Niemiecki pragmatyzm i konwersja na Islam.

Niemiecki pragmatyzm. Konwersja na Islam.
 
W ciągu ostatnich dwóch lat napłynęło do Europy prawdopodobnie już kilka milionów uchodźców.  Często mówi się, że Niemcy które zaprosiły uchodźców popełniły błąd i sytuacja wymknęła się spod kontroli. Ale czy aby na pewno był to błąd?

 
Na kanclerz Angelę Merkel spadło wiele gromów w związku z kryzysem migracyjnym. Powszechnie uważa się, że to Niemcy są odpowiedzialne za ten problem. Często słyszy się też, iż Niemcy popełniły błąd zapraszając uchodźców do Europy. Coraz częściej mam wrażenie, że nie był to żaden błąd, a Niemcy wcale nie boją się Islamu. W 2015 roku w Niemczech było ponad 5 milionów wyznawców Islamu. Populacja ta bardzo szybko się rozrasta. Zapraszanie kolejnych wyznawców Islamu tylko ten proces przyspiesza. Zadajmy sobie teraz pytanie – czy Niemcy nie wiedzą o tym?

Niemcy kojarzą nam się z krajem ludzi dobrze ułożonych, zdyscyplinowanych, pragmatycznych. Nas Polaków przeraża typowa niemiecka „sztywność”, przejawiająca się właśnie przestrzeganiem każdego punktu regulaminu, punktualności,  planowaniu wszystkiego oraz braku  miejsca na improwizację. Niemcy to też kraj do bólu pragmatyczny. Rozpętali wojnę światową w obronie własnych interesów, walcząc choćby z USA. Natomiast kiedy wymagała tego sytuacja „wyparli” się swojego nazizmu i bez problemu odgrywali rolę demokratycznego wasala USA(z tymi samymi nazistami na tylnym siedzeniu!). W tym czasie odbudowywali potencjał, bogactwo, wpływy. Wchłonęły „komunistyczne” NRD. Dziś ponownie są europejską potęgą, rzucającą po cichu wyzwanie nawet USA. Do bólu pragmatyczni – wykorzystujący każdą okazję do ekspansji i rozwoju.

Nie możesz pokonać przeciwnika? Zatem przyłącz się do niego!

A co jeśli w pragmatycznych niemieckich głowach zrodził się pomysł wykorzystania potencjału Islamu? Zamiast walczyć z Islamem o „wartości chrześcijańskie/europejskie” czy też ryzykować wywołanie kosztownej wojny domowej,  może postanowiono wykorzystać Islam? Co jeśli Niemcy świadomie dążą do tego, aby kiedyś przejść na Islam lub przynajmniej próbować skanalizować te procesy zamiast z nimi walczyć? Szaleństwo? Nie w niemieckich głowach! Tam liczy się tylko „Deutschland, deutschland über alles!” Ideologia, wartości – to dobre dla „polaczków”. W Niemczech liczy się pragmatyzm i skuteczność. Tam nikt nie działa bez planu – nie wierzę w to.

Zatem nie zdziwmy się, jeśli kiedyś Niemcy będą islamskie – świadomie i celowo! Może to wyjaśnia, czemu walczą z każdym przejawem Chrześcijaństwa, a z Islamem nie? Na pocieszenie dodam, iż inną cechą Niemiec(obok pragmatyzmu, planowania) jest przeszacowanie swoich możliwości. W pewnym momencie Niemcy popadają w szaleństwo. Tak też będzie i tym razem – Islamu nie oswoją. Stoi on też w sprzeczności z innymi posunięciami Niemiec, takimi jak choćby promocja LGTB. Czy ponownie Niemcy rozpętają piekło, aby ponownie polec pod ciężarem swych planów podboju Europy?

Ksawery Meta-Kowalski
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika michnikuremek

24-08-2017 [12:11] - michnikuremek | Link:

....a potem doskonale wyposażone i żądne mordu muzułmańskie oddziały Waffen SS ruszą na wschód..... Może po to sprowadzono do Niemiec setki  tysięcy wypasionych byczków w wieku pomiędzy 20 a 30 lat? Oni są idealni do podbojów i zabijania.....
Póki czas budujmy zasieki na Odrze i Nysie Łużyckiej, uzbrajajmy armię i bądźmy przygotowani na najgorsze... Byśmy znowu potem nie rozpaczali....
 

Obrazek użytkownika Benef

24-08-2017 [13:41] - Benef | Link:

Wśród tych 5 mln muzułmanów w Niemczech jaki % stanowili Niemcy z dziada pradziada? Będą albo Niemcy (protestancko-katolicko-ateistyczne), albo Kalifat Europejski. Trzeciej drogi nie ma.

Obrazek użytkownika marekpragma

24-08-2017 [15:22] - marekpragma | Link:

dla Niemcow wazna jest ekonomia, czyli dobrobyt obywateli. Na platformie ekonomicznej przeciez Hitler doszedl do wladzy. Bogaty obywatel nie kwestionuje poczynan wladzy. Rowniez muzulmanin poprze dobrobyt. Elity niemieckie wierza, ze multi kulti ulatwi stworzenie panstwa dobrobytu. Mocna ekonomia = sukces multi kulti.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

24-08-2017 [18:29] - RinoCeronte | Link:

To już było przerabiane i niestety (lub raczej dla nas na szczęście) nie działa!

Obrazek użytkownika Marek1taki

24-08-2017 [20:52] - Marek1taki | Link:

Muzułmanów do Niemiec sprowadzili tacy Niemcy jakimi Polakami są Tusk, Trzaskowski i Budka.

Obrazek użytkownika ruisdael

25-08-2017 [07:36] - ruisdael | Link:

Będę szczery- ta interpretacja znacznie przewyższa moje możliwości intelektualne.