Katalonia wewnętrzną sprawą Hiszpanii, sądy w Polsce sprawą

Katalonia wewnętrzną sprawą Hiszpanii, sądy w Polsce sprawą UE
 
Europoseł Saryusz –Wolski potwierdza to czego domyślało się wielu Polaków, rezolucje przeciwko Polsce wręcz wybłagali posłowie totalnej opozycji :

„Rezolucje Komisji Europejskiej były napisane przez ludzi, którzy przyjechali z Warszawy. Komisja nie odważyłaby się tego zrobić, gdyby nie miała wsparcia opozycji totalnej, która błagała o podjęcie interwencji. Cytuję tutaj słowa, które padły z ust jednego z wysokich rangą europejskich komisarzy”

Jeżeli dla Timmermansa autorytetem jest kapuś Bolek i ludzie typu TW Znak, to nie  dziwią te wściekłe ataki na Polskę. We Francji od prawie dwóch stan wyjątkowy to UE, tym się nie interesuje.

W Hiszpanii Katalończycy próbują zorganizować referendum niepodległościowe, aresztowani są katalońscy politycy a UE mówi, że to wewnętrzna sprawa Hiszpanii.

Natomiast w Polsce, łamana jest demokracja wg UE, a to za przyczyną kapusiów i Targowicy, której nie ma Francja i Hiszpania, nawet zagorzali przeciwnicy rządów tych państw nie zniżą się do poziomu donosicieli z Polski z partii PO i .N , których nienawiść do legalnie wybranego rządu doprowadza do takiego upodlenia się.

Pomimo tego, że parlamentarzyści Katalońscy domagają się żeby UE zainteresowała się tą sprawą, UE odmawia, w przeciwieństwie do spraw polskich, które nie są wewnętrzną sprawą Polski , tylko UE.

Polskie lobby donosicieli ma duży wpływ w UE, ale za pewnie to sprawa Makreli i Tuska.

https://wpolityce.pl/polityka/358916-szokujace-slowa-saryusz-wolskiego-rezolucje-komisji-europejskiej-byly-napisane-przez-ludzi-ktorzy-przyjechali-z-warszawy
http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/558719,bruksela-sytuacja-w-katalonii-wewnetrzna-sprawa-hiszpanii.html
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika michnikuremek

22-09-2017 [10:23] - michnikuremek | Link:

Tymczasem pierwsi uciekinierzy z nowoczesnej, postępowej i tolerancyjnej Europy proszą o azyl w Polsce:
http://wolnosc24.pl/2017/09/19...
 

Obrazek użytkownika Andy51

22-09-2017 [11:41] - Andy51 | Link:

Tacy uciekinierzy są mile widziani, oby nie muzułmanie.

Obrazek użytkownika michnikuremek

22-09-2017 [13:11] - michnikuremek | Link:

Podejrzewam, że prezydenci Gdańska, Warszawy, Wrocławia, Poznania, Sopotu itp. TAKICH matek z dziećmi nie chcą u siebie....

Obrazek użytkownika Andy51

22-09-2017 [14:08] - Andy51 | Link:

Oni wolą ciapatych.

Obrazek użytkownika xena2012

22-09-2017 [11:01] - xena2012 | Link:

Polskie lobby donosicieli to nie tylko Tusk wsparty dobrotliwym spojrzeniem pani Merkel. Trzeba ich wymieniac z imienia i nazwiska i robic to jak najczęściej by nasze obojetne społeczeństwo dowiedziało się jak ciężko pracuje owo lobby wydreptując posłuchania swoich skarg w unijnych gabinetach. Wątpliwe bowiem by taki np.Timmermans bez ustawicznych skarg i płaczów naszej opozycji wykazałby aż tyle energii w zajmowaniu się polskimi sprawami .Niemieckie media nie poswiecałyby az tyle czasu na szkalowanie polskiego rządu,a niemieccy politycy nie oferowali by pomocy w przeprowadzeniu zamachu w Polsce gdyby nie wizyty naszej opozycji w niemieckich ambasadach.Napisał Pan ,że nie znana jest w świecie skala tak obrzydliwego zaprzaństwa i donosicielstwa.Dlatego nie szermujmy słowami ,,dumna Polska'' czy ,,dumny polski naród''skoro wśród nas mamy takie ntypolskie śmiecie. 

