Salta mortale protestujących rezydentów medycznych.

Mówiąc złośliwie, z rezydentami jest tak jak z murzynem na pasach, strajk głodowy raz się pojawia raz znika. Tak jest z rezydentami medycznymi , raz zawieszają strajk powiedzmy, że głodowy, raz go wznawiają.

Tak naprawdę strajk rezydentów medycznych jest ostatnia nadzieją totalnej opozycji. KOD zawiódł, ludzie od Trójzęba też się nie sprawdzili , to może w większości dzieci lekarzy będącymi rezydentami
medycznymi coś wywalczą. A sprawa dla totalnych jest niebagatelna, pojawianie się lubiącego wypić Materny, czy wspierającej KOD Stalińskiej świadczy o tym , że wszystkie ręce na pokład potrzebne są do wspierania rezydentów.

Brakuje mi tylko HGW, która donosiłaby pożywienie  strajkującym tak jak w czasie białego strajku, no ale to strajk głodowy.

Jeżeli popatrzymy kto strajkuje to jest tam cały przekrój z niby lekarzem Danielem Łuszczewskim uwielbiającym Niemców co widać na jego facebooku, biorącym udział w każdym proteście czy Katarzyna Pikulska od 2013 na prywatnej praktyce lekarskiej, udającej biednego rezydenta.

Za przeproszeniem szambo , które zrobili po społu pani kłamczucha Kopacz, czy kierownik karetki pogotowia Arłukowicz, musi prostować rząd PiS.

Jeżeli ktoś ma odrobinę rozumu i popatrzy na ilość rezydentów za czasów koalicji PO-PSL czy wysokość nakładów na służbę zdrowia , to te porównania są dla byłych ministrów zdrowia miażdżące.

Rezydenci zaczęli od żądań płacowych ( dwie średnie płacowe) ca 6 tys. złotych na początek pracy, ale zauważyli , albo ktoś im podpowiedział , że takie postulaty nie „ chwycą”, to zrobili salto mortale i jako pierwszy postulat wysunęli konieczność podwyższenia do 6% PKB nakładów na zdrowie, to że w planach rządu taki poziom nakładów na zdrowie jest w okresie 5 lat, rezydentów specjalnie nie interesuje.

Zastanawiam się dlaczego rezydenci chcą na początek pracy zarabiać 6 a nie np. 9 tys. zł. Widać , że tworzy się nowa nadzwyczajna kasta, która nic nie chce tylko kasę.

Swoją drogą zastanawiam się, dlaczego kierownik szpitala pediatrycznego nie pogoni tych szczyli jak nazwał ich jeden z lekarzy w inne miejsce , żeby nie dezorganizowali mu pracy.
 
https://wpolityce.pl/smolensk/362104-pilne-rezydenci-wznawiaja-protest-glodowy-zakonczyly-sie-rozmowy-w-kprm-kempa-premier-jest-gotowa-rozmawiac-ale-protest-musi-zostac-zakonczony
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika michnikuremek

13-10-2017 [15:02] - michnikuremek | Link:

To przecież nasza elita, inteligencja.... Po studiach wyższych przecież.....
Niestety - to wykształciuchy, obrazowanszczizna, posiadacze "papieru", który - wg nich oczywiście - otwiera im okno na świat , czytaj: kasę.
Prawdziwe polskie ELITY spoczywają w Katyniu, Palmirach i setkach podobnych miejsc.....
Ci "rezydenci" to zwykła..... (domyślcie się, nie napiszę, bo mi znowu admin nie puści.................)
 

Obrazek użytkownika Andy51

13-10-2017 [15:51] - Andy51 | Link:

Tak masz rację to są pseudoelity nie elity.

Obrazek użytkownika xena2012

13-10-2017 [18:41] - xena2012 | Link:

Przecież po wyzszych studiach jest nas wielu w Polsce wiec nie rozumiem zachowania rezydentów.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

13-10-2017 [19:21] - zbieracz śmieci | Link:

Jest to jedyny zawód dający pewnośc zatrudnienia i zycia na wysokim poziomie.

