Pamiętacie, co było początkiem końca Platformy?

Motto: Sens blogowania upatruję między innymi w tym,
że bloger może powiedzieć to,
czego liderowi formacji, której sprzyja
powiedzieć nie wolno, bądź nie wypada
(Krzysztof Pasierbiewicz, Echo24)

Pytanie to kieruję do przedstawicieli nowej władzy, której wciąż jeszcze sprzyjam, a dziś szczególnie do euro-posła Ryszarda Czarneckiego.

Dlaczego?

Bo właśnie oglądam powtórkę „Ławy Polityków” z wyłączoną fonią, gdyż tego z głosem już się nie da oglądać.

Widzę rozgrzanych rozmówców z wszystkich liczących się partii politycznych, ale moją uwagę skupia obserwowanie mimiki twarzy euro-posła powszechnie „obatelem” nazywanego.

I wiecie, kto się w przeszłości identycznie zachowywał? Mam na myśli nadętą minę i błąkający się wokół ust lekceważący uśmieszek nabzdyczonego fasoniarza.

Nie? No, to Wam przypomnę:

„Przebrany w gang od Armaniego butny kretyn z markowym cygarem w zębach i drogim zegarkiem na ręku nieodróżniający aromatu Cohiby od swądu skisłego ogórka, który teraz na Ukrainie buduje autostrady.

Więc Panie Prezesie! Najwyższa pora wziąć na bok pana euro-posła i wytłumaczyć mu, by nie robił z siebie osła. Szczególnie, że zbliża się "Jesień Ludów", a Platforma też nie miała z kim przegrać!

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika gorylisko

28-08-2017 [09:24] - gorylisko | Link:

panie drrrrr alez pan łaskawy dla obecnej władzy...pan jej sprzyja jak diabli... no brawoooo bez pańskiego sprzyjania Jarek K byłby w kłopocie jak diabli a tak obecny rząd ma to szczęście bo pan drrrrr mu sprzyja... rozumiem, że PiS przerżnie z kretesem kiedy pan mu przestanie sprzyjać... czy jakąś litanię mam w tym celu odmówić...bo na łapanie zębami pańskich nogawek nie mam chęci...choć czasem mnie kusi jakem złosliwa małpa

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

28-08-2017 [09:42] - Krzysztof Pasie... | Link:

@gorylisko

"bez pańskiego sprzyjania Jarek K byłby w kłopocie jak diabli..."
---------------------
Sęk w tym, że ON już jest w kłopocie jak diabli, między innymi dzięki Pańskim komentarzom. Pan kuma? Czy mam Panu wyłożyć sprawę "kawa na ławę"?

Obrazek użytkownika gorylisko

28-08-2017 [20:44] - gorylisko | Link:

o w mordę jeża...serio mam aż taki wpływ na Jarka Kaczyńskiego...to on czyta moje teksty ??!! no nie wiedziałem... a może pan wyłoży kawe na ławę... tylko łopatologicznie poproszę ja tam zwykły człekokształtny jestem... ale jakby co to proszę mówić kursywą łatwiej przyswajam...

Obrazek użytkownika xena2012

28-08-2017 [09:58] - xena2012 | Link:

Hm,widzę że zaczyna Pan cykl pt.,,Poczet posłów PiS-u''.Był już Terlecki,Tarczyński, Czarnecki.Niech zgadnę kto następny- Suski czy może Pawłowicz,same czarne charaktery. Ale dlaczego tylko wizja z wyłączeniem głosu? Może ten Czarnecki faktycznie niewyraźnie mówiacy i staro wyglądający jak na swoje lata ma jednak coś ciekawego do powiedzenia? Proszę dochować większej staranności w przedstawianiu sylwetek posłów,bo oni nie tylko są ale również mówią.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

28-08-2017 [10:07] - Krzysztof Pasie... | Link:

@xena2012

"Był już Terlecki, Tarczyński, Czarnecki. Niech zgadnę kto następny - Suski czy może Pawłowicz..."
----------------------
Też już byli - vide:
https://www.salon24.pl/u/salon...

Pozdrawiam Panią ze słonecznego Krakowa

Obrazek użytkownika xena2012

28-08-2017 [13:45] - xena2012 | Link:

No ,faktycznie byli. Ale w takim razie proszę poczet tych okropnych pisowskich posłów jakoś usystematyzować i uporzadkować alfabetycznie. Poniewaz jak mniemam ma on mieć znaczenie dydaktyczne w celu oświecenia sfrustrowanej niewykształconej pisowskiej ortodoksyjnej prawicowej ekstremy jaki błąd popełniają popierając PiS poczet musi zawierac cos wiecej niż tylko opis ulomności fizycznych.

