Nikodem prawicowego salonu

Motto: Szary diament staje się olśniewającym brylantem dopiero po oszlifowaniu
(geolog Krzysztof Pasierbiewicz)

Od dłuższego czasu obserwuję sposób bycia i coraz śmielsze poczynania posła Prawa i Sprawiedliwości niejakiego Dominika Tarczyńskiego, który zaczyna wyrastać z siłą huraganu na pierwszą szablę prawicowego salonu i tylko patrzeć jak zawojuje reprezentacyjne komnaty w Pałacu Prezydenckim, gdyż widzę, jakim uwielbieniem na prawicy się cieszy, szczególnie w oczach pisowskich radykałów, zaś o ukradkowych spojrzeniach wyemancypowanych z kółek różańcowych posłanek prawego skrzydła nawet nie wspominam. Taki chwacki, zawadiacki, totumfacki, że..., słów mi brakuje.

Długo się zastanawiałem, jak scharakteryzować tę wschodzącą gwiazdę nowogrodzkich elit, pisałem, kreśliłem, poprawiałem, odkładałem zmięte kartki i próbowałem od nowa. Ale zawsze czegoś brakowało i coś było nie tak.

Aż mnie raptem olśniło, gdyż przypomniałem sobie fragment pewnego kultowego filmu do obejrzenia, którego gorąco Państwa teraz namawiam - to tylko niecałe dziesięć minut - vide:
https://www.youtube.com/watch?v=AlIbSQrZr90

Bardzo jestem ciekaw Państwa komentarzy.

I tylko nie mówcie, że znów prowokuję i jątrzę.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

Post Scriptum
Żeby wszystko było jasne zaznaczam, że z braku alternatywy wciąż jestem za nową władzą. 

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

25-08-2017 [21:05] - xena2012 | Link:

A zna się Pan z nim osobiście i na tyle dobrze by tak dokładnie go charakteryzować ,nawet z obserwacją wymownych spojrzeń pań posłanek z kółek różańcowych? Czy tylko czerpie Pan wiedzę z Onetu,Faktu i Superexpresu?

Obrazek użytkownika spike

25-08-2017 [21:27] - spike | Link:

"Czy tylko czerpie Pan wiedzę z Onetu,Faktu i Superexpresu?"
także z palca u nogi :))

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

25-08-2017 [21:45] - Krzysztof Pasie... | Link:

@spike

Bohatera mojej notki widziałem kilkukrotnie w telewizji publicznej i to mi całkowicie wystarczyło.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

25-08-2017 [21:43] - Krzysztof Pasie... | Link:

@xena2012

"A zna się Pan z nim osobiście i na tyle dobrze by tak dokładnie go charakteryzować..."
------------------------
Nie, ale widziałem go kilka razy w akcji w telewizji i to mi całkowicie wystarczyło.

Obrazek użytkownika xena2012

25-08-2017 [22:28] - xena2012 | Link:

No to widzę ,że ,,strach na wróble''-Terlecki, ,,odstręczająca'' Beata Mazurek, ,,senna'' Szydło przestaną być pierwszoplanowymi postaciami Pańskich blogów w obliczu takiej konkurencji.

Obrazek użytkownika spike

25-08-2017 [21:32] - spike | Link:

Echo.
tylko patrzeć, gdy zjawi się tu, jak grom z jasnego nieba, nijaki prof.JW i zdiagnozuje Pańską osobowość, zabawy będzie po pachy :))

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

25-08-2017 [22:47] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Spike

"Echo.
tylko patrzeć, gdy zjawi się tu, jak grom z jasnego nieba, nijaki prof.JW i zdiagnozuje Pańską osobowość, zabawy będzie po pachy :))..."
------------------------
Gratuluję autorytetu - vide: http://yelita.pl/artykuly/art/...

Obrazek użytkownika Domasuł

25-08-2017 [23:05] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Najbardziej podoba mi się określenie "teoretyk prawdy"

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

25-08-2017 [23:30] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Domasuł

"Najbardziej podoba mi się określenie "teoretyk prawdy"..."
---------------------
Nieprawdaż? Mniam! Mniam! Palce lizać!

Obrazek użytkownika spike

26-08-2017 [11:58] - spike | Link:

Echo
"Gratuluję autorytetu" - a gdzie to napisałem ?
Panie Krzyśku, Pan i JW jesteście dwiema stronami tego samego medalu, obaj jesteście nadętymi despotami, uważającymi, że tylko Wy macie rację i jesteście nieomylni, reszta to plankton, którym można poniewierać do woli, czego dowodzą Wasze komentarze.
Jest tylko jedna różnica, że mimo wszystko, ja nigdy nie byłem i nie jestem Pańskim wrogiem, komentuję tylko Pańskie teksty i komentarze, a że Pan nie toleruje krytyki, a tylko i wyłącznie pochlebstwa, kto tego nie czyni, tego banuje.
Pzdr.

