Po co ta celebra?

  Wczoraj [6.10.2017] odbyło się w Belwederze spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z prezesem PiS, Jarosławem Kaczyńskim.  To już trzecie od chwili zawetowania przez prezydenta ustaw o KRS i SN w lipcu 2017.  Nie ma w tym nic dziwnego = z jednym wyjątkiem.  Otóż wszystkie te rozmowy traktowane są przez media [szczególnie przez TVP i TVP Info] z nieprawdopodobna atencją.  Relacjonowane są tak, jak "szczyty" z udziałem najważniejszych światowych potęg, od których zależą losy świata.  Tymczasem są to robocze konsultacje pomiędzy prezydentem, a szefem partii rządzącej na temat dwóch ważnych ustaw o sądownictwie.  Wkrótce odbędą się prawdopodobnie czwarte takie rozmowy.

  Atmosfera niezwykłej sensacji udziela się tabloidom.  "Super Express" pisze {TUTAJ} o kulisach spotkania podkreślając to, iż: "Tuż przed spotkaniem prezydenta Andrzeja Dudy z prezesem PiS, Jarosława Kaczyńskiego odwiedzili Marta Kaczyńska i Zbigniew Ziobro".  "Fakt" zaś wkłada w usta prezydenta Dudy dość histeryczne wypowiedzi:

  "Andrzej Duda miał stwierdzić, że znalazł się w sytuacji „jak pomiędzy ostrzałem dwóch frontów w roku 1918”. – Ale taka karma, taki urząd – powiedział prezydent, którego owszem, zabolały ataki PiS, ale nie przestraszyły. Mało tego.
Jak dowiedział się Fakt, głowa państwa nie boi się nieoficjalnych zapowiedzi polityków PiS o np. stawianiu go przed Trybunałem Stanu. – No to niech mnie stawiają. I co? Może mnie jeszcze wyprowadzą w kajdankach?! – miał gorzko żartować Andrzej Duda." {TUTAJ}.

  "Fakt" powołuje się na anonimową "osobę bliską prezydentowi".  Wygląda to na typowy "fake news".  Dobrze jest porównać tę medialną celebrę z relacjami z wizyty w Polsce prezydenta Bułgarii.  Polskie media ledwie ją zauważyły, choć Bułgaria to ważne państwo Trójmorza.  Media powinny mieć więcej rozsądku i wyczucia proporcji.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Lektor

07-10-2017 [19:18] - Lektor | Link:

Po co ?  No po to aby durnowate media nie obwiniały obu polityków o spiskowanie czy innego rodzaju konszachty. Najlepiej rozmawiać oficjalnie (z celebrą), a wtedy celebryci i durnowaci majł pozamykane gęby i siedzą cicho.

Obrazek użytkownika elig

07-10-2017 [20:11] - elig | Link:

Przecież NIE siedzą cicho.  Na przykład - cytowany "Fakt".

Obrazek użytkownika Lektor

08-10-2017 [00:27] - Lektor | Link:

To są pojedyncze szczekania, ale wie pan co byłoby gdyby oni spotkali się. np. w domu  Kaczyńskiego ?!

Obrazek użytkownika smieciu

07-10-2017 [21:04] - smieciu | Link:

Ostatnio na niezależnej wyczytałem:
Rzecznik PiS o projektach ustaw reformujących sądy: Poszliśmy na dalekie ustępstwa.
Czyli, już oficjalnie, PiS i Prezydent to dwie osobne struktury.
Po co celebra?
Po to chyba tylko by to podkreślić. Do niedawna nie było potrzeby robienia szoł bo wszyscy uważali Dudę i J. Kaczyńskiego za jeden obóz. Teraz, jak widać sytuacja się zmieniła. A jeśli tak aktywnie włącza się w to TVP to chyba oznacza że J. Kaczyński powoli przechodzi do przeszłości. Ponieważ owa celebra podkreśla niezależność Prezydenta. Idealnego człowieka na przywódcę wszystkich lemingów.

Warto zauważyć pewną prawidłowość, podobieństwo:
Do niedawna wielkie media jechały ostro po PiSie, ze standardowym brudnym przekazem. Tylko że:
1. Niewiele to dawało, poparcie partii rządzącej było stabilne, także dlatego że ludzie przyzwyczaili się do tego oraz dlatego że
2. Opozycja systematycznie robiła z siebie idiotów. Mimo całego tego negatywnego PR, odbiorca nie miał realnej alternatywy wobec PiS. Zwłaszcza że
3. PiS tak naprawdę nie przeprowadził żadnej rewolucji. Kluczowe mechanizmy gospodarcze i polityczne jak zależność od UE zostały utrzymane. A to wytworzyło u ludzi wrażenie stabilności. PiS nie okazał się partią rewolucjonistów oszołomów, jak to wmawiano ludziom od lat.

Podsumowując więc, z jednej strony mieliśmy ataki na PiS, w starym stylu, sugerujące walkę Systemu z partią władzy, podczas gdy w istocie i w odbiorze ludzi nie było większych zmian... Tak naprawdę owa medialna kreacja była sztuczna, gdyż PiS nie reprezentował realnych zmian.
To samo jest z Dudą. Ciekawe jest że oficjalne media mimo wszystko przedstawiają go jako człowieka PiSu, zależnego od Prezesa, podczas gdy jasne jest już, zwłaszcza tutaj, że Duda jest poza tym obozem. Zatem wszystkie tego typu insynuacje są idiotyczne. Sztuczne.
Ale. Kreują odpowiednią atmosferę. Jakoby Duda, był rzecznikiem tych samych wyborców co PiS. Dzięki czemu Prezydent nie traci generalnie starego elektoratu. Tylko że jednocześnie staje się właśnie tym gwarantem braku zmian! Braku rewolucji, której tak bardzo się boi klasyczny TVNowski leming.

Słowem mieliśmy sytuację kiedy PiS mimo medialnej nagonki stał się akceptowalny dla innych. A teraz mamy drugą fazę, kiedy Duda jest rozwinięciem i chyba rozwiązaniem tej kreacji, stając się uosobieniem zdrowego rozsądku, dla każdego Polaka. Polaka Leminga.

W tym scenariuszu Duda jest realizacją planu. Odpowiedzią na pytanie dlaczego System nie wytworzył prawdziwej opozycji a jedynie bandę kretynów idiotów.
 

Obrazek użytkownika xena2012

07-10-2017 [21:04] - xena2012 | Link:

Podobnie to odczuwam.W zalożeniu wygrywa prezydent bazując na olbrzymiej nienawisci opozycji do Jarosława Kaczyńskiego. Ta nienawiśc latami podsycana stała się jakby częscia składową polityki i myśleniem zmanipulowanego społeczeństwa.Wystarczy posłuchać prezydenckich ministrów:pan prezydent to lek na całe zło.a w kontekscie ,,Kaczyński musi odejść''.

Obrazek użytkownika OLI

07-10-2017 [21:52] - OLI | Link:

Przytomne i realistyczne oceny gry toczonej przez pałac prezydencki przeciwko obozowi Piś dali dzisiaj redaktorzy Piotr Semka i Jacek Łęski w salonie dziennikarskim:

https://www.youtube.com/watch?...

oraz dr Rafał Brzeski w politycznym podsumowaniu tygodnia, od 2.30 - 3.50 min. i od ok. 10 - 11.50 min.:

https://www.youtube.com/watch?...

Kaczyński gra do końca o możliwość zrobienia tej reformy. Niestety, ale nie ma z kim zasiąść do stołu, żeby przeprowadzić równorzędną i poważną rozmowę.

I zapamiętnijcie to sobie raz na jutro: to nie jest prawda, że Polacy tego nie rozumieją. Rozumieją to nawet ludzie najprostsi z prostych.
Bzdety z gazet i sondaży powtarzają jedynie ci, co i tak nie byli po naszej stronie.

 

Obrazek użytkownika xena2012

08-10-2017 [10:36] - xena2012 | Link:

,,Kaczyński gra do końca o mozliwość przeprowadzenia tej reformy''......Powiedziałabym raczej -grał-bo teraz jest zmuszony do nawoływania i walki o ponowną jedność prawicy To dla tej właśnie jedności poswięcił lata swojej działalności politycznej,a w chwili osiągnięcia celu wszystko rozłazi się w szwach.Wieloletnia walka w ekstremalnych warunkach kiedy na codzień spotykał sie z nieustannym chamstwem ,pogardą,ośmieszaniem a nawet z zyczeniami śmierci została wykorzystana przez obóz niedwuznacznie sugerujacy ,że zrobił swoje i może odejsć.Wystarczy wysłuchac uszczypliwosci prezydenckich ministrów. Ten obóz się spieszy bo Polska osiągnęła dobre wyniki gospodarcze,bo nie ma dziurawego budżetu i likwiduje patologie.Jak już upora się z tym do końca upora cały obóz ,,dobrej zmiany'' dostanie kopa,żeby inni w chwale weszli na gotowe. 