Obrazek użytkownika Andy51

22-09-2017 [11:43] - Andy51 | Link:

Nie zgodzę się z Tobą , Polacy to dumny naród, ale w każdym społeczeństwie są czarne owce.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

22-09-2017 [15:55] - zbieracz śmieci | Link:

Bez urazy ale Katalonia nie jest tylko wewnętrzna sprawą Hiszpanii bo podny problem moz wybuchnąc za sparawa Basków zamieszkujących Francję ale i po drugiej stronie granicy w Hiszpanii.To tez sprawa Unii wbrew temu co mówia bo gdyby się udało Katalończykom to Unia automatycznie by sie zmniejszyła a trudno sobie wyobrazić aby Hiszpania kiedykolwiek zgodziła sie na wstąpienie Katalonii do Unii jako samodzielnego bytu.
Korsyka spacyfikowana przez Paryz też czeka na swoją chiwlę a co będzie sie działo gdy mniejszości węgierskie na Słowacji, Rumunii zarządają powrotu do Węgier,druga połowa Węgrów nie ze swej woli mieszka za płotem macierzy.Bogata Północ we Włoszech nie zrezygnowała od oderwania się od biednego Południa.
Francja i hIszpania nie maja kapusi ale od zawsze maja swoich ludzi opłacanych gdy tylko bolszewia wygrała w Moskwie ,swoja agenture i to mocną mają kacapy także w Berlinie i ich
wykorzystuja do napaści na Polskę.W Katalonii tez maja swoje wpływy od czasów wojny domowej a z Barcelony i Katalonii pochodziło jądro komunardów i oni maja na rekach najwięcej krwi swoich przeciwników a Hiszpanów.Balcerona to przykład czerwonej burżuazji jeszcze nie wszyscy opychają  się kawiorkiem ale niedawno to sługa musiał mieć swojego sługę czy służkę między innymi z Polski. 
PS.To nie tak Panie Andy 51 to nie tak ,zbyt uprościł Pan bez urazy dwa problemy.

Obrazek użytkownika Czesław2

22-09-2017 [17:20] - Czesław2 | Link:

To jest sprawa uni, ale nie Niemiec i Francji. Te kraje staną na głowie, aby podzielić Hiszpanię, tak jak podzielono Jugosławię.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

22-09-2017 [17:29] - zbieracz śmieci | Link:

Dwa zdania ale nawzajem się wykluczają panie czesław 2 !

Obrazek użytkownika Czesław2

22-09-2017 [18:35] - Czesław2 | Link:

Widzi Pan, gdyby była matematyka w szkole ( rachunek zdań) toby było wiadomo, że jest implikacja jedno i dwustronna. Krótko mówiąc, unia to też Niemcy, ale same Niemcy to nie unia.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

22-09-2017 [20:02] - zbieracz śmieci | Link:

TYm razem juz Panu do swojej teorii nie pasowała Francja majaca kłopoty z Korsyka i Baskami i jest to sprytny unik ale tylko sprytny a resztę wykładu acz króktiego mógłby Pan sobie darować bo  dalej pan brnie .Do tej pory to niemcy przy pomocy Francji I Włoch ale też jako wasali to była unia/
Macron po ucałowaniu rak Trumpa juz ma nowego pana a Włochy dopiero do tego sie szykuja ale do nóg też USA sie rzuca ,szybciej niż myślę.
Macron jako człowiek banków wie że potega finansowa jest w LondynskimmCITY a jeszcze wieksza w NYC a nie w Berlinie ,Paryzu,Rzymie razem wziętych.
Teraz jest czas Trupa a nie merkel i jej przydupasów i to czas przycinania niemiec do właściwych rozmiarów.
Tego i ja sobie życzę i nawet tym co tego nie rozumieją.
To co powiedział Trump w ONZ o Polsce <Francji i UK jest tego dowodem a jesli chodi o nas to wiemy ,że nad Polska został rozpięty parasol ochronny.
Leawctwo i zdrajcy doskonale zrozumieli to co powiedział i bardzo dobrze ,moze po raz pierwszy do durnych łbów cos dotarło.

Obrazek użytkownika Andy51

22-09-2017 [20:03] - Andy51 | Link:

Zgoda.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

23-09-2017 [13:45] - Imć Waszeć | Link:

Ja może to uściślę. Implikacja jest tylko jedna i ma tylko jedną stronę: A->B. Implikacja odwrotna A<-B jest zupełnie innym operatorem logicznym mającym inną tabelkę wartości. Ogólnie istnieje 2 do 2 do 2, czyli 16 operatorów logicznych dwuargumentowych: alternatywa, koniunkcja, implikacja, odwrotna implikacja, równoważność (<=>), negacja alternatywy (strzałka w dół), negacja koniunkcji (strzałka w górę), alternatywa wykluczająca, oraz dwa nie nazwane i nie używane. Alternatywa wykluczająca to po prostu znany w informatyce operator XOR (alternatywa rozłączna/wyłączająca, różnica symetryczna, suma poprzeczna, kontrawalencja, exclusive OR). Jest to po prostu negacja równoważności. Negacji osobno tu nie ma, bo to jest operator unarny, obok identyczności.

