Gefreiter Tusk

To, że w Polsce jest całkiem spora grupa osób zachwyconych i zapatrzonych w Donalda Tuska jest dla mnie dowodem na kompletne zdemoralizowanie i odmóżdżenie sporej części naszego społeczeństwa, dla której honor i przyzwoitość to cechy kompletnie nieznane i zupełnie egzotyczne. W ubiegły czwartek odbył się kolejny happening z mini orszakiem odprowadzającym Tuska do prokuratury na przesłuchanie. Czy ludziom ślepo zakochanym w Tusku nie przeszkadza, że ten wierny żołnierz Berlina na rozkaz Angeli Merkel porzucił w trakcie kadencji urząd premiera Polski i wyjechał do Brukseli na lepiej płatne stanowisko? A przecież tuż przed dezercją z własnego rządu łgał: „Od wczesnej zimy odpowiadam już po raz 153. na to pytanie. Powiedziałem, że nie wybieram się do Brukseli i to podtrzymuję”. Co można powiedzieć o polityku, który obiecywał Polakom cuda-wianki, po czym na rozkaz Berlina niczym karny żołnierz Wehrmachtu z ulgą opuścił front wschodni i warszawski garnizon udając się na nowe wyznaczone mu przez niemieckie dowództwo miejsce stacjonowania?
 
Mało tego, śledząc niemieckie media wiemy już, że gefreiter Tusk otrzyma kolejny rozkaz i wróci do Warszawy by w 2019 roku ponownie powalczyć w wyborach o premierostwo. Ja powiem więcej. Jeżeli ten plan by się powiódł to niemiecki kontraktowy żołdak Tusk otrzyma już drugi raz rozkaz porzucenia premierostwa i zostanie wyekspediowany jako kandydat na prezydenta w 2020 roku z zadaniem pozbawienia tego urzędu Andrzeja Dudy. Przed przybyciem Tuska do prokuratury bardzo ciekawej wypowiedzi dla TV Trwam udzielił Jarosław Kaczyński: „Ja lojalnie powiedziałem pani Merkel w Warszawie, że może być różnie z Donaldem Tuskiem, żeby jednak brała to pod uwagę, jeśli go popiera na przewodniczącego Rady Europejskiej. To nie zostało przyjęte do wiadomości. My mamy wobec tego pełną swobodę, bo mówiliśmy o tym, jeśli chodzi o tego rodzaju działania. Polskie prawo musi być przestrzegane, a Donald Tusk jest takim samym polskim obywatelem, jak każdy inny”. Dlaczego zatem Angela Merkel nie przyjęła do wiadomości słów Jarosława Kaczyńskiego? Dlaczego stawiając na Tuska ostentacyjnie pokazała nie tylko Polsce, ale i całemu światu, że Donek jest jej wiernym niemieckim żołnierzem? Po pierwsze caryca z Berlina liczy, że zanim Tuskowi naprawdę zrobi się gorąco koło tyłka uda się wreszcie obalić rząd w Warszawie, albo w wersji bardziej pesymistycznej dotrwać do wyborów, które partia zewnętrzna (czytaj niemiecka), jaką jest Platforma Obywatelska wygra z wydatną pomocą agentury wpływu. Po drugie ignorując słowa prezesa Kaczyńskiego Merkel dała Polakom do zrozumienia, że służący Berlinowi, niemiecki gefreiter Tusk jej zdaniem jest poza jurysdykcją polskich sądów, czyli trzeba go traktować jako przedstawiciela obcej armii, który podlega tylko niemieckiemu dowództwu.
 
Przez 44 lata komunistycznych rządów i 28 lat trwania PRL-bis wykształciła się nad Wisłą spora grupka kompletnie zdegenerowanych i wykolejonych przez lewacką propagandę obywateli, którzy nie widzą niczego złego w tym, żeby na czele rządu stał ewidentny zdrajca służący od dawna w obcej i wrogiej Polsce politycznej armii. Słyszę często głosy polityków, ekspertów i publicystów, że Tusk nie ma ochoty na powrót do polskiej polityki i zapewne wszystkie te spekulacje się nie sprawdzą. Elementarnym błędem takiego myślenia jest to, że owi polityczni komentatorzy zakładają a priori, że to sam Tusk podejmuje decyzje i stanowi o swojej dalszej politycznej karierze. Jednak cała jego kariera polityczna poczynając od Kongresu Liberalno-Demokratycznego finansowanego przez niemiecką partię CDU zupełnie temu zaprzecza. Tusk jest niemieckim politycznym żołdakiem, a jak wiemy w wojsku, służba nie drużba, dziś tu, a jutro tam i nikt wydając rozkazy nie będzie pytał się podkomendnego o zdanie.
Felieton ukazał się na łamach tygodnika „Warszawska Gazeta”                   
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika ruisdael

18-08-2017 [12:30] - ruisdael | Link:

Doskonały komentarz. Mnie nie dziwi 40% (tylko) dla PiS bo nienawiść do Kaczyńskiego przesłania wszystko, ale aż 20% dla PO, które przez 8 lat pokazało co sobą prezentuje. Ten naród chyba nie zasługuje na tak wysoką ocenę, jaką otrzymuje od prawicowych komentatorów.

Obrazek użytkownika Ancymon

18-08-2017 [13:19] - Ancymon | Link:

"Ten naród" na co zasługuje, a  na co nie, to nie tobie o tym mówić, polskojęzyczny agenciku. Nikt jeszcze nie powiedział,że "ten naród nie zasługuje na wysoką ocenę", skoro wybrał PiS i zawierzył tzw. "dobrej zmianie", obietnicom przedwyborczym (słuchanie społeczeństwa, Gowin będzie szefem MON,rozwiązanie problemu frankowiczów i .t.p.). A sianie nienawiści i dzielenie Polaków, bezpodstawne, bez żadnych dowodów oskarżenia m. in. Tuska, jak w tym tekście, wymysły o zamachu smoleńskim - to nie świadczy o polskim narodzie, a przynajmniej o jego przedstawicielach i części narodu ich popierających? Więc daruj sobie ocenę tego narodu, do którego prawdopodobnie już się nie zaliczasz.

Obrazek użytkownika michnikuremek

18-08-2017 [14:44] - michnikuremek | Link:

Ancymonku - Polacy nie są wcale podzieleni.... Są tylko od ponad 70 lat zmuszeni do dzielenia swego terytorium państwowego z potomkami (ca najmniej mentalnymi) azjatyckiej dziczy, którą tutaj radzieccy przywieźli na czołgach w roku 1944r. A w związku z tym ja i Ancymon nie możemy siebie nazywać RODAKAMI. Przykro mi, ale tak średnio.....

Obrazek użytkownika Ancymon

18-08-2017 [16:24] - Ancymon | Link:

Chyba powinieneś przed wklejeniem swoich mądrości najpierw je przeczytać, zobaczyłbyś może jak się kompromitujesz, rodaku podzielony na lepszy sort.

Obrazek użytkownika michnikuremek

18-08-2017 [22:34] - michnikuremek | Link:

Jak napisałem wyżej - nie jestem twoim RODAKIEM, ancymonie......

Obrazek użytkownika Ancymon

20-08-2017 [02:59] - Ancymon | Link:

Sądząc po  jakiej takiej znajomości języka, to można było się pomylić że jednak jesteś, oczywiście z tego innego sortu.

Obrazek użytkownika Domasuł

18-08-2017 [15:34] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Zdaje się, ze objawil nam się na NB kolejny zatroskany o stan demokracji w Polsce "obywatel RP". Kiedy szykujecie kolejny ciamajdan, towarzyszu?

Obrazek użytkownika Ancymon

18-08-2017 [13:34] - Ancymon | Link:

Jeśli Warszawska Gazeta  publikuje takie teksty, to koniecznie muszę ją zaprenumerować -  w sam raz nadaje się do cytowania w internecie  w witrynie Humor Zeszytów Szkolnych. I jest się tu z czego pośmiać.

Obrazek użytkownika michnikuremek

18-08-2017 [14:52] - michnikuremek | Link:

Proponuje ci wrócić do starych numerów urbanowego NIE. Była tam taka rubryka "Pan prezydęt powiedział" czyli cytowanie bełkotliwych wywodów TW Bolka. Zapewniam cię, że nieźle się ubawisz czytając wynurzenia potomka rzymskiego cesarza Walenzy..... :D

Obrazek użytkownika Ancymon

18-08-2017 [16:26] - Ancymon | Link:

Ta Warszawska Gazeta dawno już prześcignęła swojego mistrza Urbana.

