Hej, ludzie, pozwalacie sobą manipulować jak dzieci!

Cała ta hucpa, łącznie z uruchomieniem UE, wszystko to było ustawione precyzyjnie pod jedno – wkurzyć Kaczyńskiego i doprowadzić do wybuchu i zachowania naruszającego regulamin sejmu. Jak ktoś myśli, że to był przypadek, to jest naiwnym przygłupem – tak, piszę to wprost i nie mam zamiaru przepraszać! {link}
Przecież opozycja dobrze wie, że niczego nie przegłosuje, że PiS  i tak ich przetrzyma w sejmie - dlatego należało doprowadzić do sytuacji, w której wszyscy totalniacy – i w Polsce i w UE - będą wrzeszczeć jednym głosem, jak to niezrównoważony Naczelnik Państwa kontroluje sądy. Nota bene echa tych instrukcji jeszcze dziś powtarzają co głupsi agenci wpływu, także w Niemczech.

Oczywiście, zgodnie ze scenariuszem opracowanym przez naprawdę świetnych fachowców – Kaczyński nie wytrzymał. Tyle, że wcześniej Kukiz doniósł o ustawce Dudzie, a ten zareagował błyskawicznie i do tego niespodziewanie stanowczo. Tym samym najazd na JK wg cwanego scenariusza co prawda się powiódł, ale to już było na spalonym. Bramka padła, ale bez sensu, bo dawno po gwizdku sędziego.  A Kukiz tym samym spalił za sobą mosty, czyli totalną opozycję Wajchowy (kimkolwiek jest) spisał ostatecznie na straty.

Bardzo to wszystko ciekawe i ważne, wystarczy nie ulegać histerii, a sprawy widać jak na dłoni.
I tym optymistycznym akcentem.....

Wasza Kasandra :)
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika jazgdyni

19-07-2017 [15:50] - jazgdyni | Link:

ŁAdnie to obmyślone. Choć w rezultacie sami sobie strzelili babola.
Ustawy sądowe przejdą w tym tygodniu, a idiota Timmermans będzie miał zagwozdkę, jak opozycja będzie mogła głosować sędziów KRSu.
I kto tu jest Miszczem?
 

Obrazek użytkownika eska

19-07-2017 [16:25] - eska | Link:

Znakomite podanie, piękny strzał. Szkoda tylko, że publisia nie rozumie reguł gry :)

Obrazek użytkownika Marek1taki

19-07-2017 [18:13] - Marek1taki | Link:

To już wiemy, że oni w cymbergaja grają i jak San Marino wygra z Niemcami, to my się załapujemy na finał.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

19-07-2017 [17:02] - zbieracz śmieci | Link:

Timmermans nie idiotą ale lewakiem i ci co wierza ,że on może wszystko podobnie jak juncker to pożyteczni idioci ,straszą biorąc na powaznie to co może ten komuszy typek .To parobki na usługach o wiele ważniejszych figur.Nawet część tych ważniejszych figur nie było w stanie zablokowac brexitu Angli ,to była decyzja jeszcze ważniejszych niewidzialnych i ich interes.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

19-07-2017 [17:44] - Imć Waszeć | Link:

Opozycja w ogóle nie będzie głosować i dlatego żaden sędzia nie zostanie wybrany. A jak zostanie wybrany, to będzie "pisowski, wybrany przez Kaczyńskiego". Nastąpi całkowity paraliż sądownictwa w Polsce i zaproszenie do interwencji czołgów demokracji z zachodu, żeby pokazać "bydłu" jak się robi porządek, gdy nic nie działa w państwie. Nawiasem mówiąc, mało kto na świecie się przejmie taką interwencją. Niech Duda jeszcze zaprosi Chińczyków na manewry, to nawet Trump takiej głupoty politycznej już nie zdzierży.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

19-07-2017 [16:00] - RinoCeronte | Link:

Dzięki za słowa otuchy...
Miejmy nadzieję, że Naród tak to zrozumie.

Obrazek użytkownika fritz

20-07-2017 [00:09] - fritz | Link:

Cytat: Duda zareagowal stanowczo.

Ta stanowcza "interwencje" i jej skutki bardzo trafnie podsumowal Targalski. Video na koncu tekstu:  

https://wpolityce.pl/polityka/...

Duda dzien wczesniej rozmawial 45 min telefonicznie z Merkel. Jak widac doszli do przekonania, ze sady obecne musza byc chronione a wplywy Niemiec w Polsce zachowane.

