Tusk usiłował zniszczyć Polskę - uniemożliwiłem mu to

W 2008r. trwała szeroko zakrojona akcja na aprecjację PLN (złotówki), a Tusk, Rostowski, Pawlak i reszta ferajny z PO-PSL wspomagali spekulantów. Z drugiej strony otrzymałem informację, że prawie wszystkie firmy planują redukcję zatrudnienia o ok. 20-30%.

Zacznę po kolei. Od wiosny 2008r. trwała zorganizowała akcja międzynarodowych spekulantów polegająca na aprecjacji (wzmocnieniu) PLN, tzw. carry trade. Rząd Tuska usiłował zniszczyć Polskę i co chwilę wyskakiwali w mediach Tusk, Rostowski, Pawlak i reszta lemingów z PO-PSL, zachwalając zalety mocnej złotówki. Jak ktoś nie wierzy, niech w czytelni (bibliotece) wypożyczy z każdego miesiąca pomiędzy kwietniem-sierpniem 2008r. po kilka numerów, np. GW, Rzeczpospolitej, ewentualnie innych. Przy takim wsparciu Tuska i ferajny PLN zyskiwał szybko na wartości. Spowodowało to, że koszty pracy (na jednostkę produktu) w Polsce szybko doganiały koszty w Niemczech.

To z kolei sprawiło, że firmy zaczęły przygotowywać plany drakońskiej redukcji zatrudnienia i to na poziomie 20-30%. Stało się jasne, że ze względu na trzymiesięczny okres wypowiedzenia umów o pracę, te wypowiedzenia musiałyby być wręczone do 30.09.2008 r. - redukcja zatrudnienia od 01.01.2009r. Doskonale wiedziałem, że jeśli ruszy "lawina" zwolnień, nikt jej nie zatrzyma. Postanowiłem przeciwdziałać i wiele długich tygodni upalnego lata spędziłem na wielu forach internetowych. Ze względu na cenzurę, nie mogłem nawet dwukrotnie użyć tego samego nicka.

W ten niezamierzony sposób stworzyłem na forach "tłum". Po jakimś czasie do mojej akcji zaczęli przyłączać się coraz poważniejsi publicyści, eksperci, a na końcu uznane autorytety. Załamanie spekulacji carry trade było oczywiste, bo bez końca nie można igrać z matematyką, ale ważny był moment załamania spekulacji. Udało się to w ostatniej chwili, bo w sierpniu 2008r. Całą akcję opisałem w artykule http://naszeblogi.pl/37311-moglem-uratowac-sp-prezydenta-kaczynskiego. Tusk i reszta ferajny zamknęli jadaczki dopiero wtedy, gdy z powodu ich głupoty (braku kompetencji do rządzenia) w budżecie zrobiła się dziura.

Kryzys zapoczątkowany upadkiem Lehman Brothers (http://tvn24bis.pl/informacje,187/pol-dekady-po-lehman-brothers-ojcowie-kryzysu-zyja-jak-paczki-w-masle,355919.html) we wrześniu 2008r. był późniejszy, niż dziura budżetowa Tuska. Tak więc twierdzenie, że skokowe zadłużenie budżetu ma związek z kryzysem finansowym na świecie jest kłamstwem, bo dziura w budżecie Tuska była wcześniejsza. Gdyby nie moja desperacka akcja, ta dziura byłaby wielokrotnie większa, a Polska pogrążona w katastrofie. W późniejszym okresie zlikwidowałem wsparcie dla międzynarodowych spekulantów ze strony NBP: http://naszeblogi.pl/37312-nbp-szkodzi-polskiej-gospodarce. Od tamtej pory NBP zaprzestał publikacji rzekomo neutralnego kursu EUR/PLN, przy którym wzrost PKB wynosi 0%. Wystarczyło proste pytanie o tzw. PKB potencjalne.

Nie pamiętam, czy w zachwalaniu silnego PLN uczestniczył Komorowski. Można to sprawdzić w ówczesnej prasie, jak wyżej. Istotne jest to, że Komorowski wraz z Tuskiem usiłują ponownie zniszczyć Polskę poprzez wprowadzenie EUR. Rostowski ujawnił, że aby wprowadzić w Polsce EUR, należy zadłużenie obniżyć o 15 punktów procentowych w relacji do PKB, które to zadłużenie w momencie wprowadzenia EUR-o wróci do poziomu sprzed jego obniżenia. A wiec strata 30% PKB (2x15% PKB) - porównaj artykuł: http://naszeblogi.pl/37837-rostowski-ujawnil-szokujaca-prawde-o-koszcie-eur-w-polsce. Do tego utrata ok 100 mld. EUR rezerw walutowych oraz wzrostów kosztów pracy powyżej poziomu niemieckiego.

A wzrost cen? Wielu komentatorów porównuje zmiany cen w sklepach na Słowacji w momencie przyjęcia EUR-o, a nie w momencie wejścia do mechanizmu ERM2 w przeliczeniu na EUR z cenami w momencie wprowadzenia EUR-o. To nie przypadek, że Słowacy nagle zaczęli masowo przyjeżdżać na zakupy do Polski.

Drugi aspekt, przyjecie EUR-o jest swoistą "papierową" "fotografią", gdzie nie ma możliwości jej korekty. Szczególnie istotne jest to w przypadku wynagrodzeń, bo one po przyjęciu EUR-o nigdy nie wzrosną w porównaniu z tzw. "starą unią". Gospodarka Słowacji stanęła w miejscu, bo nagle straciła przewagę kosztową pracy, a podniesienie wynagrodzeń wręcz by ją zniszczyło. Szerzej opisałem to w: http://naszeblogi.pl/37501-belka-ugial-sie-przed-argumentami-solisa-na-temat-eur-o. Inny z moich artykułów o EUR-o: http://naszeblogi.pl/37313-eur-o-w-polsce-nie-wczesniej-niz-za-30-lat.

Mamy ostry kryzys nieudolnego rządu Tuska, największego szkodnika w Polsce. Uważam, że za całą akcją stoi Komorowski. Cóż, jeden drugiego warci...

Piotr Solis

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika smieciu

23-06-2014 [23:36] - smieciu | Link:

Proszę Pana Prima Aprilis był prawie 3 miesiące temu i pisanie takich tekstów jest żenujące.
Kryzys 2008 roku to nie była zabawa, w której internauci mieli cokolwiek do powiedzenia. To po pierwsze.  A po drugie to mocna waluta jest błogosławieństwiem i tylko ci "eksperci" z TVNu oraz innego systemowego bełkotu mogą twierdzić inaczej.
Mocna waluta ma same zalety a wada jest tylko jedna. Z kraju który ma mocną walutę nie da się zrobic kolonii z tanią siłą roboczą. Tylko że w dzisiejszej globalistycznej gospodarce akurat to jest priorytetem i dlatego co rusz czytamy idiotyzmy o zaletach słabszej waluty.
Tylko jakoś tak się składa że najbogatsze kraje mają mocną walutę... Szwajcaria, Norwegia, Wielka Brytania... Nie tylko mocną ale własną!
W 2008 roku była przeprowadzana wielka ogólnoświatowa akcja, w której takie marionetki jak Tusk nie mają nic do powiedzenia nie mówiąc o tym że mają w d... dziury budżetowe. Podkręcono złotówkę nie po to by budżet Polski coś stracił bo nie mógł na tym stracić ale po to by różni leszcze kupili zapasy zbędnego towaru (złotówek). Zorganizowano też wielką akcję ubezpieczeń od wysokiego kursu złotówki czym zabili rodzimych eksporterów. To była wielka akcja w której ważni ludzie znali z góry przebieg wypadków i sorry... ale mieli w d... opinie domorosłych finansistów.

Obrazek użytkownika misio

24-06-2014 [00:04] - misio | Link:

Szwajcaria?
Mocny frank niemal wykończył szwajcarską gospodarkę - proszę sobie doczytać z jaką desperacją Szwajcaria walczyła o osłabienie swojej waluty.

Obrazek użytkownika smieciu

24-06-2014 [00:25] - smieciu | Link:

A na czym to polegała ta "desperacja"? Że masowo zaczęli kupować sobie różne fikuśne rzeczy by duża podaż franka spowodowała małą korektę? Po czym tą realizację zysków media, którym zresztą podobno nie wierzycie określiły desperacją?
Mocna gospodarka wytwarza mocną walutę. Owszem to godzi w eksport ale takie są prawa globalizacji. Mimo to jednak lepiej wychodzić z położenia mocnej waluty, którą łatwo można sterować i pożytecznie wykorzystać niż być w położeniu słabej waluty, która sprawia że  nieuchronne jest (w naszym systemie) zaciąganie długów a zdobywanie surowców dla gospodarki jest bardzo drogie.
Tania waluta to raj dla wielkich korporacji mogacych rozkręcać produkcję za grosze (co media wkładają elegancko do głów lemingów) i przekleństwo obywateli zostających z niską siłą nabywczą, która w dalszej konsekwencji zabija popyt i gospodarkę wymuszając zadłużanie (o czym media wolą nie wspominać).
Tak tworzy się między innymi ta spirala finansowych kryzysów (dla mas) oraz uzależnianie gospodarek całych państw.

Obrazek użytkownika misio

24-06-2014 [01:08] - misio | Link:

Desperacja polegała na całym szeregu decyzji Szwajcarskiego Banku Centralnego (SNB) skupowania obcej waluty (euro za franki) grubo powyżej jej rynkowego kursu - co w sposób oczywisty podbijało kurs euro, a obniżało kurs franka.
Ostatecznie we wrześniu 2011r SNB ustalił stały kurs odpowiadający potrzebom szwajcarskiej gospodarki i po aprecjacji franka było pozamiatane. A ponieważ teoretycznie SNB może wydrukować dowolną ilość swoich franków to cała spekulacja na dalszy wzrost się momentalnie skończyła.
Naprawdę radzę trochę poszukać w necie - jest mnóstwo informacji na ten temat, niedawny przykład Szwajcarii to wręcz modelowy przykład jak się działa na świecie.
Podobnie można sobie poczytać o różnych tzw. "wojnach walutowych", m.in. na linii euro-USD, w których to właśnie idzie o osłabienie swojej waluty dla wsparcia gospodarki, a nie o jej umocnienie jak może niektórzy sądzą.
A bajki o korzystnym wysokim kursie swojej waluty to się sprzedaje takim frajerom jak np. Polska.

Obrazek użytkownika smieciu

24-06-2014 [09:48] - smieciu | Link:

Niestety ale Pan każe mi czytać te produkty tych samych mediów, które twierdzą że globalizacja jest w porządku czy też w 2008 roku emitowały reklamy zachęcające każdego do inwestycji we wszelakie fundusze co skończyło się dla wielu ludzi bolesną stratą wielkich sum pieniędzy.
Pan wierzy mediom, które są pod kontrolą i działają na użytek wielkiej finansjery. A ja wierzę logice i zdrowemu rozsądkowi.
Silny frank nie był żadnym problemem dla Szwajcarii gdyż posiadając swoją walutę Szwajcaria mogła dowolnie sterować jego kursem. Kupno walut oznacza tanie kupno walut. Zastanowił się Pan może co się stało z tymi walutami, które Szwajcaria kupiła? Spaliła je spisując na straty? Czy może użyła na zakup surowców, najnowszych technologii (z których słynie Szwajcaria) itp.? Nakręcając swoją gospodarkę.
Mit słabej waluty powstał na użytek skorumpowanych, niesamodzielnych państw, które są niezdolne do prowadzenia własnej polityki finansowej. W takich państwach może są jakieś pozorne zalety słabszej waluty, którą wykorzystują przedsiębiorczy obywatele do rozkręcenia swojej działalności. Ale to wszystko. Słaba waluta oznacza załamanie finansów państwa i wielkie koszty obsługi zadłużenia.
No i właściwie to czy zastanowił się Pan na czym polega rozkręcanie gospodarek ze słabą walutą? Czyż nie na zwiększaniu produkcji, która w dalszej kolejności ma umożliwić zakup (paradoksalnie!) mocnych walut?
Tym co mają mocne waluty wystarczy produkować papier. U tych ze słabymi walutami powstaną fabryki, w których będą za grosze pracować ludzie pożądający cennej waluty produkowanej przez innych... Choćby po to by wyjechać na zagraniczne wakacje...
Był Pan zagranicą? Rozmawiał Pan z tamtymi ludźmi? Ile warta jest pensja Polaka z UK w Polsce czy innym kolonialnym kraju? W jakiej walucie wolałby Pan dostawać pensję? Pewnie w funtach.
Ale mimo to będzie pan forsował bajki o sile słabej waluty, przytaczał wojny walutowe i inny bełkot tworzony na użytek lemingów.

Obrazek użytkownika arieltiamson

24-06-2014 [05:47] - arieltiamson | Link:

Bochateze - szacun!

GDYBYS NIE tY, TO pOLSKI BY JUZ NIE BYLO.

PS. Sugeruje pisac na Facebooku tam za pomoca allegro mozna niewielkimi kosztami powiekszyc stan uwielbiajacego Cie tlumu. Artykuly na NB czyta od kilkuset do dwoch tysiecy ludzi. Inne blogowiska maja podobne statystyki... Dwa tysiace na okolo 35 milionow... Rzeczywiscie mogles cos zdzialac, ale teraz juz czas sie obudzic.

Obrazek użytkownika piastolsztyn

24-06-2014 [23:38] - piastolsztyn | Link:

Nie jestem politykiem i osobiście zarabiam na swe wynagrodzenie. Płacę podatki, a nie z nich żyję. Nie potrzebuję uwielbienia i jak mniemam, Pan sądzisz wszystkich swoją miarą. Ale to Pański problem i proszę sie z tym zwrócić do odpowiedniego fachowca, a nie do ekonomisty.

Od 2013-03-29 [22:04] (data pierwszego artykułu na NB), a więc 5 lat później, niż moja akcja z 2008r. prowadzona głównie na WP, ONET, INTERIA i paru pomniejszych.

Pani Gilowska ścięła tzw. klin podatkowy i wygłosiła przemówienie to uzasadniające, ale jak Pan sądzisz, kto te przemówienie napisał? Oczywiście, poza ostatnim fragmentem o przyroście miejsc pracy, bo to nie ja. Nieliczni wiedzą jeszcze, że oprócz tego uzasadnienia, poszedł równie dobry tekst o szkodliwości nieścięcia klina podatkowego. Ile mln. osób słyszało to przemówienie?

Czy kojarzy Pan ROP? Za pośrednictwem olsztyńskiego działacza ROP, Pana Duczymińskiego wysłałem parę punktów programu do Warszawy (wówczas w ROP działał ś.p. Olek Szczygło). Następnie były szafy Lesiaka, rozpad ROP i paru działaczy trafiło do Samoobrony z 3 moimi pomysłami, które eksperci zgodnie uznawali za najlepsze w Polsce. Całe szczęście, że ci działacze zlekceważyli punkt czwarty, bo dziś Polską rządziłby Lepper.

Mógłbym jeszcze pisać długo o moich zasługach, ale Pan nie zasługujesz na dyskusję. W Polsce sa partie i ... Solis.

Mimo wszystko, miłego dnia.

Obrazek użytkownika piastolsztyn

24-06-2014 [23:20] - piastolsztyn | Link:

Odezwali się, tak mniemam, płatni szczekacze. W 2008r. nie miałem konta na fejsie (facebook). Pisałem na WP, Onet, Interia, a więc na portalach z wielomilionową czytelnią. Łatwo to sprawdzić.

A teraz płatni szczekacze odnieście się do meritum, czyli jak Tusk, Rostowski i Pawlak wyskakiwali, jak kukiełki, pacynki w teatrze lalek i kłapali dziobami, jaki to silny złoty jest korzystny dla Polski. Proszę temu zaprzeczyć, albo nie wychylać się z rynsztoka śmieci. Próbujecie, stosując metody Machiavellego, odwieść dyskusję na cokolwiek, byle daleko od meritum. Otóż, łatwo udowodnić, że piszę prawdę, bo wystarczy odwiedzić bibliotekę i poczytać ówczesne gazety. Pośród ferajny PO-PSL był m.in. Palikot, prominentny wówczas członek PO.

Na naszeblogi.pl jestem dopiero od 2013-03-29 [22:04] - data i czas publikacji pierwszego artykułu na tym portalu. A więc płatni szczekacze ugryzcie się we własne ogony i odszczekajcie własne kłamstwa. Jeśli zaczynacie dyskusję, piszcie prawdę i odnoście sie do meritum. Na nic wasze sztuczki z podręcznika Machiavellego. Ja nie musiałem czytać tej książki, bo opisany tam zbiór metod pochodzi z historii filozofii, a ja jako absolwent porządnego uniwersytetu musiałem ją znać i znam.

Obrazek użytkownika piastolsztyn

25-06-2014 [18:59] - piastolsztyn | Link:

Tusk i Komorowski w przeraźliwym strachu - jest na nich "bat". Wystarczy, że Pan Kaczyński wyśle do biblioteki asystentów, aby ci skserowali wszystkie wypowiedzi Tuska i Komorowskiego z III-VIII 2008r., zachwalające, iż silny PLN jest korzystny dla Polski. Następnie obaj geniusze inaczej, Tusk i Komorowski winni być wezwani do debaty, aby mogli się wytłumaczyć, dlaczego chcieli w 2008r. zniszczyć Polskę ... szczegóły wyżej.

W tej debacie ci geniusze inaczej, Tusk i Komorowski winni się wytłumaczyć, dlaczego chcą ponownie zniszczyć Polskę. To oni chcą jak najszybszego przyjęcia przez Polskę EUR-o. Wprowadzenie EUR-o oznacza utratę ok. 100 mld. EUR rezerw walutowych Polski.

W artykule przywołałem, że dodatkowy koszt dla Polski, to ok. 30% PKB - dla 2013r. (Biuletyn Statystyczny GUS, Tab.2) mamy PKB=1.635.745,8 mln. PLN x 30% = ok. 491 mld. PLN. Tylko te dwie kwoty dają prawie i bilion PLN kosztów dla Polski, a więc oznaczałoby to podwojenie obecnego, oficjalnego zadłużenia Polski. Sytuacja groźna, bo np. w 2012r. prawie cały PIT płacony przez nas Polsków szedł jedynie na spłatę odsetek od długów Tuska. Przy podwojeniu zadłużenia Polski rząd, aby dotrwać do kolejnych wyborów, sprzedałby za bezcen resztę majątku Polski. Mamy więc kolejny bilion zł korzyści dla zagranicy, plus ten przed chwilą wskazany.