KOŁO HISTORII

Europa Zachodnia uznała, że jej społeczeństwo zwija się; bezideowi obywatele nie rokują nadziei na przetrwanie (również demograficzne). Bierna, zlaicyzowania cywilizacja szuka ratunku w najbardziej fanatycznej religii świata – Islamie.

Jeśli ten eksperyment się powiedzie – wybita zostanie cała zateizowana, modernistyczna cywilizacja oparta na postępującym infantylizmie i wynaturzonej tolerancji (z LGBT jako wisienką na torcie). UE przyspieszy swoją zagładę. Bezideowy ateizm odejdzie w niebyt.

Stary Kontynent ogarnie noc szariatu, do czasu, aż (jak to bywa w każdej rozleniwionej cywilizacji bez zagrożeń) analogicznie do upadłych wcześniej białych Europejczyków zdegenerują się następne pokolenia muzułmanów – budowniczych Europejskiego Kalifatu. Minie sto, może dwieście lat i zadomowieni tu euro-islamiści ulegną kolejnej fali żądnych podbojów nacji o silniejszym poczuciu własnej tożsamości i większej determinacji.

Kto wie, może będą to odrodzeni gdzieś w Afryce czy Ameryce Południowej chrześcijanie?

PS A z innej beczki: co robią (a raczej – czego nie robią) państwowe instytucje odpowiedzialne za obronę dobrego imienia Polski za granicą?
Mobilny podświetlany billboard, jeżdżący po Europie i informujący o niemieckich obozach koncentracyjnych.

Prywatne oskarżenie byłego więźnia Auschwitz Karola Tendery przeciwko kłamstwom niemieckiej telewizji publicznej ZDF o „polskich obozach śmierci”. Sprawa wygrana, gorzej z realizacją „odszczekania” niemieckich kłamstw.

Zmasowana akcja polskich internautów polegająca na publikowaniu w mediach społecznościowych wpisów i zdjęć o tym, kto tak naprawdę ponosi odpowiedzialność za śmierć naszych więźniów.

I genialna oprawa meczu na stadionie Legii, przypominająca całemu światu o niemieckim ludobójstwie na mieszkańcach Woli... Marketingowo-artystyczny majstersztyk!

To tylko niektóre przykłady skutecznych, oddolnych inicjatyw zwykłych Polaków. Pytam, gdzie są dziś państwowe instytucje i urzędnicy, mający fundusze i zobowiązani do odkłamywania naszej historii?

Skoro profesjonałom brakuje kreatywności w tej materii – to może by robić konkursy i dofinansowywać inicjatywy oddolne?

PS A z cyklu – znalezione w sieci – znalazłem na You Tube zapis całego koncertu historyczno-patriotycznego zespołu ZAYAZD na III edycji Przystanku Niepodległość. Być może dźwięk nagrywany z sali nie jest idealny, ale emocje były, a w finale dach podniósł się nad salą Dworku Chopina w Dusznikach Zdroju...

https://www.youtube.com/watch?v=rkEWWoShqXQ
 

YouTube: