Marek Belka główny bankier III RP

Marek Belka był św. Mikołajem ( chociaż w przypadku członka PZPR to raczej tylko Mikołajem) III RP. Marek Belka uwielbiał rozdawać pieniądze, szkopuł w tym, że nie swoje, tylko państwowe. W 2004-2005 r. rząd SLD z Belką  przyznał  firmie Kulczyka zawyżone rekompensaty na rzecz  firmy Autostrada Wielkopolska SA Kulczyka.

Komisja Europejska stwierdziła , że firma Kulczyka musi zwrócić Polsce prawie 900 mln zł. plus odsetki tytułem zwrotu nieuzasadnionych korzyści.

NBP w 2011 r. pożyczył MFW 6,5 mld euro na ratowanie Grecji. W tym czasie prezesem NBP był Marek Belka,  co się stało z tą pożyczką nie wiem, ale mam duże wątpliwości czy duet Belka-Tusk który w imieniu Polski pożyczył te pieniądze, do Polski kiedykolwiek wrócą.

Kolejnym popisem Belki jest pożyczenie upadłemu  Spółdzielczemu Bankowi Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie  na „ lewe” papiery 500 mln zł.  Marka Belkę wspierał minister finansów w rządzie PO Mateusz Szczurek. Jest niemal pewne , że pieniądze te nie zostaną zwrócone NBP a koszty poniosą obywatele.

Z tych trzech wymienionych przeze mnie przykładów, jakie dobre serce miało cudowne dziecko PZPR i do tego profesor  Marek Belka, jestem ciekaw czy pan profesor odpowie za swoje decyzje ?

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/autostrada-wielkopolska-komisja-europejska,105,0,2358377.html
http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/nbp-udzielil-kredytu-spoldzielczemu-bankowi-rzemiosla-i-rolnictwa/n1dtv3j
 
 
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika michnikuremek

28-08-2017 [10:52] - michnikuremek | Link:

Marka Belkę można by zaprowadzić za kraty. Ale jest jeden warunek: normalne sądy, a nie stalinowska sitwa.
A no to - jak wiadomo - nie ma już szans......

Obrazek użytkownika Andy51

28-08-2017 [12:07] - Andy51 | Link:

Zgoda normalne sądy.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

28-08-2017 [13:07] - Imć Waszeć | Link:

Jeszcze kilka dni i zobaczymy propozycje ustaw o sądownictwie. Najpewniej autorstwa Unii Wolności, ale w końcu będzie czas na refleksje.

Obrazek użytkownika Andy51

28-08-2017 [13:21] - Andy51 | Link:

Zobaczymy, jestem umiarkowanym optymistą.

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

28-08-2017 [18:55] - ExWroclawianin | Link:

Ja niestety ale jestem pesymista i nadal uwazam Polske za panstwo TEORETYCZNE przynajmniej jesli chodzi o ROZLICZANIE I KARANIE EWIDENTNYCH PRZESTEPCOW z PO, PSL i SLD! A prezydent Duda NIEPOTRZEBNIE stal sie HAMULCOWYM i stanal w najwazniejszych sprawach przeciwko Polsce i Polakom dzieki ktorym zostal prezydentem RP. Wszystko jest jeszcze mozliwe, ale znajac zycie niestety przeczuwam ze kolejny raz przegralismy bitwe....powinno byc ZERO TOLERANCJI dla wrogow NIEPODLEGLEJ I SUWERENNEJ POLSKI......a Marek Belka bedac czlonkiem PZPR, bolszewickiej partii sowieckiego okupanta wlasnie jest! Pawlak tez powinien odpowiedziec za podpisanie zlodziejskich kontraktow gazowych z bandycka Rosja Putina i za inne przestepstwa

Obrazek użytkownika Andy51

28-08-2017 [19:21] - Andy51 | Link:

Z tym hamulcowym  to trochę przesadzasz, czy jest czy nie zobaczymy , gdy dostępna będzie  propozycja Prezydenta.

Obrazek użytkownika michnikuremek

28-08-2017 [21:17] - michnikuremek | Link:

Propozycja ma być taka, by wszyscy byli zadowoleni.... Więc chyba zdajesz sobie sprawę co to oznacza?

Obrazek użytkownika Andy51

28-08-2017 [22:31] - Andy51 | Link:

Kasa misiu , kasa.

Obrazek użytkownika xena2012

28-08-2017 [21:36] - xena2012 | Link:

Cóż za naiwność wierzyć,że Belka kiedykolwiek odpowie za swoje decyzje.W przypadku naszych elit za nietrafione decyzje czy działania ,brak kompetencji dostawało się kopa w górę albo do Europarlamentu.