Obrazek użytkownika Lektor

28-08-2017 [10:36] - Lektor | Link:

Pan  panie Krzysztofie jesteś nawiedzony. Ja pana klasyfikuję do grupy ludzi według słynnego powiedzenia bolka „jestem za a nawet przeciw”. Różnica między panem a bolkiem jest jednak ogromna, gdyż ten jest robornikiem a pan nauczycielem akademickim. Na marginesie współczuję pańskim studentom.
Wniosek jest taki: Skoro nauczyciel akademicki reprezentuje poziom podobny do poziomu robotnika, no to już wszystko jasne i przestaję się dziwić opinii R. Sikorskiego o rektorach (i innych) jak również o uniwersytetach (w rozmowie podczas kolacyjki za nasze pieniądze w restauracji Sowa i przyjaciele z byłym szefem Orlenu Krawcem).
 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

28-08-2017 [11:30] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Lektor

"Na marginesie współczuję pańskim studentom..."
---------------------
Oni chyba Pańskiego współczucia nie potrzebują, gdyż miałem zawsze najwyższe noty w studenckich ocenach pracowników naukowo-dydaktycznych. Rzecz jest do sprawdzenia na Wydziale Geologii Akademii Górniczo-Hutniczej, szczególnie, że z obecnym Rektorem przepracowałem w jednym zakładzie 35 wiosen.

Serdeczności!

Obrazek użytkownika Lektor

28-08-2017 [11:31] - Lektor | Link:

Nie przeczę. że takie noty otrzymywał pan od studentów, szczególnie jak byli to studenci typu obecnych członków PO.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

28-08-2017 [17:52] - Krzysztof Pasie... | Link:

@lektor

"Nie przeczę. że takie noty otrzymywał pan od studentów, szczególnie jak byli to studenci typu obecnych członków PO..."
------------------------
Proszę się stuknąć w czółko i przeczytać, co Pan nagryzmolił.

Obrazek użytkownika paparazzi

29-08-2017 [03:27] - paparazzi | Link:

A pan? Krzysiu główeczka, no hop.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

28-08-2017 [18:35] - Imć Waszeć | Link:

Dobre noty dostają wykładowcy mało wymagający i przepuszczający każdego na egzaminie. Taki dobry Misiu. To jest tajemnica poliszynela na każdej uczelni "wyższej" (uczelnie, które są realnie wyższe maskują ten syndrom w rozmaity sposób). Inaczej trzeba by było uznać, że raptem na jakiejś POlskiej Szkole Mydła i Powidła pojawili się na roku wszyscy ludzie z Polski z IQ powyżej %LIMIT_OF_MENSA%, co jest skrajnie nieprawdopodobne.

Obrazek użytkownika Domasuł

28-08-2017 [12:30] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Tez zwrocilem uwagę na posla Czarneckiego, glownie jego wymachiwanie szabelka na NB. Posel który podobno specjalizuje się w polityce międzynarodowej powinien wypowiadać się bardziej wstrzemięźliwie o politykach z innych krajów. Zachowanie posla Czarneckiego jest bardzo krótkowzroczne, no chyba ze to tylko takie popisywanie się przed specyficznym audytorium na NB.

Obrazek użytkownika xena2012

28-08-2017 [12:54] - xena2012 | Link:

A czy politycy z innych krajów wypowiadają się wstrzemięźliwie o naszych politykach,rządzie i narodzie? Śmiem wątpić chociazby słuchając francuskiego wypudrowanego fircyka w zalotach,głupkowatego Timmermansa i szczerbatego Belga.Im wolno być niewstrzemięźliwym ,ustawiac nas w szeregu i czekać na pocalowanie w rączkę. Ach te nasze wieczne kompleksy ! Gotowi jesteśmy przyjąć nawet że Auschwitz to polski obóz śmierci,byle tylko ich zadowolić.

Obrazek użytkownika Domasuł

28-08-2017 [13:02] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Pani nie rozumie zasad istniejących w polityce. Politycy zachodnioeuropejscy mogą sobie pozwolić na takie wypowiedzi, nic ich to nie kosztuje. Polska jest na cenzurowanym i walenie w nia jest w tej chwili na zachodzie Europy w dobrym tonie. Pani zdaje się lubi na wiele rzeczy oburzać i robic z siebie ofiare. Tylko ze co to daje? A już w polityce takie podejście nie ma zadnego sensu. Wyrobiony ponoc na salonach swiatowych poseł Czarnecki powinien zdawać sobie sprawę, ze może sobie sadzic o politykach europejskich co chce prywatnie, ale narazanie się im nie sluzy ani PiS-owi ani Polsce.

Obrazek użytkownika xena2012

28-08-2017 [16:45] - xena2012 | Link:

Czyli uszy po sobie i cicho siedzieć ,tak? A może zastanowić sie trzeba dlaczego jestesmy na cenzurowanym? Przecież tę modę przywlekli na Zachod nasi wspaniali politycy wiszac u klamek brukselskich gabinetów,wypłakując nakładanie sankcji na Polskę i skarżąc sie doniośle jeśli tylko ktos chce ich słuchać. A my sie zajmujemy małym wyrobieniem na swiatowych salonach posłem Czarneckim.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

28-08-2017 [18:25] - Imć Waszeć | Link:

Widocznie dla niektórych chłopów pańszczyźnianych wywleczonych przez komunizm na stołki, dobrym zachowaniem daje przykład Nigel Farage (obecnie to "Niemiec", więc czworaki boją się komentować), zaś pan Czarnecki jest dla nich "polskim ciemnogrodem". Długo jeszcze będziemy użerać się z tą formą poddaństwa (dawniej nikczemność), jeśli nie zbudujemy nowych polskich elit opartych o dumę narodową i uważających Polskę za jedyny punkt odniesienia, a nie lewackie niemieckie merdia.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

28-08-2017 [13:10] - Imć Waszeć | Link:

To nie nasze kompleksy, tylko kompleksy naszych odwiecznych paralizatorów.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

28-08-2017 [17:54] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Domasuł

"Zachowanie posla Czarneckiego jest bardzo krótkowzroczne..."
----------------------
Też tak uważam.

Obrazek użytkownika Czesław2

28-08-2017 [13:17] - Czesław2 | Link:

90% treści zarówno pro pisowskich i opozycyjnych mediów to wzajemne opluwanie się. Oczywiście, rozumiem, że po ma dużo zabagnione. Jednak i tu i tu jest wrażenie, jakby Polska składała się z kilkunastu dziennikarzy o monstrualnym ego i tyleż samo podobnych polityków. Już ktoś tutaj zauważył, że tzw prawicowe media też pomijają w informacjach niewygodne treści, co przy polemikach ze zwolennikami opozycji stawia nas w głupiej sytuacji ( brak danych ).

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

28-08-2017 [23:01] - Krzysztof Pasie... | Link:

@czesław2

"Już ktoś tutaj zauważył, że tzw prawicowe media też pomijają w informacjach niewygodne treści, co przy polemikach ze zwolennikami opozycji stawia nas w głupiej sytuacji..."
----------------------------
I dlatego ostatnio piszę takie, a nie inne notki.

Obrazek użytkownika Tarantoga

28-08-2017 [15:18] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

Żebyś ty tak mógł,jak nie możesz...z odpowiednią pieśnią twojego guru...W.Młynarskiego
https://youtu.be/jHxX6GlNvB8

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

28-08-2017 [22:54] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Tarantoga

Piję wino za Ciebie kolego, bo Ci szczęścia w życiu brak - vide: https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

28-08-2017 [23:30] - Imć Waszeć | Link:

Dobry stary kawałek. Szkoda tylko, że na scenie są sami kodziarze. Ja zaproponuję coś z innej beczki: https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

28-08-2017 [23:43] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Imć Waszeć

Bardzo pouczająca piosenka, którą pozwalam sobie zadedykować Autorowi pierwszego komentarza dodanego do notki.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

29-08-2017 [00:06] - Imć Waszeć | Link:

To miało być tak ogólnie, bez nazwisk, ale właściwie o takie traktowanie mi chodziło. Myślę, że na forum wdarł się zbyt duży chaos i czas wykonać jeden krok wstecz, bo za moment nikt nie będzie wiedział o czym się rozmawia. Będzie zamiast tego jakaś reakcja alergiczna na samo pojawienie się upatrzonej ofiary. Bardziej adekwatny w obecnej delikatnej sytuacji wydaje mi się ten utwór: https://www.youtube.com/watch?... albo raczej ten https://www.youtube.com/watch?... "Ale bliźni nie lubią, gdy ktoś inną drogą pragnie iść. Wszyscy tu mówią o mnie źle, z wyjątkiem niemych - normalna rzecz" ;)

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

29-08-2017 [19:15] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Imć Waszeć

No, właśnie.