Dwie modlitwy

Ciemno już, zgasły wszystkie światła i nastaje pora pacierza.

Myślę o tysiącach komentarzy dodanych do tej pory do moich notek i ze zgrozą sobie uświadamiam, że Polacy odmawiają dzisiaj dwie modlitwy.

Modlitwa I
https://www.youtube.com/watch?v=vUpSGI1fQq8

Modlitwa II
https://www.youtube.com/watch?v=TJ7pHDJZZdM

Więc spraw dobry Boże, który wszystko możesz, by znów nastał ów szczęsny czas, kiedy potrafiliśmy się modlić wszyscy razem, bez wyjątku, jak wtedy, gdy nas Jan Paweł II z krakowskiego lotniska na zawsze opuszczał – vide:
https://www.youtube.com/watch?v=ayZdAleUwpM

I, jak na ironię, w czasie sierpniowych rocznic znów żeśmy się pokłócili. Płakać się chce na myśl, co zrobiliśmy najlepszego z tą przy Jego pomocy wywalczoną wolnością?

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika U1

29-08-2017 [06:41] - U1 | Link:

My?      Chyba ci którzy to reżyserowali.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

29-08-2017 [07:54] - Krzysztof Pasie... | Link:

@U1

"My?      Chyba ci którzy to reżyserowali..."
----------------------
Oni to też my.

Obrazek użytkownika angela

29-08-2017 [08:04] - angela | Link:

Długo już nie  komentuje  na tym blogu, bo fałsz jest ewidentny i notoryczny. Niby prawicowy bloger , który z szyderstwem wypowiada się o paniach z kółek rozancowych, poucza jak się modlić.  
Szczyt hipokryzji.! Ale też pan  Krzysiu,  wymyślił sobie sposób, jak zablokować nieprzychylne sobie komentarze, i użył do tego modlitwy. 
A jeszcze, na pewno przyda mu się modlitwa, kiedy, cyt.:  nie będzie miał co robić w wigilijny wieczór 
Bez odbioru. 
 

Obrazek użytkownika Tarantoga

29-08-2017 [09:29] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

angela [8.04]
A co może robić starszy,zgorzkniały opuszczony przez trzy żony fałszywy do cna "człowiek".
Nawet całodobowy monopolowy zamykaja w Wigilię wieczór...
Włączy se TVN 24,szkło kontaktowe..otworzy barek...i wyciągnie jakąś flaszke...bo opłatek samemu...do lustra...?
I na dodatek rano Boże Narodzenie...jak żyć,na jak żyć?

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

29-08-2017 [10:18] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Tarantoga

Jak Pan myśli? Do kogo jak ulał pasuje ta modlitwa? Cytuję za filmem "Dzień świra":

"Gdy wieczorne zgasną zorze. Zanim głowę do snu złożę. Modlitwę moją zanoszę. Bogu ojcu i synowi, dopierdolcie sąsiadowi. Dla siebie o nic nie proszę, tylko mu dosrajcie proszę. Kto ja jestem? Polak mały. Mały zawisły i podły. Jaki znak mój - krwawe gały. Oto wznoszę moje modły, do Boga, Marii i Syna, zniszczcie tego skurwysyna. Mego brata sąsiada, tego wroga, tego gada. Żeby mu okradli garaż, żeby go zdradzała stara, żeby mu spalili sklep, żeby dostał cegłą w łeb, żeby mu się córka z czarnym, i w ogóle żeby miał marnie. Żeby miał AIDS, zabijaka, oto modlitwa Polaka."

PS
Nie miałem trzech żon Panie Tarantoga i nigdy Pan nie będzie wiedział ile ich miałem, bo Pańska łepetyna tego nie ogarnie.

Obrazek użytkownika Tarantoga

29-08-2017 [15:16] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

Po wpisaniu w Google "żony pasierbiewicza" ukazuje sie ..".Grażka i Niuniek - moje zaprzyjaźnione eksmałżonki"---konie cytatu.
Ale,pan Pasierbiewicz usunął wszystkie dane o sobie z internetu,to może i jedną żonę też? ;-)))

Obrazek użytkownika Bona

29-08-2017 [16:22] - Bona | Link:

Szanowny Panie Tarantoga,
od pewnego czasu pojawia się Pan na blogach, nie tylko na tym.tajemniczym nickiem. Z wikipedii: "Profesor Tarantoga
Profesor Tarantoga, właśc. Astral Sternu Tarantoga – fikcyjna postać literacka, główny bohater kilku utworów Stanisława Lema ze zbiorów Noc księżycowa i Powtórka, przyjaciel Ijona Tichego z cyklu opowiadań Dzienniki gwiazdowe. Pojawia się również w opowiadaniu Kongres futurologiczny oraz powieściach: Wizja Lokalna i Pokój na Ziemi.
Profesor zoologii gwiezdnej w Katedrze Astrozoologii Porównawczej Uniwersytetu Fomalhaut, przewodniczący Komitetu Redakcyjnego Wydania „Dzieł Wszystkich Ijona Tichego”, członek Rady Naukowej Instytutu Tichologicznego oraz redakcji kwartalnika „Tichiana”.
Genialny naukowiec i konstruktor. Wynalazł m.in. peregrynator – aparat do podróży międzygwiezdnych bez ruszania się z miejsca, zaginający przestrzeń w czwartym wymiarze (Wyprawa profesora Tarantogi) oraz urządzenie do spowalniania i przyśpieszania czasu (Podróż dwunasta). Był również wynalazcą płynu do wywabiania przykrych wspomnień, banknotów z poziomą ósemką – wyobrażającą nieskończenie wielką sumę pieniędzy, oraz aparatury do wyzyskiwania trwoniącej się energii dzieci w postaci systemu wystających w różnych miejscach mieszkania korb, bloków i dźwigni, które dzieci popychają, ciągną i przesuwają w czasie zabaw, nieświadomie pompując w ten sposób wodę i wytwarzając elektryczność (Podróż dwunasta).
Jego najważniejszym osiągnięciem było założenie ludzkiej cywilizacji (Czarna komnata profesora Tarantogi). Mieszka najprawdopodobniej w Krakowie, a dokładnie w dużym mieście położonym w pobliżu Bochni (Wyprawa profesora Tarantogi).
Tarantoga i Ijon Tichy poznali się w okolicznościach opisanych w Podróży dwudziestej szóstej i ostatniej.
Adaptacje
Wyprawa profesora Tarantogi – spektakl telewizyjny z 1992 w reżyserii Macieja Wojtyszki. W roli Profesora Tarantogi wystąpił Tadeusz Huk, a Piotr Cyrwus zagrał Magistra Janusza Chybka[1]....."
W 2 sezonie niemieckiego serialu Ijon Tichy - gwiezdny podróżnik Tarantogę gra Peter Princz.
Przypisy.....
Tak zastanawiam się. Czy naprawdę celem Pańskim jest.... i walenie na oślep. Pamiętam czasu swego złożył Pan publiczne przyrzeczenie i też beka- jak mówią małolaty.

Polecam Szanownemu Panu z wysokości własnego urzędu (TRON !) chwilę refleksji i dużo odpoczynku. Wybitni, do jakich się Szanowny Pan SIĘ zalicza tak mają ! Byłabym wdzięczna, gdyby zechciał Szanowny Pan potraktować moją propozycję z największą UWAGĄ. DZIĘKUJĘ PANU ZA UWAGĘ I proszę przyjąć życzenia Dobra na każdy dzień.

Obrazek użytkownika Domasuł

29-08-2017 [18:31] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Nie wiem, czemu Pani cytuje tutaj wikipedię. Natomiast wiem, ze zmeczony życiem Tarantoga z NB powinien albo zmienić kraj zamieszkania, bo zdaje się Wlochy mu nie sluza (może za dużo słoneczka na glowke), albo zone (która kiedyś tu wspominal) - która być może się nad nim zneca. W każdym razie facet nie jest w dobrej formie.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

29-08-2017 [17:13] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Tarantoga

"Po wpisaniu w Google "żony pasierbiewicza" ukazuje sie ..".Grażka i Niuniek - moje zaprzyjaźnione eksmałżonki"---konie cytatu..."
-----------------------
Czy mógłby mi Pan przesłać fotkę Pańskiej Małżonki? Mam pewną teorię, którą zamierzam poprzeć badaniami natury statystycznej. Z góry dziękuję.

"Ale, pan Pasierbiewicz usunął wszystkie dane o sobie z internetu..."
----------------------
Źle Pan szukał - vide: https://pl.wikipedia.org/wiki/...

PS. A skoro Pan grzebie w moich małżeństwach to proszę się nie krępować i poprosić, a dostarczę Panu stosownych informacji. Tylko przestrzegam, że poobgryza Pan paznokcie do krwi, a rzecz może się ciężką nerwicą skończyć.

Obrazek użytkownika spike

29-08-2017 [21:53] - spike | Link:

Pasierbiewicz
"Cytuję za filmem "Dzień świra".........."

Pan jest nie tylko opętany, ale i obłąkany, tylko taki osobnik może wcisnąć tu takie bluźnierstwo, głosząc tym samym, że jest katolikiem.
Człowieku, idź do spowiedzi, poproś o pomoc księdza, czasu masz już nie za dużo, a gdzie się pojawisz tam bluźnisz i chełpisz swym rozwiązłym życiem, czy to aby nie jest przyczyną, że teraz w końcówce życia jesteś zgorzkniałym samotnikiem.
 Memento Mori.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

29-08-2017 [22:19] - Krzysztof Pasie... | Link:

@spike

No! No! Straszenie śmiercią. Tego jeszcze nie było. Jestem już bliski uznania, że w tym kontekście platformersi mają jednak rację.

Obrazek użytkownika spike

30-08-2017 [00:50] - spike | Link:

"No! No! Straszenie śmiercią."

Pan jest nie tylko idiotą, ale i łajdakiem,  inaczej by nie wywijał na lewą stronę tej przewodniej formuły mnichów, będącej także pozdrowieniem.
Widać że znowu był Pan w "nocnym" i słuchał Szkła.
Co do platfusów, to Pan zawsze nim był, oni też jeździli do biskupów i się modlili, a profanowali świętości, też wielbią Świra  Kondrata.

Obrazek użytkownika Domasuł

30-08-2017 [02:03] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Pan to ma jakas obsesje na punkcie pana Krzyska. To mu Pan kiedys slodzil, to teraz pluje Pan zolcia. Jedzcie razem z Tarantoga do jakiegos uzdrowiska. I nie wracajcie dopoki nie poczujecie sie lepiej.

Obrazek użytkownika spike

30-08-2017 [10:08] - spike | Link:

"Pan to ma jakas obsesje na punkcie pana Krzyska. To mu Pan kiedys slodzil, to teraz pluje"

obsesję ??
Pan oszalał, jak Pana Krzyśka lubię, za dobre wynagradzam a za złe krytykuję, a że od dłuższego czasu wypisuje idiotyzmy, cóż, to już nie moja wina.

Z racji że Pan Krzysio jest kimś więcej niż przeciętnym blogerem, więc wymagam więcej i więcej oczekuję, bycie akademikiem zobowiązuje i to bardziej niż polityka, bo politykiem może być byle kretyn jak Tusk czy inny Budka z panią Różą włącznie.
Przy okazji, niech sobie poczyta, jak Pan Krzysio traktuje swoich oponentów, nie szczędzi języka, tylko uważa, że tylko Jemu wolno tak traktować oponentów.

Obrazek użytkownika angela

29-08-2017 [10:55] - angela | Link:

@Tarantoga, niestety, dokładnie tak. 

Z tego co wiem, a wiem na pewno, że w kółkach rozancowych jest rozpiętość wieku bardzo duża, i oprócz modlitwy, można bardzo miło spędzić czas, a wtedy samotność w  Wigilię nam nie grozi. 
Tak że, propozycja dla p. KP,  zeby do takiego kółka się zapisał. 
Tylko jest jeden problem dla p  Krzysia. 
Tam z trunków, to tylko herbata i kawa. 
 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

29-08-2017 [10:08] - Krzysztof Pasie... | Link:

@angela

"Bez odbioru..."
---------------
Ja jednak zapytam moich komentatorów, do której grupy modlących Panią zaliczają na podstawie dodanego wyżej komentarza? Odpowiedź na to pytanie jest mi potrzebna dla celów statystycznych.

Obrazek użytkownika Bona

29-08-2017 [08:42] - Bona | Link:

Znakomicie Pan to zestawił. Pierwsza przytoczona "modlitwa" koresponduje z powstawaniem Euroarabii- wg Oriano Fallaci (Wywiad sama z sobą Apokalipsa- ostatnie wznowione wydanie, znakomite- szczerze polecam) i to przed czym tak słusznie się wzbraniamy i jak do tej pory skutecznie bronimy. Modlitwa I urąga słowie modlitwa, chyba że, ze wszystkim się bawimy......
I ta druga MODLITWA, która jest przecież w sercach i świadomości TAK wielu Polaków. A mimo wszystko mamy: biskupów rozważających problem korytarzy humanitarnych i nie tylko, podczas gdy FAKTY zaświadczają o nietrafności tego typu nie tylko dywagacji. Ale ci, jakby ogłuchli ! I jeszcze przytaczają problem solidarności lat 80-tych (nie tylko biskupi, tu prym wiodą tzw. politycy, pożal się Boże !) i powołują się na papieża Franciszka, który moim skromnym zdaniem jest nieporozumieniem. Odnoszę wrażenie, że żaden papież nie był tak "bliski" peowcom, pallikotom, nowoczesnym (ze inaczej, to nieważne), a nawet ludowcom w aspekcie "pamięci", że chłop zdrowy rozsądek zachowywał zawsze. Wiem, wiem- kto znajdzie chociaż jednego prawdziwego chłopa w tej partii ? Oczywiście, że nie brak także hierarchów na miarę potrzeby czasów, w których żyjemy- O klarownych i jasnych postawach. Mam na myśli Arcypasterza Królewskiej Krakowa, abp Marka Jędraszewskiego, który niewątpliwie jest DUMĄ, przynajmniej sporej "części" Krakowian. Starannie wykształcony, głoszący homilie z wyrazistymi treściami- czasem mam wrażenie, że mogły by być manifestami, o niezłomnej postawie w kwestiach ważnych- ochrona życia od poczęcia do naturalnej śmierci ( m.in.), ale i- co moim zdaniem jest bardzo, bardzo ważne- właściwie oceniający historyczna Prawdę (rocznica powstania warszawskiego i inne), jak i stosunek do bieżących poglądów (problem  post-prawdy).
Apel Autora notki o powrót żarliwej modlitwy wspólnej (Balice -sierpień 2002) i konstatacja odnośnie zaprzepaszczonej wywalczonej wolności. "Unormowanie" , a więc powrót do korzeni możliwe, ale ZNOWU - lustracja, lustracja "głupcze" (!) tak w kościele, jak i wszędzie. Przecież tak być nie może dalej. A  ta Mazguła to taki "koronny" przykład na przepraszam wstręt i pogardę !
Pozdrawiam Autora notki

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

29-08-2017 [10:22] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Bona

Serdecznie Pani dziękuję za pierwszy merytoryczny komentarz.

Pozdrawiam Panią

Obrazek użytkownika xena2012

29-08-2017 [09:59] - xena2012 | Link:

Tu nie modlitwy sa potrzebne tylko zdrowy rozsądek i kultura.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

29-08-2017 [10:46] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Xena2012

"Tu nie modlitwy sa potrzebne tylko zdrowy rozsądek i kultura..."
----------------------
Pani Xeno! Czyżby Pani była agnostyczką?

Obrazek użytkownika xena2012

29-08-2017 [12:24] - xena2012 | Link:

Jestem katoliczką,ale uważam ,że modlitwa to coś bardzo osobistego i z głębi serca.Być może Pana takie stanowisko rozśmieszy.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

29-08-2017 [13:24] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Xena2012

"Być może Pana takie stanowisko rozśmieszy..."
--------------------
A może Pani poprzeć jakimkolwiek konkretem, dlaczego miałoby mnie rozśmieszyć?

Obrazek użytkownika Domasuł

29-08-2017 [14:11] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Pani Kseniu, jak się Pani zapatruje na komentarze Tarantogi i Angeli, bynajmniej nie lewicowych komentatorow? Podobaja się Pani? To jest mowa milosci?

Obrazek użytkownika xena2012

29-08-2017 [16:04] - xena2012 | Link:

A czemu własciwie do mnie kieruje Pan pytanie o komentarze Tarantogi i Angeli a nie do Autora blogu? 

Obrazek użytkownika Domasuł

29-08-2017 [18:25] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Bo Pani jest slepa na to co tu się wyprawia wśród prawakow, w których towarzystwie tak Pani dobrze. Tak wiec już kawa na ławę kładę przed Panią konkretne przykłady ich mowy milosci.

Powiem Pani w zaufaniu, ze im dluzej czytam teksty blogerow i komentatorow na NB tym bardziej zaczynam rozumieć wyborców Platformy.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

29-08-2017 [19:04] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Domasuł

"Powiem Pani w zaufaniu, ze im dłużej czytam teksty blogerów i komentatorów na NB tym bardziej zaczynam rozumieć wyborców Platformy..."
-------------------------
Przepraszam, że się wcinam, ale choć z bólem serca to jednak podpisuję się pod Pańską konstatacją. Ja słabo znam środowisko pisowskie, ale do tej pory myślałem, że te wszystkie opowieści o "zakonie pisowskim" to wymysły platformersów. Jednakże popisy takich oszołomów jak: Tarantoga, tolens; felek, andzia; terenia; NASZ-HENRY; markop; danuta; angela, gorylisko … et consortes przemawiają jednak za racjami dzisiejszej opozycji.

