Kolejne zamachy terrorystyczne w Europie Zach., a PE ...

Kolejne zamachy terrorystyczne w Europie Zach., a PE będzie zajmował się Polską

1. Przez kraje Europy Zachodniej w ciągu ostatnich kilku miesięcy przetaczają się kolejne zamachy terrorystyczne, w tym z tymi ostatnimi w hiszpańskiej Barcelonie i fińskim Turku, a okazuje się, że na najbliższym posiedzeniu komisji Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych (LIBE) Parlamentu Europejskiego, które odbędzie 31 sierpnia w Brukseli będzie poświęcona sytuacji w Polsce.

Umieszczenie w porządku obrad tej komisji sytuacji w Polsce, odbyło się jeszcze przed wakacjami parlamentarnymi na wniosek europosłów Platformy, w posiedzeniu także na ich wniosek, będzie brał udział pierwszy wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans, który został oddelegowany przez przewodniczącego Jean Claude Junckera, do prowadzenia spraw dotyczących praworządności w naszym kraju.

Sytuacja jest wręcz kuriozalna, kraje Południa Unii Europejskiej (głównie Włochy, Malta, a ostatnio także Hiszpania), od miesięcy proszą o pomoc w opanowaniu kolejnej fali imigracji pochodzącej głównie z Libii, natomiast KE i Parlament chcą się zajmować przestrzeganiem praworządności w Polsce.

2. Przypomnijmy tylko, że pod koniec lipca KE rozpoczęła postępowanie przeciwko Polsce o naruszenie unijnego prawa w związku z ogłoszeniem w Dzienniku Ustaw nowelizacji ustawy o sądach powszechnych.

Mimo tego, że instytucje europejskie rozpoczęły okres urlopowy, naszemu rządowi dano 30 dni na przedstawienie wyjaśnień i już na początku września KE ma zdecydować, czy skierować sprawę do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości.

Zastrzeżenia KE do znowelizowanej ustawy o sądach powszechnych są wręcz nieprawdopodobne, ponieważ kwestionuje się wprowadzone zróżnicowanie wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn sędziów (60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn).

A przecież w ten sposób w Polsce dostosowano rozwiązania emerytalne dotyczące wieku przechodzenia emeryturę w środowisku sędziowskim, w związku z wcześniej przyjętą ustawą o powrocie do poprzedniego wieku emerytalnego dla wszystkich pracowników.

Jeżeli KE kwestionuje to rozwiązanie, to znaczy, że także obniżenie wieku emerytalnego dla wszystkich pracowników i jego zróżnicowanie dla kobiet i mężczyzn, które ma wejść w życie od 1 października, jest także niezgodne z prawem europejskim, a przecież ta ustawa została uchwalona na początku tego roku i wtedy Komisja nie reagowała.

Ponadto KE ma zastrzeżenia do możliwości odwoływania przez ministra sprawiedliwości prezesów i wiceprezesów sądów rejonowych, okręgowych i apelacyjnych, choć w tym przypadku przecież chodzi o ich funkcje administracyjne, a nie uprawnienia sędziowskie.

3. Jeszcze wcześniej KE zdecydowała się skierować do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości wniosek o łamanie unijnego prawa w związku z prowadzoną wycinką drzew zaatakowanych przez kornika drukarza na terenie Puszczy Białowieskiej.

W tej akurat sprawie przez blisko rok trwała wymiana korespondencji pomiędzy ministerstwem środowiska i Komisją, resort przedstawił jak się wydawało przekonywujące informacje, że podjęte działania ratują ten kompleks leśny, ale teraz okazało się, że nie przekonały one brukselskich urzędników.

Co więcej KE tak się przejęła losem Puszczy, że nie tylko skierowała wniosek do ETS, ale zażądała, aby Trybunał natychmiast zablokował trwającą wycinkę i o dziwo mimo okresu urlopowego, taką decyzję na drugi dzień uzyskała.

Trybunał ma się zająć tą sprawą już na początku września, pośpiech jest, więc wręcz nieprawdopodobny, ponieważ z reguły na rozstrzyganie tego rodzaju sporów czeka się około jednego roku.

4. Ale Komisja zapewne będzie się zajmowała nie tylko tymi sprawami, ale także nieprzyjmowaniem przez Polskę imigrantów, Sądem Najwyższym i Krajową Radą Sądownictwa, aborcją, a być może w ciągu najbliższych dwóch tygodni będą miały miejsce w Polsce jeszcze jakieś wydarzenia, które europosłowie Platformy wniosą pod jej obrady.

Znowu będą rady, połajanki i straszenie sankcjami, a szczególnie odebraniem naszemu krajowi pieniędzy europejskich, w sytuacji, kiedy za oknami Parlamentu przechadzają się żołnierze z bronią maszynową przygotowaną do strzału.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika michnikuremek

19-08-2017 [11:25] - michnikuremek | Link:

WSZYSTKIE działania Unii Europejskiej zmierzają do celu wytyczonego przez włoskiego komunistę, Altero Spinellego w jego Manifeście z Ventotene:  likwidacja państw narodowych i stworzenie jednego, totalitarnego państwa komunistycznego.
Altero Spinelli jest patronem Unii Europejskiej, a do parlamentarnej grupy Spinelli należą między innymi komunistyczny konfident SB Michał Boni i córka krwawego funkcjonariusza Urzędu Bezpieczeństwa Danuta Hubner.
Totalitarne państwo komunistyczne będzie niewydolne ekonomicznie, więc dojdzie do buntów i zamieszek. Dlatego też potrzebny będzie aparat terroru, który spacyfikuje (wymorduje) niezadowolonych. Czyż ci brodaci młodzieńcy, którzy codziennie wysiadają z łódek na plażach Hiszpanii i Włoch nie stanowią doskonałego materiału na żołnierzy Europejskiego Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

19-08-2017 [23:53] - Imć Waszeć | Link:

W zasadzie nie mogę zrozumieć polskich dziennikarzy, którzy nie chcą o tę delikatna kwestię (komunista Spinelli) rozpytać niejakiej Róży Thun, tylko pozwalają jej pyskować w studio i się unosić pychą niemieckiej arystokratki. W końcu Róża to nie byle kto, ale chyba wręcz założycielka Spinelli Group w europarlamencie. Sam miodek. Szczególnie ciekawie by to zabrzmiało w kontekście jej bohaterskiej walki z komunistami, strajkowania i roznoszenia ulotek przeciwko rodzimej wrednej komunie, co przecież dało jej snadną trampolinę na wysokie eurosalony.

Obrazek użytkownika Czesław2

20-08-2017 [07:28] - Czesław2 | Link:

Zrozumieć Pan chce dziennikarzy po studiach na uczelniach przesiąkniętych komuną? Daj Pan spokój. Jedyned, czym dysponują, to słowotok.

Obrazek użytkownika michnikuremek

20-08-2017 [08:19] - michnikuremek | Link:

Szanowny Panie! Komuna przecież upadła w 1989 roku i ślad po nie nie pozostał. U większości ludzi pozostawiła pozytywne wspomnienia ("a bo panie, nauka była za darmo, leczenie za darmo i wszyscy mieli pracę, no i przecież Jezus Chrystus był pierwszym komunistą"), a o tych ponad stu milionach ludzi, których komuniści wysłali do piachu mało kto chce pamiętać (jeśli już, to wspomina się ofiary "wypaczeń", a nie komunizmu, który przecież jest piękną ideą, tylko, że ludzie do niego nie dorośli....). A w związku z tym nazwanie pani Róży von Pancerfaust komunistką i stwierdzenie, że służy idei komunistycznej nic nie da, bo, po pierwsze komunizmu już nie ma, a po drugie: no i co w tym złego - przecież to piękna idea itp.
Poza tym komuniści byli dobrzy, bo nas uwolnili od tych złych nazistów (to, że naziści to narodowi SOCJALIŚCI czyli pobratymcy komunistów, a pobili się o to, że swoje chore idee kierowali do tego samego segmentu rynku - też mało kto przyjmuje do wiadomości), więc indagowanie pani von Pancerfaust o jej komunistyczne sympatie raczej niewiele da.....

Obrazek użytkownika Czesław2

20-08-2017 [10:24] - Czesław2 | Link:

Sympatie sympatiami, a kasa kasą. Przecież, za wyjątkiem kilku idiotów, sympatie komunistyczne nie są pro publico bono.

