Zapach podziałów

Wreszcie prezydent i szef MON są zgodni ! Nawet w 100% . Pierwszy powiedział przed defiladą - i jednocześnie przed pomnikiem Piłsudskiego - że polska armia nie możne być prywatną własnością jednej osoby. Stałem na trybunie honorowej 1,5 metra za PAD i może dwa po skosie za min. Macierewiczem i widziałem , jak pan Antoni energicznie kiwa głową. Kiwał potakująco. Na pewno nie był to tik. Minister obrony po prostu zgadzał się z Głową Państwa. Warszawiak zgadzał się z Krakowiakiem. Norma. Gdyby min. Macierewicz był Bułgarem tobym się zaniepokoił: nasi słowiańscy bracia z Bałkanów jak kiwają głową pionowo, z góry na dół to oznacza, że mówią... NIE ! Czyli odwrotnie niż u nas . Z kolei gdy Bułgarzy kręcą głową poziomo - u nas to zaprzeczenie- to z kolei w Sofii, Warnie ,Płowdiw czy Słonecznym Brzegu wręcz przeciwnie: to stwierdzenie, iż TAK. Ale , jak podkreślam, nasz minister to rodowity Polak, a nie Bułgar jakiś. Stąd wniosek prosty niczym konstrukcja cepa: skoro jeden gadał, a drugi mu potakiwał - znaczy się zgadzają . Ale cóż: trudno nie zgadzać się z "oczywista oczywistością". Przecież minister z Klonowej ( na tej ulicy mieści się główna siedziba MON) też uważa,że polska armia nie możne być niczyja, nie można jej "sprywatyzować". I ja tak uważam - i większość czytelników "Gazety Polskiej" zapewne też. Zatem jest to stwierdzenie równie oczywiste, jak to, że po poniedziałku jest wtorek, a po wiośnie jest lato.

Czy warto więc powtarzać banały, choćby dla krzyżującej - i linczującej - Macierewicza "Gazety Wyborczej" były to prawdy objawione? "Powtarzajcie wielkie słowa, powtarzajcie je uparcie"- pisał Zbigniew Herbert. OK, ale czy słowa o armii polskiej, która nie możne być własnością jednej osoby są "wielkie"? Nie. Określają pożądany stan i to wszystko.

Czemu zamiast przykładać PO, Tuskowi, kodziarstwu i innym lewicowo- liberalnym nudziarzom , jak to robię zwykle , dziś postanowiłem zając się własnym obozem? Bom wkurzony. Bo pamiętam traumatyczne klęski podzielonej prawicy AD 1993 i AD 2001. I bardzo nie chciałbym powtórki. Powtórki nie tyle z rozrywki, co dramatu obozu patriotycznego (to naprawdę lepsze określenie niż "prawica", często niedookreślona). Dlatego też zmartwiły mnie weta Prezydenta RP, najpierw w sprawie RIO (izby obrachunkowe), a potem te dotyczące wymiaru sprawiedliwości (albo raczej: niesprawiedliwości...) - a teraz jego kolejna decyzja o nienominowaniu generałów proponowanych przez min. AM. Pachnie mi to w dłuższej perspektywie czasowej zapaszkiem podziałów. A to byłby najgorszy scenariusz dla Polski.

Na Śląsku - tym samym,gdzie mój dziadek Henryk Karol Czarnecki,warszawiak od dziada pradziada, uciekł do Powstania Śląskiego jest takie powiedzenie „ trzymajmy się wspólnie – to nikt nam nie ciulnie”.

Otóż to!

* tekst ukazał się w „Gazecie Polskiej” (23.08.2017)
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Swisspola

06-09-2017 [11:43] - Swisspola | Link:

Szanowny panie pośle, pan zawsze stoi 1,5 m obok na trybunie, bez względu na to, kto na tej trybunie wiedzie prym!
Jak celnie napisal to prezes Boniek, choćby z piwem dla pana Leppera!
 