Pisałem o tym wielokrotnie, że Jarosław Kaczyński powinien wyciąć chirurgicznie tego raka, gdyż mam nadzieję, że to tylko mały procent całej pisowskiej populacji. Ja PIS-owi sprzyjam za to, co zrobił dobrego i, że złodziei odsunął od władzy. Ale ten rak może pożreć dobre imię PIS-u. Tych ludzi PIS musi się pozbyć, nawet kosztem utraty kilku punktów w rankingu partii politycznych, bo per saldo to się opłaci. W przeciwnym razie może nie być drugiej kadencji rządów Prawa i Sprawiedliwości.

Obrazek użytkownika xena2012

29-08-2017 [19:33] - xena2012 | Link:

W jaki sposób PiS ma się tych wymienionych przez Pana jak ich Pan nazywa ,,oszołomów''pozbyć? I dlatego że piszą nieprzychylne Panu komentarze?Nakazać Adminowi ich cenzurować bądź wstrzymywac komentarze? A może dowiedzieć sie kto kryje sie pod nickiem i zlikwidowac? To nie  rak pożera dobre imie PiS-u tylko opozycja systematycznie go niszczy donosząc,wyśmiewając,ryjąc podstępnie.Tego Pan nie raczy zauważac niestety.I w czym Pan uważa ,że rację ma dzisiejsza opozycja?

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

29-08-2017 [20:15] - Krzysztof Pasie... | Link:

@xawna2012

"W jaki sposób PiS ma się tych wymienionych przez Pana jak ich Pan nazywa ,,oszołomów''pozbyć?..."
----------------------------
Wystarczy, że Jarosław Kaczyński zmieni narrację i da im do zrozumienia, że są dla PIS-u zabójczym balastem.

"I dlatego że piszą nieprzychylne Panu komentarze?..."
---------------------
Nie. Dlatego, że piszą, co piszą. Zawsze w formule zawstydzającej i odstręczającej ludzi, szczególnie młodych od Prawa i Sprawiedliwości.

"Nakazać Adminowi ich cenzurować bądź wstrzymywac komentarze? A może dowiedzieć sie kto kryje sie pod nickiem i zlikwidowac?..."
--------------
Admin nic nie musi robić, bo kumaci wiedzą, kto pod tymi nickami pisze.

Reszty Pani wypowiedzi nie komentuję, bo się wstydzę.

Obrazek użytkownika xena2012

29-08-2017 [20:44] - xena2012 | Link:

Prosze sie nie krepowac i skomentowac czego sie Pan tak wstydzi.Tych ludzi nie zgadzajacych się z Panem? Ale przyznając rację wyborcom PO i Nowoczesnej nie wstydzi sie Pan jakoś ich zachowań i wypowiedzi o wiele gorszych niz te które umieszczono na Pańskim blogu.? Ich wypowiedzi Pana nie rażą? Ich donosicielstwo i afery nie oburzają i nie odstreczają? Gratuluję takiej postawy!

Obrazek użytkownika Domasuł

29-08-2017 [21:37] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Niech Pani jeszcze raz przeczyta to co dotychczas napisala i na spokojnie sobie to wszystko przemysli

Obrazek użytkownika xena2012

29-08-2017 [22:48] - xena2012 | Link:

Ja nie piszę niczego w pospiechu więc nie muszę później przemyśliwać. Nadal podkreślam,że wypowiedzi,komentarze niektórych tu piszacych nie są błyskotliwe,eleganckie ale nie zasługuja na taka miażdżącą pogardę i krytykę z jaką sie spotykają tu na blogu.Zadziwiające ,że zarówno Pan jak i autor bloga wszystkie negatywne cechy Polaków upatrujecie własnie w tych kilku osobach (ze mną włącznie) ale nie oburza was rynsztokowe slownictwo ,chamskie wypowiedzi wielu zwolenników PO czy Nowoczesnej już nie mówiąc o działaczach tych partii.Zaczynacie ich nawet rozumieć! Ich nie ośmielibyscie się wyśmiewać czy krytykować jak tych prawaków,prawda?

Obrazek użytkownika Domasuł

29-08-2017 [23:07] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Niech Pani sobie przypomni lub wyszuka moje ostre komentarze adresowane do niejakiej Florentyny lub Ździsia. To ze brzydzą mnie rozne występy lemingów nie znaczy jednak ze mam być slepy na to co wyprawiają prawaki (mi nie przeszkadza to slowo).

Proszę naprawdę to sobie dogłębnie przemyslec, bo broni Pani przegranej sprawy.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

30-08-2017 [00:36] - wielkopolskizdzichu | Link:

"moje ostre komentarze" Pycha bełkoczącego domasuła  kroczy przed jego upadkiem.