Inicjatywa Kukiza byla tym idelanym srodkiem do osiagniecie tych celow.

Mniej wiecej w lutym  stalo sie  dla mnie jasne ze Duda zmienia front i co pozniej potwierdzal np. atakami na Antoniego Macierwicza czy Waszczykowkiego. Wtedy zaczelem "marzyc".

**PS. I have a dream: Beata Szydlo nastepnym Prezydentem Polski**

a kancelaria prezydenta kuznia Polskiej Inteligencji a nie wylegarnia 3.generecji resortowych wnukow ubeckich mordercow Polakow.

 

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

19-07-2017 [16:43] - zbieracz śmieci | Link:

Jak by mi zyć gdyby nie wasza dwójka ,Ty z Jazgdyni co tak wszystko w sposób prosty wyłuszczą mnie prostaczkowi .
Dwie ministerialne głowy i dziw ,że tak nie zauważone i niedocenione ani przez rząd ani opozycję.
Błądziłem jak andzia w ogródku ,ślepy i głuchy a rady były cały czas tak blisko ,brać i czerpać było tylko z waszych krynic mądrości wszelakich.

Obrazek użytkownika Tarantoga

19-07-2017 [16:49] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

Mój komentarz masz ...TAM...gdzie wiesz :-)))
Pewnie Ci się znowu nie spodoba...ale trudno...

Obrazek użytkownika karlin

19-07-2017 [17:33] - karlin | Link:

Kaczyńskiemu puściły nerwy między innymi, a może nawet przede wszystkim dlatego, że Korhauser wbił mu wczoraj nóż w plecy.

Obrazek użytkownika fritz

19-07-2017 [19:09] - fritz | Link:

Bingo!

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

19-07-2017 [17:26] - Imć Waszeć | Link:

Kukiz z pewnością ze zdziwieniem dowiaduje się dziś co doniósł Dudzie, a analitycy z wywiadu Niemiec i Rosji zachodzą w głowę, jak wkurzyć tego Kaczyńskiego, bo to jest warunek konieczny utworzenia wielkiej unii euroazjatyckiej. Bezsilność całego świata wobec Kaczyńskiego jest po prostu epicka.

Obrazek użytkownika Zdzichu

19-07-2017 [17:30] - Zdzichu | Link:

Co za intryga...

Czyli PAD z Kukizem wcześniej od samego JK wiedzieli że ten się załamie? I Duda zareagował błyskawicznie przed załamaniem JK...

Wajchowy uwiarygadnia Kukiza - który od początku był jego planem "B". Duda bierze w tym udział. Kukiz żadnych mostów nie pali - przecież przez cały czas obraca się jak chorągiewka na wietrze. Niestety - otoczenie pompuje Dudę - i dlatego są kłopoty.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

19-07-2017 [17:38] - zbieracz śmieci | Link:

Pan Prezydnt zarzyczył sobie prawo do napisania regulaminu działania SN ,Pan Prezydent ani Ty nie czytał chyba nigdy Konstytucji bo by wiedział ,że to prawo ma tylko sejm na mocy ustawy.Do tej pory nowe ustawy mimo kłamliwych kwików nie naruszały Konstytucji a teraz chce Prezydent,tak to Pan Prezydent sięga po to po co sięgać nie powinien ale ma mocno wybujałe ego które rosnie im dłużej siedzi na stolcu, ma ego i durnych doradców a ich znajomość Konstytucji powinna być im znana od A-Z i na wyrywki ,Pan Prezydnt jako prawnik przede wszystkim.
Nawet jak to prawo zostanie mu dane to każdy TK uzna ustawę za niekonstytucyją w tej części bo nie będzie miał wyjścia .
Kolejne miesiące szarpaniny jak psu w d...!To zwykła głupota wynikająca z nieuctwa czy świadome działanie aby wszystko odwlec w czasie dla mnie to drugie!

Obrazek użytkownika Andrzej W.

19-07-2017 [18:08] - Andrzej W. | Link:

Pewnie, że prowokacja. Aż dziw, jak bardzo nikt nie rozumie co jest tutaj receptą. Poseł Dupka gra o swoje. Powinien dostać w pyk. Stary bolszewik, jakiś tam Timmermans powinien natomiast otrzymać solidną ripostę. Otrzymujemy tymczasem komunikat: "Konrad Szymański: będziemy się bronić nawet przed Trybunałem Sprawiedliwości".

Obrazek użytkownika eska

19-07-2017 [22:06] - eska | Link:

Powiem tyle - jedno niestety działa > żelazny elektorat znalazł "zdrajcę", mimo, że sam Kaczyński temu zaprzecza.
Czyli jednak coś się totalniakom udało - teraz nareszcie mają kozła ofiarnego. I wszyscy oczywiście zapomnieli, że gdyby nie Duda , to by był guzik, a nie wygrane wybory. Nie byłoby 500+. rozwalenia Rzeplińskiego, Trumpa w Polsce itp.
Albo głupota totalna albo po prawej jest agentury więcej. niż myślałam..

Obrazek użytkownika Goral Supreme

19-07-2017 [22:18] - Goral Supreme | Link:

O dear...gdybysmy nie glosowali na Prezydenta nie bylo by dudusia...i cios nozem zadany w plecy tak by nie bolal..Dlaczego Brutusie ? (wstawic wlasciwe nazwisko)
"Zelazny Elektorat" nie potrzebuje i nie kreuje Kozlow Ofiarnych..Potrzebuje Sprawiedliwosci i Prawego Panstwa..
Skoncz z tym praniem mozgow

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

19-07-2017 [22:38] - Ryszard Surmacz | Link:

Hm... W każdym bądź razie wizerunkowo tak to wyszło. I całe szczęście. Ale faktem jest, że Jarosław Kaczyński nie wytrzymał. I o to im chodziło. Jeżeli ustawy nie uda się uchwalić w piątek, będą duże schody. Nie da się też ukryć, że ultimatum Dudy uruchomiło nową fale nadziei, również zagranicą. Poważna sprawa.

Obrazek użytkownika eska

20-07-2017 [02:36] - eska | Link:

1. PAD pracował dla Lecha Kaczyńskiego i 10 kwietnia był świadkiem przejęcia władzy przez Komorowskiego, zapierał się do ostatniego momentu
2. Do PiS zapisał go Ziobro, ale kiedy ziobrzyści się wynieśli, on pozostał lojalny
3. Wygrał dla PiS wybory
4. Wydobył Polskę z dna i ma znakomitą pozycje międzynarodową jako prezydent
5. Ma najwyższe poparcie społeczne, przed nim spokojne 8 lat prezydentury.

A teraz niech mi ktoś logicznie wytłumaczy, po jaka cholerę miałby to wszystko zmarnować? Co miałby za to dostać i od kogo??? I niby z kim miałby zdradzać, z tymi przegranymi pajacami? I za co - za stołek lokaja (jak Tusk)? Prezydent, do którego przyjeżdżają najważniejsi z USA i Chin?

Sorry - ale trzeba nie mieć mózgu, żeby nie widzieć, że facetowi się zwyczajnie nie opłaca zmarnowanie tego, co już osiągnął.
Swoim ruchem zamknął gębę UE i co nieco przyblokował Ziobro, który już chciał się zrobić nadszefem nad sądami, chociaż nadal nie panuje nad prokuraturą. A to, że Ziobro miewa odbicia, to już chyba wiemy, prawda?
Ludzie, myślcie, to naprawdę nie boli...
 

Obrazek użytkownika Zdzichu

20-07-2017 [10:20] - Zdzichu | Link:

Jeśli ktoś wydobył Polskę z dna – to Beata Szydło ze swoim rządem.

Po jaką cholerę miałby zmieniać? Na przykład ambicje i rozdęte ego.  
Duda próbuje organizować swoje zaplecze polityczne – częściowo z PiS, także z Kukiz’15. Po spotkaniu z Kukizem: „Współpraca Prezydenta z Kukizem może nadać nowej dynamiki polskiej polityce”. I jak widać nadaje. Duda w praktyce przekazał w ręce Kukiza kontrolę nad wyborem sędziów do KRS. Jakie znaczenie ma dla PiS reforma sądownictwa nie trzeba. Bez tego nic nie będzie.              
Tym szantażem nic nie wyciszył ani nikomu gęby nie zamknął – po tej decyzji wzmógł się wrzask w EU: na temat takiego czy innego karania Polski głos zabierają nawet komisarze którzy wcześniej się w tej sprawie nie wypowiadali.
To że przyjeżdżają prezydenci Chin czy USA  sprawia nie wyjątkowy urok Dudy tylko nowa sytuacja geopolityczna na świecie, w której znaczenie Polski na razie wzrosło. Trudno tego nie rozumieć.
Prezydent i jego otoczenie nie muszą mieć poczucia że coś mogą zmarnować – próbują zwiększyć zakres swojej władzy. Temu mają służyć pytania w referendum w dot. systemu prezydenckiego, dlatego zorganizowano nagonkę na Macierewicza (tutaj działanie Solocha). Jak widać będą też szantaże przy podpisywaniu uchwał. Jak to się skończy –PiS może stracić władzę.
Podejście otoczenia Dudy do Jarosława Kaczyńskiego: „Łapiński: Jestem bliski przekonania, że Lech Kaczyński w żaden sposób, gdyby żył, nie stanąłby przeciwko swojemu bratu”. Przypomina to wypowiedzi ludzi pracujących też, jak Duda, dla Lecha Kaczyńskiego – PJN-y, tzw. Muzealnicy – którzy lepiej od Jarosława znali Lecha i wiedzieli co miał na myśli.
Poza tym, co z „Aneksem”?
 