Obrazek użytkownika OLI

08-10-2017 [12:37] - OLI | Link:

"Jak już upora się z tym do końca upora cały obóz ,,dobrej zmiany'' dostanie kopa,żeby inni w chwale weszli na gotowe."

Nie podzielam tych czarnych perspektyw, mam więcej optymizmu.

Kaczyński nie przestał być dojrzałym politykiem, a prezydent nawet nie zaczął być jakimkolwiek. Szkodliwość prezydenta jest wielka, on działa jak Związek Radziecki, który był gotowy walczyć o pokój tak długo, aż ani kamień na kamieniu nie zostanie.
Jest w tym działaniu upór, determinacja i gotowość użycia wszelkich środków. Jako głowa państwa chce dyktować warunki rządzącym, i nie potrafi tego ubrać w szaty demokracji. Mówi : nie podpiszę, nie zgodzę się, moje warunki brzegowe".
Takiego prezydenta jeszcze Polska nie miała, i chyba nie ma takiego w całym demokratycznym świecie, który by jak rozwydrzony bachor mówił nie bo nie, nie, bo ja tak powiedziałem.
Może by mu to i wyszło, ale nie stoi za nim na razie moc aparatu państwa,. jak np. za Erdoganem.
Stoją za nim szemrane indywidua, które nie powinny mieć tyle do powiedzenia, ile mają.

Kiedy przypuścił pierwszy atak - na ministra Macierewicza - wtedy był najbliższy sukcesu. Wszyscy byli zdezorientowani, i nikomu nie przychodziło do głowy, że tak będą wyglądać prezydenckie strategie. Gdyby mu się wtedy udało - miały większą szansę powieść się również kolejne "operacje". Przed zwycięzcą szybciej się ustępuje.
Dzięki Bogu Macierewicz stanął na mocno rozstawionych nogach i nie dał się przewrócić, chociaż intryga oplotła go z wszystkich stron, wypowiadali się przeciwko niemu premierzy, ministrowie, władze PiS a nawet sam Kaczyński. Dzięki Bogu - to z Macierewiczem liczą się w Pentagonie i w NATO.

A więc - co będzie? Będzie niepotrzebna walka, nawet na ruinach i zgliszczach. Wszak prymusi wiedzą wszystko najlepiej i wszystkie piątki i szóstki są właśnie dla nich.
Będzie wielki znak zapytania nad planami jakichkolwiek reform.
Będzie pośmiewisko i utrata powagi przez obóz rządzący, bo otoczenie prezydenta z braku lepszych argumentów daje niekończące się przecieki do prasy, nawet z materiałów poufnych i tajnych ( tak zrobiono w sprawie listy nominacji generalskich).
I będą nowi wrogowie typowani przez pałac prezydencki - vide najnowszy wywiad pana prezydenta dla Lisickiego:

https://dorzeczy.pl/kraj/43581...
 

Obrazek użytkownika xena2012

08-10-2017 [13:39] - xena2012 | Link:

Zdezorientowanie społeczeństwa czyż mozna sobie wyobrazić lepszy prezent dla opozycji?  I to właśnie opozycja chce wejść na gotowe,na nieźle prosperujace państwo a nie na ,,kamieni kupę''. I w tym właśnie celu trwa skłócanie obozu rządzącego  z prezydentem.Niemałe znaczenie jak podaje komentator mają przecieki z prasy a także zmyślone wypowiedzi nie mające nic wspólnego z prawdą w czym przoduje Fakt. Jakies dziwaczne wypowiedzi rzekomo pochodzace od prezydenta o wyprowadzaniu go w kajdankach (zapewne przez Ziobrę),hiobowe wieści o walce o schedę po J.Kaczyńskim majace przekonac cieszacego się znakomitym zdrowiem o jego ciężkiej chorobie mają właśnie na celu dalsze zdezorientowanie.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

08-10-2017 [20:01] - zbieracz śmieci | Link:

Dodam jeszcze jedno ,bezmyślny atak na rząd Hiszpanii i króla a tam król to szanowana osoba za to ,że gdy zbuntowani oficerowie wtargneli z bronią do Kortezów chcąc wymusić obalenie co prawda komuszego ale jednak wybranego w demokratycznych wyborach rządu to król nie poparł puczystów i zapobiegł kolejnej wojnie domowej.
Chciał zaistniec a wyszedł ...i to wtedy gdy lewactwo siedziało cicho a nawet popierało użycie siły bo wiedzą czym grozi rozpad Hiszpanii.

