pomimo że w myśl gebelsowskiej teorii kłamstwo powtarzane 1000 razy staje się prawdą, to należy dodać, o ile się wcześniej nie wyświechta i zdewaluuje. Innymi słowy, o ile ludzie nie zmądrzeją!

Natomiast nie zgadzam się z pani stwierdzeniem, że:

"Wygląda na to, że propagandowa para idzie w gwizdek."

Niestety pani wpis jest tego najlepszym przykładem i zaprzeczeniem tej tezy. Już spotkałem idiotów, którzy twierdzili, że tamta propaganda była bebe, a ta nowa jest ok i wręcz konieczna.

Wie pani, gdzie leży różnica między inteligentem a idiotą? Obaj popełniają błędy, tyle tylko, że idiota ciągle te same. Dokładnie tak jest z propagandą. Inteligent da się raz oszukać propagandzie, idiota ciągle daje jej się oszukiwać, i jest absolutnie obojętne, z jakich ust czy głośników ona płynie, czy jest ona pro europejska, czy pro narodowa! Każda propaganda bazuje na półprawdzie, oszustwie i pokrętnych celach, których to ofiarami w demokracji są niestety nie tylko idioci!

Obrazek użytkownika szara_komórka

03-11-2017 [16:11] - szara_komórka | Link:

Propaganda.
"Wciąż działa ona na niezbyt zrównoważone jednostki doprowadzając je czasem do czynów desperackich".
Jeżeli Cyba i Piotr S. to jednak zwolennicy PO nasuwa się stwierdzenie, że to zwolennicy PO są bardziej podatni na propagandę (jaka by ona nie była).
Kobiety z torbami na głowach, leżąca na asfalcie młodzież tupiąca w barierki - potwierdzają taką konstatację.
A nazywali zwolenników PIS-u oszołomami!