Banksterski kapitalizm czyli jak produkuje się niewolników

Banksterski kapitalizm czyli jak produkuje się niewolników.

Świat dosłownie tonie w pustym, produkowanym  w nadmiarze przez banksterów kilkoma  uderzeniemi w klawisze komputerowej tastatury pieniądzu - „  keysstroke capitalism „

Od czasu gdy w 1973 r zlikwidowano wymienialność dolara na złoto,  banki uzyskały praktycznie niczym nie ograniczoną możliwość  kreacji pieniądza z powietrza.

Złoto było kotwicą – nie można było wykreować więcej pieniadza niż ilość złota.

W latach siedemdziesiatych w krajach OECD w obrocie było okoła 2 %  tej ilości pieniądza, która kraży obecnie – szacunkowo około 260 bilionów baksów.

Wystarczy, że banksterzy znajdą kogoś kto zechce brać kredyt.

A jak nie ma wystarczająco dużo jeleni na kredyty to udzielają je same sobie – Centrale ( matki ) -  filiom  ( córkom ), córki – matkom i tak -  sze geszeft kręczy.

Ile kasy w ten sposób wytransferowano z banków w Polsce do central w Niemczech, Włoszech, Stanch, Anglii etc – nie wie nikt.

Jedno jest pewne te pieniądze musieli wypracować tubylcy zatrudnieni na śmieciówkach  w realnej gospodarce.

Dlatego między innymi jesteśmy białymi murzynami i nie dla nas frukty i szampan.
Nie dla naszych – polskich starców całodobowa opieka polskich opiekunek i opiekunów.

One i oni wyjeżdżaja do Niemiec, Holandii, Anglii ….

Apple -  flagowy statek cyfrowej rewolucji posiada w aktywach w pozycji – kasa 250 000 000 000 baksów i nie wie co z tą kasą zrobić.  Gdzie ją ulokować ? - skoro odsetki są bliskie zeru a zaufanie do banków równie niskie.

Akcje Apple ( ich większość ) znajduje się w posiadaniu niewielkiej ilości starszych i mądrzejszych zapewne.

Swoją drogą widać ile przepłacamy za te nowoczesne cudeńka produkowane małymi zwinnymi i pracowitymi  rączkami nie tylko azjatów.

Widać ile przepłacamy za usługi bankowe, odsetki skoro dziesięć największych amerykańskich banków zanotowało zysk kwartalny w wysokości 30 miliardów baksów – sporo więcej (  ca 35 % ) niż przed kryzysem w 2007 roku.

Niektóre z nich w pamiętnym 2008 r  ratowali poprzez państwowe pakiety ratunkowe ubodzy amerykańscy prekariusze.

Według Credite Suise wartość globalnego, prywatnego majątku wynosi 256 bilionów baksów.

Dla porównania światowa realna gospodarka produkuje rocznie dobra i usługi w wysokości ca 85 bilionów baksów.

Z tych 256 bilionów 80 % znajduje się w rękach 10 % ludzi.

Co jest największym zagrożeniem naszych czasów ?

Czy jest nim islamski terroryzm i niekontrolowany napływ najeżdźców do sytych krajów europy zachodniej ?

Czy jest nim postępujące duraczenie poprawnośćią polityczną i marksizmem kulturowym i tak już zidjociałych mieszkańców europy ?

Nie.

To wszystko można opanować.

Największym zagrożeniem jest wojna.

I to nie ta spodziewana wojna pomiędzy USA i Chinami.

Największyym zagrożeniem i wyzwaniem dla ludzkości jest wojna pomiedzy bogatymi i biednymi.

Tak przynajmniej  sądzi Warren Buffet, który do biedaków nie należy i wie co mówi.

Swoją drogą skoro banki mogą tworzyć pieniądze z powietrza to dlaczego ja rolnik z mazur czy inny przysłowiowy Jan Kowalski miałby takiej możliwości być pozbawiony.