Nie są nam potrzebne wszystkie operatory, gdyż wszystkie można zdefiniować tylko za pomocą dwóch: implikacji i negacji (rachunek implikacyjno-negacyjny). Podobnie można użyć par negacji z koniunkcją, albo negacji z alternatywą. mało kto natomiast wie, że wszystkie operatory logiczne można zdefiniować za pomocą tylko jednego operatora: negacji koniunkcji lub negacji alternatywy. Ma to istotne znaczenie przy budowie bramek logicznych w układach scalonych. Oznaczając negacje koniunkcji symbolem ^ mamy np. definicje: a) ~A = A^A, b) A&B = (A^B)^(A^B). Jest to w rozdziale podręcznika logiki pt. "logiczna równoważność formuł/zdań" i polega na pokazaniu, że każde wartościowanie zmiennych (atomów) występujących w tych zdaniach daje takie same wartości w tabelce. Mówimy wtedy o formułach/zdaniach logicznie równoważnych.

Są dwa bardzo ważne pojęcia w logice: formuła/zdanie prawdziwe (tautologia) i słabsze pojęcie spełnialności. Formuła/zdanie jest spełnialne, gdy istnieje jakieś wartościowanie, w którym przyjmuje ona wartość 1 (true). Prawdziwość oznacza, że zdanie przyjmuje wartość 1 dla każdego wartościowania. Czasem zamiast słowa wartościowanie używa się słowa interpretacja, zaś interpretację spełniającą zdanie A nazywa się modelem zdania A. gdy narysujemy sobie koło podzielone na dwie połówki i w górnym półkolu małe kółeczko, to zdania prawdziwe będą w tym kółeczku, zdania spełnialne w górnej połówce, niespełnialne w dolnej, a nieprawdziwe wszędzie poza małym kółeczkiem. To taka prosta mnemotechnika pozwalająca łatwo zapamiętać te logiczne zawiłości, zamiast wypisywać kilometrowe głupoty na ściądze na egzamin. Mówimy, że prawdziwość i niespełnialność są pojęciami dualnymi. Możemy bowiem narysować nasz obrazek inaczej: górne półkole to zdania nieprawdziwe, dolna prawdziwe, małe kółeczko to niespełnialne, zaś wszystko bez małego kółka to spełnialne. Właśnie tak wygląda ta dualność, dlatego aby udowodnić, że formuła/zdanie A jest prawdziwa, wystarczy pokazać, że ~A jest niespełnialna, czyli nie ma żadnego wartościowania zmiennych, przy którym zdanie A przyjmuje wartość 1.

Obrazek użytkownika Andy51

23-09-2017 [14:13] - Andy51 | Link:

Dziękuję za mały wykład , ale logika naukowa nie chłopska jest dla mnie nie zawsze zrozumiała.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

23-09-2017 [15:38] - Imć Waszeć | Link:

Logika jest dość trudna do opanowania dla początkujących, gdyż mniej ona przypomina typową matematykę, a bardziej jakiś język programowania. Chodzi mi o to, że wiele definicji formułuje, a dowody prowadzi się ze względu na wewnętrzną hierarchię pojęć języka logiki. Na samym dole znajdują się stałe i zmienne indywiduowe, spójniki, potem mogą być klauzule, atomy, termy, w zależności od zagadnienia, wreszcie formuły w różnych reprezentacjach (np. CNF, DNF, skolemizacja). Dlatego właśnie do opisu struktury formuł najlepiej posługiwać się pewną gramatyką z określonymi produkcjami, jak to mówią w informatyce.

Jeśli poszuka się w Internecie, to okaże się, że każda dziedzina szczegółowa, w tym konkretna logika, posługuje się pewnym rodzajem ontologii, czyli najpierw opisuje się w dziedzinie to, co w niej istnieje, wszystkie obiekty i ich hierarchię. Wiele dziedzin zapożycza słownictwo od innych i na przykład w mechanice kwantowej przy stanach i budowie jądra atomowego używa się powiedzmy pojęcia term atomowy. Ma to niby mieć podobny sens jak stosunek termów do atomów w języku logiki, ale najczęściej wprowadza tylko dodatkowy chaos. Ma to ścisły związek ze specyfiką używanego w danej dziedzinie języka opisującego hierarchie kompletnie różną od prostego stopniowania obiektów w logice. W każdym razie jest to ciekawe zagadnienie: https://en.wikipedia.org/wiki/...

