Poczynania KE to dowód na potrzebę reformowania UE

Nie wiem dlaczego większość Polaków zżyma się na wiceszefa Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa? Moim zdaniem to dobrze, że p. Timmermans z pozycji siły poucza Polskę, że grozi nam palcem, ostrzega przed możliwymi konsekwencjami... Przecież trudno o lepszy dowód na to, że KE (i zresztą cała UE) znajduje się w głębokim kryzysie! Przecież gdyby brukselscy urzędnicy "rozbrajali" Polskę powoli, poprzez nowe unijne regulacje, nie można wykluczyć, że proces ten przeszedłby niezauważony... Ot, Bruksela wdrożyła jakieś dyrektywy i należy ich przestrzegać. Powoli, powoli i by nas zakuli kajdankami do kaloryfera, zwłaszcza, że przez ostatnie 8 lat rządzili nami tacy, którzy lubią - jak to mawia pewien niezwykle postępowy prezydent jednego z pomorskich miast - gdy go "boli pupa". Tymczasem p. Timmermans w bawełnę nie owija - przekaz jest jasny i dla każdego zrozumiały: oczywiście możecie wybrać sobie kolor Forda, jaki tylko chcecie, ale pod warunkiem... że będzie to kolor czarny. Innymi słowy, Polacy mogą wybrać sobie rząd jaki chcą, ale musi on przestrzegać wytycznych płynących z Brukseli, tak jak to robiła poprzednia ekipa PO/PSL. Jeżeli ktokolwiek chce dowodu na potwierdzenie tezy, że UE potrzebuje głębokich reform, odpowiadam - posłuchajcie p. Timmermansa, a wszystko stanie się jasne.
Jak zwykle nie zawiodła "nasza opozycja totalna, do której jak ulał pasuje cytat z ks. Adama Czartoryskiego sprzed 200 lat: "W ciągu całego mojego życia widziałem w naszym kraju tylko dwie partie. Partię polską i antypolską, ludzi godnych i ludzi bez sumienia; tych, którzy pragnęli ojczyzny wolnej i niepodległej; i tych, którzy woleli upadlające obce panowanie". Od dwóch lat stosują metodę "Ulica i zagranica". I nic! Sondaże spadają jak samolot w korkociągu. Za dwa lata wybory i jakoś jestem dziwnie spokojna...

Dorota Arciszewska-Mielewczyk
Poseł na Sejm RP

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

01-09-2017 [13:45] - Imć Waszeć | Link:

Wypowiedź Makarona to dowód, że nam na to nigdy nie pozwolą. Marzenie ściętej głowy. Po ich trupie. Nie wiem, czego my tu jeszcze szukamy. Guza i interwencji zbrojnej? Czas zapowiedzieć Exit i postawić sprawę jasno, bo potem będzie płacz i zgrzytanie zębów, gdy znów sprawna machina niemieckiej propagandy zrobi z nas parchów i przygłupów, a świat się odwróci wstydliwie z oczętami i pozwoli im zrobić upragniony "Ordnung". Jesteśmy dziś w sytuacji podpitej "skóry", która pcha się nachalnie przez drzwi na imprezę, gdzie jest przerost chłopa. Każdy wie, co będzie dalej. Czyżby oprócz PIS-u?

Obrazek użytkownika Marek1taki

01-09-2017 [14:09] - Marek1taki | Link:

Reformowanie UE jest dobrym sloganem politycznym przy założeniu, że bilans zysków i strat z pobytu w UE jest pozytywny i/lub nie mamy siły dokonać Polexitu.
Bilansu nikt nie robi - tego policzalnego, a reformowanie UE jest tak możliwe jak reformowanie bolszewickiej Rosji i hitlerowskich Niemiec. Jak minie pokolenie to my się dostosujemy do unijnej formy antycywilizacji a marksiści brukselscy po przepasażowaniu na tkance narodów Europy będą mniej agresywni. Państwo Hitlera trwało krótko, ale bolszewicy teraz nawet do cerkwi chodzą - taki etap.
Można natomiast, i należy, budować struktury równoległe wewnątrzunijne. Pech, bo akurat mamy kryzys przywództwa. Króla Międzymorza nie wypromujemy. Nikt za antyliderem nie pójdzie. Lider musi mieć koncepcję i wiarygodność a nie promować socjalizm z ludzką twarzą na motywach narodowych z katolickim przybraniem.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

01-09-2017 [14:38] - zbieracz śmieci | Link:

Kogo to bys zaproponował na tego co miałby byc "Królem Miedzymorza " a który tak ci sie nie podoba ,ze nawet nazwisko ci juz nie przejdzie przez gardło mareczku taki i owaki...!?
Brednie o socjalizmie ,motywach narodowych,katolickim przybraniu to wytyczne jak rozumiem z sms od prowadzącego.
Taki mamy kryzys przywództwa ,że dzieki niemu poparcie dla totalniaków razem z kukizowcami leci na łeb i szyję i tego już zaklęciami ani ty ani twoi prowadzący nie zatrzymają.
Moge ci obiecać jedno dla totalniaków i ich agentury znajdzie sie w tym pieknym kraju miejsce na rezerwat dla was,ogrodzony grubym szkłem abyscie mogli za cukierki od dzieci pokazywac swoje czerwono -brunatne dupy ku ich radości ,nawet będzięcie mieli dla siebie tylko TVN i wymiotną także..Na Suwalszczyżnie miejsca wystarczy!

Obrazek użytkownika Marek1taki

01-09-2017 [16:06] - Marek1taki | Link:

Nie spodziewałem się, że wzbudzę tak silną emocjonalnie interferencję. Wizja bezcenna. Nie zakłóca mi sentymentu do Suwalszczyzny, chociaż wolę augustowskie i piskie. Okazuje się, że oprócz meszek są i głupie mendomeszki.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

01-09-2017 [16:54] - zbieracz śmieci | Link:

Będziesz tam razem z jabe bo on to samo bajdurzy i obaj uważacie sie za prawicę ,tylko za nic nie chcecie sie przyznać spod jakiego wy znaku i kraju.
Rezerwat bedzie graniczyl z Białorusią i abyście nie czmychneli do tego wolnego i bogatego kraju zainstaluje sie samostrieły jakie tam były za czasów twojego ukochanego przywódcy wojciecha I cherbowy ale bardziej karbowy  zwany "krwawym wojtkiem".
Tam będziecie mogli sie rzadzić jak bedziecie chcieli ,wy lud stepowy to wybory na majdanie możecie sobie robić,wsio co zechcecie a wesz to wasz codzienny towarzysz.

Obrazek użytkownika Marek1taki

01-09-2017 [17:23] - Marek1taki | Link:

Były już ciekawsze reakcje. Bardziej obnażające autora w moich oczach. Twoje może są proste ale pozostawię je do analizy psychologom.
Istotne są zresztą nie nożyce, ale kiedy się odzywają. Bez tego byłbym ślepy i głuchy.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

01-09-2017 [17:38] - zbieracz śmieci | Link:

Dalej bedziesz starannie ukrywał z jakiej jesteś "prawicy" i jak twój wóc ,ale coś mi tu pachnie kolegialnym zarządzaniem.
Zreszta jak cie zwał tak zwał -jesteś moim wrogiem i nie tylko ale ponieważ w ten kraj jak nazywacie Polskę panuje tu wolność wypowiedzi to mozesz pisac co chcesz i śnić na kolorowo!
Papatki bo szkoda czasu i atłasu na pogwarki z tobą i takimi jak ty.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

01-09-2017 [15:40] - zbieracz śmieci | Link:

Nim my wstapilismy do unii wyznaczono komisarza który miał zredukowac persol komisji bo juz wtedy zauwazono ,ze jest ich za duzo i komisja zaczyna życ swoim życiem i jest niezdolna do kierowania takim organizmem ale aby uzasadnic swoje istnienie marchew uznano za owoc pod naciskiem Hiszpanii.
Dzis idzie o obalenie naszego rzadu a jak sie uda to Polska by została pierwszym krajem rządzonym całkowicie przez komisję pod nadzorem niemiec  i tylko dla ich interesów.
Holenderska nierogacizna czrwono ryjna to wystawka ,ważniejsza dla niemiec jest polskojezyczna agentura która straszy ciemniaków lub niezorietowanych jakoby chcemy wyjścia z unii z wszystkimi konsekwencjami stąd płynącymi .
Nie wiem czy nagłe przenoszenie niemieckiego złota z Kanady do swoich skarbców nie ma związku z naszymi roszczeniami o odszkodowania ale wykluczyc nie mogę ,bo płacic nie beda chcieli ale położyć rekę na ich złocie byłoby mozliwe jako zabezpiecznie roszczeń. Wbrew temu co mówią i na jakie eksperyzy sie powołuja oni poważnie traktują nasze żądania.
Obalenie rządu i powrót zdrajców problem odszkodowańby by upadł.
Jedno jest pewne nacisk na Polskę tylko się zwiększy i to należy uświadamiać wyborcą aby nie dali sie omotać wrogiej propagandzie.

Obrazek użytkownika xena2012

01-09-2017 [16:37] - xena2012 | Link:

No własnie ,o tych wyborców najbardziej się boję.