Młode podgrzybki i robaczywe prawdziwki

Mniej więcej od trzech lat pisałem, że jeśli Prawo i Sprawiedliwość nie zjedna sobie ludzi młodych w przedziale wiekowym 30-55, to daleko nie zajedzie. W odpowiedzi słyszałem od „naszych”, że sieję zamęt, że jątrzę, że jestem zdrajcą, że wbijam nóż w plecy Jarosławowi Kaczyńskiemu; że siedzę okrakiem na barykadzie; że jestem agentem Platformy; że chcę Polskę powierzyć w ręce gówniarzy, i tak dalej. A wszystko za karę, że na swoim blogu konstruktywnie krytykowałem partię rządzącą. W środowisku pisowskim wydano na mnie swoisty „wyrok śmierci” obkładając mnie klątwą ostracyzmu i zmowy milczenia. A to, dlatego, że się odważyłem sprzeniewierzyć nietykalnemu tabu „prawicowej poprawności politycznej”. W efekcie przestano mnie zapraszać na pisowskie imprezy, a jak przychodziłem na otwarte spotkania Klubu Gazety Polskiej i Klubu Wtorkowego obrzucano mnie niechętnymi spojrzeniami, a niektórzy udawali, że mnie nie poznają. W ich oczach można było wyczytać obawę, że znowu ten Pasierbiewicz zada jakieś niewygodne pytanie. Więc z czasem przestałem na te zbory starców chodzić. I ani trochę nie przesadzam, bo średnia wieku uczestników oscylowała używając terminologii meteorologicznej w strefie górnych stanów wysokich, czyli przez wzgląd na Panie powiem 70 Plus, acz nierzadko Panowie ocierali się o dziewięćdziesiątkę.

Przestałem też chodzić na krakowskie miesięcznice smoleńskie, po tym, jak przed dwoma laty zabrałem na krakowską miesięcznicę mojego sympatyzującego z PIS-em Przyjaciela z Australii, który przyglądał się bacznie maszerującym i na widok szpicy uformowanej z uduchowionych staruszków zawodzących jakąś pieśń żałobną wspomaganą kakofonicznym podkładem muzycznym dobywającym się z dwu niemiłosiernie rzężących głośników zawieszonych na kiju od szczotki wystającym z plecaka dumnego z siebie wodzireja, - mój przyjaciel odezwał się w te słowa: „Krzysiek, tylko się nie obrażaj, ale nie wyobrażałem sobie, że to tak wygląda i muszę ci powiedzieć, że ten pochód, jako żywo przypomina mi ściąganych z rezerwatów Aborygenów, którzy robią za maskotki na obchodach narodowych świąt australijskich”.   

A teraz do rzeczy.

Platforma wystawia na pierwszą linię frontu młodych Trzaskowskiego i Kierwińskiego, zaś Nowoczesna młode Lubnauer i Gasiuk-Pichowicz. I choć rzeczeni zwykle niestworzone głupstwa wygadują to jednak w protestach przeciw reformie sądownictwa, jak na dłoni było widać, że Platforma i Nowoczesna w ostatnich dniach podebrały PIS-owi ludzi młodych. Oczywiście część z nich to byli prowokatorzy, ale to była mniejszość, zaś trzon protestujących stanowią młodzi ludzie, którzy nadal przychodzą na te protesty z własnej woli. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiem pytaniem. Jak można było rzecznikiem prasowym Prawa i Sprawiedliwości zrobić w stu procentach anty-medialną Beatę Mazurek, która w czasie obrad sejmowych robi sobie z Ryszardem Terleckim śmichy chichy w czasie przemówień opozycji. Przecież ich stanowiska zobowiązują ich, żeby trzymać klasę w każdej sytuacji.

Trzeba tedy prawdzie spojrzeć w oczy i powiedzieć głośno, że nieodpowiedzialne rozbrykanie partii rządzącej spowodowało przekroczenie bariery psychologicznej, jak chodzi o dotychczasową sympatię dla PIS-u ludzi młodych, a Prawo i Sprawiedliwość jest na najlepszej drodze do ponownego okrzyknięcia go partią obciachu. Bo można się pocieszać, że sondaże kłamią, ale zarysowuje się trend coraz mniej dla PIS-u korzystny.

I na koniec słowo do Pana Prezesa.