Obrazek użytkownika Domasuł

30-08-2017 [01:52] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

No widzi Pani, odezwal sie gosc (jak na zawolanie), ktory wedlug mnie jest zwyczajnym lewicowym oszolomem (i to najgorszego sortu bo skalibrowany partyjnie: glos w jego glowie podaje mu haslo: Kaczynski jest zly, Kaczynski jest zly, Kaczynski jest zly 24 godziny na dobe). Ale czy to ma zmieniac moja opinie na temat haniebnie zachowujacych sie prawakow? Naprawde daje to pod rozwage. 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

30-08-2017 [07:01] - Krzysztof Pasie... | Link:

@xena2012

"Prosze sie nie krepowac i skomentowac czego sie Pan tak wstydzi..."
---------------------
Nie mogę, bo zwinęliby mi  notkę.

Obrazek użytkownika Domasuł

29-08-2017 [21:09] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Absolutnie się z Panem zgadzam w tej kwestii. Dochodze do tych samych wnioskow.

Obrazek użytkownika xena2012

29-08-2017 [19:44] - xena2012 | Link:

No i co takiego sie wyprawia wśród prawaków? Nie zgadzaja sie z blogerem a muszą?Przykłady które tak mi Pan podsuwa istotnie niezbyt wyszukane w tresci,ale przez lata rządów PO a teraz  działań opozycji jestem przyzwyczajona do gorszych tekstów i określeń. Zdołałam nawet patrzeć z dystansu na to co wyprawiała i wyprawia opozycja sądząc po aferach ,Komisjach Śledczych,ludziach wyrzucanych na bruk.Pana to nie rusza,prawda?  Ma mniejszy ciężar gatunkowy niż komentarze Tarantogi,Angeli czy innych?

Obrazek użytkownika Domasuł

29-08-2017 [21:07] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Dobra, będę Pani nadal podsuwal co pikantniejsze ich występy. Może w końcu przejrzy kiedyś Pani na oczy.

Obrazek użytkownika xena2012

29-08-2017 [21:43] - xena2012 | Link:

Prosze bardzo.

Obrazek użytkownika U1

29-08-2017 [20:38] - U1 | Link:

W rozumowaniu to Pan najlepszy nie jest.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

29-08-2017 [17:14] - HenrykHenry | Link:

Nie rozumiecie intencji tego wpisu , wpisu zdaje sie  wypelniajacego polecenia ... Tak pod Palac Prezydencki. Bedzie sie tworzyc "cos" jednoczacego wszystkich bez wyjatku ... tak by niektorzy mogli "sucha stopa" przejsc przez to morze ... rozliczen ogrom. 
Pasierbiewicz uwaza , powinnismy , nas za jednosc. Mamy przytulac , przygarniac , nie dzielic  i sie utazsamiac ... z kim ?! , ano z zaprzancami , zlodziejami , ktorzy Polske mieli za "postaw sukna" ... 
Bedzie sie modlil z nimi . O tym marzy. 
Ja proponuje mu Wigilie lub pacierz z Dukaczewskim. W "spozywaniu" z takimi mniejszymi Dukaczewskimi ma wieloletnie doswiadczenie. Inni tez czekaja na kolejna "kreske".

Prosze przeczytac wpis na NB blogera Kokos26 ...  http://naszeblogi.pl/47970-pre...
a i komentarz Darskiego pod nim. Jakze wymowny ... 
Zrozumiecie Panstwo (po czesci naturalnie) do czego sluzy blogowanie tego "ortodoksyjnego becwala".  Ortodoksyjnego ... "po czesci" . W tym pisaniu jest cel ...

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

29-08-2017 [19:20] - Krzysztof Pasie... | Link:

@HenrykHenry

A jednak stawił się Pan na zbiórce chorych z nienawiści "ortodoksyjnych pisowców". Więc teraz czekamy już tylko na pewnego utytułowanego naukowo "teoretyka prawdy", który Was podpuścił, a Wy jak małe dzieci daliście się w maliny wpuścić.

Obrazek użytkownika U1

29-08-2017 [20:42] - U1 | Link:

Jeśli odrzucimy emocje to niewiele zostaje.
 

Obrazek użytkownika xena2012

29-08-2017 [22:05] - xena2012 | Link:

Istotnie z blogu Autora po odrzuceniu jego emocji w dokopywaniu jak nazywa prawakom niewiele zostaje.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

29-08-2017 [22:25] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Xena

"Istotnie z blogu Autora po odrzuceniu jego emocji w dokopywaniu jak nazywa prawakom niewiele zostaje..."
---------------------
Łże Pani w żywe oczy. Nigdy w żadnym z moich tekstów nie użyłem słowa "prawacy" z tej prostej przyczyny, że nie lubię tego określnika.

