Czy Róża Thun straszy w imieniu Niemiec...?

Czy Róża Thun w imieniu Niemiec zagroziła Polsce III cią wojną światową?. Co na to A. Merkel? Co prawda europosłanka Platformy Obywatelskiej powiedziała to nie wprost, ale jednak wyraźnie, że polskie domaganie się reparacji od Niemiec grozi III-ią wojną światową. Ale kto miałby ją wywołać ? Przecież nie Włosi ani Eskimosi . Tak się składa, że dotychczasowe wojny światowe wywoływali tylko Niemcy. To oczywiście może trochę potrwać, lata całe, ale sprawa reparacji niemieckich dla Polski nie wyjaśni się przecież szybko?. Potrwa długie lata. Przygotowania można powoli i po cichu rozpocząć? .
Oczywiście Niemcy mogą np. tajnie porozumieć się z Rosjanami. I tym razem w ich imieniu III- cią wojnę zaczną np. tamci. Odwrotnie niż w poprzedniej wojnie, a Niemcy zadowolą się oddaleniem wysokich przecież reparacji i odzyskaniem tzw. „ziem odzyskanych”, co jest i tak zapewne ich dalekosiężnym, narodowym celem. Ukraina zostanie podzielona... Czyż żyzne ziemie terenów dzisiejszej zachodniej Ukrainy, to nie było oczko w głowie Hitlera? No i rezerwuar siły roboczej dla niemieckiej gospodarki.  A jak wojna to wojna, znamy to z niedalekiej przeszłości, oczywiście mordowanie, rozstrzeliwanie i krematoria. Znając niemiecki zmysł techniczny i ich brak skrupułów gdy chodzi o ich interesy ekonomiczne i narodowe, można sobie wyobrazić , jak to znakomity niemiecki inżynier pracujący nad dalszym udoskonalaniem Mercedesa czy BMW, z taką samą precyzją i skrupulatnością zajmie się udoskonalaniem i zwiększeniem wydajności pracy nowoczesnych piecy krematoryjnych. Makabryczna bajka? A czy przed II wojną światową to nie była makabryczna bajka, ktoś by w to uwierzył? W obozy koncentracyjne i krematoria? W mordowanie ludzi na skalę przemysłową?

Jesteśmy krajem mniejszym, biedniejszym, bez pomocy Amerykanów, gdyby Niemcy przestawili gospodarkę na ścieżkę wojenną, nie mieli byśmy przecież żadnych szans. I przy kolejnym, jak przez setki lat, połączeniu sił niemiecko-rosyjskich przeciwko nam. Już to widzę, jak np. Francuzi w ramach sojuszniczej pomocy biegną nam na pomoc. Zapewne o niczym innym nie marzą, jak tylko o tym, by umierać za Polskę.

A jaka była by w tym rola PO? . O, już są sprawdzeni i zaprawieni w reprezentowaniu niemieckich interesów na ziemiach Polskich. Dziwne, ale jakoś mogę sobie nawet wyobrazić osobę podobną sylwetką do pani Thun w wysokich wojskowych butach, i z pejczem w ręce. Nadzorcy nad ludem tubylczym. Zresztą w „pokojowej formie” to już było planowane i realizowane. Oni z pieniędzmi i władzą na górze, rodzimy  lud tubylczy na nich pracujący na dole. W kredytach, bez mieszkań, na miejsce tych co wyjadą sprowadzi się arabów. Arabowie przynajmniej nie będą pieprzyć o jakiejś Ojczyźnie a nożem, karabinem i zamachami trzymać w ryzach katolików. No ale jak to zwykle z Polakami, wierzgnęli, i teraz Niemcy i PO mają kłopot..

Że za ostro? A straszenie Polaków w imieniu Niemiec, przecież nikt nigdy oprócz nich wojny światowej nie wywoływał, straszenie nas tą wojną światową, gdy pamiętamy że podczas ostatniej takiej wojny Niemcy wymordowali 7 mln polskich obywateli , dużą część paląc zresztą w piecach, to nie jest ostro? Pani Thun, to jest łagodnie czy ostro?
Że pisanie takich rzeczy i w ten sposób to „przegięcie”, myślowa aberracja? A straszenie Polaków tą trzecią wojną światową tylko dlatego, że w sposób pokojowy i i metodami parlamentarnymi, dyplomatycznymi, chcą rozważyć sprawę reperacji wojennych za morze zbrodni i strat jakie z rąk niemieckich doznała nasza Ojczyzna, to przegięciem nie jest, nie jest myślową aberracją ? Więc klina, klinem.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika michnikuremek

17-08-2017 [20:46] - michnikuremek | Link:

Róża von Pancerfaust jest politykiem niemieckim posługującym się językiem polskim i pomieszkująca czasami w Polsce. Tą prawdę wyłuszczył jej Tomasz Sakiewicz kilka dni temu w w TV i pani von Pancerfaust się wściekła. Prawda prosto w oczy jest bolesna, bardzo bolesna.
Ale tylko prawda jest ciekawa.