SZLACHETNA INICJATYWA

SZLACHETNA  INICJATYWA! – prezydent Andrzej Duda ustanowił nowe święto państwowe: Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej w czasie II wojny światowej. Symbolem tej walki i męczeństwa jest wieś Michniów ( woj. świętokrzyskie ), którego mieszkańcy za pomoc niesioną partyzantom zostali w okrutny sposób wymordowani w dniach 12 i 13 lipca 1943, a miejscowość spalono. Dlatego dzień 12 lipca wybrano jako datę tego święta, ta niewątpliwie szlachetna inicjatywa ma jeden minus, bo pomija walkę i męczeństwo wsi polskiej pod okupacją sowiecką. Wiele wsi ucierpiało w latach stalinizmu, niby „po wojnie”, a tak naprawdę to wojna trwała u nas do lat 50-tych! Nie tylko w lasach, a symbolem tej walki jest los Wąwolnicy ( woj. lubelskie ), wsi spalonej doszczętnie za opór przeciwko pro-sowieckiemu reżimowi i za popieranie PSL-u. W r.1946 spalono tam ponad sto domów i setki obór, często ze zwierzętami, wielu mieszkańców zginęło w płomieniach.
     Nie bardzo rozumiem dlaczego mamy upamiętnić tragedię polskich wsi tylko za okupacji niemieckiej ? Czy bestialskie represje dokonane przez korpus KBW i siły Urzędu Bezpieczeństwa  w latach stalinizmu  niegodne są naszej pamięci ? I czy prezydent Andrzej Duda nie zagubił się nieco w swoim posłannictwie ? Te i inne sygnały ( jak ochranianie prawniczej mafii o peerelowskich korzeniach ) mówi, że prezydent jakby siedział na płocie i nie wiedział czy ma być prezydentem III RP ( nieukończonej ) czy też prezydentem PRL-bis ( republiki niedobitej) ? Rzecz jasna, powinien być prezydentem Polski...- ale to wymaga ostatecznej likwidacji reliktów PRL-u. Czy jest to nadal niewykonalne  prawie 30 lat po tzw. upadku PZPR-u ??? Czy po prostu nie ma woli dokończenia tej misji? Bo przecież chyba nie lęk przed post-komunistycznym układem paraliżuje nam Prezydenta, który składał przysięgę narodowi, a nie reliktom PRL-u i aferałom III RP!  
P.S. A „cech młotkowych” na naszych blogach to ruch hejterów  broniących reliktów PRL-u, a zatem dyskusja z nimi jest całkowicie zbyteczna. Wulgarność ich komentarzy i brak argumentów zwalnia nas też od takiej dyskusji.
                                                                                                 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika GAZOSTAN

27-10-2017 [07:11] - GAZOSTAN | Link:

Pewnie znów słuchał zośki

Obrazek użytkownika Starszy Młotkowy

28-10-2017 [13:50] - Starszy Młotkowy | Link:

"A cech młotkowych” na naszych blogach to ruch hejterów  broniących reliktów PRL-u, a zatem dyskusja z nimi jest całkowicie zbyteczna. Wulgarność ich komentarzy i brak argumentów zwalnia nas też od takiej dyskusji."
Oczywiście zgodnie z propisowską metodologią dyskusji przy kompletnym braku merytorycznych kontrargumentów należy adwersarza (czyt. bezczelnego krytyka naszych prawd objawionych) obarczyć najgorszymi cechami, choćby takimi, jak hejtowanie czy wulgaryzm, bez wysilania się na podanie choćby jednego przykładu. Za to szlachetny nasz starzec może  posługiwać się łgarstwami i konfabulacją zapewne dla zamazania swoich PRL-owskich korzeni.