NA MARGINESIE ZMOWY

NA  MARGINESIE  ZMOWY… ( i opętanej Platformy) - istotnie, mea culpa, pomyłka powstała przy lekturze wywiadu z prokuratorem Witkowskim, który mówił tam o ”absolutnie tajemniczych zgonach dwojga najbliższych osób braci bł.księdza Jerzego Popiełuszki, Józefa i Stanisława” ( cytuję za „Szukając sprawców zła”, W-wa, 2016, str.50). Wydawało mi się, że po słowie „osób” był przecinek, co mogło właśnie wskazywać, że to bracia księdza zmarli po zaaplikowaniu im alkoholu metylowego. Tymczasem zmarły najbliższe osoby obu braci czyli żona Józefa Popiełuszki ( i to białostockim szpitalu!) i równie bliska osoba Stanisława Popiełuszki. W pośpiechu przyjąłem wersję z przecinkiem ( swoją drogą prokurator mógł wyrazić się jaśniej i podać ścislej rodzinne relacje!) i nie zajrzałem na google, gdzie i Państwo znajdą więcej detali na ten temat. Przepraszam czytelników, że niechcący wprowadziłem tyle zamieszania! Ale nie ma tego złego...a owe tajemnicze ręce ( zapewne z resortu Kiszczaka) zostały jednak odnotowane na google, I okazuje się, że byłe służby w swej zaciekłości zabijały w kręgu rodzin braci ks. Jerzego, a nie tylko świadków czy oficerów badających związki Piotrowskiego i Pękali z innymi szychami resortu. Ocalał bodaj tylko jeden płetwonurek, „deportowany” do Grecji.
Przy okazji słów parę o niskim poziomie kultury pewnych komentarzy, zwłaszcza Starszego Młotkowego. Wulgarność ich sugeruje, że są to osoby ze społecznego marginesu, o którym pisał swego czasu prof. Legutko  w rozdziele piątym  ( pt. „Zbir i cham”) swojej książki „Esej o duszy polskiej” (2008). Tacy właśnie ludzie z marginesu zasilają szeregi totalnej opozycji wobec PiS-u, a z polską kulurą i tradycją nie mają nic wspólnego. Roi im się nawet  inne zupełnie państwo, najpewniej o peerelowskich normach i kryteriach zaczerpniętych z tej byłej sowieckiej republiki. Właśnie Schetyna ogłosił „totalną propozycję” usunięcia PiS-u – czy to znaczy, że PO nie liczy już na wybory i dąży do puczu ?  Slogan Schetyny zdradza totalną demencję polityków Platformy, partii założonej kiedyś przez służby specjalne rodem z PRL-u jak pochwalił się tym Gromosław Czempiński. A – jak słusznie zauważył Stanisław Janecki – „gdyby nie jednocząca siła antypisowskiej obsesji, bardzo angażująca emocjonalnie, PO już byłaby w rozsypce” ( w artykule „Platforma Opętana”, wSieci,16 lipca 2017). Autor podkreśla też, że kurs – jakim podąża PO pod wodzą Schetyny – nie wzbudza entuzjazmu wielu zwolenników Platformy, a nawet środowiska „Gazety Wyborczej” (!), zaś prof. Ewa Marciniak z UW stwierdziła, że „PO zawiodła swoich sympatyków oraz centrowy elektorat”. Pisze dalej Janecki, że Platforma Schetyny jest zlepkiem frakcji ostro się podgryzających i zwalczających. Jej programem jest tylko „anty-PiS”, w istocie ostatnie i jedyne spoiwo tej  partii. Tymczasem Polacy dowiadują się nowych rewelacji z afery Amber Gold, które kompromitują PO i Tuska. I dodaje: „Jeśli na kogoś nie działa afera Amber Gold czy sprawa odpowiedzialności za katastrofę smoleńską, to do wyboru ma jeszcze złodziejską reprywatyzację w Warszawie – obciążającą nie tylko Gronkiewicz-Waltz, lecz także Tuska.” (...) Wielkim kłopotem Platformy są też miliardy stracone przez budżet podczas rządów PO-PSL wskutek oszustw na podatku VAT, a ta sprawa – zdaniem Janeckiego – będzie wisiała nad PO jeszcze przez lata. I ta partia aferałów – opętana anty-PiS-em, nienawiścią i odwetem – ma coraz mniejsze szanse na poparcie wyborców, którzy dostrzegają tę „paranoizację” programu PO, w którym nie ma miejsca na problemy społeczeństwa. I konkluduje Janecki: „Platforma jest traktowana jako skazana na porażkę, wręcz niezdolna do zwycięstw wskutek fiksacji, która zastąpiła zdrowy rozsądek”. Antypisowska obsesja – jak każdy widzi – jest jednak paradoksalnie ostatnim spoiwem rozsypującej się Platformy, która zresztą nigdy nie była naprawdę Obywatelską.  Była to partia aferałów z arogancją grabiących państwo i Polaków, a kryjących się pod parasolem ochronnym Tuska i prawniczej mafii. I dlatego skuteczna reforma Temidy jest priorytetem państwa, co w końcu powinien zrozumieć Prezydent Andrzej Duda i porzucić „dudaizm” na rzecz naprawy Rzeczypospolitej.  
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika angela

25-10-2017 [09:40] - angela | Link:

Grabili i niszczyli Polskę. Marnotrawili dotacje unijne/orliki....... /, tylko w celu osłabienia Polski.
Ich program, to rozkrasc i zwinąć Państwo. 

To wykonawcy poleceń obcych rządów, celem poddania im Polski. 