Powiem krótko. Jeśli Pańska partia nie zmieni formuły komunikowania się z ludźmi tak, by trafić w gusta młodego pokolenia, które porozumiewa się w języku dla starszego pokolenia niezrozumiałym, to będzie niedobrze. Bo młodzi nie przyswajają już języka powstania styczniowego, który jest dla nich kompletnie niezrozumiały. A Pańskie "szable" muszą jak ognia unikać nadmiernie patetycznych tonów martyrologicznych, gdyż młodych to, jeśli nie drażni to, w najlepszym razie bawi, a w polityce nie ma nic gorszego od śmieszności. Zaś panowie Macierewicz, Terlecki, Lipiński, Kuchciński, Błaszczak, Suski et consortes nie są w stanie pojąć, że z młodymi należy się komunikować w języku, jaki oni preferują, czyli bez zadęcia, patosu, marudzenia, pouczania i moralizowania, a także sarkastycznej buty, jaką ostatnio coraz częściej Pańscy posłowie demonstrują wobec inaczej niż oni myślących.

Sytuacja jest alarmistycznie poważna! Bardzo się martwię tym, co się dzieje w kraju i uważam, że moim blogerskim obowiązkiem jest udzielenie przestrogi partii rządzącej, że sam Morawiecki nie uciągnie. Więc, jeśli czym prędzej nie zrobicie więcej miejsca dla myślących niezależnie „młodych wilków”, to nie będzie drugiej kadencji rządów Prawa i Sprawiedliwości.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

Post Scriptum
Tę notkę piszę na prośbę moich znajomych sympatyzujących z Prawem i Sprawiedliwością, z którymi długo dziś rozmawiałem w trakcie „południowej kawy” w mieście.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Florentyna

29-07-2017 [00:51] - Florentyna | Link:

"Powiem krótko. Jeśli Pańska partia nie zmieni formuły komunikowania się z ludźmi tak, by trafić w gusta młodego pokolenia, które porozumiewa się w języku dla starszego pokolenia niezrozumiałym, to będzie niedobrze"
Ależ Panie Krzysiu kochany!  Partia Prezessimusa jego ustami coraz częściej zmienia formuły komunikowania się z ludźmi: ostatnio dotarła do zakazanych mord i kanalii, a wcześniej do barbarzyńców i targowiczan. Skutki widać było niedawno na ulicach polskich miast i miasteczek.

Obrazek użytkownika Florentyna

29-07-2017 [00:58] - Florentyna | Link:

Sam Prezessimus też nie należy ani do młodych gniewnych, ani do pięknych dwudziestoletnich,a swą mentalnością tkwi raczej w wieku XIX - więc chyba Pana Krzysia nie posłucha...

Obrazek użytkownika Bona

29-07-2017 [05:46] - Bona | Link:

Wróciłam po latach i zastałam dwóch nieugiętych w boju, chociaż Jeden - teraz "robi" za kobietę. Nasuwa mi się wiele, ale muszę znowu wybierać. No to może:
1. Autora pozdrawiam chłodno jest na dworze czy polu, już nie pamiętam, jak ma być wg krakówka, czy po krakowsku
2. Szanowny Panie Profesorze Woleński- skąd miał mój adres domowy(wtedy) i kto tak nabazgrolił na kopercie do mnie zaadresowanej. Naprawdę byłabym wdzięczna za odpowiedź

Obrazek użytkownika Secesh

29-07-2017 [05:49] - Secesh | Link:

Nie mam nic przeciwko młodym. Niech idą w politykę. P. Jaki jest najlepszym przykładem. Ale jeśli mają w głowie sieczkę jak niejaka Florentyna, to ja zaczynam się zastanawiać do czego oni się nadają. Fajny język, to za mało aby zaistnieć. A na coś poważniejszego się nie zanosi. 

Obrazek użytkownika Jabe

29-07-2017 [13:36] - Jabe | Link:

W wieku XIX? Skąd ten pomysł?

Obrazek użytkownika xena2012

29-07-2017 [14:06] - xena2012 | Link:

To nie żaden pomysł.Poprzeczka na atakowanie i osmieszanie Jarosława Kaczyńskiego jest ustawiona bardzo wysoko i żeby błysnąć złośliwością i nienawiscią należy wymysleć cos bardziej chamskiego niż konto w banku,brak prawa jazdy czy mały wzrost. Np.pan Setlak z komisji Laska zyczy J.Kaczyńskiemu śmierci nazywając go przy tym gnojem,skad wiec zdziwienie na ten XIX wiek?

Obrazek użytkownika Florentyna

29-07-2017 [16:50] - Florentyna | Link:

A czy Xenunia przespała   transmisję z Sejmu, kiedy to Prezessimus wylazł na mównicę "bez żadnego trybu"? W niezależnych  TV pokazywano to dziesiątki razy, zawsze można było se obejrzeć. Czy ktoś go wtedy ośmieszał lub po chamsku atakował..?