Obrazek użytkownika Dorota M

18-08-2017 [14:11] - Dorota M | Link:

@Ancymon
Nie ujmój sie za narodem, którego jesteś ewidentnym zdrajcą, popierajac obcą agenturę wpływu.  

Obrazek użytkownika Ancymon

18-08-2017 [16:15] - Ancymon | Link:

@Dorota M
Ja się ujmóję za tobą, drogie dziecko, żebyś się podciągnęła w ortografii. A jaką to ja agenturę i w jaki sposób popieram  - wiesz może czy tylko tak chlapiesz, żeby się popisać?

Obrazek użytkownika michnikuremek

18-08-2017 [15:20] - michnikuremek | Link:

Donald Trump i jego ekipa MUSZĄ wiedzieć, że jeżeli nie odetną Niemiec od Azji - czyli Rosji i Chin - to powstanie potwór polityczno - gospodarczy pod umowną nazwą Unia Euroazjatycka, która w ciągu kilkunastu lat spowoduje, że USA PRZESTANIE BYĆ mocarstwem globalnym i spadnie do roli mocarstwa regionalnego (będą sobie mogli dominować w Ameryce Środkowej i Południowej i to wszystko).
Odciąć Niemcy od Azji (przerwać Jedwabny Szlak) może tylko Polska i będące z nią w sojuszu państwa Europy Środkowej. Wszystko to jednak musi się odbywać pod patronatem mocarstwa nuklearnego jakim są USA, bo poprzednie dwie próby powołania takiego projektu politycznego zostały skutecznie storpedowane (wojna w Jugosławii i śmierć prezydenta Kaczyńskiego) przez Niemcy i Rosję.    
A więc USA muszą w najbliższych miesiącach COŚ ZROBIĆ W POLSCE, bo jak na razie agentury niemiecka, rosyjska i chińska mają tutaj wyraźną inicjatywę..... A we wrześniu z całą pewnością podejmą próbę obalenia rządu Beaty Szydło i stworzenia nadzoru nad Generalną Gubernią złożonego z posłusznych folksdojczów..... Kandydatów aż nadto.....
Oj, jesień będzie gorąca......        

Obrazek użytkownika Domasuł

18-08-2017 [15:26] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Takie teksty niczemu nie sluza, poza wyłącznie ideologicznymi wojenkami lewicowo-prawicowymi. Ale zwyczajnych ludzi takie wojenki nic nie obchodzą. Fakt jest taki ze Tusk jest dużym misiem polskiej polityki, z bardzo realnymi szansami na powrot do krajowej polityki w wielkim stylu. Wypowiedzi prezesa Kaczynskiego niestety odbieram negatywnie, jak również ciąganie Tuska po sadach. Jedyna wykladnia prowadzenia skutecznej polityki jest realizm. Lepiej żeby prezes Kaczynski o tym nie zapominal. Plus jest taki ze w tym momencie, dzięki grupie niezwykle zręcznych i utalentowanych politykow, PiS jest samonapedzajaca się maszynka.

Obrazek użytkownika Ancymon

18-08-2017 [16:20] - Ancymon | Link:

Plus jest taki ze w tym momencie, dzięki grupie niezwykle zręcznych i utalentowanych politykow, PiS jest samonapedzajaca się maszynka.

To oczywiście żart z tymi niezwykle zręcznymi i utalentowanymi politykami, jak np. Waszczykowski, Błaszczak, Zieliński , Jurgiel, Szyszko et consortes?

Obrazek użytkownika Domasuł

18-08-2017 [21:27] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Popatrz choćby na sondaże, głąbie, jeśli już nic innego twój lemingowaty umysl nie odbiera.

Obrazek użytkownika Ancymon

19-08-2017 [00:33] - Ancymon | Link:

@Domasuł
Zapewne ty przodujesz w zapełnianiu sondaży poparciem dla wymienionych przeze mnie pisowatych ministrów - gratuluję!

Obrazek użytkownika anakonda

18-08-2017 [17:54] - anakonda | Link:

Ha,ha,ha...