W rezultacie zybozenie rodzin, mała ilość urodzeń, zamykanie szkół, posterunkow policji, rosnąca, przestępczość i korupcja gospodarcza. 
Zamykanie, odprowadzanie do upadku lokalnych zakładów pracy, i wykupienie ich za grosze przez prominentnych działaczy PSL. 
Ucieczka młodych ludzi, całych rodzin, za granicę, w poszukiwaniu pracy. 
W planach była wyprzedaż lasów i ziemi, /forsowana W NOCY ustawa, zablokowana przezi obecną koalicję rządząca. /
Co wywołało atak wściekłości byłego ministra rolnictwa,  PSL. 

Nadal toczy się cichy proces destrukcji państwa, bo władze w samorządach trzymają na wskutek oszukanczych wyborów, PO I PSL. 
Utrudniają ustawicznie dobrą zmianę.
Ściągają na własną rękę, islamistow, i coraz więcej ich na ulicach naszych miast, a szczególnie Warszawy. 
Tylko wybory samorządowe, wygrane przez koalicję rządząca, DOBRA ZMIANĘ, pozwolą na rzeczywiste uzdrowienie Polski, i oczyszczenie ze szkodników. 
I wszyscy, którym zależy na SWOIM. dobru, powinni udać się do urn, i wywalić wrogów, raz na zawsze. 

 

Obrazek użytkownika xena2012

25-10-2017 [15:09] - xena2012 | Link:

,,powinni udać się do urn i wywalic wrogów raz na zawsze''.......I gdzie oni pójdą,gdzie wyjadą ? Mają tu swoje wypasione domy,bardziej lub mniej szemrane biznesy majac pewnośc jak niejaka Sawicka,ze sądy mimo bezspornych dowodów ich uniewinnią.Tu mogą krzyczec ile wlezie,obrzucac bezkarnie wyzwiskami,nawet zabić jak to miało miejsce w Biurze Poselskim PiS.

Obrazek użytkownika Starszy Młotkowy

25-10-2017 [19:44] - Starszy Młotkowy | Link:

Baterowicz -  korzeniami kultury i pisactwa swego w PRL, tutaj Wielki Emigracyjny Guru, wybitny ekspert od poziomu wszelkich polemik dyskusji,pochodzenia i kondycji psychiczno-umysłowej swych adwersarzy, a zwłaszcza wszystkich, którzy nie popierają jedynej prawdy objawionej przez Guru. Znalazłem się w zaszczytnym gronie oplutych jego parszywym jadem postaci, jak np.prof.Staniszkis, profesorowie.Rzepliński, Zoll, Strzembosz (nazywany przez Guru "bambosz" - szalennie dowcipnie zresztą), wybitnych i uznanych autorytetów naukowych w Polsce i na świecie od wielu, wielu lat. I za to dzięki składam Guru'owi  temu, wskazał  on bowiem na wspólne łączące mnie z tymi postaciami cechy, jak: pochodzenie z marginesu społecznego, wulgaryzm (bez wskazania choćby jednego przykładu), o kompletnym wyzuciu z kultury i tradycji zwłaszcza polskiej (w rozumieniu Guru),a jeśli dodać jeszcze opisane kiedyś przez Guru cechy psychosomatyczne (?) np.u prof. Staniszkis demencję starczą i uzależnienie od narkotyków (sic!), to jeszcze bardziej czuję się być zaliczonym do tego grona. Acha! Dołącza do nas ostatnio Duda Andrzej,ten którego kiedyś Guru określił jak natchnionego Duchem Św.(!), ale z powodu tej akurat postaci nie czuję się specjalnie zaszczyconym. Tak więc Baterowicz jako Guru wypisuje tu sobie, co mu tam na klawiaturę z tej starczej głowiny kapnie, podpierając się czasem jakąś lekturką czy inną Legutką, najczęściej używając stale tych samych niewyszukanych, prostackich (byle tylko były obraźliwe) określeń wobec  inaczej od niego myślących, jak: zdrajcy, nienawidzący Polski, targowiczanie, wrogowie, obcy agenci, a potem zbiera plon w tzw. "komentarzach" do swoich tekścideł.

Obrazek użytkownika elika

25-10-2017 [23:40] - elika | Link:

Szanowny Panie Marku, 
muszę Panu pogratulować tak uważnie czytających Pana teksty. Oto mój przedmówca(Starszy Młotkowy) bardzo mi zaimPOnował swoją znajomością Pana felietonistyki. Ja, choć często tu zaglądam, aż tak wielu szczegółów nie pamiętam. A może ten zacny komentator POstawił sobie takie zadanie, by czynić dogłębne analizy Pana wpisów ? A może jest zadaniowany...?  Któż to wie....

Obrazek użytkownika trawa

28-10-2017 [08:06] - trawa | Link:

Tymczasem zmarły najbliższe osoby obu braci czyli żona Józefa Popiełuszki ( i to białostockim szpitalu!)...
Ostatnio zamordował Pan na swoim blogu braci bł. ks. Jerzego, a dziś małżonkę jednego z nich. Pani Alfreda, pierwsza i jedyna żona Józefa Popiełuszki żyje i należy tylko mieć nadzieję, że nie przeczytała Pańskich sensacji na temat swojej rzekomej śmierci.

Obrazek użytkownika Starszy Młotkowy

28-10-2017 [13:23] - Starszy Młotkowy | Link:

Może resztki honoru Baterowicza przemówią odszczekaniem kolejnych łgarstw, na których buduje on swoją  - przepraszam za wyrażenie: "emigracyjną tffu!rczość publicystyczną" ?