Obrazek użytkownika Andy51

13-10-2017 [20:36] - Andy51 | Link:

Ale według rezydentów, studia lekarskie są trudne, w domyśle np inżynierskie nie.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

13-10-2017 [22:17] - zbieracz śmieci | Link:

Oni chyba ju z wierza ,że to lekarze wszystkie te cudeńka projektują i produkują,no może laboranci ale pod ich światłym kierownictwem

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

13-10-2017 [18:29] - zbieracz śmieci | Link:

Jeden z przywódców Młodej Gwardi nie 6 tyśchciał dla wszystkichale 9 tyś .właśnie bo żąlądki przeciez jednakowe i nie jest ważne czy zaczyna rezydenturę czy kończy nie wspomnę o takim  szczególe co sobą reprezentuje i jaką już ma wiedzę.Dziadkowie wywalczyli swoje ,rodzice też to wysłali do boju swoje dziatki niech tez urwą ile sie da a co jutro ...!?
Bukiel ,żyjący w nedzy a jak zobaczyłem jaką rezydencje sobie wystawił[youtube] to kopara mi na kolana opadła  czymś takim  nawet na zachodzie lekarz rodzinny nawet nie jest w stanie zrozumieć .W byłej DDR lekarz rodzinny mający pod opieka 3 tyś .pacjentów to ryje nosem aby w miare przyzwoicie żyć
Jeszcze jedno ten sam dowódca powiedział ,że prawie wszyscy z nich mają prywatne praktyki ...!?

Obrazek użytkownika Andy51

13-10-2017 [20:38] - Andy51 | Link:

Nie rozumie, dlaczego 6 tys. na początek a nie n.p.10 tys.

Obrazek użytkownika Jabe

13-10-2017 [20:57] - Jabe | Link:

W socjalizmie takie wątpliwości są nieuniknione.

Obrazek użytkownika xena2012

13-10-2017 [18:38] - xena2012 | Link:

Nie poruszył Pan niestety działań pana Arłukowicza w napuszczaniu na rzad tzw.rezydentów. Mieszanie w służbie zdrowia to przecież stary i wypróbowany sposób.Nie tak było z pielęgniarkami trzęsacymi plastikowymi butelkami którym towarzyszył Kalisz ,Kwasniewska,a HGW podsuwała rosoły.Teraz Arłukowicz sieje ferment liczac na to że młodzi przedstawiciele innych zawodów tez zażądają podwyżek i to jest niebezpieczne.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

13-10-2017 [18:51] - zbieracz śmieci | Link:

Co do arłukowicza ,nikt chyba z totalniaków tak głęboko nie przeżywa utraty władzy jak  on a jego zachowanie jest bliskie jakiegoś obłędu , po jego ostatnich  numerach powinien szybciutko zostać odwółany z przewodniczenia komisji zdrowia

Obrazek użytkownika Andy51

13-10-2017 [20:40] - Andy51 | Link:

Widać po jego twarzy, że mu się pogorszyło, będąc ministrem to pączek na twarzy, teraz jakaś wychudzona szkapa.

Obrazek użytkownika michnikuremek

13-10-2017 [18:52] - michnikuremek | Link:

Rozumiem, że za 6 tys. będą leczyli dwa razy lepiej niż za 3 tysiące?
A za 50 tysięcy to wskrzeszą zmarłego?
Mam nadzieję, że zejdę z tego świata nagle (np. zawał) i nigdy nie będę musiał być "leczony" przez to towarzystwo.....

Obrazek użytkownika Andy51

13-10-2017 [20:40] - Andy51 | Link:

Na to wygląda.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

13-10-2017 [22:08] - zbieracz śmieci | Link:

Też bym chciał odejść zdrowym !

Obrazek użytkownika Jan1797

14-10-2017 [21:30] - Jan1797 | Link:

Szanowny Andy, 
Podać można bez trudu, podtekst tego protestu, wskazujący schyłkowe możliwości elyty
w nowej rzeczywistości. Przy dotychczasowym "monopolu na karierę", vide; https://twitter.com/A_panczyk 
temat opisała przykładnie.
Pozdrawiam serdecznie a kapitan Europa dla duszy.
P. S.
Przypomniał mi Imć Waszeć, vide; https://blogjw.wordpress.com/2...
I słusznie, gdyż gro wolnościowej społeczności akademickiej zostało "zredukowane"
w trakcie czystek u schyłku PRL'u.

Obrazek użytkownika Andy51

13-10-2017 [22:36] - Andy51 | Link:

Można powiedzieć tak, ostatnie podrygi zdychającej ostrygi, ostrygą są lekarze rezydenci, nakręcani przez tajemnicze siły.

