Wstyd Panie Prezydencie

Po ostatnich faktach podanych przez Gazety Polskie i portal Niezależna okazuje się, że jest gorzej niż można było przypuszczać. W pałacu prezydenckim pod osłoną Biura Bezpieczeństwa Narodowego okopało się złowrogie i szkolone w Moskwie WSI, komunistyczna nomenklatura wojskowa wysokich szarż i jak amen w pacierzu rosyjska agentura.

Wyborcy Panu zaufali. Pana obowiązkiem było dopilnować by to nie było możliwe. Teraz nie pozostaje Panu nic innego niż rozwiązać to towarzystwo a jak się będą opierać, wyrzucić na pysk. Społeczeństwo które Panu zaufało  przeprosić, ministra Mecierewicza osobiście a najlepiej publicznie. Dla dobra Polski. To nie ujma, przyznać się do błędów. Wiadomo już, że oficerów, których nominacje na stanowiska generalskie Pan zablokował, trzeba jak najszybciej mianować.

Każdy popełnia błędy, lecz tkwienie w dotychczasowym stanie rzeczy można będzie z czystym sumieniem potraktować jako dywersję wobec wolnościowej polityki aktualnego rządu. Przykre.

Osobiście jestem bardzo zawiedziony, bo choć wszystko wskazywało na to że rosyjska agentura ma pełen wgląd i możliwości sterowania umysłami w Pana pałacu, nie przypuszczałem, że jest aż tak źle. Szary wyborca.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika ruisdael

02-10-2017 [14:02] - ruisdael | Link:

Podpisuję się pod Pańskim tekstem.

Obrazek użytkownika Jabe

02-10-2017 [14:25] - Jabe | Link:

Nagle okazało się, że tam gniazdo żmij.

Obrazek użytkownika michnikuremek

02-10-2017 [15:26] - michnikuremek | Link:

Jest tylko jedna nie rozstrzygnięta kwestia: dlaczego tzw. media patriotyczne na ten temat milczały? Dlaczego "W sieci" czy niezależna.pl nie pisały o tym jaką menażerią jest otoczony prezydent, który właściwie zostawił w swojej kancelarii wszystkie złogi po Komorowskim? Nie wiedzieli? Niemożliwe..... Dlaczego Antoni Macierewicz czy Jarosław Kaczyński nie opublikowali listy komunistycznych politruków z BBN? Dwa lata milczenia - i teraz dopiero szambo wybiło....

Obrazek użytkownika maks jamnicki

02-10-2017 [16:48] - maks jamnicki | Link:

:) Dobre sformułowanie "i teraz dopiero szambo wybiło". Rzeczywiście dziwne, ale widocznie nikt dokładnie nie wiedział, co do samych  personaliów.   Lub.... nie było dojścia do dokumentów potwierdzających sytuację. Przecież GP, która odwaliła kawał  dobrej roboty, też dopiero teraz tak mocno to ujawniła. Przeczucia i wiedza bez twardych dowodów czy potwierdzonych z kilku źródeł informacji to za mało. Może być odwrotny skutek, rzucą się na każdą niedokładność, ich media, wraży politycy itd.  Wydaje się, że Pałac Prezydencki to swego rodzaju obszar "eksterytorialny", wyłączony z normalnego działania rządowych służb, bez zgody prezydenta. A przecież tam się tylu ludziom  "pomieszało w głowach"./Romaszewska, Zybertowicz, zresztą sam AD, też inni/. Ja już myślałem, że tam ktoś bardziej utajniony ludzi prowadzi i  programuje mózgi  jakimś NLP. A to "legalny" wrogi ośrodek. Jakby ktoś sam sobie wszczepił wirusa. Albo i raka.  Dziwne.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

02-10-2017 [16:55] - Imć Waszeć | Link:

Personaliów nikt nie przytaczał, ale sam fakt był znany od początku. Nawet na tym forum apelowano o dokonanie jak najszybszej "czystki" po Komorowskim. Zadania podjął się pan Soloch i teraz mamy efekty. Nie wiem czy zwrócił Pan uwagę na "suwerennościowe" mowy Zybertowicza w mediach. Wskazuje to na fakt, iż problemy były wszystkim z kancelarii znane. Pozostaje do ustalenia, co zaważyło na przyjęciu przez kancelarię strategii "my nie ruszamy waszych..." :/