Dlaczego właściwie nie ?

Prywatna kreacja pieniądza.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika smieciu

22-09-2017 [15:55] - smieciu | Link:

Kreacja pieniądza to istotna sprawa. Dlatego lepiej żeby o niej ludzie nie myśleli. Dla ludu jest PO czy PiS. Nie ważne jest w istocie że PiS jest lepszy. Choć z punktu widzenia banksterki właśnie taki PiS jest ok. Ponieważ oni wtedy inwestują kasę w medialną promocję PO czy jakiegoś KODu. I nie chodzi im o to by KOD wygrał. Tylko o ten medialny i myślowy chaos. Z jednej stroni wspierani przez kogoś złodzieje a z drugiej chcący dobrze PiS. Kto wygra?
Coś się dzieje, ludzie mają o czym myśleć czy się kłócić. Pisać setki tysięcy tekstów. Na których czytanie zostanie zmarnowanych miliony godzin.
A przecież to bez znaczenia!
Bo ten dobry PiS przecież nie usunie bankow. Nie wyjdzie z UE, nie usunie obcych korporacji, nie zmniejszy dominacji obcego kapitału. I wreszcie! Nie zmieni zasad kreacji pieniądza.
Jest mnóstwo powodów dla których tego nie zrobi. Ot pierwszy z brzegu jest taki że żeby coś faktycznie zmienić trzeba wyjść z Uni a tego PiS nie zrobi.
A skoro nie zrobi to reszta jest jedynie malowaniem tej przysłowiowej potiomkinowskiej wioski. Prawdziwie istotne decyzje dla losów Polski i Polaków nadal nie będą zapadać w Polsce ani nie będą zależne od Polaków.

Ale póki co dzięki dobremu PiSowi wszyscy są szczęśliwi. Na czele z bankami, gdzie jeden z wielkich symboli tego systemu, JP Morgan zapraszany jest do Polski. By było lepiej. Tak jak lepiej uczynili nam Sachs/Soros/Balcerowicz kierując Polskę na kurs ustanowiony w kuluarach właśnie takich banków jak JP Morgan czy Goldman Sachs.
Czasy jednak się zmieniają. Świat się zmienia. Banki powoli przestają być świątyniami zła. Przez ostatnie 25 lat do ludzi powoli dociera ich naturalna kierownicza rola. W zmienianiu świata na lepsze. To politycy są źli. Putin. Merkel. A nie ci co im wypłacają kasę. To dlatego Morawiecki zaprasza do nas JP Morgan.
Wie czego nam trzeba!

PS
@rolnik z mazur
Drukowanie kasy oraz jej rozbrat ze złotem nie jest taki zły. Istotne jest w czyjej gestii leży kreacja oraz co się chce osiągnąć.
A tak przy okazji to zwykły fakt że politycy oddali ten przywilej pewnym ludkom powinien sam w sobie zamknąć gębę każdemu bezmózgowi dla których są to teorie spiskowe.
Nie ma teorii spiskowych. Jest tylko praktyka. Dużo większa niż się ludziom wydaje.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

22-09-2017 [16:06] - rolnik z mazur | Link:

Dzięki za wyczerpujący i mądry komentarz. To, że Morawiecki nalezy do banksterskiej gangsterki i cienia nie przeskoczy  juz dawno pisałem i wcale mnie to nie dziwi, że zaprasza J.P Morgana do PL. Najlepsze interesy można robic na biedakach i głupkach - to inny klasyk. Naród polski juz kilka razy od transformacj wyszlamowano . To, że argumentuje to powstaniem tysiecy nowych miejsc pracy to po prostu nawijanie makaronu na uszy jeleniom. Z drugiej strony coś drga w tym temacie i coraz wiecej ludzi zaczyna rozumieć i czuć problem. Co do złota jako kotwicy - to oczywiście racja - teraz jest to niewykonalne. Moim zdaniem jedyną drogą  jest nałożenie na banki komercyjne prawnych regulacji np - zmaiana zasad ksiegowania kredytów.  Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika Marek1taki

22-09-2017 [16:03] - Marek1taki | Link:

Dokładnie tak. Nie ma niewolnictwa, ani feudalizmu, ani kolonializmu. Gadżety to paciorki nowych generacji sprzedawane tubylcom. Kierat to przeżytek. Wystarczy kredyt. Dyby też przeżytek. Wystarczy cyfryzacja.