Obrazek użytkownika OLI

08-10-2017 [21:11] - OLI | Link:

@zbieracz śmieci, nasz prezydent potrafi mówić potoczyście na każdy zadany temat jak na konkursie oratorskim, zna też wystarczająco obce języki, by bez kompleksów brylować w świecie i przyjmować zagranicznych gości. Tylko - jakie my mamy z tego korzyści. Chyba takie, że ślicznie wychodzi na zdjęciach.
Pomiędzy mówić a mówić z sensem jest jednak różnica jak stąd do Krakowa.
On kompletnie nie czuje tego, jak się robi politykę i o co w niej chodzi.
Nie czuje o co chodzi z Chinami, o co chodzi z USA. We dwóch z Solochem i odziedziczonym po Komorowskim BBN-em chcą mieć decydujący głos w sprawie wojska i myślą, że ktoś im ten głos da. I tak jest ze wszystkim innym. Wyrwał się z tą swoją prymusowską opinią o sprawach secesji Katalonii, a Niemcy już piszą, że kolejnym ogniskiem może być Śląsk.
To strzelanie Dudy Panu Bogu w okna może by aż tak bardzo nie przeszkadzało, gdyby się nie rwał do wytyczania kierunków w polityce. .
 

Obrazek użytkownika angela

08-10-2017 [19:16] - angela | Link:

Nie ma żadnej dezorientacji społeczeństwa.
Zwolennicy dobrej zmiany, cały czas od moment weta, traktują Prezydenta jako hamulcowego ustaw o reformie sądów, teraz tylko bacznie obserwują efekty negocjacji Kaczyński Duda. 
Na ile i w jaki sposób da się obejść prezydenckie ustawy. 
Scena polityczna cały czas jest dynamiczna, a wybory samorządowe mogą bardzo zmienić układ sił. 
Zbyszek cały czas pracuje, a Prezydent praktycznie nie ma zaplecza politycznego własnego, bo tym zapleczem był do tej pory PiS, i PiS u zwolennicy jako wyborcy Prezydenta. 
Balansuja, i zobaczymy co z tego wyjdzie.
Prezydent dobrze wie że nie ma szans na własną partie, dla kogo to robi co robi, i dlaczego?? Czas pokaże. 
Obecnie i Kaczyńskiemu potrzebny jest Prezydent, żeby podciągnąć reformy, i nie rozbić prawicy, a Prezydent potrzebuje PiSu, żeby istnieć. 
Teraz będzie przeciąganie,???? Dwa lata to długo. 
Kaczyński poczeka, on umie czekać. Komu puszcza nerwy, może doradcy pałacu coś pisna. 
 

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

08-10-2017 [19:36] - zbieracz śmieci | Link:

Oli,Twoje komentarze to miodzio ze szczerego serca płynące.Szacun i pozdrówka.

Obrazek użytkownika OLI

08-10-2017 [20:18] - OLI | Link:

Jest nadzieja.
http://wmeritum.pl/rozanca-gra...

Pozdrowienia od pisowskiego oszołoma i kreta rozbijającego prawicę (nie wiem, na co się zdecydować), jak by powiedzieli niektórzy nobliwi blogerzy z tego portalu.

Obrazek użytkownika Dorota M

09-10-2017 [11:06] - Dorota M | Link:

@OLI
Piękne zdjęcia, rzeczywiście budzące nadzieję. Po tylu porazkach i zdradach, szukamy zawsze jakiegoś pocieszenia. Twarda polityka uderza w nas, zwykłych ludzi swoją wykrzywioną twarzą. Prezydent zgasił nadzieję, ale jak wiele razy, zdrajcom sie nie udało zniszczyć Polski, tak może tym razem także to sie nie powiedzie. Przykro mi tylko, że taki wypieszczony przez zakochanych w nim wyborców prezydent Duda, tak brutalnie nas odtrącił. Nie jestem, jak JK silna i impregowana na zdrady. Życzę mu prowadzenia przez Ducha Świętego dla dobra Polski i żeby sie nie załamał i podobnie panu Macierewiczowi, poobijanemu przez prezydenta i panu Ziobrze, żeby nas nie opuścił.