Obrazek użytkownika Ptr

02-10-2017 [17:48] - Ptr | Link:

Domyślam się. Dlatego przekazałbym jasny message w górę, że nasza konstytucja nie jest dobrą konstytucją, a sądownictwo jest postkomunistyczna krypto partią polityczną. natomiast naród polski ma jeszcze ciągle zdrowe odruchy zmierzające do naprawy państwa. Jeżeli ktoś projektuje naiwnie stan swojego zdrowego prawodawstwa i dobrej konstytucji na polskie warunki, to nie wykazuje zdrowego odruchu. 
Nasze zdrowe odruchy nie mogą paść ofiarą niezdrowego (nazwijmy to owijając w bawełne)  geo dualizmu politycznego. Rezultatem będzie klapa projektu.

Obrazek użytkownika paparazzi

02-10-2017 [18:42] - paparazzi | Link:

Dodam do tego lacinskie powiedzenie "Dodal bym "Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errore perseverare". Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

02-10-2017 [20:35] - maks jamnicki | Link:

Oby PAD tym powiedzeniem się pokierował :) . Boże, jaka łacina jest miła. Nie znam jej ale uwielbiam buszować po łacińskich sentencjach.
PS. Od długiego czasu uważam, że nie odtworzą się prawdziwie polskie elity, jeśli nie oprze się tego na łacinie a najlepiej grece i łacinie. W młodości znalem przedwojennego księgowego  Nie ekonomistę, do tego stworzyli studia, ale prawdziwego księgowego praktyka z przedwojenną maturą. Sypał łacińskimi sentencjami na zawołanie, czasami potrafił /prosiliśmy go o to/ deklamować z głowy całe strony klasyki po łacinie. 30!! lat po wojnie.  To byli inni ludzie, zasady mieli wrośnięte w ciało i umysł. Znałem też innego człowieka,, ekonomistę, w 47r był dyrektorem banku. W 49-tym kazali mu się zapisać do partii. Odmówił. Zwolnili go. Cale życie później, do emerytury, pracował jako agent ubezpieczeniowy. Był ponad nich.

Obrazek użytkownika paparazzi

02-10-2017 [23:46] - paparazzi | Link:

Właśnie mój Profesor zawsze mówił mi , ucz się łaciny bo to matka języków i mądrości.A ja niemiecki i włoski, ehh.

Obrazek użytkownika paparazzi

03-10-2017 [14:42] - paparazzi | Link:

Do Moderatora, niech Pan skasuje ten post. Dziekuje.

Obrazek użytkownika admin

03-10-2017 [14:48] - admin | Link:

To znaczy który?

Obrazek użytkownika paparazzi

03-10-2017 [15:32] - paparazzi | Link:

Juź go nie ma , dziękuje.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

02-10-2017 [21:34] - HenrykHenry | Link:

Ja bym dodal to ... "Mel in ore , verba lactis , fel in corde , fraus in factis"
Pozdrawiam 

Obrazek użytkownika maks jamnicki

02-10-2017 [22:57] - maks jamnicki | Link:

:) Pozdrawiam
 

Obrazek użytkownika Lektor

02-10-2017 [18:47] - Lektor | Link:

I co pan narobiłeś, panie Prezydencie ?!  Jak będziesz pan tak dalej robił, to my nigdy, mówiąc grzecznie, z tej kupy kamieni nie wyjdziemy !
Czy pan, panie Prezydencie dobrze wie coś pan sobie uczynił ? Mianowicie, niebezpiecznie dla pana i dla nas,  podciąłeś sobie pan gałąź na której pan siedzisz. Dlaczego ?  Przeglądam portale i czytam wpisy „ głosował em/am na pana, panie Prezydencie, ale za to coś pan zrobił nie będę głosował /a na pana nigdy więcej”.  No to wyobrażam sobie ilu ludzi w Polsce tak czy podobnie powiedziało.  Pan sobie chyba nie zdaje sprawy ilu wyborców straciłeś pan ?!  Przyjmując, że Tusk będzie startował w następnych wyborach prezydenckich, to pan, panie Prezydencie Duda, już w tej chwili przegrałeś wybory. Obym się mylił panie Boże !!!  To niebywałe, żeby być tak krótkowzrocznym – panie Prezydencie.
I ma pełną rację Maks  Jamnicki, zrób pan coś z tym całym Solochem i nie stawiaj się pan lecz chroń Antoniego Macierewicza, bo to co ten człowiek robi dla Polski zasługuje na najwyższe pochwały. 
 

Obrazek użytkownika michnikuremek

02-10-2017 [19:20] - michnikuremek | Link:

To, że szambo wybiło teraz to świadczy o tym, że do akcji ruszył amerykański kontrwywiad operujący w Polsce. Przecież Amerykanie nie sprzedadzą najnowszych technologii obronnych krajowi którego prezydent jest pod "czułą" opieką GRU.
Najpierw Polskę trzeba oczyścić z tej sowieckiej hołoty, a potem będziemy gadać o konkretach...
I oczyszczanie się właśnie zaczęło.....

Obrazek użytkownika maks jamnicki

02-10-2017 [20:39] - maks jamnicki | Link:

Miło się to czyta. :)

Obrazek użytkownika HenrykHenry

02-10-2017 [21:37] - HenrykHenry | Link:

Oby !!!

Obrazek użytkownika HenrykHenry

02-10-2017 [21:39] - HenrykHenry | Link:

Oby !!!

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

03-10-2017 [15:21] - Imć Waszeć | Link:

Powinni się zatem przyjrzeć uważnie także polskim uczelniom, bo tam trafią granty na programy badawcze dla wojska. Na przykład część dokumentacji do jakiegoś Patriota.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

02-10-2017 [19:44] - Goral Supreme | Link:

Zaczadzeni z Uni Wolnosci..
Banda liberalnych wolnomyslicieli.."inteletualni-inaczej" pochodzenjia zydowskiego i zwykli cinkciarze- cwaniaczki z SB..
Niezle towarzystwo dla Dudy...   Kamien wegielny i fundamentem jego politycznej kariery...
Po tym politycznym pasztecie ktory sie stworzyl,nie mam najmniejszych zludzen ..PAD jest sterowany..
Tylko duren wymienia "zloty rog" na metaforyczny Sznur..
Odciac sie od PAD-a..z niego juz nic nie bedzie.....polityczny trup...

Obrazek użytkownika maks jamnicki

02-10-2017 [20:44] - maks jamnicki | Link:

Realia są trudniejsze niż nasze słowa. Trzeba mieś nadzieję,  albo się i modlić o opamiętanie. Zmiana, jakaś wolta w dobrą stronę,  jeszcze jest możliwa.  Bo to jeszcze 3 lata, a gra się tymi kartami jakie są w obiegu

Obrazek użytkownika Florentyna

03-10-2017 [02:58] - Florentyna | Link:

Jacy my wszyscy oburzeni są, jacy zgorszeni! A to nam PAD numerek wyciął, zdrajca jeden! Sowieckich rodem i wykształceniem agentów sołdackich trzymał, ich rad się słuchał, a tak wydawał się patriotycznie bogoojczyźniany, a tak lubił się na klęczkach fotografować.. I dlaczego nagle dopiero teraz nasz wielki minister wojny to wszystko na jaw wyciągnął. Nagle,po tych Dudowych wetach? A przecież przez całą dotychczasową Dudową kadencję  milczał jak zaklęty, także i na wszelkie błagania Zwierzchnika Sił Zbrojnych,żeby mu raporty zdawał o armii i planach jej rozbudowy, o ataszatach zagranicznych, milczał i na spotkana stawiać się nie raczył. A może się teraz okazać, że i nasz Zwierzchnik ma jakieś siuchty z GRU, a nie minister, jak go wielu  niesłusznie podejrzewa. I co wtedy?

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

03-10-2017 [13:08] - Kazimierz Kozio... | Link:

nie robcie z PAD inteligentnego inaczej. cale to towarzystwo "ujawnione" to zadna agentura. musza sie niezle bawic w moskwie z takich odkryc paliakow. mozna sobie jeszcze nazywac agentami moskwy brauna, korwina, michalkiewicza, czy isakowicza-zaleskiego jednak to bicie piany przynosi efekt odwrotny niz w zamiarze ujawniaczy sensacji. osoby wokol PAD, owszem maja przeszlosc ktora powinna ich dyskredytowac ale rzeczywistosc wokol najwyzszej wladzy PR moze byc znacznie bardziej niefajna anizeli sie wydaje domoroslym kontrwywiadowcom z "niezaleznych" mediow. chyba nie doceniacie profesjonalizmu wywiadowczego sowietow. mniemam ze o rzeczywistych agentach moskwy nic nie wiemy. a to ze dzialaja w priwislienskiej oblasti widac slychac i czuc.

Obrazek użytkownika Dorota M

03-10-2017 [15:52] - Dorota M | Link:

@Kazimierz Kozio...
Być możę sa jeszcze inni, którzy są zakamuflowani, ale wskazanie prezydentowi, że źle go oceniamy jako SUWEREN, przy okazji pokazania komuny w jego otoczeniu, jest istotne, żeby zmusić go do określenia się, z kim trzyma i czy liczy się ze swoimi wyborcami. Wie, że go obserwujemy i w zależności od jego reakcji na to konkretne odkrycie GP, będziemy go na przyszłość oceniać. Jeżeli odpowiedzią będzie uwalenie ustaw, które zmieni sejm, bo zapewne to także będzie dla JK test, jest w naszych oczach skończony. Wtedy zobaczymy, kto jest dla niego ważny i od kogo pochodzi jego obecne nadmuchanie. Obawiam sie jednak, że PIS, chcąc załatać dziury powstałe w stosunkach z PAD, rozmyje ustawy sądowe. Wtedy zwyciężą te siły, które go nam podstawiły i pomału stoczymy się jako państwo, w niebyt. Uważam, że JK nie powinien niczego łatać, tylko WYRAŹNIE powiedzieć nam wyborcom, że PAD zablokował ustawy i nie pozwala kontynuować dalszych reform. Podobnie będzie zapewne z ustawą medialną i odnoszącą sie do sposobu przeprowadzenia wyborów.

Obrazek użytkownika Ptr

03-10-2017 [17:53] - Ptr | Link:

Być może wygodne jest dla polityka rozgrywanie swojej polityki wielotorowo, to znaczy wprowadzenie nieokreśloności co do swego kierunku na jakimś etapie. Taki rodzaj symultany na kilku szachownicach, podczas gdy poszczególnym wyborcom wydaje się ,że gra odbywa się na jednej. Wyobrażam sobie ,że to miałoby zabezpieczyć na każdą ewentualność. I pozwala spenetrować różne elektoraty. Problem z tym taki ,że elektorat może zażądać odkrycia zanim zostanie oszukany, bo po jakimś czasie odkodowanie tego układu nastąpi. To nawet określa się po polsku trafnym słowem "rozczarowanie". Wtedy część wizerunku musi okazać się fasadą. A wielu ludziom wcześniej wydawało się , że to właściwy wizerunek.
W naszej sytuacji nie mogą to być już długie lata.

Obrazek użytkownika Ptr

06-10-2017 [11:40] - Ptr | Link:

Dzis 6.10.17 na Interii felieton Rafała Ziemkiewicza "Nieznośna względność bytu". To jest jakby nawiązanie do powyższego tematu , jednak konkluzja z tego felietonu jest słaba. To znaczy wszysko względne, liczy się tylko kontrast pomiędzy stronami. Całkowicie się z tym nie zgadzam. Mamy punkty odniesienia.  Nie warto patrzyć na świat z pozycji wirtualnego relatywizmu , bo można się zagubić. Taki zagubiony wydaje się być Ziemkiewicz.