Prywatnie to my możemy sobie bimber pędzić. Jako osoby fizyczne na własny użytek. Od wyższych celów są osoby prawne tworzące hierarchię od feudalnej bardziej zagmatwaną. Ale to się może tylko tak skomplikowane kmieciom wydaje.

Wojny bogactwa z biedą są organizowane regularnie, w sensie tym, że kasyno robi ustawki. Najnowsza to spędzenie tzw.migrantów do Europy na socjal. Po szeregu przekształceń własnościowych tamtejsi kułacy, czyli klasa średnia, zostali wytypowani do wyzwolenia. My akurat jesteśmy chwilowo pompowani. Nie sądzę, aby do tego stopnia by naszym decydentom wolno było uwłaszczyć lud na długu, którego jest płatnikiem i hipotetycznym beneficjentem. Jakby zaczęli tak mówić to bym się spodziewał drugiego dna, że wprowadzą konia trojańskiego.
Raczej się spodziewam, że Europa Środkowo-Wschodnia zostanie zaszczycona reparacjami, których spłata będzie wartością do kreowania pieniądza przez Wielkiego Brata. Jak pożyjemy, to zobaczymy, w którą stronę patrzą lufy Abramsów. Zdaje się, że są obrotowe.

Obrazek użytkownika Marek1taki

22-09-2017 [19:08] - Marek1taki | Link:

Jako malkontent nie mogę akceptować nawet pesymizmu. Zatem skoro odzyskanie niepodległości przed I wojną było nieprawdopodobne, to restrukturyzacja wzajemnych zobowiązań obywateli w kraju aspirującym do suwerenności jest możliwa. I to całkiem oficjalnie pod skrzydłami państwa,które zaskarbiło sobie wdzięczność instytucji finansowych bilonowym długiem publicznym. Państwa, które ma ambicje zajść daleko wypłacając 500+ wszystkim dzieciom niezależnie od wieku i kolejności urodzenia.

Obrazek użytkownika Marek1taki

22-09-2017 [16:16] - Marek1taki | Link:

@smieciu
"Drukowanie kasy oraz jej rozbrat ze złotem nie jest taki zły. Istotne jest w czyjej gestii leży kreacja oraz co się chce osiągnąć."
Drukowanie nie jest złe póki są chętni do pracy nadążają za cudzym zyskiem. Żeby szybciej pracowali robi się bańkę spekulacyjną, nich się cieszą, że mają. Jak pęknie to się wezmą do roboty, żeby odrobić straty. Ludzie nie lubią monotonii, a muszą mieć bodziec. Manipulacje finansowymi bańkami zasługują zatem na pokojową nagrodę Nobla, bo zastępuje wojny. Tyle, że nagrody nie trzeba wypłacać, sama się wypłaca.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

22-09-2017 [16:39] - rolnik z mazur | Link:

"Drukowanie kasy oraz jej rozbrat ze złotem nie jest taki zły. Istotne jest w czyjej gestii leży kreacja oraz co się chce osiągnąć."

Otóż to.

" Manipulacje finansowymi bańkami zasługują zatem na pokojową nagrodę Nobla, bo zastępuje wojny. Tyle, że nagrody nie trzeba wypłacać, sama się wypłaca."