Obrazek użytkownika xena2012

29-08-2017 [22:32] - xena2012 | Link:

A to przepraszam.istotnie uzywa Pan okreslenia ,,ortodoksyjni pisowcy''podobno własnego autorstwa.

Obrazek użytkownika Domasuł

29-08-2017 [22:31] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Czyli popis - wlasciwie czego? - nienawiści?, głupoty?, choroby? niejakiego Henryka Henry nie zrobil na Pani zadnego wrazenia, za to to ze pofatygowal się na ten bełkot odpisac pan Krzysiek zbulwersowal Pania. Tak?

Obrazek użytkownika xena2012

29-08-2017 [23:02] - xena2012 | Link:

Ten wpis to do mnie,bo już się pogubiłam? Odpowiadam:nie zbulwersowała mnie odpowiedź autora bloga niejakiemu Henry'emu jako że ich wypowiedzi nie czytałam .Więc nie wiem o co do mnie pretensje.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

29-08-2017 [22:27] - HenrykHenry | Link:

Jest Pan wrogiem prawicy , wrogiem dobrej zmiany i wszędzie tam gdzie Pan będzie "smrodzil" ja to pokaże 

Obrazek użytkownika Ptr

29-08-2017 [23:44] - Ptr | Link:

"Modlitwa II" to stek nieświętych ,a pobożnych inaczej życzeń, a Modlitwa I to prowokacja, pluniecie ludziom w twarz, Pan lubi na swoim blogu plucie. Sam pan to na tego nieszczęsnego i plugawego bloga ściąga. Oczernianie mas , (chociaż są czasem zarzuty) ,nie wybieli pseudoelit , (tu sa poważne zarzuty). 
Nie oczekuję odpowiedzi, bo i tak pan wyciaga z kontekstu jakiś szczegół i coś tam dopowiada. Powinien Pan tak pisać , aby nie musieć walczyć z całym światem jak Jungingen pod Grunwaldem. 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

30-08-2017 [07:08] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Ptr

"oczernianie mas"
----------------
Istna perełka! Chowam do archiwum złotych myśli. Moczar przy Panu wymięka!

Obrazek użytkownika Ptr

30-08-2017 [13:20] - Ptr | Link:

Gadaj Pan sobie o swoich Moczarach. 
Opluwajac Polaków , jako społeczeństwo, w  niezliczonych filmach typu Ida, Dzień Świra , łże elity miały nadzieję na podkreślenie swej oświeconej lepszej natury. Pedagogika wstydu  działała. Pan na tym nadal jedzie. Bo znowu mamy podobna sytuację. Potrzebne  elitom jakieś nowe absolutorium. Społeczeństwo nie daje , a Panu się to nie podoba.
 

Obrazek użytkownika gorylisko

30-08-2017 [00:02] - gorylisko | Link:

traktowanie pana drrrrr serio to szkodzenie samemu sobie... zaś o nim samym świadczy odwołanie do tego paszkwilu modlitewnego... akurat to mnie nie dziwi nic a nic... przejmowanie się jego produkcjami to rownie dobrze można przejmować serio Manfredim I Johnsonem z pingwinów z Madagaskaru... tak sie czasem zastanawiam czy drrr nadawałby się stanowisko po królu Julianie kiedy ten przejmie funkcję timmermansa... niestety wszelkie przesłanki świadczą o tym, że gdyby drrr zastąpił w/w króla Juliana, serial stałby się katastrofą zaś lemury masowo by emigrowały gdzie pieprz rośnie i nie będzie w/w drrrra... no i problemy z kawą by się zaczęły... poza tym, niema żadnego "my" z panem drrrr jeśli chodzi o mnie...

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

30-08-2017 [07:14] - Krzysztof Pasie... | Link:

@gorylisko

Muszę sprawiedliwie przyznać, że jak na goryla błysnął Pan niezwyczajnym intelektem. O oczytaniu nawet nie wspominam.

SUMMARY
No i chyba już mamy komplet oszołomów. Zawsze tych samych zresztą.