Obrazek użytkownika Domasuł

26-08-2017 [17:32] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

A ja mysle, ze pan Krzysiek wylamuje się z politycznej poprawności panującej na NB i dlatego jest tak atakowany. Grupka oszolomow chce zrobić z NB portal wylacznie dla prawicowych ekstremistow, na co nie reagują administratorzy (czego kompletnie nie mogę zrozumieć). Takich blogerow jak pan Krzysiek powinno tu być znacznie więcej.

Obrazek użytkownika wilniuk

26-08-2017 [18:36] - wilniuk | Link:

"grupka oszołomów" - to jest poprawność estetyczna Pana Domasuł . Policzki mamy już dawno obite przez tych POprawnych, więc pozostaje tylko wystawić pośladki (do pocałowania) ! 

Obrazek użytkownika xena2012

26-08-2017 [21:02] - xena2012 | Link:

Grupka oszołomów,prawicowi ekstremiści-jeszcze trochę a dowiemy się ,że faszyści.A to wszystko dlatego że komentatorzy nie chcą posłusznie potakiwac i nadskakiwać panu blogerowi i jego wielbicielom. Mam pytanie -na który konkretnie wpis mają reagować administratorzy?

Obrazek użytkownika Domasuł

26-08-2017 [21:33] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Pani Kseniu, z przykroscia musze jeszcze raz powiedzieć, ze jest Pani zaslepiona i nie widzi rzeczy oczywistych co się tu wyprawia. Odpisalem Pani zresztą w szczegółach, skoro już sama Pani tego nie widzi, ale admin tego nie puscil. Tak wiec jeśli Pani sama się nie obudzi to ja już nie pomoge.

Jeszcze tylko raz powtorze: pan Krzysiek jako jeden z niewielu wylamuje się z poprawności politycznej która tu zapanowala. I chwala mu za to! Wylamuje się tez Jabe, i tez chwala mu za to. Ale cala reszta (oprócz kilku oddelegowanych lemingów) to prawicowa konserwa.

Obrazek użytkownika xena2012

27-08-2017 [12:51] - xena2012 | Link:

Zarówno bloger Echo jak i Jabe czy Pan chcecie zaistnieć jako ci jedyni mądrzy,oświeceni,europejscy zpolitowaniem i pogardą patrzący na resztę komentatorów NB . Z satysfakcją używacie niepochlebnych słów licząc że sprowokujecie tych nazywanych prawicową konserwą czy ortodoksami liczac na poklask.Przypominacie mi celebrytów z emfazą wygłaszających swoje ,,oredzia'' skierowane przeciw ludziom majacym inny punkt widzenia niż PO jako dowód lojalności. Wy też tak bardzo chcecie byc lojalni mając przeczucie ,że włada może się zmienić??

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

26-08-2017 [20:53] - Imć Waszeć | Link:

Niby tak, ale...
Gratuluję źródeł: http://yelita.pl/artykuly/art/...
I jeszcze na deser: http://tropimypis.prv.pl/kuchc...
Jak widać wsi wesoła nie przebiera w środkach ;)

Obrazek użytkownika xena2012

25-08-2017 [22:49] - xena2012 | Link:

Bloger Echo ma chyba dar jasnowidzenia- widział owego Tarczyńskiego jedynie w telewizji a juz wie o uwielbieniu jakim darzy go prawica a nawet widział powłóczyste spojrzenia posłanek naturalnie prawicowych z kołek różańcowych.

Obrazek użytkownika spike

26-08-2017 [13:42] - spike | Link:

Xena
"juz wie o uwielbieniu jakim darzy go prawica a nawet widział powłóczyste spojrzenia posłanek naturalnie prawicowych z kołek różańcowych."

ortodoksyjni pisowcy, a już szczególnie te kółka różańcowe, to fiksum dyrdum Pana Krzysztofa, a ma ich w zanadrze znacznie więcej :)))

Obrazek użytkownika emilek

25-08-2017 [22:21] - emilek | Link:

Panie Krzychu  Panskie skojazenia to strzal jak kula w plot.
 Jak masz Pan cos takiego tworzyc to lepiej wez sie Pan na wstrzymanie i wstydu oszczedz.
 Ten wstyd to oczywiscie jest Panski.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

25-08-2017 [22:52] - Krzysztof Pasie... | Link:

@emilek

"Ten wstyd to oczywiscie jest Panski..."
-----------------
Dobrze, że Pan to podkreślił.

Obrazek użytkownika Domasuł

25-08-2017 [22:32] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Pisze Pan o tym Tarczynskim po raz kolejny, ale mi on nie wygląda na bohatera prawicowej ekstremy. Bardziej taki szpaner, bajerant, figo fago.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

25-08-2017 [22:53] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Domasuł

"Pisze Pan o tym Tarczynskim po raz kolejny..."
------------------
Notkę poświęciłem mu po raz pierwszy.

Obrazek użytkownika michnikuremek

25-08-2017 [23:14] - michnikuremek | Link:

Proponuję dać sobie spokój "domasułem:....
To g***niarz nie warty uwagi....
Naprawdę....

