Czy PAD ulegnie czarowi III RP tak jak Solidarność PZPR ?

PAD  prezydent na którego głosowałem, jest nadzieją Polaków zwłaszcza tej części patriotycznej. W porównaniu do niemoty Komorowskiego to jest Wersal. Ostatnio w obozie patriotycznym nastąpiły pewne zawirowania. Nie wiem czy jest to wynik ambicji osobistych  czy jakiś innych przyczyn.

Chodzi mi o dwóch ministrów, ministra Ziobro i ministra Macierewicza. Każdy z nich robi świetną robotę, ale nie można PAD, prezydenta , który ma najsilniejszy mandat traktować per noga.

Prezydent nie może czuć się zmarginalizowany, stąd jego weto w stosunku do dwóch ustaw o sądach i odmowa awansów generalskich na 15 sierpnia.

PAD, Ziobro i Macierewicz, są z jednego obozu politycznego i działanie ministra sprawiedliwości i ministra ON pachną mi dysonansem pomiędzy stronami sporu.

Obóz III RP zwietrzył szanse i jak podaje prasa PAD dostał ofertę ułożenia się z obozem Targowicy i opcji niemieckiej. Mam nadzieje , że PAD jest na tyle mądry, że nie da się nabrać. Jeżeli tak by się stało byłaby tragedia dla Polski, a PAD stałby się pacynką w rękach III RP.

Największym zagrożeniem III RP jest JK, który dąży do radykalnych zmian w sądownictwie. Oczywiście ani zmiany w armii ani w sądownictwie nie odbędą się bez PAD, stąd machanie szabelkami obydwu stron nic nie daje, tylko rozmowa w zaciszach gabinetów, może doprowadzić do zgody i dalszego impulsu w naprawie Polski.

A III RP będzie robiła wszystko, żeby zahamować zmiany i przywrócić stan, żeby było tak jak kiedyś.    
 
https://wpolityce.pl/polityka/352417-co-nam-mowi-bartlomiej-sienkiewicz-prezydent-otrzymal-oferte-ulozenia-sie-z-obozem-iii-rp?strona=2
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Zdzichu

10-08-2017 [13:00] - Zdzichu | Link:

PAD już uległ czarowi III RP.
Wystarczy popatrzeć na jego otoczenie w Pałacu. Prawie w całości przejął kadry po Komorowskim. W BBN-ie także pracują ludzie poprzednika. Doradcami wojskowymi są ludzie którzy kończyli radzieckie szkoły wojskowe.
Dlaczego najbardziej atakowani są ministrowie Macierewicz i Ziobro? Bo od samego początku ciężko pracują dokonując najgłębszych zmian w swoich resortach. Macierewicz z ludzi WSI czyści nie tylko wojsko, także zakłady produkujące dla wojska. Bez dokonania takich zmian moglibyśmy tylko marzyć o jakimkolwiek transferze technologii w ramach offsetu w kontraktach zbrojeniowych z USA. U Ziobry podobnie – tylko wymiana skorumpowanych sędziów umożliwi jakikolwiek postęp państwa. Dotychczasowi są w stanie zablokować wszystkie zmiany. W czyim głównie interesie jest atakowanie przede wszystkim tych dwóch ministrów? Wymówki i preteksty mogą być różne – liczą czyny i ich skutki dla kraju.
PAD nie pomaga rządowi, gdzie może podkłada nogę - ale podpina się do sukcesów rządu (vide Album wydany na 2-lecie prezydentury gdzie jako sukces zaliczył program 500+). Bez niego nie byłoby konferencji NATO, wizyty Trumpa, nie byłoby niczego. I można tak długo.
PAD już nie jest nasz.
 

Obrazek użytkownika Andy51

10-08-2017 [13:45] - Andy51 | Link:

Wydaje mi się , że uogólniasz, czy PAD jest nasz czy nie nasz, wkrótce się okaże. 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

10-08-2017 [15:29] - Imć Waszeć | Link:

Obawiam się, że autor po prostu nie zrozumiał treści wypowiedzi i czepnął się tylko ostatniego zdania. Proponuję je w diabły wyrzucić, bo odciąga uwagę od meritum. Sens jest taki, że dopiero po usunięciu z całego kompleksu związanego z polską armią i przemysłem zbrojeniowym ludzi związanych z Rosją, będziemy traktowani poważnie przez USA. Ja się z tym zgadzam.

Obrazek użytkownika marsie

10-08-2017 [13:39] - marsie | Link:

Solidarność uległa czarowi PZPR? Dość odważne!

Obrazek użytkownika Andy51

10-08-2017 [16:40] - Andy51 | Link:

Zacytuje klasyka, wyście nas nie pokonali, wyście się z nami dogadali.

Obrazek użytkownika Jabe

10-08-2017 [13:45] - Jabe | Link:

Zarówno „PAD” jak i PiS są produktami III RP. Andrzej Duda został wybrany podobnie jak Macron we Francji. Nie zadecydowały jego umiejętności czy załugi – został wyznaczony, bo ładnie się uśmiechał. On swoją wartość musi dopiero pokazać. PiS zaś nie opiera się na zwolennikach, tylko na bezideowym aparacie opłacanym z budżetowej dotacji i synekur zdobytych dzięki służbie kolegom, takim samym jak pozostałe partie wysokoprocentowe. Przejawem tego są transfery. Dziś patriota, jutro zdrajca, albo na odwrót. Naiwni myślą, że taki choćby Kazimierz Marcinkiewicz był kretem. Nie – po prostu znalazł inne korytko. Sposób mówienia zależy od punktu siedzenia – normalka.

Czy prezydent Andrzej Duda też jest taki? Jego „uwniarska” przeszłość nie nastraja optymistycznie, ale za wcześnie oceniać.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

10-08-2017 [20:09] - zbieracz śmieci | Link:

Dołączyłeś do członków nowego KOD,Komitetu Obrony Dudy-naucz się podskakiwania w rytm hop,hop ,hop a puszkę to załatw sobie sam.