Po prostu nauka próbuje, co jest pozytywne, stale dostosowywać język do danej dziedziny, żeby objaśnić jak najwięcej za pomocą odpowiednich porównań i metafor. Na przykład kiedyś spotkałem się z bardzo dziwnym pojęciem języka znacznikowego systemów biologicznych, czyli takim biologicznym HTML. Takie języki mogą służyć za podstawę do tworzenia syntetycznych biologii, o których kiedyś już wspominałem. Jednak dla mnie najbardziej powalająca była metafora całości życia ziemskiego, oglądanego z perspektywy kodu DNA.

Otóż w jednej pracy autorka narysowała poziome linie, podobnie jak rysujemy przepływ wody w rzece na obrazie, które na środku rozdzierała mała plamka, tak jak burzy się woda w strumieniu za kamieniem. Czyli mamy wielki ocean, bezkres możliwości i maleńką plamką na tym oceanie, w której kulą się wszystkie DNA wszystkich ziemskich organizmów żyjących kiedykolwiek i zapewne mogących powstać w dalekiej przyszłości. Jak się na to patrzy, to od razu pojawia się pytanie, czy mogą istnieć gdzieś jakieś inne wyspy. Czy gdzieś w kosmosie jest planeta z plamką położoną w innym miejscu? I to jest właśnie zasadniczy problem oraz argument za sensem rozwijania tych syntetycznych biologii. ;)
Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Andy51

23-09-2017 [17:46] - Andy51 | Link:

"Katujesz"mnie tą niewątpliwie ciekawą dziedziną.

Obrazek użytkownika Czesław2

24-09-2017 [08:02] - Czesław2 | Link:

Ja przez implikację dwustronną rozumiałem oczywiście równoważność. Nie siedzę w tej materii na co dzień, tak zapamiętałem z zamierzchłych czasów.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

23-09-2017 [13:58] - Imć Waszeć | Link:

Taka ciekawostka. Jeśli rozwiązujemy tzw. Najtrudniejszą Zagadkę Świata, wymyśloną przez Raymonda Smullyana:

"Trzy boginie: Prawda, Kłamstwo i Los odpowiadają na pytania w swoim języku.
Mówią tylko DA i JA, które odpowiadają słowom TAK i NIE, jednak nie wiesz
które któremu. Prawda zawsze mówi prawdę, Kłamstwo zawsze kłamie, a Los
czasem mówi prawdę, czasem kłamie. Musisz za pomocą trzech pytań okreśłić
która z bogiń to która. Każde pytanie może być skierowane tylko do jednej
bogini."

to przy dodatkowym założeniu, że nie możemy w pojedynczym pytaniu (zdaniu) użyć operatora równoważności, powoduje, iż zagadka staje się w ogóle nierozwiązalna. Właśnie taki był cel sformułowania tej zagadki. Ten utalentowany doktorant z Princeton pod kierunkiem słynnego Alonzo Churcha wiele lat pracował jako sztukmistrz w nocnych klubach, zajmował się m.in. słynnym twierdzeniem Gödela o niepełności, a jedna z postaci z jego zagadek jest inspektor Craig, czyli inny matematyk William Craig, którego ważnym osiągnięciem było twierdzenie interpolacyjne Craiga. Odrzucenie w zagadce równoważności jest niejako odrzuceniem zasady wyłączonego środka i pokazuje też, na jakie problemy napotyka się w logikach modalnych.

Obrazek użytkownika Andy51

22-09-2017 [17:44] - Andy51 | Link:

Ty masz swój punkt widzenia ja mam swój.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

22-09-2017 [20:06] - zbieracz śmieci | Link:

Nikomu niczego nie mam zamiaru zabierać ale mam prawo do swojego zdania i prawo do niezgody na cudze poglądy -patrz jw!

Obrazek użytkownika Andy51

23-09-2017 [10:22] - Andy51 | Link:

Nikt  Ci tych praw nie zabiera.

Obrazek użytkownika Marek1taki

22-09-2017 [16:28] - Marek1taki | Link:

Katalońscy KODiarze stoją tam gdzie stali w latach trzydziestych komuniści.

Obrazek użytkownika Andy51

23-09-2017 [10:21] - Andy51 | Link:

Bardzo trafne spostrzeżenie.

Obrazek użytkownika mmisiek

22-09-2017 [19:35] - mmisiek | Link:

W punkt.