Rany Boskie! Panie Prezesie! Kogo Pan wysłał do Prezydenta?!

Jak podaje portal „TVN24 FAKTY” – vide: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/prezydent-zaczyna-konsultacje-ustaw-sadowniczych-o-krs-i-sn,772267.html, „W Pałacu Prezydenckim trwają konsultacje w sprawie prezydenckich projektów ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Spotkanie prezydenta z delegacją PiS rozpoczęło się około godziny 13.30. Do Pałacu Prezydenckiego przyjechali: szef klubu PiS Ryszard Terlecki, Beata Mazurek, szef sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka Stanisław Piotrowicz i poseł Arkadiusz Mularczyk…”, koniec cytatu.

Z całym szacunkiem Panie Prezesie, ale dla mnie skład tej delegacji to znak, że chyba Pan chciał sobie zakpić (pytanie dlaczego?) z powagi urzędu Prezydenta RP i pana Andrzeja Dudy osobiście.

I proszę się nie dziwić, jak teraz opozycja będzie trąbić na cztery strony świata, że te konsultacje PIS-u z prezydentem to ustawka.

A na koniec jeszcze jedno Pytanie. Czy Pan Prezes byłby uprzejmy przytoczyć choćby jedną dorzecznie merytoryczną wypowiedź posła profesora Terleckiego w ostatnich miesiącach? Byłbym wdzięczny za odpowiedź.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

Post Scriptum
I jeszcze chciałbym przypomnieć, co pisałem w notce pt. "Panie Prezesie! PIS trzeba odmłodzić, bo będzie masakra!" - cytuję:

I tu słowo do Jarosława Kaczyńskiego. Szanowny Panie Prezesie. W ostatnich dniach stało się coś bardzo poważnego. Młodzi, mam nadzieję nie wszyscy, odwrócili się od Pańskiej partii i protestują z własnej woli. A mówiąc konkretniej otaczający Pana dwór, co tu dużo ukrywać zramolałych matuzali, oszołomiony przewagą sejmową zaczął się tak zachowywać, że odstręczył od PIS-u polską młodzież, przed czym tyle razy przestrzegałem. A wie Pan, dlaczego młodzi się tak wkurzyli? Bynajmniej nie z powodów politycznych, bo oni politykę w nosie mają. Oni się wściekli, bo trywializując widzieli te śmichy chichy i wzajemne poszturchiwanie pana Terleckiego i pani Mazurek w trakcie przemówień opozycji w Sejmie. A Pan na to nie reagował i sam się momentami, jak na Pańską pozycję niepoważnie zachowywał. A trzeba było siedzieć z kamienną twarzą i pozwolić panom Budce, Petru i Schetynie samym się kompromitować. A tak, wasze śmichy chichy TVN24 od kilku dni pokazuje co pół godziny w cyklu całodobowym.

No i mleko się rozlało. Sprawa jest poważniejsza niż się może zdawać. Bo Wy macie władzę, ale młodzi mają smartfony, przez które się mogą w każdej chwili skrzyknąć w kilka minut. Co zatem robić? Jeśli jeszcze nie jest za późno, PIS musi się teraz publicznie otworzyć na ludzi młodych i przemówić do nich językiem, jaki oni rozumieją, czyli tak jak Kukiz w czasie ostatnich wyborów zwrócić się do nich w sposób "rewolucyjny", albo lepiej "ewolucyjny" radykalnie zmieniając kody komunikowania się z ludźmi tak, żeby trafić w gusta młodego pokolenia, które porozumiewa się w języku dla zgredów niezrozumiałym. Bo młodzi chcą, żeby było krótko, zwięźle, na temat, dosadnie, a przekaz był zgodny z formami komunikacji jakie oni preferują. Bez martyrologicznego patosu, trucia, marudzenia, pouczania i moralizowania. Ma być szybko – migawkowo, a jak trzeba to ostro i siarczyście. Może niech pan Mateusz Morawiecki do nich przemówi w jakimś orędziu? A zanim Pan dokona rekonstrukcji rządu, co jest konieczne, póki co w pierwszych rzędach ław sejmowych niech Pan posadzi obok siebie pisowską młodzieżówkę, zaś panią Mazurek z panem Terleckim proszę usadzić w ostatnim rzędzie, najlepiej za parawanem...", koniec cytatu.