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

20-07-2017 [12:23] - Ryszard Surmacz | Link:

@ eska, dot wpisu z 02,36
Jak zwykle temperament. To, co Pani napisała jest nadinterpretacją mojej wypowiedzi. Ponadto: to nie Kukiz mógł być przyczyna zmiany stanowiska Dudy, lecz jego rozmowa z Merkel. Powyżej "Elig" zrobiła to lepiej. Ona podaje fakty, Pani proponuje domysły. Tak więc proszę sobie darować te insynuacje związane z mózgiem. Nie jest Pani wyrocznią. To tyle.
I teraz odpowiedź na Pani wpis: nie bierze Pani pod uwagę normalnej, zwykłej naiwności lub łatwowierności. Łatwowierność i naiwność kasowała największe autorytety (np. profesorów lwowskich i krakowskich w 1939). Oczywiście, chciałbym, aby było inaczej. Ale czas pokaże i odpowiednio wykorzysta zaistniały fakt. Na czyją korzyść - zobaczymy. Proszę utrzymywać swój styl, lecz zredukować o połowę poczucie nieomylności sądu. Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika eska

20-07-2017 [12:32] - eska | Link:

Opowieści o treści rozmowy z Merkel na podst. niemieckich przecieków? I to nagle jest wiarygodne bardziej od wypowiedzi PAD na ten temat? Gratuluję!

Naiwność i łatwowierność - dobre.... bardzo dobre.... u gostka, który tak namieszał w sytuacji międzynarodowej, że nawet Putin słał tajnie posłów do niego? Pewnie Pan nawet nie wie, o czym piszę. I nie wyjaśnię, bo to wszystko było, tylko trzeba umieć patrzeć, a nie lubować się w plotach

Poziom agresji wobec Dudy po prostu mnie brzydzi > facet tyłek ratuje rządowi przed kolejnymi awanturami z UE, obniżonymi ratingami itp. Ratuje tyłek JK przed kolejna samowolką Ziobry!  A elektorat zdurniał i wrzeszczy ZDRADA. 
Nie moja wina, że  - jak powiedział Piłsudski - "kury im szczać prowadzać, a nie politykę robić". Szanowny "żelazny elektorat" tudzież  "prawicowi publicyści", po nasyceniu mózgu TVN-em, siadają do klawiatury i piszą bzdety. Przykład? Służę - tzw. środowisko Karnowskich.
Nie ma żadnego środowiska Karnowskich, są cyngle Biereckiego. W marcu była afera z Macierewiczem (potem oczywiście zwalono na Dudę), tymczasem tak naprawdę próbowano uwalić Antka pod pretekstem, że chce zabrać PiS Jarkowi. W końcu skończyło się na uwaleniu Bogu ducha winnego Misiewicza. To dlatego wybuchła taka awantura miedzy Karnowskimi a Sakiewiczem. A Bierecki w tym czasie okazały pomnik śp. M.L Kaczyńskich fundował...

A teraz jeszcze raz, dużymi literami:
W PiS nieustająco trwa wyprzedzająca wojna o schedę po Kaczyńskim. Co i rusz któryś ambitny chce powiększyć swoja działkę. Jedynie Duda nie gra o przyszły spadek, bo jeśli już, to gra na Szydło, a nie na siebie, a Beata jest absolutnie lojalna wobec JK. 

Od ośmiu lat tłumaczę, co się stanie, proszę sobie sprawdzić, zanim mnie Pan zacznie pouczać >
http://eska.salon24.pl/153220,...
http://eska.salon24.pl/240930,...
http://eska.salon24.pl/548669,...
http://eska.salon24.pl/565463,...
http://eska.salon24.pl/564621,...