Obrazek użytkownika Natura Polaca

27-08-2017 [00:23] - Natura Polaca | Link:

Bajerant i szpaner to na pewno z tego Tarczyńskiego, zwłaszcza gdy szpanuje na łodzi podczas  akcji ratunkowej po nawałnicach. No, ale skoro rząd się błogo wczasuje w tym momencie, to dlaczego taki poseł nie może? Zwłaszcza taki.

Obrazek użytkownika xena2012

27-08-2017 [09:06] - xena2012 | Link:

,,To dlaczego poseł nie może.Zwłaszcza taki''......To znaczy jaki? Ma dwie głowy,trzy ręce,nie wyglada jak czlowiek? Zalicza go autor komentarza do podludzi? Zadziwiajace jakie pokłady pogardy do kazdego kt z PiS-u posiada kasta ,,oswieconych''. 

Obrazek użytkownika Natura Polaca

27-08-2017 [23:39] - Natura Polaca | Link:

@xena2912
Niech Pani nie udaje, ze nie wie o co chodzi, bo to trochę niepoważne. Niezmierzone pokłady pogardy i nienawiści do mających inne zdanie, to ma Pani idol i guru wraz ze swymi akolitami. Ja mówię o tym pośle jako o facecie aroganckim (dawał już popisy arogancji, a nawet chamstwa w Sejmie), kłamliwym i bufoniastym - ot, co.

Obrazek użytkownika Bona

26-08-2017 [03:48] - Bona | Link:

Moja znajoma z Kielc była sąsiadką pana Posła. Dostarczała zatem informacji o charakterze "sąsiedzkim".
Osobiście również zwróciłam uwagę na posła Tarczyńskiego.Odnoszę wrażenie, że coraz częściej wypowiada się także w sprawach naprawdę ważnych, nie tylko dla PiS. Biegła znajomość języka angielskiego jest Jego bardzo dużym atutem.
Szanowny panie Autorze. Oglądnęłam sugerowany przez Pana film. Nie wiem, czy potrafiłam wyciągnąć stosowne wnioski. Ale- zgadzam się z z opinią, którą Pan wyraził w notce.
Pozdrawiam Pana.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

26-08-2017 [09:57] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Bona

"Szanowny panie Autorze. Oglądnęłam sugerowany przez Pana film. Nie wiem, czy potrafiłam wyciągnąć stosowne wnioski. Ale- zgadzam się z z opinią, którą Pan wyraził w notce..."
-------------------------
Szanowna Pani Komentatorko. To wnioski z wszelkich możliwych najwłaściwsze.

Pozdrawiam Panią serdecznie

Obrazek użytkownika Bona

26-08-2017 [11:53] - Bona | Link:

Dziękuję za odpowiedź do komentarza, jak również za pozdrowienia

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

26-08-2017 [12:45] - Krzysztof Pasie... | Link:

@bona

Mam zasadę, że zawsze odpowiadam na komentarze godne uwagi.

Serdeczności!

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

26-08-2017 [19:25] - Krzysztof Pasie... | Link:

"Biegła znajomość języka angielskiego jest Jego bardzo dużym atutem..."
Ludzie! Co wy z tym angielskim?! Przecież takie komentarze pokazują tylko, że wychodzi na to, iż wielkim halo jest to, że w PIS-ie ktoś potrafi po angielsku mówić.
 

Obrazek użytkownika Janek67

26-08-2017 [16:54] - Janek67 | Link:

Absolwent prawa;animator wspólnoty w londyńskiej katedrze Westminster; byc moze taki gosc jest potrzebny do dyskusji ze strona przeciwna, ktora raczej nie przebiera w srodkach. A moze Pan poleci kogos kto da rade potykac sie z PO i N?? Porownanie z Dyzma-nie, nie ta liga.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

26-08-2017 [19:20] - Krzysztof Pasie... | Link:

@janek67

"A może Pan poleci kogoś kto da radę potykać się z PO i N??..."
--------------------------
Z nimi nie należy się potykać! Ich trzeba ignorować!

A z kindersztubą trzeba się urodzić i nawet w londyńskiej katedrze Westminster nauczyć się jej nie da.

Obrazek użytkownika Tarantoga

26-08-2017 [20:31] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

Biedny Echo 24...odszedł do Jehowy jego ulubieniec ze szkła kontaktowego...żałoba u Echo 24,żałoba w TVN 24,Monika Olejnik,Sianecki,Walter...który przyjął tych TW od Turskiego.
W RIO pewnie czarne ubrania,czarne sukienki...i portret Grzesia przybrany kirem...i jak teraz będzie żył Echo 24,NO JAK ŻYĆ?

Pewnego razu doniesiono Cesarzowi Tyberiuszowi,że jego wróg,pewien senator...odszedł do Jowisza...na to Cesarz po namyśle odpowiedział: 
Powiadacie,że o zmarłych tylko dobrze? Hmmm....no to dobrze,że umarł...
Z mojej strony,to nic osobistego....tylko kronikarski obowiązek...
 

Obrazek użytkownika Natura Polaca

28-08-2017 [14:23] - Natura Polaca | Link:

@Tarantoga
Jak zwykle: szmatławy, knajacki popis .