Obrazek użytkownika Andy51

28-08-2017 [22:33] - Andy51 | Link:

Nie wiem czy zauważyłaś? ale władza się zmieniła i są chociaż szanse na zmianę tego zwyczaju,

Obrazek użytkownika Swisspola

29-08-2017 [10:30] - Swisspola | Link:

No właśnie, nie wiem, czy zauważyłeś, że władza zmieniła się już 2 lata temu, a żadnemu złodziejowi nic się nie stało. Bufetowej nawet nie potrafią wyciągnąć stołka spod siedzenia. Obawiam się, że Twój optymizm jest nieuzasadniony co do pociągnięcia odpowiedzialnych tak wielkiego marnotrawstwa i złodziejstwa. Politycy po prostu wiedza, że pociąganie jakiegokolwiek polityka do odpowiedzialności wcześniej czy później trafi każdego bez wyjątku i bez względu na opcje polityczna. Dzisiaj żaden za nic nie odpowiada i to im najlepiej pasuje. Również rządy Kaczyńskiego zza damskiej spódnicy doskonale wpisują się w ten schemat rządów bez odpowiedzialności! Owszem, propagand, manipulacji, krzyk medialny i to wszystko, na co stać naszych przeciętniaków politycznych. Brak odpowiedzialności za rządzenie to u nas standard. Sorry, takie mamy standardy. NIESTETY!

Obrazek użytkownika StachMaWielkieOczy

29-08-2017 [17:13] - StachMaWielkieOczy | Link:

Co za kretynskie wnioski.....
"rządy Kaczyńskiego zza damskiej spódnicy doskonale wpisują się w ten schemat rządów bez odpowiedzialności! Owszem, propagand, manipulacji, krzyk medialny"

"władza zmieniła się już 2 lata temu, a żadnemu złodziejowi nic się nie stało."

A kto niby mial ta mafijna bande posadzic?  Tuleya? Milewski? Gersdorf ? Bodnar? Losowo ktokolwiek zrzeszony w "Iustitia" ???
PiS zdajac sobie z tego sprawe robi co moze aby zreformowac Sądownictwo ...
 

Obrazek użytkownika StachMaWielkieOczy

29-08-2017 [17:30] - StachMaWielkieOczy | Link:

Przyklad pierwszy z gory ...
"Szokująca postawa antyrządowych prokuratorów! Bronią sędziów, którzy wypuścili na wolność bohaterów afery w Policach"
https://wpolityce.pl/polityka/355282-ujawniamy-szokujaca-postawa-antyrzadowych-prokuratorow-bronia-sedziow-ktorzy-wypuscili-na-wolnosc-bohaterow-afery-w-policach

Obrazek użytkownika Swisspola

30-08-2017 [07:29] - Swisspola | Link:

Pozostawię pańską subiektywną ocenę moich wniosków bez komentarza, bo naprawdę nie mam ochoty na tym poziomie prowadzić dyskusji. Zadam panu tylko dwa pytania. Dzika prywatyzacja okradała Warszawę od lat i wyrzucała ludzi na bruk. Zresztą nie tylko Warszawę, ale i inne większe miasta jak Kraków, czy Gdańsk. Trąbiło się o tym nawet za granica wśród Polonii. Jak pan myśli gdzie wtedy była największa partia opozycyjna i co zrobiła w kierunku wyjaśnienia i zatrzymanie tego złodziejskiego procederu okradania miasta i wyrzucania ludzi na bruk? Czyżby naprawdę o niczym nic nie wiedziała? No to tym bardziej nie nadaje się do rządzenia, a nawet do polityki! Dzisiaj krzyczą, ale jeszcze nikomu z tej PO-litycznej bandy włos z głowy nie spadł. Powtarzam, nie potrafią bądź nie chcą wyciągnąć nawet stołka spod siedzenia bufetowej, mając w tej materii 99% poparcia społeczeństwa!

Obrazek użytkownika Swisspola

29-08-2017 [07:31] - Swisspola | Link:

Hitem było wysłanie prof. Belki do Iraku, aby tam powalczył o jakieś kontrakty dla Polski. Pan prof. wraca po 9 miesiącach (okres przypadkowo zgodny z okresem ciążowym, wiec bez aluzji:-) i oznajmia wszem i wobec, że Polacy nie mają szans konkurowania w przetargach z Amerykanami! No proszę pan prof. i jakie bystre spostrzeżenia na który potrzebował tylko głupie 9 miesięcy na koszt podatnika, aby to zrozumieć. Przecież pierwsza lepsza babka klozetowa na byłym dziesięciolecia powiedziałaby mu to, nie ruszając 4-liter ze stołka i to za darmo, a nie za ciężkie miliony polskiego podatnika, jakie pan prof. wydał w Iraku! No cóż, ci prof. ekonomi to jeszcze jeden cuchnący spadek po komuchach przemycony nam pod "gruba krechą"! I znów Polakom spadła "BELKA" na łeb, a podobno nie chciał kopać się z koniem!

Obrazek użytkownika Andy51

29-08-2017 [07:57] - Andy51 | Link:

Co tam Polska,  kasa za 9 miesięcy pobytu i tylko to się liczy.