Obrazek użytkownika Domasuł

29-07-2017 [02:03] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Te teksty zdaje się sa pisane pod rozne Florentyny, które maja podnietę, ze ktoś nawala na PiS (bez ladu, składu i sensu - ale przecież nie o to chodzi Florentynom żeby był jakiś sens, tym bardziej ze wszystkie wskaźniki sa takie niekorzystne dla kodziarskiej zgrai). Smutne to i w zasadzie - at the end of the day - bez zadnego sensu.

Obrazek użytkownika xena2012

29-07-2017 [14:16] - xena2012 | Link:

Ależ nie ,tekst jest pisany pod organizatorów nowej formacji partyjnej więc bloger musi się wykazać .Język jak widzę zaostrzony i to już w tytule a po ,,konstruktywnej''krytyce wygladu,sznurówek,głosu czy wieku ani śladu.Nam pozostało tylko zgadywać  kto jest w jego opinii tym robaczywym grzybem.

Obrazek użytkownika xena2012

29-07-2017 [06:37] - xena2012 | Link:

A jakim językiem PiS się ma zwrócic do mlodych? Powiedzieć siema,ale dzisiaj zajebiscie? PiS nie ma odpowiedniej narracji to kto ja ma? Czy projekty mieszkanie+ czy500+nie sa skierowane do mlodych? Jedyne w czym PiS powinien sie ograniczac( nie rezygnowac) w polityce historycznej,nieustannych ceremoniach obchodów,rocznicach, zmianach nazw ulic.Bo warto być Polakiem ale nie takim jak opozycja,nie takimjak mlodzi ludzie którzy szli manifestowac dla zwykłej zadymy.

Obrazek użytkownika Jabe

29-07-2017 [13:51] - Jabe | Link:

Po pierwsze, każdy rozsądny człowiek czuje, że słono za te prezenty zapłaci. Po drugie, one są skierowane do ludzi, którzy już mają rodziny.

Oferta zależności raczej młodych nie przyciągnie. Władza będzie dawać im pieniądze i mieszkania (jaki rodzaj człowieka to pociąga?), władza będzie im internet cenzurować dla ich dobra (nie wiem, czy to grało rolę, ale zdziwiłbym się, gdyby nie), no i wyznaczając sędziów w pełni ich kontrolować (myślę, że to zbyt abstrakcyjne, żeby grało poważną rolę, ale oficjalnie o to poszło).

A co ważniejsze, nikt nic im do powiedzenia nie ma. Tylko spływają na nich decyzje ich właścicieli – organów partyjno-państwowych.

Obrazek użytkownika xena2012

29-07-2017 [15:41] - xena2012 | Link:

To Jabe uwierzył w ploty o cenzurze w internecie rozsiwane przez takiego durnia jak Budka? W idiotyzmy wygłaszane przez kupę sadła zatrzymujacego stojacy tramwaj że Kaczyński bedzie odbierał komputery,zlikwiduje internet też Jabe wierzy? Co mi tam takie rewelacje,ja wczoraj widziałam UFO. 

Obrazek użytkownika Jabe

29-07-2017 [16:09] - Jabe | Link:

Nie mówimy o tym, w co ja uwierzyłem. Możemy natomiast się zastanowić, jak to się stało, że temat się pojawił.

Obrazek użytkownika xena2012

29-07-2017 [18:38] - xena2012 | Link:

Nie trzeba się specjalnie zastanawiać,opozycja jest mistrzem w ,,tworzeniu'' wiadomości.Widocznie sponsor sypnął groszem ale i przykazał surowo by efekty medialne,plotki i prowokacje zwiększyc do maximum.

Obrazek użytkownika Jabe

29-07-2017 [19:43] - Jabe | Link:

Doradzam się czasem zastanowić.

Obrazek użytkownika Domasuł

29-07-2017 [14:00] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Przekaz, narracja i inne podobne pierdoly to zwykla sciema. PiS w tym momencie wygrywa po prostu swoja polityka pro-spoleczna - z która wielki problem maja rozne prawicowe tygrysy, plus doktorek, plus rozne Jabe (o koderascie Florentynie nawet nie wspomnę). I bardzo dobrze - niech w zlosci zgrzytają zebami, tymczasem PiS będzie robil swoje i utrzymywal swoja mocna pozycje.

Obrazek użytkownika Florentyna

29-07-2017 [21:57] - Florentyna | Link:

Panie domaSułku kochany! Niech Pan nie wmawia komuś zgrzytania ze złości zębami, skoro sam Pan się wpienia tak, że aż poważnie się obawiam o Pańską żyłkę (tę w mózgu, oczywiście)...