Obrazek użytkownika michnikuremek

06-09-2017 [11:50] - michnikuremek | Link:

"Czasy się zmieniają, a pan zawsze w komisjach" - Franz Mauer "Psy". :D

Obrazek użytkownika michnikuremek

06-09-2017 [11:52] - michnikuremek | Link:

Jakie są intencje prezydenta to dowiemy się z treści ustaw sądowniczych. Jeżeli pani o wyglądzie i manierach targowej przekupki będzie zadowolona - to znaczy, że koniec "dobrej zmiany".

Obrazek użytkownika xena2012

06-09-2017 [13:51] - xena2012 | Link:

Jakie są intencje prezydenta chyba dowiedzieliśmy się wczoraj z ust jego rzecznika. Piszę chyba,bo być może była to tylko prywatna wypowiedź min.Łapińskiego,ale niezbyt w to wierzę bo rzecznik reprezentuje urząd .Wypowiedź rzecznika na temat premier Szydło arogancka i głupia wprawiła w zachwyt tabloidy i brukowce,może nawet trafi do Pudelka.Czy taka własnie popularnośc i takie uznanie jest szczytem marzeń Kancelarii Prezydenta ?

Obrazek użytkownika Jabe

06-09-2017 [14:26] - Jabe | Link:

Co znowuż się stało?

Obrazek użytkownika ...Trzy kropki...

06-09-2017 [14:18] - ...Trzy kropki... | Link:

...Odkąd  rzecznikiem PAD został  ten BUC Łapiński, zaczęło się bardzo  źle  dziać  w obozie prawicy!!!...Widać gołym okiem że jest to POdrzucone  kancelarii  kukułcze jajo, pytanie tylko przez kogo???...Ja osobiście obstawiam WSI-oków !!!...Nigdy nie występuje w TVP, którą  wręcz bojkotuje, natomiast hula sobie po POlsatach i TVN-ach !!!...Faceta o takiej aparycji i mentalności powinno się  chować  do ostatniego szeregu a nie wystawiać do pierwszego rzędu !!!...Jego ciągłe pociąganie nosem i  przełykanie przyprawia o mdłości ... czy nikt nie potrafi zwrócić  mu uwagi ???...Jest to żenada a nie rzecznik !!!...

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

06-09-2017 [19:01] - zbieracz śmieci | Link:

Trzeba obalic trzy weta razem a do 3/5 zapędzic totalniaków razem z kukizem i plankonem .Bredzę zapewne Pan pomyśli bo nigdy na to nie pójdą a ja Panu gwarantuje ,że pójda i zrobią wszystko co PIS zechce ,wystarczy ,ż e na pierwszym posiedzeniu Sejmu wyjdzie jakiś wazny poseł z PIS i powie ,chcemy obalić weto ale sami nie damy rady i tutaj potrzebna bedzie wasza pomoc[tumult,wrzaski ,śmiech ze strony totalniaków] ale niezrazony powinien im zakomunikowac albo weta poprzecie albo w najblizszym mozliwym terminie przyspieszone wybory,macie wybór.Ręczę ,ze stoperanu w okolicy zabraknie gdy usłyszą o wcześniejszych wyborach i ręczę ,że PIS z ich udziałem lub bez [choroba sraczkowa] weta obali.
Bo nie wolno mu urosnąć i walić gdy jeszcze mały !
PS.Niech mi ktoś zaprzeczy ,że totalniacy razem z kukizem bo oni od tej samej matki i ojca oraz plankton ostatniej rzeczy jakiej sobie życzą to wcześniejsze wybory i to na półmetku a kredyty są a kochanki czy też kochankowie swoje potrzeby mają a gwarancji wyboru ponownego żadnej.
Bycie posłem dla dziadostwa to jednak coś bo i pobory niezgorsze i zawsze ktos zaprosi na żarcie i wódeczkę a i do kieszeni coś wrzuci a starcić wszystko z powodu głupich wet...!?