Obrazek użytkownika Marek1taki

13-10-2017 [20:49] - Marek1taki | Link:

Właśnie słyszałałem wypowiedź dwojga wygłodzonych. Oni wprost mówią "jak będziemy przelewać na służbę zdrowia to się czterokrotnie zwróci", że są koszty administracyjne za niskie - bo poniżej 1%, a w Wielkiej Brytanii mają lepiej bo 7% i wtedy system zatrudnia lepszych lekarzy. Widać, że to jacyś synalkowie kreowani do wielkich czynów. Na razie mają impasować z dobrej zmiany dobre decyzje. Równocześnie słyszę deklaracje ministra, że podniósł pensje służbie zdrowia. Nic, tylko czekam i nadstawiam kieszeń.
W międzyczasie zastanawiam się jakie są różnice między żądaniami rezydentów a programem ministra zdrowia i premier Szydło?
Co do zasady nie ma. Ma być zwiększenie wydatków na państwową służbę zdrowia, a właściwa postawa pacjentów i lekarzy to ma być postawa roszczeniowa wobec systemu sterowanego odgórnie. Nie ma miejsca dla uwolnienia od systemu PRLu i IIIRP. Ma być pogłębianie wg wzorców tzw. Zachodu. Ci rezydenci (nowomowa, bo to są lekarze na stażach do specjalizacji) są z innej cywilizacji. Oni nie chcą by pacjent decydował o swoim leczeniu, oni chcą pacjenta traktować algorytmem postępowania. Oni nie chcą by lekarze mogli sami decydować o wyborze specjalizacji, zabiegać o pacjenta i dzięki temu zarabiać. Oni chcą sobie załatwiać dostęp do kształcenia, do stołka i do forsy. To jest mentalność przedstawiona w Folwarku Orwella.

Obrazek użytkownika Andy51

13-10-2017 [22:33] - Andy51 | Link:

Dzieci resortowych lekarzy, resortowe są nie tylko dzieci prawników, ale i lekarzy.

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

14-10-2017 [06:40] - ExWroclawianin | Link:

100/100

Bardzo dobry tekst. 

Ciekawy jestem czy podolaliby byc rezydentami TYLKO przez 30 dni w USA. Wiem o czym pisze, corka skonczyla "rezydenture" na Ginekologii na University of Michigan w Ann Arbor w stanie Michigan w USA. Tutaj w USA ZADEN rezydent NIE ODWAZYLBY SIE POMYSLEC O STRAJKOWANIU, bo wylecialby z hukiem na zbity pysk z pracy i nikt by mu nie umozliwil "dalszego studiowania"....w Polsce tym "malolatom" w "doopie" sie poprzewracalo! Rezydentura to PRZYWILEJ dalszej NAUKI powtarzam NAUKI, NAUKI, NAUKI.......i nikt nie mysli o pieniadzach ...(jeszcze)! O pieniadzach zaczynasz myslec i mowic jak juz masz w kieszeni certyfikat i dyplom jako : ATTENDING PHYSICIAN.......a wczesniej jestes jak "popychadlo".....przepraszam za "kolokwializm"!

Obrazek użytkownika Andy51

14-10-2017 [09:10] - Andy51 | Link:

Dziękuję za dobre słowo o tekście, zgadzam się z Tobą,chciejstwo tej gówniażeri i pazerność na kasę jest większe od konieczności dalszego uczenia się i zdobywania doświadczenia co w tym zawodzie jest bardzo ważne.

Obrazek użytkownika xena2012

14-10-2017 [10:14] - xena2012 | Link:

Lekarze -rezydenci nie są nakręcani przez tajemnicze siły jak Pan utrzymuje.Te siły są jak najbardziej realne. To niejaki Sławomir Sierakowski z ,,Krytyki Politycznej'' podsunął pomysł nieustannych protestów do których należy nakłaniać pracowników różnych (a nie tylko lekarzy) zawodów. Dziś protestują jedni ,jutro inna grupa a wszyscy będą walczyć o wzięte z sufitu kwoty podwyżek podlane ideologicznym sosem. Takie bombardowanie rządu który pomimo niezłej koniunktury nie będzie mógł w końcu sprostać eskalacji żądań ma doprowadzić do spadku notowań i niemożliwości przeprowadzenia dobrej zmiany. Teraz wybrano na lidera protestów Arłukowicza.

Obrazek użytkownika Andy51

14-10-2017 [10:21] - Andy51 | Link:

Ale ten Arłukowicz to taki Petru wśród medyków.