" Czy ludziom ślepo zakochanym w Tusku nie przeszkadza, że ten wierny żołnierz Berlina na rozkaz Angeli Merkel porzucił w trakcie kadencji urząd premiera Polski i wyjechał do Brukseli na lepiej płatne stanowisko? A przecież tuż przed dezercją z własnego rządu łgał: „Od wczesnej zimy odpowiadam już po raz 153. na to pytanie. Powiedziałem, że nie wybieram się do Brukseli i to podtrzymuję”. Co można powiedzieć o polityku, który obiecywał Polakom cuda-wianki, po czym na rozkaz Berlina niczym karny żołnierz Wehrmachtu z ulgą opuścił front wschodni i warszawski garnizon udając się na nowe wyznaczone mu przez niemieckie dowództwo miejsce stacjonowania? "
###############################################
Ponizej dla rownowagi:
" PRZYPOMNIJMY KŁAMCZUCHOWI TE JEGO ZASADY!
1. Nie będę premierem, gdy mój brat będzie prezydentem;
2. Nie będzie koalicji z Samoobroną;
3. Cieszę się, że będę na pierwszej linii walki z Samoobroną;
4. My w kolejnej kompromitacji i w otwieraniu Samoobronie drogi do
władzy w Polsce uczestniczyć nie będziemy;
5. Nie poprzemy nikogo z wyrokiem sądu, ani przeciwko komu toczą się
sprawy sadowe, to sprzeczne z ideałami PIS!;
6. W rządzie nie będzie byłych członków PZPR (wiceminister
sprawiedliwości Kryże ścigał i osadzał w więzieniu działaczy opozycji
w latach 80)
7. Wybudujemy trzy miliony mieszkań.
8. Wprowadzimy szybko niższe podatki.
9. Wycofamy wojsko polskie z Iraku.
10. Prawie 200 km autostrad w 2006, to nasza zasługa.
11. Tylko 6 km autostrad w 2007 - to wina SLD.
12. Marcinkiewicz to premier na całą kadencje.
13. Pomożemy Stoczni (UE chce zwrotu 4 mld).
14. Zredukujemy administrację państwową;

"Dla mnie, raz dane słowo, jest święte"... (Jaro Kaczyński, 10 VII 2006) "

p.s.

Szanowny autorze, to ze Tusk poszedl do Brukseli za pieniedzmi jestem sklonny kupic,
ale ze p. kazimierczak krzywka Merkel zapatrzyla sie w Tuska tego juz nie kupie.

Obrazek użytkownika Ancymon

19-08-2017 [00:46] - Ancymon | Link:

I teraz głosiciele najlepszej ze zmian na NB zatkali się na dobre...To znaczy można jeszcze z ich strony spodziewać się steku prostacko chamskich wyzwisk, jak uczą  przykłady wielu tzw. "komentarzy" raczej mało merytorycznych.

Obrazek użytkownika Jan1797

20-08-2017 [21:25] - Jan1797 | Link:

„Czy ludziom ślepo zakochanym w Tusku nie przeszkadza, że ten wierny żołnierz Berlina
na rozkaz Angeli Merkel porzucił w trakcie kadencji urząd premiera Polski i wyjechał do
Brukseli na lepiej płatne stanowisko?”
Umknęła większości deklaracja tot. demokratów o ich zdolnościach organizacyjnych
w sytuacjach trudnych, np. nawałnic.
I tak zastanawiają się liczni, Grześ widelcem będzie sterował akcją? Kop… Ewa z szafy na plaży
wszystko zorganizuje? Ale jaja, ale jaja zaplanuje? Tylko kto będzie pilnował pieniędzy? ; )))
Czy słynny marszałek poszkodowanego województwa znów ciągnął jakiś tam samolot? Czy PO
prostu miał długi weekend i stąd ruszył do działania po 100 godzinach?
Nutka historii jakże odmiennej i niezwyczajnej dzisiaj, tu jabłko daleko spadło od jabłoni, ale
krzywdy wyrządzone przez ojca były nieodwracalne, vide; http://hej-kto-polak.pl/wp/?p=....

Obrazek użytkownika angela

19-08-2017 [04:07] - angela | Link:

Jest tylko nadzieja, że komisja weryfikacja ds VAT, WYPROWADZENIA z Polski miliardów, otworzy niektórym oczy, na tego gnoja, ile szkody narobił Polakom. 
 

Obrazek użytkownika Florentyna

19-08-2017 [21:01] - Florentyna | Link:

Droga Anielciu! Nie wiesz, że nadzieja jest matką głupich?