A tu cała notka - vide: https://www.salon24.pl/u/salon...
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tarantoga

13-09-2017 [19:57] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

Kilka lat temu,gdy moja córka kończyła studia...zjawiła sie w Paryżu i ściągnęła mnie..."pokaż mi Luwr i Monę Lisę"
Dziecko każe,ojciec musi...no i stawiamy się elegancko ubrani...w salach Luwru.
Wchodzimy do sali,gdzie wisi Leonardo...pusto...tylko jakiś facet rozczochrany,broda w nieładzie biega po sali i co parę kroków zatrzymuje sie przed portretem i cos krzyczy,ale 
ze znakiem zapytania w głosie.
Mona Lisa za szybą pancerną...z uśmieszkiem spogląda na tego faceta...i nic...no nawet nie mrugnęła okiem.
Facet coraz głośniej wrzeszczy,tupie,macha rękami...Mona Lisa...nic! 
W końcu zjawia sie ochrona,faceta biorą pod pachy i wynoszą....na moje pytanie: Czy ten facet to wariat i przypadkiem nie jest groźny dla otoczenia?
Ochroniarz powiada: Nie...on codziennie ma jakieś pytania do Mony Lisy...płaci za bilet [oj drogo] to go wpuszczamy...jak już wpada w krzyki...to go wynosimy..i spokój :-))

Mam deja vu....echo 24 i jego krzyki do Prezesa Kaczyńskiego...tylko to nie Luwr,Prezes nie Mona Lisa i nie ma tu sanitariuszy z kaftanem,którzy by wynieśli echo 24.

PS.Wtedy jeszcze Paryż był miastem francuskim...teraz jest czarny....i słychać muezzina...

Obrazek użytkownika Jabe

13-09-2017 [20:19] - Jabe | Link:

Udało się Panu zaprowadzić córkę do PiS-u, jak wcześniej do Luwru? Nasza Mona Lisa też jest za szybą pancerną, choć się nie uśmiecha. Jednak zgoda – gadał dziad do obrazu.

Obrazek użytkownika ruisdael

14-09-2017 [07:11] - ruisdael | Link:

Jabe- a gdzie ty zaprowadziłeś swoją?

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

13-09-2017 [21:11] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Tarantoga

"tylko to nie Luwr, Prezes nie Mona Lisa..."
---------------------------
Po raz pierwszy się z Panem zgadzam, Panie Tarantoga.

Obrazek użytkownika paparazzi

14-09-2017 [01:12] - paparazzi | Link:

Eeee, nie wierzę. 

Obrazek użytkownika Tarantoga

14-09-2017 [08:25] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

Pasierbiewicz 21.11
Odkąd miałem nieszczęście zapoznać sie pańska twórczością...uważałem pana za kompletnego idiotę...mniejsza z tym,czy pożytecznego...
Tym komentarzem...udowodnił pan wszystkim,który mogli mieć wątpliwości...że miałem rację
"Zgadza się pan z tym....po raz pierwszy"...
Panie Pasierbiewicz...popełnił pan tym komentarzem...publiczne auto da fe :-))
 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

14-09-2017 [09:11] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Tarantoga

"Panie Pasierbiewicz...popełnił pan tym komentarzem...publiczne auto da fe :-))..."
-------------------
Niech mnie Pan nie rozśmiesza, Panie Tarantoga. Kumaci dobrze wiedzą, co jest grane.

