Panika na Zachodzie

  W PlusMinus, weekendowym wydaniu "Rzeczpospolitej" z 7.10.2017 znalazłam felieton Michała Szułdrzyńskiego na temat paniki w londyńskim metrze.  Tekst ten ukazał się także na stronie internetowej Rp.pl {TUTAJ}.  Opisywane zajście wyglądało tak:

  "Do niecodziennego wydarzenia doszło w londyńskim pociągu stojącym na stacji w Wimbledonie w poniedziałek [2.0.2017] rano. Jeden z pasażerów zaczął głośno cytować Pismo Święte, w zatłoczonym wagonie mówiąc między innymi, że „śmierć nie jest końcem”. Pasażerowie wpadli w panikę. Otwierali drzwi za pomocą systemu alarmowego, część skakała z pociągu wprost na tory.
   W całym „zajściu” nikt nie odniósł obrażeń, ale kolej kursująca na trasie Shepperton – London Waterloo musiała zmagać się w poniedziałek ze znacznymi opóźnieniami przez około 12 godzin. Policja nikogo nie aresztowała.
 Mężczyzna przestał cytować Biblię po tym, jak jeden z pasażerów zwrócił mu uwagę na reakcję przerażonych ludzi.
 Źródło: bbc.com " [patrz {TUTAJ}],

  Michał Szułdrzyński komentował to następująco:

  "sprawa wcale nie jest śmieszna. Pokazuje bowiem bardzo ważne, ale i niebezpieczne zjawiska. Pierwsze polega na tym, że religia zachodnim społeczeństwom kojarzy się już wyłącznie z radykalizmem, a co za tym idzie – terroryzmem. W konsekwencji – to drugie niepokojące zjawisko – ginie umiejętność rozróżnienia fundamentalizmu religijnego, gotowego do przemocy i przelewu krwi, od głoszenia Ewangelii i przykazań Bożych. (...) Ale na stole nie pojawiła się żadna nowa idea, żaden pomysł choćby powrotu do jakichś wartości, co mogłyby ukrócić kryzys Starego Kontynentu. Bez tego projekt europejski nie ma szans ani przetrwać, ani przeciwstawić się milionom migrantów, których kusi bogactwo Europy, lecz odrzucają jej wartości. Ale czym są dziś te wartości, skoro czytanie w pociągu na głos Biblii, na której ufundowana była europejska kultura, wywołuje atak paniki?".

  Ja się z tym nie zgadzam.  Wydaje mi się, iż to nie odwołanie się do religii, ale ton głosu owego kaznodziei oraz przypomnienie niewygodnych prawd wywołało tę panikę.  Moim zdaniem nieustanne straszenie zamachami terrorystycznymi oraz inwazja imigrantów wywołały w społeczeństwach  Zachodniej Europy stan stałej, choć maskowanej i ukrywanej paniki.  Wystarczy jednak byle co, by się ona ujawniła.  Zapalnikiem może być równie dobrze przemowa kaznodziei jak i niespodziewany hałas.  Przypomnę tutaj o wielkiej panice jaka wybuchła w strefie kibica w Turynie podczas oglądania w dniu 4.06.2017 finałowego meczu Ligi Mistrzów Juwentus - Real.  Jak donosił portal Niezalezna.pl {TUTAJ}:

  "stratowane zostały setki osób. Kibice zaczęli uciekać depcząc innych. Według najnowszych danych obrażenia odniosło ponad półtora tysiąca kibiców.
Przyczyną wybuchu paniki, a w jej następstwie tratowania się ludzi, było pęknięcie fragmentu metalowej konstrukcji, prawdopodobnie z powodu przeciążenia. Gdy ludzie usłyszeli huk, krzyczeli o bombie. Setki osób zaczęły uciekać tratując się nawzajem.".

  Potem okazało się, że rannych było 1527 osób, a jedna z kobiet zmarła 12 dni później w szpitalu {TUTAJ}.  Trzeba powiedzieć, iż terroryści osiągnęli swoje cele doprowadzając społeczeństwa Zachodu do stanu ciężkiej nerwicy.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika mmisiek

09-10-2017 [01:46] - mmisiek | Link:

A ja mam zupełnie inny wniosek - widać z tego, że operacja zastraszania zachodnich społeczeństw odnosi pełny sukces, a większość ludzi zbliża się do stanu, w którym z radością odda władzy resztki swojej wolności w zamian za tzw."bezpieczeństwo".

 

Obrazek użytkownika Swisspola

09-10-2017 [08:36] - Swisspola | Link:

I o to chodzi! Minister finansów naszych zachodnich sąsiadów wyraźnie to powiedział w wywiadzie w 2015 roku. Chaos z emigrantami, rosnący strach przed terroryzmem i towarzysząca mu panika i jest naszym zarządcom na rękę, bo oddamy się bez reszty w ich łapki, bez zastawiania się jakimiś "durnymi" prawami człowieka czy "idiotycznymi" dogmatami demokracji! A wtedy będą mogli wprowadzić od dawna planowany New World Order, w którym zdecydowana większość z nas będzie tylko nowoczesnymi niewolnikami, przywiązanymi finansowo i prawnie do swojego pana-banku.

Obrazek użytkownika michnikuremek

09-10-2017 [12:08] - michnikuremek | Link:

W polskim Ministerstwie Rolnictwa trwają prace nad ustawą dotycząca chipowania psów i kotów - oczywiście poparte to będzie sankcjami karnymi dla opornych.
Sądzę, że następnymi będziemy my..... W Polsce rządzi PIS, a "te" sprawy idą swoim torem..... Smutne.
A swoją drogą kto mi udowodni, że mój kot jest mój? No...przychodzi zwierzę do mojego domu, daję mu jeść, pozwalam się wyspać, ale nie poczuwam się do jego własności. Chcecie to je łapcie.....  Aha - moja kotka nie daje sie dotknąć nikomu poza mną.... :)))))

Obrazek użytkownika mmisiek

09-10-2017 [14:50] - mmisiek | Link:

Też tak sądzę. Najpierw świnie i krowy (nawiasem mówiąc całkiem jak "za okupacji"), teraz psy, a potem my.
Tak samo było z odciskami palców - na początek przestępcy, obecnie wszyscy. I podobnie dzieje się z gotówką, coraz niższe limity, a na koniec nie będzie jej wcale. Tak to idzie.
Na PiS w "tych sprawach" to też raczej bym niestety nie liczył, w ich pojęciu im więcej kontroli tym lepiej (ale, co dziwne, jakoś nie bardzo dotyczy to Targowicy i rozpanoszonej obcej agentury). Zupełnie nie zdają sobie sprawy, że w pewnym momencie to wszystko będzie wykorzystane przeciwko nim samym.
 

Obrazek użytkownika michnikuremek

09-10-2017 [19:24] - michnikuremek | Link:

Tyle tylko, że podczas okupacji nie było takich możliwości technologicznych. Dziś już są. Niebawem minister Morawiecki wprowadzi nam rejestrację KAŻDEJ transakcji on-line. Totalna inwigilacja. A potem - czipowanie ludzi - oczywiście dla ich dobra. Będą bezpieczni w obliczu zagrożenia terroryzmem........

Obrazek użytkownika mmisiek

09-10-2017 [23:42] - mmisiek | Link:

W tym problem największy - możliwości technologiczne są takie, że da się już wprowadzić totalitaryzm "ostateczny".