Obrazek użytkownika jaja -cek

29-07-2017 [09:28] - jaja -cek | Link:

Nie! Nie chodzi o to, żeby Prezes JK mówił do młodych: siema, spoko a do TOTALNEJ OPOZYCJI: ... zajebać was kanalie
Też jestem z pokolenia 70+ i zastanawiam się co robi w polityce to gówniarstwo jak te ga-SIKI phichowicze, gajewskie?
Zajęłoby się toto swoim rodziną, pokazało, że "umi" wybudować dom, zasadzić drzewo, wychowa dziecko - za własne zarobione "piniendze" a nie za NASZE podatników - a dopiero gdy jak Donald Trump  już osiągnie swoje życiowe plany - to wtedy to swoje doświadczenie w biznesie, doświadczenie życiowe zechce przelać w celach ogólnych.
To jest dla mnie właśnie taki WZÓR polityka.
Więc może trzeba świadectwo dojrzałości i Dowód Osobisty dawać Obywatelom w wieku 18lat, prawo jazdy dawać w wieku 20+, bierne wyborcze dawać Obywatelom w wieku 30+ a CZYNNE PRAWO wyborcze dawać w wieku 40+
Ale żeby nie było - to zauważam wspaniałego Pana Patryka Jaki (!)  to jest WZÓR "młodego wilka"
Więc może trzeba "PiSiorom" sięgnąć po ludzi jemu podobnych i wysłać na "Front Walki Ideologicznej z karłami kontrrewolucji"
Szanowny Panie Prezesie TVP - Jacku Kurski, Szanowna Pani Premier B.S ; Szanowny Panie Prezesie "PiS" J.K.
podaję LISTĘ: Wojciech Cejrowski, Tyrmand, Rachoń ...

Obrazek użytkownika xena2012

29-07-2017 [11:44] - xena2012 | Link:

PiS ma wiele mlodych kadr,ale to nie tylko chodzi o kadry.Autor bloga podkreśla,że PiS nie potrafi rozmawiać w jezyku młodych.A czy nie wystarcza mu że działania PiS-u sa adresowane własnie do nich?Przeciez program 500+ czy mieszkanie+ co już wyżej napisałam nie jest szansą dla nich? To czego jeszcze autor bloga chce ,czego oczekuje?Dlaczego szczuje na PiS?Może chce się przypodobać komuś tam w Krakówku,albo Florentynie.

Obrazek użytkownika Jabe

29-07-2017 [13:56] - Jabe | Link:

Toć rząd zmierza by nie było za własne zarobione "piniendze", tylko za NASZE podatników.

Obrazek użytkownika andytom48

29-07-2017 [09:31] - andytom48 | Link:

Szanowny Panie,
odmłodzić kadry to oczywistość, ale PiS to robi konsekwentnie. Proszę spojrzeć na v-ce ministrów sprawiedliwości ( przecież to młodzi dobrze wykształceni ludzie) często ostatnio występujący w TV. Również coraz częściej widać jako komentatorów młodszych ludzi np: p.Horała. Stawianie jako przykład własciwej osoby p.Kierwińskiego to ponury żart. To syn generała LWP odpowiedzialnego za schrony przeciwatomowe ( bardzo, ale bardzo zaufany POprzedniej władzy). Był taki bojar Kierwińskij ale to bez znaczenia. Pominę wygląd buzi p.Kierwińskiego  ( chyba nie ma wyglądu inteligenta) a jedynie wyszczekana gębę. Drugi taki to Grabiec , kolejny tępy karierowicz w stylu przygłupa Schetyny.Czy pan tego nie widzi? Widoczna niechęć do p.Terleckiego zaciera w panu zdolność prawidłowego ogladu sytuacji. Widać wyraźnie przemęczona twarz p.Terleckieo ale on ma chyba większe ( może cyniczne) poczucie humoru niż p.kierwiński, grabiec nitras czy pomaskie czy POzostały ogród zoologiczny w PO.

Obrazek użytkownika Studentka

29-07-2017 [13:18] - Studentka | Link:

Nie zauważyłam aby ci młodzi z pierwszej linii  opozycji przysporzyli jej zwyżki w sondażach , raczej powodują salwy śmiechu w internecie. Proszę więc nie przesadzać, brak intelektu i fatalne braki w wykształceniu nic tym młodym nie pomoże, jak na razie to ci młodzi jadą na chamstwie, arogancji, nieprawdopodobnym wprost tupecie i braku hamulców.

Obrazek użytkownika Florentyna

29-07-2017 [21:52] - Florentyna | Link:

Autorka zapewne jest byłą, i to mocno byłą w dodatku ex studentką, skoro  z taka pogardą i lekceważeniem pisze o tych młodych demonstrantach, którzy  nie demonstrowali w jakimś swoim ciasno pojętym interesie. No, ale skoro wierchuszka ich tak nienawidzi, pogardza nimi,posądza o najgorsze intencje, to oczywiście trzeba to powtarzać- nieprawdaż? Oj, prawdaż, prawdaż sądząc po wielu tzw. komentarzach...

Obrazek użytkownika Guildenstern

29-07-2017 [21:45] - Guildenstern | Link:

Wymiana panów Terleckiego i Macierewicza na jakiś prawicowy odpowiednik Pichowicz lub Trzaskowskiego jest jak sprzedanie biletów na koncert The Rolling Stones (czy jeszcze lepiej Metalliki) i zastąpienie w/w artystów np. Mandaryną czy Ich Troje. Autor może taki numer kiedyś wykonać a jak przeżyje to napisać jaki był jego rekord na 400 m w ucieczce przed (uwaga! eufemizm) "rozczarowanymi" melomanami.
Co do "młodych wilków", to wydaje mi się, że takich postaci brakuje w środowiskach poza ścisłą polityką ale przychylnych rządowi albo przynajmniej Polsce. Taki np. Jacek Międlar jest niszczony bezlitośnie i to bez żadnego wsparcia. "Staruch", ktoś o nim słyszał ostatnio? Co by o nich nie powiedzieć, potrafili przyciągnąć szerokie rzesze młodych ludzi. Nie chodzi o to by ich w jakiś sposób 'kupować" ale by te socjometryczne gwiazdy mieć po swojej stronie. Przykładem jak to robi przeciwnik jest incydent z "żywą torpedą z Oświęcimia". Przekaz jest prosty: Pierdykniesz w PBS, włos ci z głowy nie spadnie. Pokażesz Szogunowi krzesło? Psychuszka a potem odsiadka.
Zamiast tego dajemy się wciągnąć w grę znaczonymi kartami z niejakim Ciastkiem, który był tak anty-systemowy, że grywał w filmach i był zapraszany do PeOwskiej telewizji śniadaniowej. 

P.S.: Na wsparcie artystów w budowaniu "młodzieżowego PR prawicy" bym nie liczył. Szansa udziału w reklamie PLAY'a działa na większość jak waleriana na koty.
P.S.2:Na koniec trochę wody na młyn autora. Nie wiem gdzie byli PiS'owcy kiedy w więzieniu siedział p. Miernik (starszy człowiek a zadziałał młodzieżowo)? Zdarzyły się któremuś z posłów odwiedziny celem pocieszenia więźnia? Czemu z kolei nie siedzi alimenciarz oraz jego kumpel od handlu kobietami? Tego też nie wiem.

Obrazek użytkownika Domasuł

30-07-2017 [00:44] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

W polityce liczy się wyłącznie bilans zyskow i strat. PiS jak na razie radzi sobie naprawdę super i nie potrzebuje rad prawicowych blogerow i komentatorow (dodam po cichu: oby trzymal się jak najdalej od tych wujkow "dobra rada"!). Angazowanie się po stronie osobistości kontrowersyjnych może przynieść skutki odwrotne od zamierzonych. PiS potrzebuje generalnie jak najmniej kontrowersji wokół siebie. Taka Florentyna byłaby w siódmym niebie, gdyby PiS zaczal brac Pana rady do serca.

Obrazek użytkownika xena2012

30-07-2017 [12:40] - xena2012 | Link:

Co Pan dzisiaj sie tak bezwstydnie obija? Florentyna w wielkiej trwodze że Panu żyłka pękła i z nerwów objeżdża wszystkich dookoła ,trzeba jakoś uspokoić tak płodnego w komentarze bywalca NB,podziękowac za troskę miłym wpisem..

Obrazek użytkownika krystal

30-07-2017 [11:39] - krystal | Link:

Ma Pan rację-  niepapierowych buntowników, domagających się wolności, zostawia się w Polsce samym sobie. Wiedza o tym hamuje innych, podobnie myslących,którzy chętnie by pchneli do przodu reformy i autentyczną odbudowę państwa. Ale wiedzą, że obecnie nie ma solidarności wśród ludzi, ze zapanowało wygodnictwo i strach przed straceniem świetego spokoju. Że jeśli podpadniesz komunie, nikt, łacznie z PiSem i PADem nie kiwnie palcem w twojej obronie. Dzis tylko: siedzieć cicho, nie dawac powodu, nie szkodzić wizerunkowi i tym podobne tchórzliwe i cyniczne rady. Które już zaprowadziły nas na skraj przepaści.