Rimini, Rimini, a co z Magdaleną Żuk?

 Od soboty, 26.08.2017, wszystkie polskie media trąbią głośno o napadzie na polskich turystów na plaży w Rimini.  W nocy z piątku na sobotę czterech imigrantów z Afryki Północnej zaatakowało polskie małżeństwo, mężczyznę ciężko pobili, a jego żonę wielokrotnie zgwałcili.  Dziś [29.08.2017] do Włoch pojechali polscy prokuratorzy i policjanci, aby prowadzić tam śledztwo w tej sprawie {TUTAJ}.  Ciekawe, czy uda się znaleźć sprawców.  Mimo, że minęły już trzy dni - Włosi ich nie wykryli.

  O tym, że w Rimini w walce z przestępczością wygrywają raczej przestępcy, świadczy wypowiedź burmistrza, który oznajmił, że w tym mieście obowiązuje zakaz wchodzenia na plaże od godz. 1 w nocy do piątej rano, jakoby ze względów bezpieczeństwa.  Możemy przeczytać {TUTAJ}:

  "Włoska prasa zauważa ponadto, że plaże w Rimini są nocami bardzo niebezpiecznym miejscem, ponieważ są opanowane przez handlarzy narkotyków i złodziei. Dlatego przy wejściach widnieją ogłoszenia o zakazie wstępu. Przytacza się opinie strażników plaż, którzy mówią, że nocami jest to "ziemia niczyja". Mimo to często nieświadomi zagrożenia turyści masowo chodzą na brzeg po zmierzchu - podkreślają gazety. (PAP)".

  Wzruszająca jest ta troska o dobre samopoczucie przestępców.

  Jeśli nie uda się schwytać bandytów, to za kilka dni szum ucichnie, a środki masowego przekazu zajmą się czym innym.  Tak było w przypadku tajemniczej śmierci Magdaleny Żuk w Egipcie.  Medialny szum trwał w tym przypadku nieco ponad tydzień.  Potem zapadła cisza.  Dzisiaj w portalu "Gazety Pomorskiej" ukazał się artykuł {TUTAJ}, w którym podsumowano wypowiedzi rodziny zmarłej na temat tego nieszczęścia.  Siostra Magdaleny stwierdziła m.in.:

  "ona i jej rodzina nie dostali z Egiptu żadnych dokumentów, które cokolwiek wyjaśniłyby w kwestii śmierci jej siostry. - Przyszły dokumenty, które były tłumaczone, ale nie ma sekcji zwłok, nie ma protokołów z przesłuchań świadków, którzy byli przesłuchani na miejscu w Egipcie. Nie ma wyników badań toksykologicznych. Nic nie ma - mówi Anna Cieślińska [siostra Magdaleny] i dodaje: - Oni wysłali dokumenty, które nie dotyczyły sprawy Magdy. Ponoć to jest pomyłka. Według niej, policji ani prokuraturze nie udało się też uzyskać dostępu do telefonu jej siostry. (...) Rodzina Magdaleny Żuk twierdzi, że sprawa jej śmierci, nie zostanie wyjaśniona, dopóki strona egipska nie przekaże dokumentów, o które wnioskowała prokuratura w Polsce. Mają nadzieję, że polskim władzom uda się przekonać prokuratorów w Egipcie do współpracy z polskimi śledczymi. Jak dowiadujemy się od rzecznika prokuratury okręgowej w Jeleniej Górze, Egipcjanie nie tylko nie przekazali materiałów, ale nawet nie wskazali przyczyny zaistniałego stanu rzeczy.".

  Jak więc widać - nadal nic nie wiadomo, ale po ponad trzech miesiącach mało kogo to interesuje.  To typowe dla rzeczywistości medialnej - krótkie fajerwerki, po których zapada ciemność.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Art

29-08-2017 [19:43] - Art | Link:

Prokuratura w Jeleniej Górze nie jest zainteresowana wyjaśnieniem tej sprawy.Raczej jej zaciemieniem,jeśli można tak nazwać.Biuro detektywistyczne Lampart przeprowadziło własne dochodzenie (mają osobiste porachunki z grupą trzymającą władzę z Wrocławia,która to grupa ma ścisłe powiązania ze sprzedażą Magdy szejkom) i przekazało wszystkie dowody na tacy prokuraturze.Czekamy aż min Ziobro przeniesie dochodzenie w inne odległe od Wrocławia miejsce.Acha,jeszcze jedno: rodzina sprzedała Magdy samochód następnego dnia po jej wyjeździe.

Obrazek użytkownika StachMaWielkieOczy

29-08-2017 [21:32] - StachMaWielkieOczy | Link:

Nocne napady na turystow  przemoc i gwalt w obecnosci partnera to juz w niemczech wszystko bylo .... (W tym roku nawet)
http://www.infranken.de/ueberregional/Vergewaltigung-in-Bonn-Polizei-jagt-Sextaeter-mit-Phantombild;art55462,2594566

Tylko w Niemczech unika sie rozglosu ...w roku waznych wyborow... 

Obrazek użytkownika mmisiek

29-08-2017 [21:48] - mmisiek | Link:

Dokładnie o tym samym pomyślałem słuchając medialnych doniesień o Rimini - niedługo ucichnie jak sprawa Egiptu i żaden ambitny dziennikarz już się nie będzie tym interesować.
 

Obrazek użytkownika xena2012

29-08-2017 [22:27] - xena2012 | Link:

A dlaczego nocami plaza to ziemia niczyja?Nie ma na tyle policji,nie patroluje sie nocą miejsc spacerów? Nie ma na to funduszy czy może raczej cicha umowa?

Obrazek użytkownika Domasuł

29-08-2017 [22:50] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

A czego Pani wlasciwie oczekuje z perspektywy ciepełka swojego pokoiku i kapetek? Jezdzilem troche po swiecie i roznie bywa. Czlowiek z dala od domu jest wystawiony na szereg niespodzianek i niebezpieczeństw. To ryzyko trzeba wkalkulować w calosc. Ja nigdy bym nie pomyslal nawet, ze jak cos mi się stanie to sprawa ma się zajmować pol Polski, 5 prokuratur, zastępy policjantow i sprawcy musza bezwarunkowo być złapani i przykładnie osadzeni.

 

Obrazek użytkownika August61

30-08-2017 [22:59] - August61 | Link:

Sama Pani pisze, że ze strony egipskiej nie ma woli współpracy. To, p[rzepraszam, ale co moga polskie władze zrobić? Napaść na Egipt? Sprawa jest dęta. Sa niesamowite naciski na wyciszenie tej sprawy. Zarfówno ze strony egipskiej, jak i układu wrocławskiego. Po prostu siła złego na jednego. 
Od początku tej sprawy próbuja zamknąc usta nawet internautom, strasząc sądem, gdy ktos tam ujawnił publicznie nieco szczegółów. 
Zabójstwo tej dziewczyny, to wypadek przy pracy międzynarodowej szajki handlarzy kobiet,. Użyją wszystkich swoich wpływów, aby sprawę rozmyć. Mam złe przeczucia. To walka z niezwykle silnym przeciwnikiem. To organizacje obracające miliardami dolarów. Ich "biznes", to nie handel pietruszką. Za takie pieniądze mogą kupic wszystko i wszystkich. Widac to po reakcji egipskich śledczych.
Podobnie było z zaginięciem małej Maddie Mc Cann. Szum na calym świecie, wszystkie siły zaangażowane, miliony funtów na wyjąśnienie losu dzieciaka. I nic. Jak kamień w wodę. Mafia pedofilska to druga po handlarzach kobiet wpływowa i przebogata kamaryla....