Obrazek użytkownika terenia

30-08-2017 [09:10] - terenia | Link:

"Pan Pasierbiewicz, postanowił stać w rozkroku...pomiędzy dobrem a złem, pomiędzy sku...nami a patriotami :( Oby tylko nogi Panu wytrzymały."  Ten cytat z fejsowej strony pana Pasierbiewicza   dokładnie oddaje to co wielu  (w tym i ja) sądzi o Jego blogowaniu.
Jako jeden z wywołanych(w komentarzu) przez pana Pasierbiewicza" oszołomów" zalecam Państwu komentującym i czytającym ów "pasjonujący" blog "kultowego" pana Krzysztofa daleko idącą ostrożność,by nie otrzymać ksywki "ortodoksa pisowskiego"."oszołoma" (więcej nie wymieniam...nie mam ochoty powielać nazewnictwa używanego przez blogera dla osób nie podzielających Jego poglądów i racji).
Bywał pan Pasierbiewicz w "kultowej" Piwnicy pod Baranami,bywa w "kultowym" barze kawowym RIO.....ba obejrzał "kultowy" film M.Koterskiego ( z którego zacytował fragment "paszkwilu" nazwanego "Modlitwa I"----ok,taka była wizja---być może w pijanym zwidzie---pana Koterskiego---lecz powoływanie się autora bloga na ten akurat fragment filmu to......oceńcie Państwo sami!!! Z "oszołomskim" pozdrowieniem dla " kultowego" pana Krzysztofa ....terenia    https://www.youtube.com/watch?...  

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

30-08-2017 [17:50] - Krzysztof Pasie... | Link:

@terenia

Nawet pani Terenia stawiła się na zbiórce ortodoksyjnych oszołomów pisowskich. No! teraz już mamy komplet pisowskich ortodoksów, co znaczy, że notka w samą dziesiątkę trafiona.

Obrazek użytkownika terenia

30-08-2017 [20:01] - terenia | Link:

Najpierw wywołuje pan mój nick w komentarzu a potem udaje zdziwionego pojawieniem się mojego krótkiego komentarza...lecz jeżeli to tak mile łechce pańskie rozdęte ego to wypada mi tylko cieszyć się,iż popadł pan w taki samozachwyt. (stara i sprawdzona pańska metoda próby prowokacji....)Pogodnego wieczoru w samouwielbieniu życzę.
PS.Od dawna nie czytuję i nie komentuję pańskich notek...szkoda mi czasu .  I na dobranoc  
https://www.youtube.com/watch?...   

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

30-08-2017 [20:51] - Imć Waszeć | Link:

Krochmalone kołnierzyki na guziczek i białe skarpetki ze stójką bardziej wkurza to: https://www.youtube.com/watch?... :]

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

31-08-2017 [11:15] - Krzysztof Pasie... | Link:

@terenia

"to tak mile łechce..."
------------
No chance, honey!

Obrazek użytkownika Guildenstern

31-08-2017 [00:32] - Guildenstern | Link:

Zdjęcie i film z Janem Pawłem II pasuje do wczorajszego wpisu dr P. jak przypinka w klapie pewnego elektryka. Pamiętam jak kiedyś "Bolek", trafiony podczas wiecu jakimś owocowym lub warzywnym pociskiem, warknął: "W Matkę Boską mię trafili..." To jest tak samo na miejscu jak śpiewanie "Murów" przez kodziarstwo lub ich oczekiwanie, że katolik to taka dupa wołowa, która musi nadstawić drugi policzek, więc można wejść do kościoła i "robić trzodę". Otóż nie musi tak być. Pan Jezus wyrzucił handlarzy ze świątyni. Dr P. niech z siebie nie robi ofiary. Wizerunek JP II to nie byle ściera by nią sobie zmaltretowaną życiem buzię (na podstawie zdjęcia stwierdzam) wycierał fałszywy sojusznik.
BTW Nie wiem jak to z domniemanym pijaństwem czy rzekomym alkoholizmem autora jest i niezbyt mnie to obchodzi. Niemniej, zarówno dla jego zwolenników jak i przeciwników podrzucam pewien trop, który dość dobrze wpasowuje się zarówno w ostatni tekst doktora jak również jego pod nim komentarze. Rzecz nazywa się Mechanizm Rozdwojonego (Rozproszonego) "Ja". Rokowania nie wydają się pomyślne. Ani grzmienie na autora, ani tym bardziej słodzenie mu nic nie pomoże zanim sam nie ogarnie skali własnego upadku.
P.S.: Jest taka scena w na początku filmu Peckinpaha "Wild Bunch", tuż przed napisami. Grupka obdartych dzieci wrzuca skorpiony do mrowiska, by na koniec obłożyć je słomą i podpalić. Dzieci świetnie się bawią nie wiedząc, że już za chwilę ich własny świat stanie w ogniu. W twórczości K.P. dostrzegam tę samą okrutną, bezmyślną radość.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

31-08-2017 [11:12] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Guildenstern

Przykro mi, ale Pan nic nie zrozumiał z przekazu mojej notki. Przypuszczam, że w szkole był Pan uczniem pilnym, ale mało bystrym.