Obrazek użytkownika gorylisko

14-09-2017 [10:05] - gorylisko | Link:

jaaasneeee, że wiedzą... a co jest grane ? desant krasnoludków czy atak marsjan na bojowych dżdżownicach ?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

13-09-2017 [21:34] - Imć Waszeć | Link:

Panie Prezesie, niech Pan chwilkę odsapnie: http://mattjabbar.artstation.com/

Obrazek użytkownika gorylisko

13-09-2017 [22:52] - gorylisko | Link:

a taki młody drrrr się marnuje na niniejszym blogu... Panie prezesie kaczyński wyślij pan drrrrrra ze smartfonem i w towarzystwie jakiejś laski...tooooooo bęęęęędzie wyyyyybór... bomba atomowa to pikuś
 

Obrazek użytkownika Lektor

14-09-2017 [10:27] - Lektor | Link:

Terleckiego, panie Krzystofie, Terleckiego !!!

Obrazek użytkownika Dorota M

14-09-2017 [15:46] - Dorota M | Link:

Nie używaj Pan Boga na świadka pana podejrzanych interesów na tym blogu.

Obrazek użytkownika Natura Polaca

14-09-2017 [23:49] - Natura Polaca | Link:

A to ciekawe spostrzeżenie i chyba trafne, że ten skład wysłany przez Nadprezesa do PAD-a to jeszcze jedno "a kuku" czyli pokazanie, że Pierwszy Obywatel RP to w końcu nic takiego,żeby się z nim liczyć, przecież i Ziobro i Macierewicz tak sam się wobec tego Obywatela zachowują. A po tych nieszczęsnych wetach to nawet jego dotychczasowi fani i ongiś wyborcy tak samo, jeśli nie jeszcze gorzej. Bo jak to widać gołym okiem Terlecki, ten od otwierania drzwi Nadprezesowi  (co było do zobaczenia w TV jak wyprzedził ochroniarzy) to nie tylko profesor z Jagiellońskiego Krakówka,, czyli z automatu wróg nr 1 Pana Blogera, ale i faktycznie  miernota wielka, nawet większa od tego Mularczyka, co to się ongi w Trybunale skompromitował,a teraz jest twarzą programu Reparacje+ (plus oddanie Ziem Odzyskanych?). Rzeczniczka klubowa Mazurek zwana rottweilerką PiS od pouczania dziennikarzy, żeby się w głowę puknęli, też wybitna postać. No i najwybitniejszy w PiS prawnik tow.prok. Piotrowicz, żywy przykład oczyszczania szeregów w tej partii i jej ciągotek do słusznie minionego okresu..Mógł się tedy PAD nieco wkurzyć widząc tak znakomitą delegację, zwłaszcza że wcześniej rottweilerka przebąkiwała, że obecne  projekty będą zgodne z oczekiwaniami PiS, czyli właściwie takie same.jak przed zawetowaniem. I pewnikiem dlatego PAD nabrał wody w usta i przed żadną z delegacji, które przyjął u siebie, nie zdradził się ze swoimi planami.

Obrazek użytkownika Domasuł

15-09-2017 [01:08] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

No jasne.

PiS taki okropnie straszny. I politycy PiS-u jeden gorszy od drugiego, potykają się o własne nogi. No jakiś koszmar po prostu. 

Och jak nam wszystkim tęskno za rzadami POPSL-u.

I tylko ta cholerna grupa trzymajaca sondaże...

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

15-09-2017 [04:17] - ExWroclawianin | Link:

Domasul

0/100

Proponowalbym nie zapominac brac tych lekarstw na nogi bo po tym beznadziejnym wpisie to widac ze na glowe juz za pozno.....

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

15-09-2017 [04:24] - ExWroclawianin | Link:

Natura Polaca:

0/100 Kretynski wpis!  
Widac jak zmniejszenie "resortowych emerytur" zaboli.............aj waj, aj waj, aj waj.....mysle ze te emerytury powinny byc obnizone dla wrogow Polski do max 800 zl. A tak wracajac do prezesa to jeszcze ogra was nie raz.......towarzyszko Natura Polaca i dlaczego przez "c" a nie "K"???

Obrazek użytkownika Natura Polaca

15-09-2017 [15:27] - Natura Polaca | Link:

Dlaczego? Ano, żeby mądry wiedział, a głupi się dziwował.