 

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

20-07-2017 [18:35] - Ryszard Surmacz | Link:

I ponownie - eksplozja. Pisze Pani, że od 8 lat tłumaczy Pani..., ja to samo robię od 20 i mam talki sam wynik, jak Pani. Myślę, że kluczem do Pani problemu jest samoistność bytu. Znaczy to, że rozumie Pani tylko siebie, inna interpretacja wywołuje u Pani furię. Prozę mi wskazać, gdzie wykazałem agresję w stosunku do Dudy? Znów nadinterpretacja. Szanuję Dudę i patrzę jak się uczy. Chyba zgodzi się Pani, że jest politykiem początkującym. Co do Karnowskich i TVN. Nie modlę się do nikogo. Ale TVN oglądam, bo mają lepszy serwis zagraniczny. I nie "nasyca" jak kretyna, lecz odpowiednio informuje. Z PRL-u wyniosłem umiejętność czytania pomiędzy wierszami.
Problem z Dudą jest inny. Jego wystąpienie na Zachodzie uznano za słabość i natychmiast zmieniła się interpretacja tego, co dzieje się w Polsce (Timmermans), a nawet sam Tusk się pofatygował. To sygnał jednoznaczny. Szukali jelenia. I ten sam fakt szukania informuje w jaki sposób Zachód go ocenia.(Nie jest to hejt!)
Synteza wymaga oglądu z wielu stron i nie ma co się gorączkować. Zresztą, czas już chyba obalił Pani diagnozę. Zobaczymy co będzie dalej? Teraz czepia się słów Kaczyńskiego i będą z niego robić idiotę, jak robiono z każdego znaczącego polskiego polityka - poczynając od Jagiełły. Generalnie, moje poglądy niewiele się różnią od poglądów Pani. Jeszcze raz pozdrawiam

Obrazek użytkownika anakonda

20-07-2017 [19:49] - anakonda | Link:

Pani Esko, Panie Surmacz ale takze wszyscy czlonkowie i zwolennicy PiS-u z Bruksela nie wygracie,
predzej czy pozniej Polska bedzie musiala uznac wyzszosc Brukseli i dostosowac sie do wytycznych
plynacych z tego kierunku albo postapic tak jak Wielka Brytania.

Ponizej dodaje link do wywiadu z Volker Boehme-Neßlerem z Uniwersytetu w Oldenburgu ( https://de.wikipedia.org/wiki/... )

Polens Justiz-Drama   "Gravierende Folgen für die EU"

http://www.n-tv.de/politik/Gra...

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

20-07-2017 [22:30] - Ryszard Surmacz | Link:

No, jest to głos rozsądku. Ale problem w tym, że to UE nie bardzo chce, bo już kończą się korzyści stąd płynące. A my już mamy dość zatrzymywania na sobie fali ze Wschodu. I to trzeba pogodzić, bo tu wygranych nie ma. Dziękuje za postawę mediacyjną. Pozdrawiam

Obrazek użytkownika eska

21-07-2017 [23:02] - eska | Link:

Niestety, nie znam niemieckiego. Był u mnie w domu zakazany.
Natomiast co do meritum - nie chodzi o to, żeby wygrać z Brukselą, tylko w Brukseli.
Przeciwko sankcjom dla Polski ostatnio opowiedziało się wstępnie 2/3 członków UE :)) 

Obrazek użytkownika eska

21-07-2017 [22:58] - eska | Link:

Sorry, ale po pierwsze Duda nie jest początkującym politykiem, po drugie - Tusk się fatygował wcześniej i został odesłany, po trzecie - Timmermans mówił o sytuacji, która nie zaistniała, czyli przestrzelił.
Co do pisania - fakt, zaczęłam dopiero na blogu, ale w polityce tkwię od 80 roku i uprawiałam ją czynnie do końca lat 90-tych. Widzi Pan, ja po prostu widzę ruchy, których większość się nawet nie domyśla, bo rozumiem stany psychiczne/kombinacje osobiste polityków w różnych sytuacjach. Czyli widzę gry i uwarunkowania zakulisowe, nie mówiąc już o tym, ze znam osobiście sporo z głównych postaci tego polskiego teatru i to po różnych stronach.
A furii (jak Pan to ładnie określił) dostaję tylko w jednym momencie - kiedy zamiast pytania - "dlaczego tak uważasz?"- dostaję "ocenkę". Naprawdę, na cenzurki to ja jestem stanowczo za stara :))