Dla tego te banksterskie sztaby w drodze brain stormingów  wymyślają te wszystkie derywaty - te  swapy, forwardy. cymysy i sedesy i cedeesy i faktycznie fantazja i wyobraźnia pracują na pełnych obrotach - i za to można  śmiało przyznawać literackiego nobla. Pozdrawiam ro z m

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

23-09-2017 [12:49] - Imć Waszeć | Link:

No to raczej nie dokładnie na tym polega. Bardziej na miejscu jest porównanie do jakiejś gry MMO, gdzie admini próbują pewne rzeczy regulować i programować, a łebscy użytkownicy zaraz znajdują jakiegoś glitcha lub haxa, który pozwala nabijać expa, kopiować itemy, albo w inny sposób obchodzić "miejscowe prawo". Pierwotnym założeniem dla takich konstrukcji wyższego rzędu na giełdzie była chęć uczynienia jej: a) bardziej przyjazną użytkownikowi, b) bardziej przewidywalną w sensie, że kursy zachowują porządnie, zmieniają się gładko, nie skaczą i nikt niczego już tak łatwo nie napompuje, c) atrakcyjniejszą, bo ludzie w grach zaczęli sobie cenić dużą ilość contentu. Nawet wysokość opłaty od pojedynczej transakcji została pomyślana tak, żeby jeden koleś nie nawrzucał tysięcy zleceń, zaś w praktyce w efekcie zablokowała pojedyncze detaliczne operacje.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

23-09-2017 [15:24] - rolnik z mazur | Link:

Wszystko się zgadza. Doświadczenie uczy, że ktos tym musi sterować. Wszystkie kryzysy były zwiazane z wprowadzaniem na giełdy innowacji finansowych. 1929 - opce - nawet kucharki kupowały,, . ostatnio -  derywaty. ( pakowanie złych kredytów w paczki i dobrymi itd. ) Tak więc giełda to nic innego jak miejsce, w którym oddziela się frajerów od ich ciężko zarobionych pieniędzy. Zobaczymy jakie teraz innowacje wymyślą. Giełda to jedno aprywatna  krecja pustego pieniądza to drugie. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika michnikuremek

22-09-2017 [19:30] - michnikuremek | Link:

Jeżeli chodzi o banksterów (niektórzy ich nazywają alchemikami, bo wypłukują pieniądze z powietrza) to najzabawniejsze jest przekonanie wielu ludzi z tzw. prawicy, że Chińczycy są tą właśnie tą siłą, która zatamuje proceder fałszowania pieniądza.....
Skąd to się bierze - nie wiem.
Przecież Chińczycy chcą właściwie tylko jednego: przenieść centralę fałszowania pieniędzy z Nowego Jorku do Pekinu i dolara zastąpić jenem.
Jen oparty na parytecie złota?  To mrzonki...... I nawet chyba Stanisław Michalkiewicz daje się na to nabrać.....
 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

22-09-2017 [22:56] - rolnik z mazur | Link:

Dokładnie. Czy dolar czy juan jeden pies. Problem jest systemowy. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika marsie

22-09-2017 [22:37] - marsie | Link:

Troszkę jestem wkurzony, bo Kolejorz znowu dał ciała, ale - rolniku drogi, pięknie piszesz, ale - jaka na to paskudztwo jest Twoja  rada?

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

22-09-2017 [22:53] - rolnik z mazur | Link:

Kosy na sztorc. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika marsie

22-09-2017 [23:02] - marsie | Link:

Już trochę mi przeszło. OK, ale kogo rżnąć?

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

22-09-2017 [23:11] - rolnik z mazur | Link:

Tylko opcja zerowa wchodzi w rachubę. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

22-09-2017 [23:12] - rolnik z mazur | Link:

Tylko opcja zerowa wchodzi w rachubę. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika marsie

22-09-2017 [23:24] - marsie | Link:

Jestem za tym już od dekad czterech  prawie - ale cóż, pomarzyć dobra rzecz! Pozdrawiam i dużo zdrowia życzę!