Obrazek użytkownika michnikuremek

20-08-2017 [11:59] - michnikuremek | Link:

Ciekawe jaka byłaby reakcja pani von Pancerfaust gdyby prowadzący program telewizyjny ją zapowiedział: "Róża Thun Coś Tam Coś Tam - KOMUNISTYCZNA posłanka do Parlamentu Europejskiego!" :D

Obrazek użytkownika KajKOSZ

19-08-2017 [20:38] - KajKOSZ | Link:

Panie Europośle Kuźmiuk.!
Moje zdanie: na wymienione przez Pana problemy KE jest takie:
„OLEWAĆ TO TOWARZYSTWO „ i swoje robić…!
To są ludzie mocno „upierdliwi” bez honoru i działający szkodliwie
z premedytacją na kraje członkowskie – po prostu lewactwo,
a ten typ człowieka tak ma, !!
Grabarzami lewackiej UE będą kraje starej unii.-
Oni całkiem się pogubili i są w matni, ale za coś muszą kasę brać,
jak nakaże: NWO, Rosja, Niemcy, Chiny, Soros i inne czerwone POpaprańce.-
Całej Afryki, Azji w Unii - nie zmieszczą, a koszty,
przyjmowania „gości” Merkel są: OLBRZYMIE i ROSNĄ …!!
Na zdjęciach nie widać : kobiet i dzieci, ale są MĘSKIE TCHÓRZE -
którzy nie bronią własnego kraju, uciekają – imigranci zarobkowi.-

Nasze zadanie nie dać się wypchnąć na zewnątrz i konsekwentnie trzymać się zasady;
nieprzyjmowania „nachodźców” oraz osobny jak dotychczas system monetarny.-

Odniosę się jednak do tego co znam zawodowo:
Minister Szyszko – miał absolutna racje w działaniach odnośnie -
„WYCINKI SANITARNEJ” w Puszczy Białostockiej.-
W tego typu przypadkach trzeba: postępować jak z „dżumą” ..!
Tworzy się w około pas sanitarny ( staram się pisać fachowo, ale zrozumiale
dla każdego) i wycina nawet część zdrowych drzew, aby KORNIK nie miał
dostępu do reszty zdrowego drzewostanu.-
To jest – Gradacja owadów !!
Tu jedyną bronią są: pułapki.-
Zaatakowane już drzewa obumierają stanowiąc jednak „pułapki”
(oprócz innych mechanicznych) na KORNIKI .-
Puszcza Białowieska nie jest tak naprawdę PUSZCZĄ – taką jak dawniej bywało.-
To jest pewnego rodzaju i OD PEWNEGO CZASU „stylizacja” na Puszczę.-
W prawdziwej Puszczy nie ma ŻADNEJ gospodarki leśnej,
ANI JAKIEJKOLWIEK INGERENCJI !!!!!
Całkowity Brak WSTĘPU do - ekosystemu.-
Obok PUSZCZY jest jednak LAS i trwają w nim normalne
prace gospodarcze i co wtedy „mądrale, ekolodzy sterowani” – trzeba robić.?!
Te działania, przez KE są celowe i szkodliwe – PO PROSTU
„EURO BICIE PIANY” !!
Przez ludzi kompletnie nie mających w tej sprawie pojęcia.-
Ciekawe jak KE odniesie się do Borów Tucholskich, TO JEST
KATAKLIZM – 46 tys ha LASU trzeba wyciąć i uporządkować .-
UE – pomoże – czy nie !?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

19-08-2017 [23:54] - Imć Waszeć | Link:

Tak z ciekawości rzuciłem okiem, bo tekst zajmuje dwie strony i przypomina nieco utwór poetycki. To jest chyba jakiś rodzaj wiersza różewiczowskiego? A skoro już się tu zatrzymałem, to może podrzucę jakiś pomysł, jak skutecznie przekonać zachodnich pluszaków od ekologii do działań sanitarnych strony polskiej. Otóż należy to zakornikowane drewno załadować na TIR-a i wieźć przez całą Europę do Brukseli w celu demonstracji w EP. Oczywiście trzeba dokarmiać owady po drodze, żeby nikt nam nie zarzucił brutalności i nie używać plandek, żeby się nasze kochane żunie nie podusiły. Ciekawe jak daleko w kraj za Odrą wjechałby taki transport, skoro tam każdy laseczek jest ogrodzony drutem kolczastym, a na grzybiarzy poluje niemiecka służba leśna z bronią długą oraz psami obronnymi? W każdym razie interesuje mnie ton prasy niemieckiej, która tak troszczy się dziś o kornika w Polsce.